Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a hahehihoh Po jul 09, 2012 3:35 pm

esem je napisal/-a:
hahehihoh je napisal/-a: Kje si pa to pobral? DS4 ima 5 vrat, nikakor 3.

Brez skrbi, da on to dobro ve. Zato je tudi dodal "z malo boljšim dostopom do zadnjih zicev".


Ne vem, zakaj bi napisal da ima 3 vrata, če pa "ve, da ima 5 vrat"...
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Cefizelj Po jul 09, 2012 4:04 pm

hahehihoh je napisal/-a:
esem je napisal/-a:
hahehihoh je napisal/-a: Kje si pa to pobral? DS4 ima 5 vrat, nikakor 3.

Brez skrbi, da on to dobro ve. Zato je tudi dodal "z malo boljšim dostopom do zadnjih zicev".


Ne vem, zakaj bi napisal da ima 3 vrata, če pa "ve, da ima 5 vrat"...


Če si kdaj sedel zadaj v DS4 in glede na to da se šipe ne odprejo gre res skoraj za 3 vratni 5 vratnik. Ni mislil da ima dobesedno 3 vrata ampak glede na prostor zadaj in fiksne šipe avto ni primerljiv z drugimi kar se tiče prostora. Je pa bomba od avta za 2.

Drugače pa on-topic:

V petek vozil Ceeda z Style opremo in 128km dizlom, in me ni navdušil. Notranjost je na pogled lepa ampak detajli so bili, ki so me zmotili - kljuka za odpiranje vrat (izgleda aluminij je pa plastika in to zelo čudna plastika), čudne ročke ob volanu, najbolj pa me je razočaral motor. Nekako se mi zdi da skriva vse te konje (mogoče pomanjkanje navora?).

Vozil tudi leona, razočaran nad notranjostjo, navdušen nad podvozjem. Motor je bil 1.4 tsi, ob stiskanju zelo žejna zadevca.

Sam bi pogledal C4 (všečen, vozil ga nisem, sem pa sedel noter, deluje kvalitetno), Octavio (veliko avta za ta denar), in pa Megana (z GT-line opremo zgleda zelo dobro, dobri sedeži).
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a maniaxxx Po jul 09, 2012 4:26 pm

Cefizelj je napisal/-a:
hahehihoh je napisal/-a:
esem je napisal/-a:
hahehihoh je napisal/-a: Kje si pa to pobral? DS4 ima 5 vrat, nikakor 3.

Brez skrbi, da on to dobro ve. Zato je tudi dodal "z malo boljšim dostopom do zadnjih zicev".


Ne vem, zakaj bi napisal da ima 3 vrata, če pa "ve, da ima 5 vrat"...


Če si kdaj sedel zadaj v DS4 in glede na to da se šipe ne odprejo gre res skoraj za 3 vratni 5 vratnik. Ni mislil da ima dobesedno 3 vrata ampak glede na prostor zadaj in fiksne šipe avto ni primerljiv z drugimi kar se tiče prostora. Je pa bomba od avta za 2.

Drugače pa on-topic:

V petek vozil Ceeda z Style opremo in 128km dizlom, in me ni navdušil. Notranjost je na pogled lepa ampak detajli so bili, ki so me zmotili - kljuka za odpiranje vrat (izgleda aluminij je pa plastika in to zelo čudna plastika), čudne ročke ob volanu, najbolj pa me je razočaral motor. Nekako se mi zdi da skriva vse te konje (mogoče pomanjkanje navora?).

Vozil tudi leona, razočaran nad notranjostjo, navdušen nad podvozjem. Motor je bil 1.4 tsi, ob stiskanju zelo žejna zadevca.

Sam bi pogledal C4 (všečen, vozil ga nisem, sem pa sedel noter, deluje kvalitetno), Octavio (veliko avta za ta denar), in pa Megana (z GT-line opremo zgleda zelo dobro, dobri sedeži).




