Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a lancia hf To feb 19, 2013 10:02 pm

SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
divjak888
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Če sep 13, 2012 6:43 pm

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a divjak888 To feb 19, 2013 10:16 pm

mislim da je to preveč za njega.
 
teac
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Če nov 18, 2010 7:43 pm

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a teac To feb 19, 2013 11:51 pm

Predlagam malo rabljenega megana rs, napram skoraj 10let starim in zgonjenjim lancerjem in imprezam.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a lisko Sr feb 20, 2013 12:40 am

_furby_ je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:Ja,sej o navadnem se govori :) Če bi ga vozil, ne bi takih kakal =P Čist nobenga straha ni, da bi šel v ovinku ravno.


ko sem ga jaz vozil sem imel obcutek, da v ovinku ne drzi lepo smeri, pozibava se, pac mi je deloval nestabilno. dosti lepse in hitreje se da zvozit isti ovinek z mojo corso, kot pa z uno letalonosilko...... preverjeno ;)


Nisi navajen zadnjega pogona to je to :) Se spomnim kako sem peljal mojga prvič po malo spolzki cesti (zadnji pogon, listnate vzmeti, špera). POSRAN. ta isti ovinek je šlo z R5 kamot 80....pri jeepu se ti je zdelo da bo pri 60 odpikal v jarek....
Sedaj ga peljem pošrek v čist vsaki ulici v mb ( seveda ko je mokro :D 115 konjev je pač premalo :D )

Sicer pa moj glas gre k meganu....Če pa hočeš res športne užitke in izživljanja pa definitvno nekaj na zadnji pogon ali pa celo 4 kolesni pogon.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Ares
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Če maj 12, 2005 10:28 am

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a Ares Sr feb 20, 2013 1:35 pm

Moj glas gre za Megane RS.

Največ dobiš za denar. Pa tudi prodati se ga kar da, če je lepo ohranjen. Nekako je avto že kar sprejet za kakovostnega športnika, celo med ljudmi, ki niso fani Renoja :D ..
 
Uporabniški avatar
DiF0r
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: Po nov 10, 2003 12:35 pm

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a DiF0r Sr feb 20, 2013 3:22 pm

Jaz bi pogledal za kakim M3 E46 ali Nissanom 350z :)
Slika
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a TOYOTA Sr feb 20, 2013 3:41 pm

jaz ti priporočam imprezo ali lancerja,če te ne skrbi za prodajo kot pravijo nekateri "poznavalci"....
.megan( očitno renoje vozijo s tako močjo, počasi...itd.); se lepo pelje, ampak notranjost je porazna...ni pravi športnik;
mustang, peljal sem samo v8 s 300 konji; avto za to moč ne gre nikamor,menjalnik v kur..., lega "mlahava",
nissan 350Z; pazi da avto ni iz usa, ker je velika razlika v podvozju, motor je v redu, pač atmosferc z zadnjim pogonom z odličnim zvokom in zunanjostjo, prav tako bmw m3...
edino kar bi mogoče še vzel je focus rs, minus je sprednji pogon, vse ostalo špica...
in če gledaš bodo ta japonska stara j***a čez par let še vedno več vredna kot megan rs + zraven prišteješ vse zimske radosti katerih ne moreš uživati samo s sprednjim pogonom...
pa da ne boste zdej skakali do stropa...pač moje mnenje
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
marko01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1918
Pridružen: Če dec 29, 2005 7:51 am
Kraj: Maribor

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a marko01 Sr feb 20, 2013 3:49 pm

Nekako sem se odločil za Nissana. Na avtu netu so trenutno trije ki bi šli v menjavo za mojega Peugeota 607. Tako da ko se Marca vrnem iz tujine bom šel na ogled in bomo videli kaj se bomo lahko dogovorili glede menjave.
Lp by Mare
 
Uporabniški avatar
damjan
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1630
Pridružen: So okt 19, 2002 10:46 am
Kraj: črnomelj

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a damjan Sr feb 20, 2013 11:36 pm

Oprosti TOYOTA.....
Ne razumi me narobe prosim sam....a Lancer pa Impreza imata hudo notranjost????
lej avta sta mi oba super....v obeh bil peljan...od 8,9,10 pa do type 25 impreze..... samo vseeno... notrannjost pogrne na celi črti... ker če smo iskreni obvolanske ročice so identične pri imprezi kot tiste katere smo leta 1991 dobili v takrat novi mazdi 323.....

Da se razumemo še enkrat..avta stam mi top v vsem...sam notranjost mi je pa bruh.... še sedeži so bolj tko tko....na pol školjke....


Megana....sploh pa tega od Carja iz Mengša toplo odsvetujem....

pa dober nakup
 
Uporabniški avatar
CupraR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4634
Pridružen: Ne sep 08, 2002 11:20 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a CupraR Če feb 21, 2013 11:13 am

Stvar okusa, ampak EVO, STI se res kupi zarad tehnike in ne dizajna, sploh v notranjosti (razen sedežev). Na ravni Civica iz 1995. To pač vzameš v zakup, vsaj jaz, ker je bistvo drugje..
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a ~toMmy~ Če feb 21, 2013 11:45 am



Odličen predlog, če ne drugo, zaradi zvoka! oops Verjetno se ga da tudi relativno hitro prodat (kolikor je to sploh možno pri takšnih avtih). :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
damjan
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1630
Pridružen: So okt 19, 2002 10:46 am
Kraj: črnomelj

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a damjan Če feb 21, 2013 11:45 am

CupraR je napisal/-a:Stvar okusa, ampak EVO, STI se res kupi zarad tehnike in ne dizajna, sploh v notranjosti (razen sedežev). Na ravni Civica iz 1995. To pač vzameš v zakup, vsaj jaz, ker je bistvo drugje..



Lepo spisano...se strinjam popolnoma
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a Patrik_A3 Če feb 21, 2013 11:57 am

teac je napisal/-a:Predlagam malo rabljenega megana rs, napram skoraj 10let starim in zgonjenjim lancerjem in imprezam.



se popolnoma strinjam. Tudi jaz bi se odločil v tem rangu denarja itd. za megana
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
divjak888
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Če sep 13, 2012 6:43 pm

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a divjak888 Če feb 21, 2013 12:28 pm

a megani pa niso zgonjeni? če je RS verzija se z njim ni ravno peljal po nakupih ali? na sploh pa govorimo o francozih ki ne blestijo ravno po kakovosti in tehniki.
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a NoF3ar Če feb 21, 2013 12:36 pm

divjak888 je napisal/-a:a megani pa niso zgonjeni? če je RS verzija se z njim ni ravno peljal po nakupih ali? na sploh pa govorimo o francozih ki ne blestijo ravno po kakovosti in tehniki.


65% ljudi ki ga ima, ga uporablja za nakupe bol ko ne 8) To je daily car medtem ko EVO pa Impreca ne.
 
Uporabniški avatar
Kristjan.Renault
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Po nov 28, 2011 12:39 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a Kristjan.Renault Če feb 21, 2013 12:49 pm

 
Uporabniški avatar
CupraR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4634
Pridružen: Ne sep 08, 2002 11:20 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a CupraR Če feb 21, 2013 12:51 pm

~toMmy~ je napisal/-a:


Odličen predlog, če ne drugo, zaradi zvoka! oops Verjetno se ga da tudi relativno hitro prodat (kolikor je to sploh možno pri takšnih avtih). :D


Nepremičnina, 2.0 TFSi pa se res da bp prodat oz majo rabljeni celo višjo ceno.
 
Uporabniški avatar
CupraR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4634
Pridružen: Ne sep 08, 2002 11:20 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a CupraR Če feb 21, 2013 1:01 pm

divjak888 je napisal/-a:a megani pa niso zgonjeni? če je RS verzija se z njim ni ravno peljal po nakupih ali? na sploh pa govorimo o francozih ki ne blestijo ravno po kakovosti in tehniki.


Ti avti so specifika, tist ki je kdaj kaj takega imel oz ima mu je to jasno. V večini primerov so ti hot hatchi (1,2 lastnik) dobro ohranjeni, če ima lastnik kaj v glavi. To hitro opaziš ob ogledu in takrat se splača jurja več dat.

Tak avto v vsakodnevni uporabi ne morš non stop gont. To je realno. Večina ima take avte za užitek oz da ga pritisne ko je možnost. Drugo so tiste rabljene zadeve ko je že 5i lastnik in se za male pare prodaja.

Prej bo včasih umetnost dobiti ohranjenega Golfa 2.0TDi kot GTI-ja.

Sam en nasvet: nabavna cena in sama registracija sta še najmanj. Konec koncev tudi redni servis. Ostalo pa treba vršt na papir, ker take zadeve treba vzdrževat in že "napačna" dimenzija gume te lahko faj vseka po žepu. Pa kakšni ležaji itd. Tut poraba do ene mere (kaka GTA Alfa pije 14l, en GTI 10-11l)

So pa tapravi cajti zakupovat te zadeve, ker jih folk pod ceno daje. Nima za bencin in vzdrževanje. Škoda samo da so DMV zjb. in da je določenih modelov zelo malo v Sloveniji.

Ko vidim nove STI sedanke za 35k v Italiji me kar zvije :evil: :evil:
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a pinny Če feb 21, 2013 1:20 pm

Meni se pa pri prodaji najbolj neumno zdi to, ko veliko prodajalcev takih avtov piše avto je bil ljubiteljsko vožen, meni se pa ravno ljubiteljsko vožen ne zdi avto ki hodi na track day-e in podobno :).
Sicer pa vask ima svoje mišlenje ;)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov