Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a pskoda Sr nov 02, 2016 9:47 am

Jaz ko sem računal za seata lizing ali keš, bi za lizing preplačal cca 3keur. Za vretec mi je pa itak vseeno, ker je hiša name pisana.

Predno boš šel v nabavo 3x preglej vsemi ponudbe s sabo in doma v miru preračunaj
Lp
 
koli99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To avg 28, 2012 1:54 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a koli99 Sr nov 02, 2016 10:06 am

Če gre za standardni lizing ga plačaš veliko več. Primer izračuna s strani porche-leasing izrecno za Škodo:

http://calc.porscheleasing.si/flvn1.asp?zn=%9Akoda
Vozilo: ŠKODA SUPERB diesel
Cena vozila: 30.093,00 EUR (z DDV)
Polog prodajalcu: 9.027,90
Skupni znesek financiranja: 21.065,10 EUR
Odplačilna doba: 72 mesecev
Mesečni obrok: 355,11 EUR

EOM: 8,2%
Pogodbena obrestna mera: 6,60%
Prvo plačilo:
Stroški obdelave: 160,00 EUR
Rizični sklad: 462,78 EUR
Mesečni obrok: 355,11 EUR
DDV: 0,00 EUR
Skupaj: 10.005,79 EUR
Skupni znesek za plačilo: 26.190,70 EUR

Torej plačaš za celotni avtomobil 9.027,90 EUR + 26.190,70 EUR = 35.218,60 EUR.


MPC ostaja ista, če pa upoštevam 5% popust na MPC pa je izračun naslednji:

http://calc.porscheleasing.si/flvn1.asp?zn=%9Akoda
Vozilo: ŠKODA SUPERB diesel
Cena vozila: 28.588,00 EUR (z DDV)
Polog prodajalcu: 8.576,40
Skupni znesek financiranja: 20.011,60 EUR
Odplačilna doba: 72 mesecev
Mesečni obrok: 337,35 EUR

EOM: 8,21%
Pogodbena obrestna mera: 6,60%
Prvo plačilo:
Stroški obdelave: 160,00 EUR
Rizični sklad: 439,63 EUR
Mesečni obrok: 337,35 EUR
DDV: 0,00 EUR
Skupaj: 9.513,38 EUR
Skupni znesek za plačilo: 24.888,83 EUR

Kar pomeni končno ceno 33.465,23 EUR

V vsakem primeru se razen Škoda 1% financiranje lizing ne izplača. Gre se le za to, ali je možno dobiti pri 1% financiranju še dodaten popust (to sprašujem tukaj na forumu, da svojo izkušnjo delijo uporabniki kateri so se odločili za to vrsto financiranja, kot je to povedal emozul kateri se ni? pogajal za dodaten popust).
Ali pa je na drugi strani pri plačilu z gotovino (katera ne bi bila dobljena s drugim kreditom, lizingom, etc..) dobiti dokaj velik popust za katerega so bolj "izplača" vzeti to varianto. Še enkrat poziv kupcem Škod, za kakšen popust ste se uspeli spogajati pri plačilu z gotovino?
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a emozul Sr nov 02, 2016 10:23 am

koli99 je napisal/-a:Glede vrtca sem vedel (je neka prednost lizinga).

Dejansko upoštevajo 10% popust na MPC, katerega pa dejansko ni, saj plačaš stroške odobritve, zavarovanja, etc... Torej se na finančni lizing ne da dobiti dodatnega popusta, cena ostaja MPC?

Kako pa je glede zavarovanja? Razumem da mora biti avto kasko zavarovan celotno obdobje lizinga. Ali je zavarovanje potrebno obvezno skleniti z lizing hišo (na njihovi strani se omenja zavarovalnica maribor), ali je možno zavarovanje preko druge zavarovalnice (trenutno imamo vse zavarovano na Triglavu), kar pomeni v končni fazi nižjo ceno saj imamo dodatni popust na skupino zavarovanj, nobenih težav pri upoštevanju škode, etc...
Ali je potreben polni kasko (vsi razredi)?


Na finančni lizing ni potem popusta, vsaj tako je bilo pri meni.
Polni kasko pri meni ni bil obvezen, sem pa zavaroval preko njihove zavarovalnice.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a pskoda Sr nov 02, 2016 11:59 am

Če plačaš z kešem se da zmenit za konkretni popust. Pri financiranju ni popusta razen kakšen servis ali zimske gume
Lp
 
koli99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To avg 28, 2012 1:54 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a koli99 Sr nov 02, 2016 12:29 pm

pskoda je napisal/-a:Če plačaš z kešem se da zmenit za konkretni popust. Pri financiranju ni popusta razen kakšen servis ali zimske gume


In v kakšnem rangu (%) se giblje ta popust na gotovino pri Škoda trgovcih?
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a dask Sr nov 02, 2016 12:34 pm

pskoda je napisal/-a:Če plačaš z kešem se da zmenit za konkretni popust. Pri financiranju ni popusta razen kakšen servis ali zimske gume