Pa kje da je TSI žejen, to ja žre 5 litrov :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Po jul 09, 2012 6:57 pm

Tako danes še opravil 2 testiranja oz ogleda.
Prvo sem se peljal do Citroena. Si ogledal DS4, C4 in DS5.
Utrinki:

DS4 : izreeeedno lep avto, ampak kot je že bilo napisano, na zadnjih sedežih zeeeelo utesnjeno in tudi nizki strop (žal zaradi pomanjkanja prostora na zadnjih sedežih in prtljažnega prostora kljub vseh + atributom odpade

C4 (Exclusive HDi 150 BVM6): zelo lep avto (žal niso imeli te motorizacije za testno vožnjo) zunaj kot znotraj; oprema
Exclusive oprema : 23.320€
+ Paket Varnost Xenon (AFL Xenon, sistem za zaznavo mrtvega kota, merilec tlaka v gumah): 1.050€
+ Navigacija MYWay: 900€
+ 18" platišča + rezervno kolo: 560€
+ kov. barva: 470€

Skupaj redna cena: 26.300€
Cena z popustom: 22.000€

DS5 160KM So Chic: Super vesoljski specialni avto, res prava paša za oči in čist nekaj drugačnega (kot v letalskem kokpitu :)
Cena: ca. 31.000€ (+ 5 bilokaterih stvari iz dodatne opreme!!! Tako da v bistvu lahko za to ceno dobiš še za slabih 8000€ dodatne opreme, če izbereš vse najdražje, "GRATIS") :)
Kljub temu da to ni preeeveliki denar za tak avto z tako opremo, mislim da bo za moj budget vseeno preveč :)
Edino kar mi je pri Citroenu malo bolj tako je garancija (2 leti), drugo vse proti doplačilo. So pa servisi dokaj poceni (ca. 150€ za diesel)

Potem sem še šel k Renaultu. Kot sem pričakoval so bili po uporabljenih materialih in obdelavi rahlo za ostalimi (čeprav sem gledal 2012 facelift).

Oprema in cena: Dynamique dci 130 Energy: 21.230€
+ Xenon: 880€
+ Paket udobje (prostoročna kartica, samodejna ročna, sistem za nadzor tlaka v gumah, Hill hold): 700€
+ kov. barva: 490€
+ Dodatno zatemnjena stekla: 190€
+ Paket GT line + Navi+ vzr kamera: 2.090€:

Skupaj redna cena: 25.580€
Cena s popustom: 21.500€

Tako, to je okvirno to...

Po vsem tem, so po razmisleku ostali še:
- Kia Cee'd 1.6 crdi (128KM) oprema MAXX (IN DA CEFIZELJ, predvsem za slabše pospeške je krivo "le" 260Nm navora - (za primerjavo: Megane: 320Nm, Astra: 300Nm, Citroen: 340Nm) - , je pa občutek v MAXX opremi v primerjavi z opremo STYLE dooost boljši....preverjeno ;) )
- Opel Astra COSMO 1,7 cdti (130KM Ecoflex)
- Citroen C4 EXCLUSIVE (150KM)

Zdaj pa ne vem al raje kombilimuzina al karavani??? :) hehe
 
Uporabniški avatar
dottore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 552
Pridružen: Ne nov 14, 2010 5:58 pm
Kraj: "sončna stran Slavnika"

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a dottore Po jul 09, 2012 7:09 pm

C4 Exclusive te zagotovo ne bo razočaral, ker je odličen avto in veliko bolj uporaben v tvoji situaciji (otroci.....). Ga imam eno leto in se je izkazal za dobrega, ampak ga bom verjetno zamenjal za DS4 THP 200, ker zadnje sedeže uporabljam redko, predvsem pa se nobeden ne pritožuje nad utesnjenostjo. Dobro izberi :)
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Po jul 09, 2012 7:18 pm

mmikolj je napisal/-a:C4 Exclusive te zagotovo ne bo razočaral, ker je odličen avto in veliko bolj uporaben v tvoji situaciji (otroci.....). Ga imam eno leto in se je izkazal za dobrega, ampak ga bom verjetno zamenjal za DS4 THP 200, ker zadnje sedeže uporabljam redko, predvsem pa se nobeden ne pritožuje nad utesnjenostjo. Dobro izberi :)


mmikolj: A imaš ta 150KM diesel? Kako je kaj s porabo, servisi, črički? Drugače pa, če ne bi bilo potrebe po prostoru zadaj bi jaz tudi bolj tendiral k DS4 kot C4 ;)
 
Uporabniški avatar
dottore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 552
Pridružen: Ne nov 14, 2010 5:58 pm
Kraj: "sončna stran Slavnika"

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a dottore Po jul 09, 2012 7:49 pm

Ne, imam bencinarja, ker dizla za 5000 km na leto ne potrebujem. Je pa HDi 150 zelo primeren motor, ker ponuja dovolj moči in navora. Čričkov ni, zmotilo me je le to, da so pred dvema mesecoma ob zapiranju rahlo škripala voznikova vrata. Napaka je izginila čez noč (sama od sebe). Če te še kaj zanima, ti bom z veseljem povedal.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: 2012 Kia Cee'd

Napisal/-a ~toMmy~ Po jul 09, 2012 10:15 pm

mirkos je napisal/-a:VW golf (vrjetno zelo soliden avto, ampak z veliko dodatne opreme bo končna cena kar visoka; najmanjši prtljažnik v tej listi)


Če te Golf dejansko zanima, te moram (zelo) popravit glede cene, ki si jo navedel. Zdaj je v akciji paket opreme Sky, kar pomeni poleg highline opreme še:

-biksenon z LED dnevnimi lučmi, LED zadnje luči, LED osvetlitev zadnje tablice
-dvoconska klima
-električno pomično strešno okno
-zatemnjena zadnja stekla
-avtomatski vklop luči, funkcija "comming / leaving home"
-senzor za dež
-osvetljen prostor za noge spredaj
-notranje vzvratno ogledalo s samodejnim zasenjčenjem

Cena: Golf Sky 2.0 TDI dizel 2.0l / 103kW / 140KM 6-stopenjski 4 vrata 23.334,20 €

Še podroben seznam opreme (se opravičujem za dolžino):

12-voltna vtičnica v prtljažniku
2 bralni lučki spredaj in 2 bralni
lučki zadaj, spredaj s kromirano obrobo
aluminijasta platišča Cleveland
- platišča 6,5 J x 16
- pnevmatike 205/55 R 16
biksenonska žarometa z LED dnevnimi
lučmi in meglenkami:
- za zasenčene in dolge luči
- dinamično uravnavanje višine
svetlobnega snopa
- naprava za čiščenje žarometov
- indikator nivoja tekočine za pranje
stekel
- LED dnevne luči
črna mreža hladilnika s kromiranimi
vstavki na lamelah
dekorativni elementi iz matiranega kroma
za armaturno ploščo in vratne obloge
električno dvižno-pomično strešno okno
elektronski stabilizacijski program(ESP)
s krmilno asistenco, vklj. z ABS z
zavorno asistenco, ASR, EDS, MSR in
funkcijo stabiliziranja prikolice
izvedba za kadilce
pepelnika spredaj in zadaj, vžigalnik za
cigarete spredaj
kaveljček za vrečke v prtljažniku
klimatska naprava climatic
klimatska naprava Climatronic
z avtomatskim uravnavanjem temperature
za levo in desno stran
kromirane aplikacije na vrtljivem
stikalu za luči, na stikalu za
nastavljanje zunanjih ogledal in na
stikalih za električni pomik stekel
odbijača v barvi vozila
spredaj s kromirano obrobo na odprtini
za dovod zraka
odprtina za prevoz daljših predmetov
v zadnji klopi vključno z naslonjalom za
roke zadaj
osvetljeni kozmetični ogledali
v senčnikih
paket luči in vidljivost:
- avtomatski vklop luči,funkcija
"coming/leaving home"
- senzor za dež
- osvetljen prostor za noge spredaj
- notranje vzratno ogledalo s samodejnim
zasenčenjem
predal s pokrovom pod stropom
radio RCD 310 z MP3:
- 4 x 20 W
- 8 zvočnikov,
- multimedijski priključek AUX-IN
sedežne prevleke iz alkantare/tkanine
Dropmag (sredinski deli sedežev v
alkantari)
sovoznikov sedež, nastavljiv po višini
speljevalna asistenca
sprednji meglenki
- sprednji meglenki s funkcijo statičnih
smerno prilagodnjivih žarometov
sredinski naslon za roke spredaj
prezračevalne šobe in dve držali za
pijačo zadaj
športna sprednja sedeža
tapeciran prtljažnik z dodatnim predalom
na desni strani
tekstilni predpražniki spredaj in zadaj
tempomat
večfunkcijski prikazovalnik Plus
večfunkcijski usnjen volan, trikraki
s tipkami za upravljanje radia in
telefona
zadnja registrska tablica osvetljena z
LED diodami
zadnje luči v tehniki LED, zatemnjene
zadnje steklo in stranski stekli dodatno
zatemnjena
zatemnjene zadnje luči
žepa na hrbtni strani naslonjal
sprednjih sedežev


