Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a moj-avto Če mar 21, 2013 1:22 pm

Videl sem reklamo, da je možen nakup avtomobila Škoda za odplačilo 1% maloprodajne cene na mesec. Stvar se mi je zdela zelo zanimiva, zato sem pogledal na njihovo spletno stran, kjer sem videl da to ni lih tako ugodno, kot izgleda na reklami.
Recimo če bi želel kupiti Octavio 3 je nebi mogel, ker ni na seznamu. Je samo en model Octavie 2- Octavia Combi Family, kateri me spoh ne zanima.
Problem je v tem, da je treba imati polog 1.659,90 EUR, kar se mi ne zdi tako hudo, kot zadnji znesek ob zaključku financiranja kateri znaša
2.987,82 EUR. Vmes pa zneski 72x166,06 EUR.
Sedaj jaz ne vem kaka je to ugodnost??????? A vam se zdi ugodno????????
Avto, moj partner!
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a a_sist Če mar 21, 2013 1:28 pm

Tipka za vprašaj se ti zatika. Priporočam temeljito čiščenje tipkovnice.
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a NoF3ar Če mar 21, 2013 1:37 pm

Najcenejša na avto.net je 16.000€ tako da 16.600€ ter plačuješ 1%. Men se zdi to dobro, pa še polog je 1.600€ res smešno malo.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a maniaxxx Če mar 21, 2013 2:47 pm

moj-avto je napisal/-a:Videl sem reklamo, da je možen nakup avtomobila Škoda za odplačilo 1% maloprodajne cene na mesec. Stvar se mi je zdela zelo zanimiva, zato sem pogledal na njihovo spletno stran, kjer sem videl da to ni lih tako ugodno, kot izgleda na reklami.
Recimo če bi želel kupiti Octavio 3 je nebi mogel, ker ni na seznamu. Je samo en model Octavie 2- Octavia Combi Family, kateri me spoh ne zanima.
Problem je v tem, da je treba imati polog 1.659,90 EUR, kar se mi ne zdi tako hudo, kot zadnji znesek ob zaključku financiranja kateri znaša
2.987,82 EUR. Vmes pa zneski 72x166,06 EUR.
Sedaj jaz ne vem kaka je to ugodnost??????? A vam se zdi ugodno????????



Ti si res k****n sorry, na netu je samo PRIMER financiranja, lahko kupiš katerokoli škod na tak način in ja, je ugodno. Tudi sam sem razmišljal o nabavi škode na tak način, samo nimajo avta, kateri bi mi ustrezal
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a NoF3ar Če mar 21, 2013 3:07 pm

vse izvedenke nova Octavia in vozila iz "Škoda zaklada" niso vključeni v ponudbo "1%" na mesec.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a maniaxxx Če mar 21, 2013 3:13 pm

NoF3ar je napisal/-a:vse izvedenke nova Octavia in vozila iz "Škoda zaklada" niso vključeni v ponudbo "1%" na mesec.


Da ne? Potem sem pa napačno informiran, bom pa povprašal naslednji teden ko imamo pri firmi predstavitev nove octe kako je s tem.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a NoF3ar Če mar 21, 2013 3:21 pm

maniaxxx je napisal/-a:
NoF3ar je napisal/-a:vse izvedenke nova Octavia in vozila iz "Škoda zaklada" niso vključeni v ponudbo "1%" na mesec.


Da ne? Potem sem pa napačno informiran, bom pa povprašal naslednji teden ko imamo pri firmi predstavitev nove octe kako je s tem.

To je citat z uradne strani... pomoje še pride v ponudbo

http://www.skoda.si/aktualno/skoda_ugod ... koda_za_1/
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a moj-avto Če mar 21, 2013 5:53 pm

maniaxxx je napisal/-a:
moj-avto je napisal/-a:Videl sem reklamo, da je možen nakup avtomobila Škoda za odplačilo 1% maloprodajne cene na mesec. Stvar se mi je zdela zelo zanimiva, zato sem pogledal na njihovo spletno stran, kjer sem videl da to ni lih tako ugodno, kot izgleda na reklami.
Recimo če bi želel kupiti Octavio 3 je nebi mogel, ker ni na seznamu. Je samo en model Octavie 2- Octavia Combi Family, kateri me spoh ne zanima.
Problem je v tem, da je treba imati polog 1.659,90 EUR, kar se mi ne zdi tako hudo, kot zadnji znesek ob zaključku financiranja kateri znaša
2.987,82 EUR. Vmes pa zneski 72x166,06 EUR.
Sedaj jaz ne vem kaka je to ugodnost??????? A vam se zdi ugodno????????