Smo v firmi ravno kupovali - pri financiranju se je dal zment za popust, sicer je šlo za operativni leasing, popust na prodajno ceno avta je bil ca. 9%.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a emozul Sr nov 02, 2016 1:01 pm

Dask, operativni lizing je druga zadeva.
Za 9%, se mi zdi, da moraš imeti že zelo dobre pogajalske sposobnosti, ali pa veze.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a meganer Sr nov 02, 2016 4:50 pm

Pa bistven podatek je daj je 100% plačilo. Če daš recimo 10% pologa 72 mesecev po 1% ti po 6 letih odplačevanja ostane 18% novega.

Primer avto 20000, daš 2000 jurja pologa, 6 let po 200 ter na koncu 3600. Po domače avto boš prodal, plačal preostanek ter tisto razliko imel za nov polog. To je v bistvo da si rečeš na mesec si lahko privošim recmo 200 eur za avto in to imaš potem skoz. Po 6 letih imaš pa avto poln k....
saj pri meni je tako po 1.5 leta ;) ampak finance .....

ponavdi pozabijo za na koncu razliko, če maš na manj kot 6 let je pa še toliko več.
 
koli99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To avg 28, 2012 1:54 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a koli99 Sr nov 02, 2016 6:03 pm

V postev pride bodisi 28% + 1% x 72 obrokov, bodisi 100% gotovinsko placilo.
 
lukp
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: Če dec 11, 2008 9:38 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a lukp Sr nov 02, 2016 6:55 pm

Sedaj imajo pri Škodi novo akcijo 1%+, kar pomeni še dodatno 1000€ popusta.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a kseb Sr nov 02, 2016 8:57 pm

Ni ravno tako enostavno. Pri 1%+ je par malenkosti drugačnih.
 
koli99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To avg 28, 2012 1:54 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a koli99 Če nov 03, 2016 6:47 am

Malo sem prebral še okrog tega Škoda Bon-a pa je zadeva takšna (če se motim me popravite):

Pri finančnemu leasingu 1% MORAŠ skleniti leasing pri Porche Leasing Group Slovenija, ter LAHKO skleneš kasko zavarovanje pri drugi zavarovalnici.
Pri finančnemu leasingu 1%+ MORAŠ skleniti leasing pri Porche Leasing Group Slovenija, ter MORAŠ skleniti kasko zavarovanje pri Zavarovalni Maribor.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a pskoda Če nov 03, 2016 6:58 am

Čista kmečka logika.
Več ko je posrednikov pri nakupu avta ali katere koli druge stvari dražje bo, ker noben ne bo delal za đabe ali za hvala lepa.

Zamiselte si nekdo pride k vam kupit neko stvar in kaj bo vam bolj všeč keš ali obroki


Pri teh lizingih so vedno neke fore in vedno si v nekaj prisiljen in če si prisiljen potem imajo nekaj za bregom. To je 1x1

Preplačaš avto v vsakem primeru pa tudi, če je 3k eur popusta bodo že v teh prisiljenih stvareh istržili +3k eur. Tukaj je samo vprašanje kolišen je ta + je pa 100%
Lp
 
koli99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To avg 28, 2012 1:54 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a koli99 Če nov 03, 2016 7:14 am

pskoda je napisal/-a:Čista kmečka logika.
Več ko je posrednikov pri nakupu avta ali katere koli druge stvari dražje bo, ker noben ne bo delal za đabe ali za hvala lepa


??
Mislim da je povsem jasno da je nakup avtomobila z gotovino najcenejša možnost v primerjavi s klasičnim leasingom oz. kreditom. Ker pa gre za forum tu le debatiramo katera opcije še obstajajo, ker ima leasing tudi svoje prednosti (razpoložljiv trenutni kapital za ostale stvari, vrtec, etc....). 1% je zaenkrat alternativa, katera podraži avto za cca. 5%.

Še vedno pa bi si želel slišati kupce Škod o njihovih izkušnjah glede dobljenih morebitnih popustov.

Zaenkrat sem zasledil to:

emozul; finančni leasing 1%(mogoče celo +? ker je zavaroval na Maribor zav.); 0% popusta
dask; operativni leasing ; 9% popusta
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a pskoda Če nov 03, 2016 10:02 am

Kaj ti tukaj ni jasno :?:
Če eno stvar pordaja recimo (izmišljena imena) Janko potem gre preko Metke, Jožeta, Micke potem kupiš ti pri Micki bo dražje kot, če kupiš pri Jankotu ker vsak bo hotel imeti nekaj od tega. Čista kmečka logika ne rabiš nobene šole
Bolj preprosto ti ne znam napisat oz tisti odstavek zgoraj je čisto lepo napisan



Če nekdo podraži izdelek in da popust je ta popust izmišljen oz je samo zato tam, da lepo izgleda. Če greste v Hervis spremljate cene pred popusti in potem ko so popusti so v bistvu cene iste, ker izdelek podražijo nato dajo popust na koncu je cena ista. Jaz sem na tako situacijo pri njih naletel že večkrart. Pri njih je popust takrat, ko se hočejo znebit določenega izdelka.





Jaz zase gledam tako. Če si eno stvar ne morem privoščit, nimam denarja jo potem tudi ne potrebujem oz če si ne morem privoščit avto za 10keur ga pač vzemem za 5keur in oba me bosta pripeljala od točke A do točke B sicer nisem magnet za pičke, ampak pridem na cilj tudi z slabšim
Lp
 
koli99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To avg 28, 2012 1:54 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a koli99 Če nov 03, 2016 10:30 am

Jao, neko moraliziranje brez potrebe.

Povsem jasno mi je da te "skoraj" vsak avto prepelje iz točke A do točke B. Pri meni osebno se pa sploh ne gre za točne te vrednosti (vzel sem le kot primer da se je lažje pogovarjati), avta niti ne bom vzel sedaj, in mogoče tudi ne novega, niti te znamke, etc... Do sedaj nisem še nikoli vzel niti lizing, niti kredita, ampak ker je bolje biti pripravljen na morebitno situacijo je dobro kakšno stvar vprašati. Sprašujem pa na FORUMU, kjer se navadno delijo mnenja in izkušnje uporabnikov.

Sem tudi napisal da je cena z lizingom višja od MPC z popustom in ti trgovec ne dela nobene usluge da ti da avto na lizing, kvečjemu jih ima mnogo večje on (obvezno zavarovanje pri njihovi zavarovalnici, etc...). je pa 1% financiranje zanimivo v primerjavi z ostalimi lizing ponudbami, kjer so preplačila mnogo višja.

Zato pa me zanima, kakšen popust si je mogoče izpogajati v obeh primerih.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1940
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a Polo78 Če nov 03, 2016 2:53 pm

Za Škodo ne vem, vem pa za VW, kjer se da trenutno izpogajat prek 15%. Če vzameš lizing pa dobiš še dodatnih 700 eur popusta, ki ti ga da kot "darilo" :lol: lizing hiša. Sicer pod črto avto še vedno preplačaš vendar ne toliko - govorimo o cca. 500 evrih pri avtu vrednem okrog 28k eur. Vsaj toliko pride pri varianti s 50% pologa in odplačevalno dobo 3 let. Pri drugih variantah nimam podatka koliko je na koncu preplačila, verjetno je pa več, ker omenjena varianta je trenutno najkrajša možna + polog 50% je največji možen.

Zdaj ali se to splača ali ne pa mora vsak presodit sam. Kljub preplačilu vendarle imaš pri lizingu določene ugodnosti - npr. že omenjen vrtec, razpolagaš z denarjem, ki ga sicer ne bi imel, če bi se skeširal itd.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a Locher Če nov 03, 2016 3:59 pm

Koliko ljudi dejansko kupi avto na leasing in ima hkrati dovolj, da ga skešira? Odstotek? Promil?

V pravljice o obračanju denarja povprečnega Pepeta in Janeza ne verjamem. Lahko se seveda motim, in je povprečen Slovenec pravi finančni ekspert. Razpolaganje z denarjem, ki ga sicer ne bi imel? Come on, tistega denarja de facto ni več!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a pskoda Če nov 03, 2016 5:16 pm

Še to ko boste avto prodajal, ki je bil kupljen popolnoma nov na lizing. Uradno niste 1 lastnik, ampak 2. Prvi lastnik je lizing hiša sicer ste 1 uporabnik, ampak avtonet sprašuje po lastnikih ne pa o številu uporabnikov.
Tukaj se lahko preveri, če koga zanima - https://e-uprava.gov.si/javne-evidence/ ... ozila.html


Za višino popustov je brezveze govort, ker se preminjajo od meseca do meseca oz je kar nekaj dejavnikov, ki so pomembni. Gibljejo se pa od 0% do nekje max 15% pri novem avtu
Lp
 
koli99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To avg 28, 2012 1:54 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a koli99 Pe nov 04, 2016 6:37 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Ne vem no, meni si pa zdi kar pomemben podatek za nekoga ki bi se šel zdaj pogajat za ceno avta da lahko vsaj približno ve kakšen popust lahko pričakuje. Če mu trgovec trdi da lahko da max 3%, medtem ko so drugim prodajali avte v isti skupini za 8%, vsaj veš da imaš še nekaj pogajalskega prostora. Če pa že v štartu veš da da ta-ista skupina max 3%, se pač zadovoljiš s tem in veš da si dobil avto po normalni prodajni ceni (in ne da so te nategnili več kot je to potrebno).
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: zundapp in 109 gostov