Torej, če ga nisi omenil samo iz "vljudnosti", je zelo realna varjanta! :D Verjetno se da še kaj malega popusta dobit, pa tudi nekaj (sicer 1.6 TDI) jih je na zalogi in si jih lahko podrobneje ogledaš.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Po jul 09, 2012 11:12 pm

Hvala Tommy za informacijo....bom še šel malo zaposlene na VW pozdravit in če mi bodo imeli kaj lepega za ponudit je golf seveda tudi opcija ;)
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a tristan01 To jul 10, 2012 8:55 am

mirkos je napisal/-a:Hvala Tommy za informacijo....bom še šel malo zaposlene na VW pozdravit in če mi bodo imeli kaj lepega za ponudit je golf seveda tudi opcija ;)


Na Golfa bi se verjetno dalo dobiti še kaj dodatnega popusta, saj je trenutno aktualna VI generacija v počasnem poslavljanju - za konec prihodnjega leta se napoveduje 7. generacija. Zato so tudi prišli tako opremljeni paketi na trg. VW politika že nekaj generacij Golfa. Iz lastnih izkušenj pa lahko povem, da kljub velikim akcijskim popustom prodajalci primaknejo še vsaj nekaj stotakov dodatnega popusta - je pa količina popusta odvisna od prodajalca in števila vozil ki mu ležijo na zalogi. Za primer povem, da so me na Delti v LJ nagnali iz salona, ko sem povedal kakšno ponudbo imam v drugem salonu (ni bil v LJ).

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos To jul 10, 2012 11:56 am

Evo še malo utrinkov z obiska pri VW. Prijetna izkušnja, tako z avtom kot osebjem. Testno vozil 1,6tdi (105KM oprema SKY...kratki utrinki: avto lepo leži na cesti, handling je vredu, materiali fini, OK od motorja nisem ne vem kolko pričakoval, ampak je vseeno kr "poskočen"...bi pa vseeno osebno preferiral 140KM :)
Pa se vrnimo k ceni in opremi:
Torej:
VW Golf 2.0 tdi (140KM; ročni menjalnik) oprema SKY: 23.344€
+ Paket Park Pilot, Park Assist in Rear Assist: 845€
+ kov. barva: 485€
+ RCD 510 MP3: 314€ (sem hotel vzet RNS 510 navigacijo, a imam raje zunanji športni paket in 18") :)
+ naprava za prostoročno telefoniranje: 266€
+ adapter za USB: 162€
+ KESSY (Keyless entry + start gumb): 341€
+ večfunkcijski barvni prikazovalnik PREMIUM: 202€
+ R-Line Plus paket (z 18"): 2416€

Skupaj redna cena: 28.375€
Cena s popustom: ca. 27.500€ + mogoče še kakšna stvar iz njihovega salona dodatne opreme (če bi izbral 1,6tdi bi bila potem cena nekje 25.300€)

Glede na vse videno in sprobano bi rekel da je GOLF zelo dober avto in je verjetno tudi vreden svojega denarja, ampak sem jaz žal z budgetom omejen do max 22.000, tako da mi je Golf žal nedostopen (vsaj v takšni izvedbi ki sem jo napisal oz katero bi si najbolj želel). Je pa tudi res da bi lahko npr namesto R-line paketa vzel samo 17" namesto serijskih 16", brez vseh spojlerov in dodatkov in bi potem tudi cena bila temu primerno za ca. 1900€ nižja :) Vse ostalo pa bi vseeno rad imel v avtu :) Če bi imel na razpolago toliko denarja, bi Golf definitivno bil vreden dobrega razmisleka, a žal je zame malce predrag :(
Drugače pa vse pohvale za avto kot tudi prodajalce...so res bili prijazni in so se trudili da bi mi čim bolje ustregli. No saj glede tega tudi pri Kii, Citroenu in Oplu nisem imel težav (no ja, saj itak odvisno od avtohiše do avtohiše predvidevam oz. od prodajalca do prodajalca) :)
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Sr jul 11, 2012 9:53 pm

Tako, na vse opisano so dejansko ostali samo še 3 glavni kandidati.
Da si boste dejansko predstavljali kako ti sestavljeni avti zgledajo sem poiskal slike po internetu.
Dejansko so na njih takšni kot bi jih naročil (eventualni spojleri, felne, itd.), edina kar nisem našel je barva v kateri bi jih imel....se pravi si morate predstavljal isti avto in felte (in spojlere) a vse tri avtomobile v metalic srebrni barvi :) In pri vseh je cena nekje slabih 22.000€ z max. opremo + dodatki (kot opisano v prejšnjih postih). Pa gremo po abecednem redu:

1. Citroen C4 2.0 HDI (150KM) Exclusive:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ci ... UR_OR_FIVE

2. Kia Ceed 1.6 CRDI (128KM) MAXX: (slik je sicer veliko, a vse z 16" ali 17", ta je ena redkih na kateri se vidijo 18")

http://cdnlive.cardesignnews.com/geneva ... 00x598.jpg

http://www.auto-types.com/images/_auton ... 5_6208.jpg

3. Opel Astra 1.7 CDTI Ecoflex (130KM) Cosmo:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/op ... UR_OR_FIVE

mnenja, predlogi, kritike....dobrodošli!!! :) :)
Zadnjič spremenil mirkos, dne Sr jul 11, 2012 10:01 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a MBtouran Sr jul 11, 2012 10:00 pm

Osebno astre nebi vzel, ker ko beres po nemskih forumih kaj vse crkuje te mine. Osebno mi je kia izredno vsec
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a aklan86 Če jul 12, 2012 2:03 pm

Osebno sploh ne vidim dileme. C4 je za moje pojme top izbira. Druga izbira Kia, potem Astra. Ne vem zakaj mi Astra ne sede :evil:
Slika
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Če jul 12, 2012 4:37 pm

aklan86 kak bi ti med sabo primerjal Citroena C4 in Kia Ceed, kaj bi govorilo za enega bolj kot za drugega oz bolj prid v enemu kot drugemu? Ja saj, Astra je več ali manj odpadla zdaj po razmisleku, tako da ostane "samo" še izbira med Citroenom in Kio. Edino kar me še bega je ali kupiti enega od teh dveh ali pa morda nekaj takega, glede na to, da planiramo še 1 otroka v bližnji prihodnosti: :)

http://www.yosax.com/car_pictures/2012/ ... hoto-1.jpg

http://www.velocityjournal.com/images/f ... 347931.jpg
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a maniaxxx Če jul 12, 2012 4:41 pm

mirkos je napisal/-a:aklan86 kak bi ti med sabo primerjal Citroena C4 in Kia Ceed, kaj bi govorilo za enega bolj kot za drugega oz bolj prid v enemu kot drugemu? Ja saj, Astra je več ali manj odpadla zdaj po razmisleku, tako da ostane "samo" še izbira med Citroenom in Kio. Edino kar me še bega je ali kupiti enega od teh dveh ali pa morda nekaj takega, glede na to, da planiramo še 1 otroka v bližnji prihodnosti: :)

http://www.yosax.com/car_pictures/2012/ ... hoto-1.jpg

http://www.velocityjournal.com/images/f ... 347931.jpg


citroen ma boljše motorje, najbrz je bolj udoben, kia ima boljšo garancijo, anemičen motor, drage servise, kretenske prodajalce ( po mojih izkušnjah, čeprav citroen ni kaj dosti boljši ), osebno bi najbrz vzel citrota, čeprav za ta denar ne bi nobenega od teh dveh vzel.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Če jul 12, 2012 4:54 pm

maniaxxx je napisal/-a:
mirkos je napisal/-a:aklan86 kak bi ti med sabo primerjal Citroena C4 in Kia Ceed, kaj bi govorilo za enega bolj kot za drugega oz bolj prid v enemu kot drugemu? Ja saj, Astra je več ali manj odpadla zdaj po razmisleku, tako da ostane "samo" še izbira med Citroenom in Kio. Edino kar me še bega je ali kupiti enega od teh dveh ali pa morda nekaj takega, glede na to, da planiramo še 1 otroka v bližnji prihodnosti: :)

http://www.yosax.com/car_pictures/2012/ ... hoto-1.jpg

http://www.velocityjournal.com/images/f ... 347931.jpg


citroen ma boljše motorje, najbrz je bolj udoben, kia ima boljšo garancijo, anemičen motor, drage servise, kretenske prodajalce ( po mojih izkušnjah, čeprav citroen ni kaj dosti boljši ), osebno bi najbrz vzel citrota, čeprav za ta denar ne bi nobenega od teh dveh vzel.


Z vsem napisanim imaš najbrž prav....Citroeni so itak najbolj znani po svojem udobnem podvozju (no saj tudi novi Ceed nima slabega, a je vrjetno Citroenov mehkejši).... Kia z svojo 7-garancijo definitivno prekaša Citroenovo 2-letno (z zdajšnjim Ceedom sem 3x rabil garancijo in je bilo vse hitro in korektno urejeno) je pa res da so servisni pri Kii ca. 300€ pri Citroenu pa dvomim da dost čez 200€ max. (Sem pa videl da imata zdaj Optima in novi Ceed interval na 2 leti) :) Kar se motora tiče ne dvomim da je CItroenovih 150KM z 340Nm navora absolutno superironih proti Ceedovim le 128KM in samo 260Nm navora (kar je moja glavna zamera motorju), ki bi sicer naj bil zelo varčen a malo več Nm mu sigurno ne bi škodilo :) Kar se prodajalcev tiče so pri obeh bili zelo prijazni in korektni in tudi sedaj glede Kie nisem imel nekih težav v MB servisih (razen cene) :)
Dejavnik bi še bile prodajna cena po ca. 5-7 letih...vendar na to le posredno gledam, ker mi ni zdaj glavno prioriteta koliko bolj zanj dobil čez xy let, če bom dejansko z njim zadovoljen :)

maniaxxx, kaj bi pa ti vzel za ta denar? :)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a maniaxxx Če jul 12, 2012 5:01 pm

Eh jaz imam drugačne prioritete kot ti, meni je pri avtu pomemben motor, lega na cesti in neka osnovna oprema, nisem tako zahteven pri opremi kot ti. Vzel bi pa forda focusa 2.0 tdci najbrž, ali pa 1.6 turbo focusa če ne delaš preveč kilometrov.

za 22-23k bi ga dobil s praktično vso opremo ( xenon vsa elektronika 18 col boljši avto radio metallic ipd... ), u podvozju poseka oba, ostalo je stvar okusa in potreb. Če ga boš šel gledat pejt k reberniku v Brezno ( koroška )
Zadnjič spremenil maniaxxx, dne Če jul 12, 2012 5:10 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Če jul 12, 2012 5:09 pm

maniaxxx je napisal/-a:Eh jaz imam drugačne prioritete kot ti, meni je pri avtu pomemben motor, lega na cesti in neka osnovna oprema, nisem tako zahteven pri opremi kot ti. Vzel bi pa forda focusa 2.0 tdci najbrž, ali pa 1.6 turbo focusa če ne delaš preveč kilometrov.


Ja sem bral da je Focus glede lege na cesti in povratne informacije volana TOP, a ne vem zakaj, meni njegova zunanjost in kokpit z 1000 gumbi na armaturki ne sede... čeprav vrjamem da gre za super avto...pač stvar okusa....
Jaz si npr rad vzamem veliko opreme, da je avto po določenem času še vedno "aktualen" kar se tehnologije tiče (kot npr pri PC-jih, čeprav oni z svetlobno hitrostjo zastarajo) :) Pri motorju pa mi je pomembna ekonomičnost in moč (oboje v nekem zdraven razmerju)...zato mi kot motor najbolj odgovarja vrjetno Citroen, ki je močah, a hkrati naj bi bil varčen...če ma kdo izkušnje s tem motorjem naj prosim napiše :) Je pa res da je Ceed tehnično naprednejši in modernejši avto se mi zdi...

Maniaxxx za te bi pa potem bilo nekaj takega, ne?! :)

http://www.blogcdn.com/www.autoblog.com ... naspec.jpg
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a maniaxxx Če jul 12, 2012 5:11 pm

točno to bi bilo zame, če bi denarnica dopuščala :mrgreen: . oops

Viš, meni pa ravno zunanjost focusa občasno pušča dvome, notranjosti sem se takoj navadil, čeprav nisem pristaš tisočev gumbov. :mrgreen:


Ne vem če si napisal, koliko km delaš letno? ;)
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov