Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: 1a avto

Napisal/-a esem Sr feb 19, 2014 12:47 am

overdoze je napisal/-a:...Ker sem položil aro, je zaradi tega "čez palac" razloga ne morem dobit nazaj: ali avto v celoti plačam ali pa zgubim aro (50€ za stroške servisnega pregleda zanemarim brez problema).
...
1) Ali zaupaš besedam prodajalca in položiš aro in upaš da na servisu ne pogruntajo nič in avto dela brez problema ali
2) si pa nategnjen (zgubljena ara, ali pa še slabše: 100% kupljen zjeban auto)
3) oddideš in kupiš avto drugje (privat ali pa uradna hiša za znamko X)

Katera izmed točk ima večjo pojavitev besede "ALI"?

točka 1 je malo verjetna, točke 2 nočem ubrat, izbral sem točko 3

lp


Zdaj pa še razloži, kako si sklepal skupaj obe povdarjeni izjavi. Zdi se namreč, da se nekako izključujeta.

Glavno, da nisi kupil pri teh nategatorjih.
 
Grega_
Novinec
 
Prispevkov: 422
Pridružen: To dec 30, 2003 12:19 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a Grega_ Sr feb 19, 2014 8:34 am

Toliko je že o teh prodajalcih iz letališke napisano pa folk še kar tja rine k svinja na buče. :roll:
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: 1a avto

Napisal/-a sonic Sr feb 19, 2014 9:33 am

overdoze je napisal/-a: Potem ga 1a pelje (ne morem ga peljat jaz na testno vožnjo do 5km oddaljenega servisa)


Ne vem, zakaj bi se človek sploh ubadal s prodajalcem, ki ne dovoli ene testne vožnje z avtom (in po možnosit malo več kot 5 km).
Ali ni to vendar osnovno pravilo pri kupovanju rabljenih?
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 1a avto

Napisal/-a adis Sr feb 19, 2014 10:41 am

moja izkušnja in ne pri 1A ampak pri enem drugem prodajalcu je:

da bi šel na testno vožnjo bi moral položiti aro ( cca. 500 eur) ne glede na to ali bi vozilo nato kupil ali ne...

skratka očitno imajo prodajalci velik obseg prometa, da se gredo takšnih igric.

primer 2:
oddam ponudbo za vozilo X za katerega sem po slučaju zvedel od koga je, kdaj je bilo kupljeno in za kakšen denar je šel
in me prodajalec "zavrne" češ, vozilo je v top stanju a je dražje za dobre 3.000 eur...če bi bil prodajalec "fer" in povedal evo 1.500 eur ceneje bi ga takoj kupil, nekaj profita bi imel on, nekaj pa jaz...tako pa je bil požrešen pa je izgubil kupca.

no pa srečno prodajo še naprej.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: 1a avto

Napisal/-a maniaxxx Sr feb 19, 2014 10:44 am

In seveda je pol kriva recesija za slabo prodajo. Še en razlog zakaj mi je tako težko kupiti rabljen avto
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 1a avto

Napisal/-a pskoda Sr feb 19, 2014 11:19 am

Jaz vedno kupim nov avto in nimam takih problemov, ker za dober rabljen avto moraš bit že skoraj mal šolan
Lp
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: 1a avto

Napisal/-a DePalmo Sr feb 19, 2014 11:36 am

Sem kupil že štiri rabljene avte, od tega sta dva bila dober nakup, eden recimo da slab, drugi pa še malo slabši.

Tudi če kupiš nov avto, ti nihče ne garantira da bo avto delal brez problemov in da ni bil že razbit ;) Je še toliko bolj grenak priokus če kupiš nov avto, nato ti pa merilec laka pokaže da je bil že štrihan.

Pri nakupu rabljenega avta imam tri pravila:
- nikoli več iz štajerskega konca
- nikoli od preprodajalca
- če že od preprodajalca, mora z mano biti kakšen mehanik ki je poznavalec dotične znamke in ve za vse (oz. vsaj za večino) fore
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: 1a avto

Napisal/-a lancia hf Sr feb 19, 2014 12:16 pm

DePalmo je napisal/-a:
Tudi če kupiš nov avto, ti nihče ne garantira da bo avto delal brez problemov in da ni bil že razbit ;) Je še toliko bolj grenak priokus če kupiš nov avto, nato ti pa merilec laka pokaže da je bil že štrihan.


Pri novem avtomobilu tega ne sme pokazati saj vse poškodovane kose menjajo z novimi, ki še niso barvani ravno zaradi debeline laka. Teta je pri avto hiši Seliškar kupila dva nova Chevrolet-a in oba sta bila zadaj razbita in grdo nazaj popravljena.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a peroRS Sr feb 19, 2014 12:31 pm

lancia hf je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:
Tudi če kupiš nov avto, ti nihče ne garantira da bo avto delal brez problemov in da ni bil že razbit ;) Je še toliko bolj grenak priokus če kupiš nov avto, nato ti pa merilec laka pokaže da je bil že štrihan.


Pri novem avtomobilu tega ne sme pokazati saj vse poškodovane kose menjajo z novimi, ki še niso barvani ravno zaradi debeline laka. Teta je pri avto hiši Seliškar kupila dva nova Chevrolet-a in oba sta bila zadaj razbita in grdo nazaj popravljena.


Nima veze ali je kos nov ali rabljen. Samo robot je sposoben pobarvat tako na tanko in enakomerno, da debelina laka štima.
Če to dela ličar ročno se avtomatsko pozna na debelini laka, tudi, če so kosi novi in barva v tovarni ;)

Sem že imel primer, da je avto prišel nov iz tovarne z dvakratno debelino laka. Običajno imajo ti tipi kakih 80mikronov, tale je imel 170 po celotnem avtu.
Ni pa to nujno slabo. Se pozna, da je bolj odporen na pesek pozimi, kljub že mal večji kilometrini :)

Če bi se mene vprašalo, bi mel najraje da je avto 3x cel prebarvan že iz tovarne :D
Ne pa ti novi laki, kjer se naredi praska že če ga grdo pogledaš. :roll:
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 1a avto

Napisal/-a ~toMmy~ Sr feb 19, 2014 12:42 pm

pskoda je napisal/-a:Jaz vedno kupim nov avto in nimam takih problemov, ker za dober rabljen avto moraš bit že skoraj mal šolan


Meni se tudi zdi nakup novega najboljša izbira, ampak roko na srce, je to odvisno predvsem od financ. Če potrebuješ prostoren avto in imaš na voljo 10 tisočakov, ne boš šel kupit Up!-a. :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: 1a avto

Napisal/-a lancia hf Sr feb 19, 2014 12:46 pm

Pri tetinem 3 vratnem Kalosi je bil lak povsot v meji normale samo zadnji levi bok je bil za 1.5mm bolj ven postavljen. ker ga je v delavnici nemogoče nastaviti in nazaj spunktirati tako kot je tovarniško. Pri Cruze-tu je bil pa zadaj popravljen desni bok in se je poznalo samo na gumjasti obrobi pri zadnjih vratih ki je tudi kar precej ven štrlela.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: 1a avto

Napisal/-a adis Sr feb 19, 2014 3:11 pm

danes kupiti dober avto je loterija in to govorim za vse znamke in za vse "trge"...
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a domen90 Sr feb 19, 2014 5:16 pm

lancia hf je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:
Tudi če kupiš nov avto, ti nihče ne garantira da bo avto delal brez problemov in da ni bil že razbit ;) Je še toliko bolj grenak priokus če kupiš nov avto, nato ti pa merilec laka pokaže da je bil že štrihan.


Pri novem avtomobilu tega ne sme pokazati saj vse poškodovane kose menjajo z novimi, ki še niso barvani ravno zaradi debeline laka. Teta je pri avto hiši Seliškar kupila dva nova Chevrolet-a in oba sta bila zadaj razbita in grdo nazaj popravljena.


Aha, če je pa avto popraskan npr. po strehi, ga dajo pa v prešo, ker se ne da sanirati brez povečanja debeline barve :lol: Od kod vlečete take?

Cel kup novih avtomobilov se poškoduje tako in drugače, vse se prebarva. Ravno zato je smiselno avto dobro pregledati ob predaji ter ga zavrniti oz. zahtevati popust.
Slika
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: 1a avto

Napisal/-a lancia hf Sr feb 19, 2014 6:42 pm

domen90 je napisal/-a:
Aha, če je pa avto popraskan npr. po strehi, ga dajo pa v prešo, ker se ne da sanirati brez povečanja debeline barve :lol: Od kod vlečete take?



To je verjetno baba rekla baba čula :lol: Ne bom pa trdil, da nekateri ne delajo tega.
Tukej kar vidiš na spodnji sliki se nobena stvar ne popravlja ampak se samo menja kar se poškoduje po njihovi krivdi. Preden pa avtomobile prevzamejo jih pa temeljito pregledajo in, če ima kakršno koli napako avtomobil zavrnejo. Se pa zgodi, da se kašen površno pregleda in potem vidiš avtomobil z narisanimi krogci, ker označujejo prah v laku in tudi tak avtomobil potem zavrnejo. Dolgo časa je pri njih tudi stal Peugeot 206 cc, ki jim je pri raztovarjanju iz kamiona padel na bok med nakladalne rampe. Vse skupaj bi se dalo brez problema popraviti ampak je avtomobil čakal na kompletne nove dele kar je bilo odrsanega.............. no ja pa še bi lahko našteval.
https://www.google.si/maps/@45.915158,14.238173,3a,42.6y,313.44h,84.96t/data=!3m4!1e1!3m2!1sc30uiWAQDkv-p5wB-TdoJQ!2e0
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a domen90 Sr feb 19, 2014 7:40 pm

Oprosti, ampak to je bedarija. Razloži mi prosim, kako so/bodo popravili tele avtomobile brez barvanja? Streho in blatnike tudi če odrežeš, je potrebno barvanje.

http://www.youtube.com/watch?v=ZTN89Crysu4

Je bilo kar nekaj pritožb čez citroenova vozila, sem pozabil za kater salon točno se je šlo, nekdo je trdil, da so vsa vozila v salonu že štrihana. Celo sam sem enkrat na obisku v salonu opazil naknadno barvano havbo na škodi octavii. Zadeva gre še dlje, nekaj let nazaj je šla v javnost, ko so nezadovoljni kupci dali vse skupaj na televizijo, eni avtomobili so bili res katastrofalno popravljeni, ne govorim samo o smetkah, ampak tudi o posušenih kapljicah barve zaradi predebelega nanosa. Če se prav spomnim, so bili v tistem prispevku renault, citroen in bmw.

Kakšen deformiran odbijač verjamem da zamenjajo, zaradi prask pa sigurno ne. To, da je kdorkoli pozoren na debelino barve je pa sploh buča. Nenazadnje je že tovarniško lahko precej razlike v debelini barve po različnih delih karoserije. Ko takole kot na posnetku toča spetardira celo več deset bmwjev, se vse lepo popravi in življenje gre naprej kljub razliki v mikronih. :D

Nikjer ne piše, koliko mikronov ima lahko nov avto, oziroma da nov avto ne sme biti naknadno barvan. Definicija novega avtomobila je, da ga nihče ni uporabljal, niti v testne namene.

PS: Ironično, da avtomobili na tvojem linku stojijo pred LAKIRNICO =P
Slika
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: 1a avto

Napisal/-a lancia hf Sr feb 19, 2014 7:53 pm

Od toče poškodovane avtomobile tudi pri njih popravljajo, ker se jih da popraviti brez barvanja in se ne menja nič razen, če razbije stekla potem iz tovarne naročijo nova z istim številkam, da jih zamenjajo.
Res pa, da si našel posnetek kjer je avtomobil res v nulo obtolčen :lol: Vprašanje kaj bi v takem primeru naredili saj takih extremov še niso imeli.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
hitri_vectra
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Ne maj 05, 2013 6:06 pm

Re: 1a avto

Napisal/-a hitri_vectra Sr feb 19, 2014 8:43 pm

Kar se da zamenjat, se zamenja, največkrat so to odbijači, pa seveda vrata in pokrov prtljage/motorja.
Če je na teh delih samo kak ris se sanirajo stari deli. Že pri težji jami in res globokem risu se deli menjajo.
Če se kaj ne da zamenjat (pragovi, streha,...) se popravi.
Lažja toča se popravi brez barvanja, težje poškodbe pa se praviloma ne odpravlja, vozilo se proda poškodovano za primerno ceno, prav tako ostale težje nesreče, vozilo se proda poškodovano, seveda za nižjo ceno (zgodba Adrie z avtodomi )
Info iz prve roke.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: 1a avto

Napisal/-a pskoda Sr feb 19, 2014 8:54 pm

hitri_vectra je napisal/-a:Kar se da zamenjat, se zamenja, največkrat so to odbijači, pa seveda vrata in pokrov prtljage/motorja.
Če je na teh delih samo kak ris se sanirajo stari deli. Že pri težji jami in res globokem risu se deli menjajo.
Če se kaj ne da zamenjat (pragovi, streha,...) se popravi.
Lažja toča se popravi brez barvanja, težje poškodbe pa se praviloma ne odpravlja, vozilo se proda poškodovano za primerno ceno, prav tako ostale težje nesreče, vozilo se proda poškodovano, seveda za nižjo ceno (zgodba Adrie z avtodomi )
Info iz prve roke.


Isto sem jaz izvedel tudi iz prve roke da avtomobile, ki so težje poškodovani prodajo za nižjo ceno in jih ne rihtajo, manjše pa zrihtajo in prodajo pod pretvezo, da niso bili nikoli poškodovani ;)
Lp
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: 1a avto

Napisal/-a dennisCe Sr feb 19, 2014 9:11 pm

debelina laka je pri novem različna že na istem delu, napr. pokrov motorja lahko varira od 80 do 150 ali več mikronov, s tem se vidi, da je prva barva. če pa je na enem delu pokrova 80 na drugem delu pa 300 mikronov se vidi, da je tam že bilo barvano.
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: 1a avto

Napisal/-a dennisCe Pe feb 21, 2014 2:22 pm

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=782 ... ow=1&avto=

vsi imajo 109.000t volan je pa na desnem robu čisto oguljen :roll: :roll: :roll:
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov