Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a ~toMmy~ Če feb 21, 2013 11:49 pm

CupraR je napisal/-a:
~toMmy~ je napisal/-a:


Odličen predlog, če ne drugo, zaradi zvoka! oops Verjetno se ga da tudi relativno hitro prodat (kolikor je to sploh možno pri takšnih avtih). :D


Nepremičnina, 2.0 TFSi pa se res da bp prodat oz majo rabljeni celo višjo ceno.


Ma naj je nepremičnina, ampak zvooook je pa super! oops =P

pinny je napisal/-a:Meni se pa pri prodaji najbolj neumno zdi to, ko veliko prodajalcev takih avtov piše avto je bil ljubiteljsko vožen, meni se pa ravno ljubiteljsko vožen ne zdi avto ki hodi na track day-e in podobno :).
Sicer pa vask ima svoje mišlenje ;)


Moraš že kar nekaj robnik pojahat na track day-ih, da bi ga tako obremenil kot na naših cestah! :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a TrijoAdijo Pe feb 22, 2013 3:47 am

TOYOTA je napisal/-a:jaz ti priporočam imprezo ali lancerja,če te ne skrbi za prodajo kot pravijo nekateri "poznavalci"....
. mustang, peljal sem samo v8 s 300 konji; avto za to moč ne gre nikamor,menjalnik v kur..., lega "mlahava",
edino kar bi mogoče še vzel je focus rs, minus je sprednji pogon, vse ostalo špica...
pa da ne boste zdej skakali do stropa...pač moje mnenje



Ampak pazi to:
2005 Mustang gt v8 s 300km in zadnjim pogonom ter teži dobre tone in pol in z u kurcu menjalnikom bolje pospeši od tvojih dveh azijskih priporočil, ki imata 4x4 pogon,malce manj moči, pa tudi kakšno kilco manj :lol:

Pa še link, da ne bote "japanerji" znoreli:

Mitsubishi EVO IX
0-100 km/h: 5,7 S

Subaru Impreza WRX STi
0-100 km/h: 5,4 s

http://www.avto-magazin.si/media/upload ... -sport.pdf

2005 Mustang GT
0-60 mph: 5.1 sec

http://www.mustangspecs.com/years/05.shtml


tko da ja...V8 s 300 konji ne gre nikamor za to moč

:mrgreen:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a ban Pe feb 22, 2013 7:23 am

TrijoAdijo je napisal/-a:
TOYOTA je napisal/-a:jaz ti priporočam imprezo ali lancerja,če te ne skrbi za prodajo kot pravijo nekateri "poznavalci"....
. mustang, peljal sem samo v8 s 300 konji; avto za to moč ne gre nikamor,menjalnik v kur..., lega "mlahava",
edino kar bi mogoče še vzel je focus rs, minus je sprednji pogon, vse ostalo špica...
pa da ne boste zdej skakali do stropa...pač moje mnenje



Ampak pazi to:
2005 Mustang gt v8 s 300km in zadnjim pogonom ter teži dobre tone in pol in z u kurcu menjalnikom bolje pospeši od tvojih dveh azijskih priporočil, ki imata 4x4 pogon,malce manj moči, pa tudi kakšno kilco manj :lol:

Pa še link, da ne bote "japanerji" znoreli:

Mitsubishi EVO IX
0-100 km/h: 5,7 S

Subaru Impreza WRX STi
0-100 km/h: 5,4 s

http://www.avto-magazin.si/media/upload ... -sport.pdf

2005 Mustang GT
0-60 mph: 5.1 sec

http://www.mustangspecs.com/years/05.shtml


tko da ja...V8 s 300 konji ne gre nikamor za to moč

:mrgreen:

Sam 60mph ni točno 100 km/h ampak malo manj, mislim da okoli 97 km/h ;)
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a TrijoAdijo Pe feb 22, 2013 2:04 pm

Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Matjazy
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: To maj 11, 2004 8:24 pm

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a Matjazy Pe feb 22, 2013 2:30 pm

Jst sem se v ZDA malo prevažal z avtomatik mustangom V6. Sej je super vozilo, športnik pa nikakor ni.

Za avtocestne kilometre nabirat po ZDA je pa super. Niti ne pije posebno veliko.
 
Uporabniški avatar
divjak888
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Če sep 13, 2012 6:43 pm

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a divjak888 Pe feb 22, 2013 3:31 pm

sti in evo imata isti pospešek tudi na snegu in makadamu. kaj pa mustang?
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a Bat_zajla Pe feb 22, 2013 4:06 pm

divjak888 je napisal/-a:sti in evo imata isti pospešek tudi na snegu in makadamu. kaj pa mustang?


Ja ker se on misli 90% po makedamu furat... Drgače pa vrjemi da morš dat tudi pri teh dveh še ene 10s zravn da prideš do stotice na snegu.

Jaz še veno mislim, da pri M3 največ dobi za ta denar.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a TrijoAdijo Pe feb 22, 2013 5:08 pm

Bat_zajla je napisal/-a:
divjak888 je napisal/-a:sti in evo imata isti pospešek tudi na snegu in makadamu. kaj pa mustang?


Ja ker se on misli 90% po makedamu furat...




Aja. A zato se je še en kredibilni javu v tej temi. Jest pa sem mislu, da bo avtor teme vozil reli po zasneženi in makadamski progi... :lol:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
divjak888
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Če sep 13, 2012 6:43 pm

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a divjak888 Pe feb 22, 2013 8:37 pm

ja ne vem kaj je za vas športno. yugo z tenis žogico zadaj?

sej se ne rabi furat samo po makadamu. lahko pa se.
 
Uporabniški avatar
KRUH
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To avg 21, 2007 6:03 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a KRUH Pe feb 22, 2013 10:24 pm

Ne primerjat evota oz. impreze s meganom rs in mustangom, ker niti malo ne spadajo v isti razred. Pod besedo športen avto, pa ima vsak svoje zaznamke.
Jaz bi na tvojem mestu kupil evota 8 ali 9.
L2 D1 D2 L3 D1 D1 L3 D6 D1 D2 L1 skok D1 D1 L2 D1 "pol pa v drev"
 
Uporabniški avatar
marko01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1918
Pridružen: Če dec 29, 2005 7:51 am
Kraj: Maribor

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a marko01 Pe feb 22, 2013 11:39 pm

Jaz nevem kaj se prerekate v moji temi, sem lepo povedal da bom sedanjega 607 zamenjal samo za 350z. če bomo prišli skupaj z prodajalci tega avta.
Lp by Mare
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a ~toMmy~ So feb 23, 2013 3:56 am

marko01 je napisal/-a:Jaz nevem kaj se prerekate v moji temi, sem lepo povedal da bom sedanjega 607 zamenjal samo za 350z. če bomo prišli skupaj z prodajalci tega avta.


Brez zamere, ampak koji k. si potem sploh šel odpirat temo?
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
marko01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1918
Pridružen: Če dec 29, 2005 7:51 am
Kraj: Maribor

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a marko01 So feb 23, 2013 8:37 am

~toMmy~ je napisal/-a:
marko01 je napisal/-a:Jaz nevem kaj se prerekate v moji temi, sem lepo povedal da bom sedanjega 607 zamenjal samo za 350z. če bomo prišli skupaj z prodajalci tega avta.


Brez zamere, ampak koji k. si potem sploh šel odpirat temo?


Malo preletite temo in boste opazli da sem zmes napisal da sem se odločil za 350z. Temo sem pa odprl da bi dobil kakšno informacijo glede prodaje od nekoga ki je imel taki avto, saj vse lepo piše.
Lp by Mare
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a ice So feb 23, 2013 8:42 am

350Z ni ne vem kak športni presežek, razen če v njega misliš dodatno vložit še kar nekaj denarcev in svojega časa.
Koliko starega pa kupuješ?
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a TrijoAdijo So feb 23, 2013 9:35 am

Nihče se ne prereka. TrijoAdijo je samo napisal dejstvo ali dve in so "japanerji" nos povesli. Torej nič novega za ta forum.
:mrgreen:

Me pa zanima ena stvar okol 350z:

A je res, da naj bi se sklopka menjala na cca. 50kkm?
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a peroRS So feb 23, 2013 12:05 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Me pa zanima ena stvar okol 350z:

A je res, da naj bi se sklopka menjala na cca. 50kkm?


Po "želji" lahko tud na vsakih 5000km :lol: :roll:
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a TOYOTA So feb 23, 2013 5:00 pm

malo off...trijoadijo...si se malo butnil v glavo vidim...oprosti, avto ima 5 do 100...in, to je vse? ...niso vse pospeški do prvega ovinka...mustang je še daleč od športnika...in vsa japonska 4x4 j***a so na cesti bolje vodljiva, razen če hočeš avto za kurzat po miamiju...no sound je ubijalski, to ti priznam...z veseljem pa probam!
on....tipo je hotel športnika, sedaj kupil 350Z....
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a TrijoAdijo So feb 23, 2013 5:28 pm

TOYOTA je napisal/-a:malo off...trijoadijo...si se malo butnil v glavo vidim...oprosti, avto ima 5 do 100...in, to je vse? ...niso vse pospeški do prvega ovinka...mustang je še daleč od športnika...in vsa japonska 4x4 j***a so na cesti bolje vodljiva, razen če hočeš avto za kurzat po miamiju...no sound je ubijalski, to ti priznam...z veseljem pa probam!
on....tipo je hotel športnika, sedaj kupil 350Z....


Ojoj, oprosti mi ker sem te užalil. :mrgreen:
Si pa ravno ti napisal, da V8 mustang ne gre nikamor za to moč, ima u kurcu menjalnik (kar je res....se ne šalta ravno tako,kot če bi z vročim nožem v puter zarezal), tko da ne povešaj noseka, če en V8 američan z u kurcu menjalnikom bolje pospeši od 0-100km/h kot tvoji japanerji.Tko da bi se dalo o tem kdo se je s čim kam butnil..

Je pa res, da mustang ni tuk vodljiv po ovinkih kot 4x4 japaner, je pa po svoje ravno tako špasen avto za čez ovinke.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a TOYOTA So feb 23, 2013 6:40 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:
TOYOTA je napisal/-a:malo off...trijoadijo...si se malo butnil v glavo vidim...oprosti, avto ima 5 do 100...in, to je vse? ...niso vse pospeški do prvega ovinka...mustang je še daleč od športnika...in vsa japonska 4x4 j***a so na cesti bolje vodljiva, razen če hočeš avto za kurzat po miamiju...no sound je ubijalski, to ti priznam...z veseljem pa probam!
on....tipo je hotel športnika, sedaj kupil 350Z....


Ojoj, oprosti mi ker sem te užalil. :mrgreen:
Si pa ravno ti napisal, da V8 mustang ne gre nikamor za to moč, ima u kurcu menjalnik (kar je res....se ne šalta ravno tako,kot če bi z vročim nožem v puter zarezal), tko da ne povešaj noseka, če en V8 američan z u kurcu menjalnikom bolje pospeši od 0-100km/h kot tvoji japanerji.Tko da bi se dalo o tem kdo se je s čim kam butnil..

Je pa res, da mustang ni tuk vodljiv po ovinkih kot 4x4 japaner, je pa po svoje ravno tako špasen avto za čez ovinke.


...sem napisal ja in še vedno tako mislim in brezskrbi, nisem užaljen, sem napisal, da je to le moje mnenje, kot imaš pač ti svoje...nič narobe; pač vsega ne moreš vedeti, če še japanerjev vozil nisi..jaz na mojo žalost mustanga sem...no, kot sem napisal niso vse pospeški ;) ...gremo raje na sneg, vi z v8 mustangom pridete? ne, se mi je zdelo ja...sicer pa kam bi pa prišli, če bi bile vsem všeč enake stvari...aja, pa še vedno bi rad probal, kako je s temi pospeški, ampak ne na papirju :idea:
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
_T_O_M_O_
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 13, 2012 12:15 am

Re: Nakup športnega avtomobila

Napisal/-a _T_O_M_O_ Ne feb 24, 2013 12:11 am

Za @trijoadijo in @toyota https://www.youtube.com/watch?v=HlqjChw9H3A meritve se začnejo pri 1:20

Avtorju teme se opravičujem za off topic. oops
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 79 gostov