Ti si res k****n sorry, na netu je samo PRIMER financiranja, lahko kupiš katerokoli škod na tak način in ja, je ugodno. Tudi sam sem razmišljal o nabavi škode na tak način, samo nimajo avta, kateri bi mi ustrezal

Kaj je tu ugodno? Pogoiji nakupa niso ugodni. Če na reklami reklamirajo 1% na mesec vrednosti avta ne razumem od zakaj na spletni strani piše drugače? To kar reklamirajo na televiziji nikakor se ne ujema z spletno stranjo. ;) Polog in zaključek financiranja nista omenjena v TV oglasih in pa vrste vozil katere se ne da kupiti pod temi pogoji.
Octavia3 odpade, tako je napisano na uradni spletni strani. ;)
Avto, moj partner!
 
sajko
Novinec
 
Prispevkov: 135
Pridružen: Ne maj 09, 2004 3:18 pm
Kraj: Kamnik

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a sajko Če mar 21, 2013 6:10 pm

Garantiram, da če še enkrat pogledaš na reklamo, bo v drobnem tisku pisalo prav to.
I feel the need, the need for speed
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a moj-avto Če mar 21, 2013 6:17 pm

sajko je napisal/-a:Garantiram, da če še enkrat pogledaš na reklamo, bo v drobnem tisku pisalo prav to.

Če v drobnem tisku piše to in na spletni strani isto pomeni, da je točno tako. TOREJ 1% NA MESEC NE DRŽ, KER JE TREBA PLAČATI POLOG IN ZAKLJUČEK. ;) Torej pogoji nakupa se mi ne zdijo ugodni. ;)
Lažje je kupiti avto pod drugimi pogoji, pa še Octavijo 3 si lahko kupim. ;)

KOPIRAM IZ URADNE SPLETNE STRANI:


* ponudba velja za vse modele upoštevajoč njihove maloprodajne cene v skladu z veljavnimi ceniki in se izključuje z akcijskimi cenami oziroma popusti. Modeli Škoda Citigo Entry, Octavia GreenLine, vse izvedenke nova Octavia in vozila iz "Škoda zaklada" niso vključeni v ponudbo "1%" na mesec.






Finančni partner avtomobilske znamke Škoda v Sloveniji je skupina Porsche Finance Group Slovenia. Več na: http://www.porscheleasing.si/
"1%" - Octavia Combi


*Primer izračuna:

Octavia Combi Family, 1,2 TSI 77 kW/105 KM, 5-vrat, MPC: 16.599,00 EUR: mesečni obrok 166,06 EUR (vključujoč fiksna nominalna obrestna mera 0,01%) velja v primeru sklenitve pogodbe o finančnem leasingu z dobo odplačevanja 72 mesecev, polog znaša 1.659,90 EUR, znesek financiranja znaša 14.939,10 EUR, stranka ga odplača na način 72x166,06 EUR, skupaj 11.956,32 EUR, ob izteku financiranja pa še preostanek vrednosti, ki znaša 2.987,82 EUR. Stroški priprave posla znašajo 149,39 EUR. Skupni znesek, ki ga stranka odplača znaša 15.093,53 EUR in je sestavljen iz 72 obrokov, preostanka vrednosti in pripadajočih stroškov. Fiksna nominalna obrestna mera znaša 0,01%, EOM (efektivna obrestna mera) znaša 0,29%. V stroških obdelave in rizičnega sklada je že vključen 6,5% davek na finančne storitve. DDV na stroške obdelave in rizičnega sklada ni obračunan na podlagi 5. točke 39. člena Pravilnika o izvajanju ZDDV-1 (Ur. list RS š. 141/06).

Podrobnosti o cenah in opremi Škoda Octavia Combi najdete na povezavi TUKAJ.

* Specifična povprečna poraba goriva in izpusti CO2 za model Octavia: 3,8 - 7,7 l/100 km, 99 - 180 g/km.
VIR:
http://www.skoda.si/aktualno/skoda_ugodno_1/nova_skoda_za_1/


Ne vem kaj je tu ugodno?
Avto, moj partner!
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a thunderbolt Če mar 21, 2013 6:39 pm

Naredi si izračun lizinga, pa boš videl, da je ugodno. Če na gotovino ne dobiš extra popusta, se vsekakor bolj splača avto nabavit pod temi pogoji in se ti glavnica medtem obrača na banki.
Če se ti pa zdi polog 1600€ previsok, potem pa tudi ne vem, zakaj razmišljaš o novem avtu. :roll:
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a moj-avto Če mar 21, 2013 6:49 pm

thunderbolt je napisal/-a:Naredi si izračun lizinga, pa boš videl, da je ugodno. Če na gotovino ne dobiš extra popusta, se vsekakor bolj splača avto nabavit pod temi pogoji in se ti glavnica medtem obrača na banki.
Če se ti pa zdi polog 1600€ previsok, potem pa tudi ne vem, zakaj razmišljaš o novem avtu. :roll:

Polog in zaključek se mi ne zdita visoka, moti me reklama kot taka-1% na mesec. Pa še Octavie 3 se ne da kupiti pod temi pogoji. ;)
Avto, moj partner!
 
Uporabniški avatar
YOC
Uporabnik
 
Prispevkov: 887
Pridružen: Pe feb 14, 2003 10:53 am
Kraj: Spredi levo (LJ)

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a YOC Če mar 21, 2013 7:36 pm

Če ti nekdo reče, da gre za odplačevanje za 1% mesečno in ti v oglasu ne omeni, da boš moral plačati 10% pologa pa še ostanek vrednosti, je to zame zavajanje.
Lahko bi napisali tudi: AKCIJA, Nov Rapid za le 15€/mesec, ... zraven pribili zvezdico* in ti v fontu size:1 prbili polog v nehumani višini in morebiti še odplačilo ostanka vrednosti. Skratka nategovanje v zdrav mozak.
Najboljši so/ste mi pa uni k v podobnih primerih prijavljajo/te, kako je kupil 500€ vreden telefon za le 1 euro in ima BREZPLAČNE KLICE in NET za samo 60€ na mesec. In to samo za dve leti. WOW, to je pa res brezplačno :roll:

Skratka, nekomu lahko take ponudbe ustrezajo, nekomu ne, a vsekakor je v današnjih reklamah preveč *zvezdic* in drobnega tiska. Samo poglejte si reklame na TV-ju, kjer ti spodaj nabašejo drobni tisk, da ne veš al je črta al tm dejansko kej piše. Takle mamo.
Ufff, sm se razpisu :huh:
Bolje 10 konjev premalo pod haubo, kot en osel preveč za volanom!!!
WWWWRRRRRRRRUUUUUUUMMMMMMMMM..........
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a moj-avto Če mar 21, 2013 10:19 pm

YOC je napisal/-a:Če ti nekdo reče, da gre za odplačevanje za 1% mesečno in ti v oglasu ne omeni, da boš moral plačati 10% pologa pa še ostanek vrednosti, je to zame zavajanje.
Lahko bi napisali tudi: AKCIJA, Nov Rapid za le 15€/mesec, ... zraven pribili zvezdico* in ti v fontu size:1 prbili polog v nehumani višini in morebiti še odplačilo ostanka vrednosti. Skratka nategovanje v zdrav mozak.
Najboljši so/ste mi pa uni k v podobnih primerih prijavljajo/te, kako je kupil 500€ vreden telefon za le 1 euro in ima BREZPLAČNE KLICE in NET za samo 60€ na mesec. In to samo za dve leti. WOW, to je pa res brezplačno :roll:

Skratka, nekomu lahko take ponudbe ustrezajo, nekomu ne, a vsekakor je v današnjih reklamah preveč *zvezdic* in drobnega tiska. Samo poglejte si reklame na TV-ju, kjer ti spodaj nabašejo drobni tisk, da ne veš al je črta al tm dejansko kej piše. Takle mamo.
Ufff, sm se razpisu :huh:

;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
Dobro si napisal.
Meni se zdijo pogoji nakupa ZELO SLABI, pa še avta ne moreš imeti takega kot si želiš. Hvala lepa! ;)
Avto, moj partner!
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a tristan01 So mar 23, 2013 10:21 am

moj-avto je napisal/-a:
YOC je napisal/-a:Če ti nekdo reče, da gre za odplačevanje za 1% mesečno in ti v oglasu ne omeni, da boš moral plačati 10% pologa pa še ostanek vrednosti, je to zame zavajanje.
Lahko bi napisali tudi: AKCIJA, Nov Rapid za le 15€/mesec, ... zraven pribili zvezdico* in ti v fontu size:1 prbili polog v nehumani višini in morebiti še odplačilo ostanka vrednosti. Skratka nategovanje v zdrav mozak.
Najboljši so/ste mi pa uni k v podobnih primerih prijavljajo/te, kako je kupil 500€ vreden telefon za le 1 euro in ima BREZPLAČNE KLICE in NET za samo 60€ na mesec. In to samo za dve leti. WOW, to je pa res brezplačno :roll:

Skratka, nekomu lahko take ponudbe ustrezajo, nekomu ne, a vsekakor je v današnjih reklamah preveč *zvezdic* in drobnega tiska. Samo poglejte si reklame na TV-ju, kjer ti spodaj nabašejo drobni tisk, da ne veš al je črta al tm dejansko kej piše. Takle mamo.
Ufff, sm se razpisu :huh:

;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
Dobro si napisal.
Meni se zdijo pogoji nakupa ZELO SLABI, pa še avta ne moreš imeti takega kot si želiš. Hvala lepa! ;)


Saj ne morem verjeti... Toliko let nas z vseh strani fopajo z raznoraznimi nategi in "ugodnimi" ponudbami, akcijami tedna, meseca, leta, zlatimi priložnostmi, nagradnimi igrami.... pa nekateri še vedno nasedate le tistemu kar je napisano z največjim fontom. Drobni tisk pa je očitno za namenjem le sam sebi. Angleško govoreči narodi imajo že dolgo pregovor: There is no free meal - zastonj kosila ni. Bi bil čas da začnemo tudi slovanski narodi malce razmišljati o tem pregovoru.

Če malce bolje premisliš, pa tale ponudba niti ni tako slaba. Ko sem prvič videl ta oglas sem se pozanimal v salonu kako je s to akcijo. Cene vozil so po ceniku - tako da nakup modelov ki niso v akciji nima smisla kupovat (načeloma se da iztržiti večji popust kot je vrednost nakupa na kredit). Takrat Octavije 3 še ni bilo v prodaji. Načeloma pa znese nakup po omenjeni akciji ravno toliko kot če bi avtomobil plačal z gotovino. Kar pod črto sploh ni slabo za tistega ki nima gotovine za nakup avtomobila. Je pa povsem jasno, da ne bodo tako prodajali povsem svežih modelov ampak je taka akcija namenjena odprodaji odhajajočih modelov (stara Octavija in Superb, ki bo verjetno v kratkem dobil naslednika).

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2185
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a RedBaron So mar 23, 2013 8:59 pm

Če je ugodno ali ne, naj presodi vsak sam... za mene je!!

Pred 3 meseci smo na tak način kupili novega yetija 4×4, plačaš pač30% zneska, ostalo pa 1% na mesec, s tem da si tisih 30% lahko razdeliš, bodisi vse na začetku, ali pa vsaj 10% na začetku, razliko pa na koncu, vmes pa 6 (ali7, nisem čisto ziher) let po 1% nabavne vrednosti na mesec.

Nova octavia je izvzeta iz tega financiranja, plača se znesek po ceniku, se pravi brez popustov.

Preplačilo je v mojem primeru cca 400€, pri klasičnem porsche leasingu pa bi bilo okoli 4k€ (z upoštevanim 1k€ popusta pri cveni avta).

Tako da zadeva je ugodna!
 
Uporabniški avatar
maxipin
Novinec
 
Prispevkov: 187
Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:36 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a maxipin Ne mar 24, 2013 1:00 pm

YOC je napisal/-a:Najboljši so/ste mi pa uni k v podobnih primerih prijavljajo/te, kako je kupil 500€ vreden telefon za le 1 euro in ima BREZPLAČNE KLICE in NET za samo 60€ na mesec. In to samo za dve leti. WOW, to je pa res brezplačno :roll:


To da pa teh 60€ nameniš za storitve ki ti jih nudi ISP si pa pozabil ane? (pa izključimo naj naj možnost pri mobitelu).
 
koli99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To avg 28, 2012 1:54 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a koli99 Sr nov 02, 2016 8:28 am

Obujam malce starejšo temo (a še vedno aktualno?)

Torej, malce pogledujem v prihodnost (nakup avtomobila čez 2/3 leta), pa sem se malce zagledal v novega superba.

Ker nimam izkušenj z finančnimi lizingi me zanima kako ta zadeva izgleda, oz. ali je res ugodna ali ne. Prosim za popravke oz. komentarje če se v kateri zadevi motim.

Primer:
http://hudobro.si/#!/procent/detail/740/2200
MPC: 30.093,67 EUR
Mesečni obrok 1%: 300,94 EUR
Polog 28%: 8.425,93 EUR
Obdobje financiranja: 72 mesecev
Skupni znesek financiranja: 18.658,37 EUR
Skupni znesek za plačilo: 21.854,26 EUR
EOM: 5,71%

Če prav razumem se malo prodajna cena avta (30.093,67 EUR) razbije na začetni polog 28% (8.425,93 EUR) + 72 obrokov po 300,94 EUR (300,94*72=21.667,68 EUR) = 30.093,61 EUR.
Ker pa je upoštevana EOM 5,71%, pomeni da za to obliko financiranja Škoda (Porche leasing) da popust na MPC v višini 3.009,37 EUR (30.093,67 EUR - 8.425,93 EUR - 18.658,37 EUR = 3.009,37 EUR). Z drugimi besedami, ker je upoštevan skupni znesek financiranja na osnovo 18.658,37 EUR, je torej realna (upoštevana za izračun stroškov lizinga) MPC enaka 27.084,30 EUR.

Sedaj pa imam naslednja vprašanja:
1.) Ali se pri sklenitvi finančnega lizinga dobi tudi kakšen dodaten popust za MPC avtomobila? (30.093,67 - X%?).
2.) Ali je v primeru enkratnega celotnega plačila MPC (gotovina) realno pričakovati 10% popust kot je upoštevan pri finančnemu lizingu? (3009,37 EUR / 30.093,61 EUR = 0,10), torej plačilo z gotovino 27.084,30 EUR.

Za začetek me zanima to. Hvala za odgovore!
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a emozul Sr nov 02, 2016 9:02 am

Moja "baba" je kupila škodo citigo, pa ti lahko povem kako je bilo dobro leto nazaj.
Če vzameš lizing se ti upošteva 10% popust, vendar imaš EOM, tako, da ga dejansko ne preplačaš nič (ista cena te potem pride kot je MPC).
Splača se ti vzet lizing zaradi vrtca (padeš v nižji razred-moraš pač preverit).
Ne vem pa kako je, če vzameš na keš (jaz se nisem pogajal, sem vzel lizing).
Nekateri pravijo, da so pri škodi bolj "škrti" kot pri WV, ampak nekje do 5% bi pomoje šlo.
 
koli99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To avg 28, 2012 1:54 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a koli99 Sr nov 02, 2016 9:40 am

Glede vrtca sem vedel (je neka prednost lizinga).

Dejansko upoštevajo 10% popust na MPC, katerega pa dejansko ni, saj plačaš stroške odobritve, zavarovanja, etc... Torej se na finančni lizing ne da dobiti dodatnega popusta, cena ostaja MPC?

Kako pa je glede zavarovanja? Razumem da mora biti avto kasko zavarovan celotno obdobje lizinga. Ali je zavarovanje potrebno obvezno skleniti z lizing hišo (na njihovi strani se omenja zavarovalnica maribor), ali je možno zavarovanje preko druge zavarovalnice (trenutno imamo vse zavarovano na Triglavu), kar pomeni v končni fazi nižjo ceno saj imamo dodatni popust na skupino zavarovanj, nobenih težav pri upoštevanju škode, etc...
Ali je potreben polni kasko (vsi razredi)?
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov