Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Oldtimer iz Amerike!

Napisal/-a a_sist Pe dec 09, 2011 4:42 pm

HPF je napisal/-a:Mimogrede, dvomim da je to vozilo sploh v Sloveniji: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5376446&show=1. Boljši pogled razkrije, da je tablica s Photoshopom prilepljena na sliko.


kot je že kruzer povedu... poglej hiše v ozadju... prava podalpska bela klasika :)
No escape from the mass mind rape...
 
MaRko81
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Sr sep 08, 2010 5:47 pm

Re: Oldtimer iz Amerike!

Napisal/-a MaRko81 Pe dec 09, 2011 4:43 pm

...heh mau okolico pogledaš pa bajte pa brajda pred bajto....Slovenija :!: :D
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Oldtimer iz Amerike!

Napisal/-a cruiser1 Pe dec 09, 2011 4:47 pm

a_sist je napisal/-a:
HPF je napisal/-a:Mimogrede, dvomim da je to vozilo sploh v Sloveniji: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5376446&show=1. Boljši pogled razkrije, da je tablica s Photoshopom prilepljena na sliko.


kot je že kruzer povedu... poglej hiše v ozadju... prava podalpska bela klasika :)



Ne ne! To je vse fotoshop! :roll: in model se zapiči v tablice in trdi, da so "shopirane" :lol: res mi ni jasno po čem je njegovo ostro oko to opazilo :lol:
 
Uporabniški avatar
_BANDIT_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: Če feb 27, 2003 9:23 am

Re: Oldtimer iz Amerike!

Napisal/-a _BANDIT_ Pe dec 09, 2011 5:06 pm

LOL, tale avto je parkiran na Orehku, to je 1 km iz Kranja. Je pa od Tomota in je u nulo spedenan.
http://www.zup-racing.com/
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! Slika
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Oldtimer iz Amerike!

Napisal/-a maniaxxx Pe dec 09, 2011 5:10 pm

_BANDIT_ je napisal/-a:LOL, tale avto je parkiran na Orehku, to je 1 km iz Kranja. Je pa od Tomota in je u nulo spedenan.


A ni Orehek predmestje LA? :mrgreen: :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
89gasper
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Po maj 18, 2009 4:18 pm

Re: Oldtimer iz Amerike!

Napisal/-a 89gasper Pe dec 09, 2011 6:51 pm

HPF je napisal/-a:Mimogrede, dvomim da je to vozilo sploh v Sloveniji: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5376446&show=1. Boljši pogled razkrije, da je tablica s Photoshopom prilepljena na sliko.


Če bi zares dobro pogledal, bi videl da tablica ni prilepljena s pomočjo Photoshopa.
Mislim, da je avto še vedno v Sloveniji.

Drugače pa res ne vem zakaj bi Mustanga res takoj začel istati po Ameriki. Že v Sloveniji jih je kar nekaj, da ne omenjam še ostalih evropskih držav.
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Oldtimer iz Amerike!

Napisal/-a BoneS Pe dec 09, 2011 7:00 pm

No meni osebno tile mustangi ne potegnejo prevec. Se pa nebi branu kaksnga dodge chargerja 1968-69 letnik :DDD
Slika
 
Uporabniški avatar
89gasper
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Po maj 18, 2009 4:18 pm

Re: Oldtimer iz Amerike!

Napisal/-a 89gasper Pe dec 09, 2011 7:10 pm

Zadnje čase opažam.... vsi bi imeli muscle avtomobile. No nekateri si jih na pomlad ali čez poletje res kupijo, ko pa nastopi jesen pa večina teh avtomobilov pristane na avto.net
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Oldtimer iz Amerike!

Napisal/-a TrijoAdijo Pe dec 09, 2011 7:38 pm

Ker je nekaj debate o Mustangih, me zanima, kaj je narobe z Mustangi, da jih poznavalci ameriških vozil grajajo? Konkretno me zanima za mustange pete generacije.
In seveda me zanima, kateri ameriški nadomestek poznavalci ameriških vozil priporočajo namesto Mustanga?

p.s.: vprašanji sta resni in prosim za konkretne odgovore iz strani poznavalcev ameriške tehnike...
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
89gasper
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Po maj 18, 2009 4:18 pm

Re: Oldtimer iz Amerike!

Napisal/-a 89gasper Pe dec 09, 2011 7:45 pm

Dejansko ni z njimi nič narobe! Meni je le smešno, ko si nekdo zaželi ameriški avto, se takoj zapiči v mustanga. Zdaj če je malo večji "poznavalec" je slišal že za Corvetto, Cobro pa mogoče Viperja. Potem še vsake toliko časa mimo uleti nekdo, ki je slišal da je Tito imel nek ameriški voz z imenom KADILAK :)
 
abajc3
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: So apr 25, 2009 2:09 pm

Re: Oldtimer iz Amerike!

Napisal/-a abajc3 Pe dec 09, 2011 7:56 pm

kot prvo je to, da so mustangi že nekako zlajnani. stari letniki (ki si jih večina želi) imajo noter dokaj majhne motorje in se slabo peljejo (po pripovedovanju prijatelja ki jih je imel že en kup, jaz mustanga nisem še vozil). s pravim motorjem je tudimustang lahko pravi avto, a meni osebno (in še večini ljudi v tej sceni) gre pošteno na živce to da vsi sam o mustangih govorijo in ne poznajo nič drugega. sem videl že "poznavalce" ki so gledali nek določen ameriški avto in zraven debatirali da sej je vredu sam škoda da ni mustang :huh: bil je pa to tak avto da mustange je za zajtrk...

glede novejših mustangov pa tako, ta zadnja generacija naj bi bila odlična. prejšnja generacija z v8 je pomoje ok, v6 je baje totalen šrot.
2 litres is a drink size, not an engine!!!

77 chevy malibu classic 305 v8
 
Uporabniški avatar
89gasper
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Po maj 18, 2009 4:18 pm

Re: Oldtimer iz Amerike!

Napisal/-a 89gasper Pe dec 09, 2011 8:03 pm

sej tako majhni motorji pa le niso. ima moj tbird majnši motor in manj kilovatov, kot večina mustangov prve generacije.
 
abajc3
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: So apr 25, 2009 2:09 pm

Re: Oldtimer iz Amerike!

Napisal/-a abajc3 Pe dec 09, 2011 8:03 pm

nadomestki bi lahko bili kakšen oldsmobile 442, buick skylark, chargerji/roadrunnerji novejših letnikov, kak ford torino.... pouno je teh zadev, mal kak forum alpa oglasnik prečekirej in hitro najdeš kak avto ki ti pade v oči. takrat so prenavljali avte skoraj vsako leto in jih je malo morje variant. varirajo pa seveda tudi cene.

sem pa pozabil povedat da je mustang verjetno eden top avtov kar se tiče restavriranja. nasplošno so deli za američane lahko dobavljivi, ampak mustanga lahko sestaviš celega iz novih aftermarket delov, ker dobiš prav vse
2 litres is a drink size, not an engine!!!

77 chevy malibu classic 305 v8
 
abajc3
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: So apr 25, 2009 2:09 pm

Re: Oldtimer iz Amerike!

Napisal/-a abajc3 Pe dec 09, 2011 8:04 pm

89gasper je napisal/-a:sej tako majhni motorji pa le niso. ima moj tbird majnši motor in manj kilovatov, kot večina mustangov prve generacije.



ja sam mustang je kao športen avto. motorji so večinoma 289 in 302 cui. (4.7 in 5l)
2 litres is a drink size, not an engine!!!

77 chevy malibu classic 305 v8
 
Uporabniški avatar
Monster Energy
Uporabnik še ni polnoleten
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Če avg 11, 2011 4:37 pm
Kraj: Trbovlje

Re: Oldtimer iz Amerike!

Napisal/-a Monster Energy Pe dec 09, 2011 8:28 pm

Uff, ste pa napadli! :roll: Ja, no zdaj smo Mustange opustili, tko da se iscejo nove mrcine! Bomo še mav pogledali po drugih drzavah! Sm pa najdu tole:

http://www.musclecarsweb.com
Z računom imam probleme!:

-ne morem citrati
-ne morem objavljati slik
-teme razmetane
-do skaraj vseh tem ne morem priti
-...
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Oldtimer iz Amerike!

Napisal/-a TrijoAdijo Pe dec 09, 2011 8:31 pm

No, še eno vprašanje:
Zakaj se toliko preferirajo avtomatiki?
Osebno so mi bolj všeč ročni menjalniki...
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Monster Energy
Uporabnik še ni polnoleten
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Če avg 11, 2011 4:37 pm
Kraj: Trbovlje

Re: Oldtimer iz Amerike!

Napisal/-a Monster Energy Pe dec 09, 2011 8:36 pm

Sej men pa gospodu je tut bol salthebler, pa navajen ga je, k zdej ma Dacia Duster! :vrum Ajd, se slismo kej, zdj je tko al tko vikend, pa bom maw se spilu po neti!

LP!
Z računom imam probleme!:

-ne morem citrati
-ne morem objavljati slik
-teme razmetane
-do skaraj vseh tem ne morem priti
-...
 
Uporabniški avatar
HPF
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Po mar 07, 2011 4:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Oldtimer iz Amerike!

Napisal/-a HPF Pe dec 09, 2011 8:38 pm

cruiser1 je napisal/-a:
a_sist je napisal/-a:
HPF je napisal/-a:Mimogrede, dvomim da je to vozilo sploh v Sloveniji: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5376446&show=1. Boljši pogled razkrije, da je tablica s Photoshopom prilepljena na sliko.


kot je že kruzer povedu... poglej hiše v ozadju... prava podalpska bela klasika :)



Ne ne! To je vse fotoshop! :roll: in model se zapiči v tablice in trdi, da so "shopirane" :lol: res mi ni jasno po čem je njegovo ostro oko to opazilo :lol:


Za vse bosance, ki si ne znajo shranit slike pa povečat (klik na sliko za večji ogled..):

Slika

Brez zamere, ne leti direktno na tebe.
 
Uporabniški avatar
89gasper
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Po maj 18, 2009 4:18 pm

Re: Oldtimer iz Amerike!

Napisal/-a 89gasper Pe dec 09, 2011 8:48 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:No, še eno vprašanje:
Zakaj se toliko preferirajo avtomatiki?
Osebno so mi bolj všeč ročni menjalniki...


Udobje v vožnji! Nič cukanja, samo gladko prestavljanje. Vedno prava prestava! Speljevanje v klancu(živim v hribih).
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Oldtimer iz Amerike!

Napisal/-a cruiser1 Pe dec 09, 2011 10:06 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Ker je nekaj debate o Mustangih, me zanima, kaj je narobe z Mustangi, da jih poznavalci ameriških vozil grajajo? Konkretno me zanima za mustange pete generacije.
In seveda me zanima, kateri ameriški nadomestek poznavalci ameriških vozil priporočajo namesto Mustanga?


Načeloma ni nič narobe z mustangi. Tudi jaz se ga nebi branil, če bi kakšnega dobil za primerno ceno in predvsem, če bi bilo jasno, da za isti denar ne dobim nič drugega. Odvisno je tudi zakaj si kupiš mustanga, če ga rabiš samo za vsakdanjo neko povprečno vožnjo in ti je dovolj, da ti je avto samo vizualno všeč, potem so motorji z 6cyl. več, kot dovolj. Kdor pa od avta pričakuje zverino s pospeški in hitro športno vožnjo potem obvezno V8 pa še med temi je veliko lenih z malo konji, je pa odvisno od letnika do letnika.
Narobe je pa to, kot so že napisali, folk vid mustanga na filmu in potem je prepričan, da zdaj vsi letijo k p*****a. Potem pa kupi mustanga za 2000$ pa mu ni jasno zakaj nikamor ne potegne :roll:. Mustangi z brutalnimi motorji in veliko moči so dragi, za ta denar se pa odpre večja ponudba avtomobilov in včasih se splača malo bolj pogledat kaj vse se lahko dobi in se malo bolj pozanimat. Ne pa ko tele v nova vrata: MUSTANG ELEEENOOOOR!!! :roll: wtf?
Kar se pa tiče pete generacije sem ti pa že enkrat nekaj malega povedal ;) V6 ni muscle car, ni športnik je soliden in atraktiven avto za povprečno vožnjo. Nekaj lastnikov, ki jih poznam so noro zadovoljni z avtom ampak vsi ti imajo hujše izvedbe GT, ROUSH, SHELBY...


TrijoAdijo je napisal/-a:No, še eno vprašanje:
Zakaj se toliko preferirajo avtomatiki?
Osebno so mi bolj všeč ročni menjalniki...


Samo stvar osebnega okusa in prepričanja, mene ročni ne zanima sploh, nikjer! Pa ameriški avto vendar mora biti avtomatik! ;) Pa še za štimungo aut. menjalnik veliko lepše poskrbi 8)
Komur pa ročni resnično bolj leži in je dodobra sprobal obe varjanti, pa naj ga seveda ima.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov