Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a pskoda Pe nov 04, 2016 6:58 am

Za isto stvar ti bo nekdo dal 3% nekdo pa 5% popusta.
Kot sem že napisal pri višini popustov vpliva ogromno dejavnikov, zato je nemogoče predvideti koliko boš ti ali on dobil. To je prodajalcem zelo všeč


Osebno sem proti temi popusti. Raje vidim, da imajo vsi za isto stvar iste cene brez glihanja, ampak ker narod pali na te blesave popuste kot prašič na buče bo pač tako ostalo in se bomo morali še naprej ukvarjat z temi umetno ustvarjenimi popusti. Umetno ustvarjenimi pa zato, ker če ti neko stvar podražiš in daš popust je isto kot normalna cena brez popusta, ampak ker narod pali na popuste mora bit pač tako kot je.
Lp
 
koli99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To avg 28, 2012 1:54 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a koli99 Pe nov 04, 2016 7:11 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira




Se popolnoma strinjam da bi oglaševane cene morale odražati realne prodajne cene, in tudi samo pogajanje je zame brezveze. Ampak se kljub temu počutiš nategnjenega če veš da so nekomu lahko dali 10%, medtem ko si ti dobil 0%, a ne?

Primer Ford, na mondeota je "akcijska cena" -6.600 EUR - X% popusta. Oglaševana MPC je 35.000 EUR, avto pa dobiš za recimo 27.000 EUR. In kateri znesek se ti šteje v osnovo za izračun zavarovanja?:) Če je avto prodan za 27.000, je potem vrednost avta 27.000 in ne 35.000, saj je trgovec s 27.000 še vedno zaslužil, če ne ga ne bi prodal.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a pskoda Pe nov 04, 2016 9:13 am

Zavarovanje misliš kasko? Pri kasku se upošteva cena brez popusta in spet ga kupec na j...
Lp
 
koli99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To avg 28, 2012 1:54 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a koli99 Pe nov 04, 2016 9:18 am

Ja saj to pravim. Da je umetno napihovanje cen predvsem v škodo kupca. Ker se počutimo super oh in sploh če smo znižali ceno avta iz 35.000 na 27.000 (kar je dejanska prodajna cena avta), ampak zavarovalnice pa upoštevajo osnovno MPC.
Oglaševane cene avtomobilov (in vseh drugih izdelkov) bi morale biti dejanske prodajne. Ker pa smo ustvarili tako prodajno okolje, vemo da je cena 35.000 pretirana in zato je potrebno izvedeti kakšen popust lahko pričakujemo da nas ne nategnejo še bolj kot nas...
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a Ivan36 Pe nov 04, 2016 10:06 am

Te popuste in še gume poleg jaz razumem, ne razumem pa oglaševane MPC a pazi to še NI nakupna cena + stroški KOVINSKE BARVE :DDD 300€ do 650€ in stroški TRANSPORTA do 300€ ter stroški PRIPRAVE VOZILA od 110€ dalje NISO VŠTETI V CENI :lol: :mrgreen: NATEG !!! :lol: :lol: Poleg morate prišteti še zavarovanje + kasko in vsaj še 30 litrov goriva, not je samo ene 6 do 8 litrov goriva!!! Potem si šele SREČEN NOVI LASTNIK 8)
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a Polo78 Pe nov 04, 2016 1:00 pm

Popusti so in niso nateg. Vsak se ima namreč možnost pozanimat, kaj popust potegne za sabo (kasko ipd.) in koliko te pride avto pod črto. Če kdo tega ne stori, je to njegov problem. Tako, da ne vem kaj točno tu ostane nejasnega? Saj vem, da vplivajo na psihologijo kupca, ko se le ta počuti super, da je dobil avto za npr. 5 jurjev ceneje pa vendar končna cena je končna cena. :|

Edina možna neznanka pri lizingu je euribor, kateri pa se že dolgo ne spreminja bolj konkretno. Vse ostalo je možno izračunat do centa natančno (vštevši s pripravo avta, tepihi, zimskimi gumami, kaskom itd.).
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a pskoda Pe nov 04, 2016 9:06 pm

Pooblaščenc prodaja nov avto za 10keur in 0% popusta. Drugi pa prodaja za 15keur in oglašuje, da z popustom avto stane 10keur.
Pri kateremu se bolj splača kupit? Govorim seveda o istem izdelku.


Popusti so tak nateg, da glava boli!
Kupec je pa tisti, ki ga najebe
Lp
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a Polo78 So nov 05, 2016 1:01 am

Tak primer kot ga navajaš v realnosti ne obstaja - če praviš, da govoriš o istem izdelku. Znotraj neke znamke obstaja enoten cenik, določen s strani generalnega zastopnika te znamke, katerakoli pač že to je. Zato ne more ena avtohiša prodajat istega izdelka (torej avto iste znamke, isti model) za 10k, druga pa za 15k, ko govorimo o redni maloprodajni ceni. Razlike v obliki popustov pa seveda nastanejo od avtohiše do avtohiše. In logično je, da boš vzel tam, kjer ti najbolj spustijo ceno. Ali si morda sadomazohist in boš kupil tam, kjer bo najmanj popusta? :D Uradna MPC bo tako ali tako ostala ista, torej izhodišče za izračun kaska je enako.

Razlike pa so seveda med znamkami, kjer se dejansko dogaja to kar navajaš - vendar na tej točki potem ne govorimo več o istem izdelku, kajneda?! Zato smo glede popustov zopet tam, kar sem napisal v prejšnjem postu in to velja.
Antiznačkar po prepričanju
 
Roby11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe jul 07, 2017 12:32 pm
Kraj: MB

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a Roby11 Pe jul 07, 2017 12:36 pm

Pozdravljeni,

jaz sem malo posiljal povprasevanja okrog in je tako, da ti dajo na gotovino 4-5% popusta, na financiranje 1% pa 10-12% popusta. Vec ne dajo (spraseval sem za Kodiaqa), ker je prevec narocil in ni potrebe po vecjem popustu. Edino ne vem se, na kaj se nanasa potem tistih 18% na koncu. Ali na MPC ali na MPC-% tako kot 10% pologa.

lp, robi
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a Dr.M3 Pe jul 07, 2017 7:21 pm

Tistih 10% boš dobil kvečjemu na financiranje 1%+, ne na 1%. Slednji je vedno maloprodajna cena če jaz prav vem in se ne da nič zmenit kao.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a kseb So jul 08, 2017 10:15 am

Meni niso dali nič popusta, pa sem bil pri več AH. Dejansko je tako kot pravi Dr.M3 - brez popustov pri 1%.
Pri financiranju 1%+ pa dobiš jurja popusta, plus avti imajo nekaj več opreme. Vendar pa leasing po sistemu 1%+ več preplačaš, kot pri financiranju 1%.

lp
 
Roby11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe jul 07, 2017 12:32 pm
Kraj: MB

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a Roby11 So jul 08, 2017 6:40 pm

Dr.M3 je napisal/-a:Tistih 10% boš dobil kvečjemu na financiranje 1%+, ne na 1%. Slednji je vedno maloprodajna cena če jaz prav vem in se ne da nič zmenit kao.


Tud na 1% dobiš 10% popusta.
In potem 10% polog je na ceno s popustom. Obroki pa na mpc. Zdaj v torek ali četrtek pa se pozanimam še za zadnji 18%. Javim, kako bo.
Evo njihov odgovor.
"Pozdravljeni,

Na vašo željo vam pošiljam ponudbo za vozilo Škoda Kodiaq po vaših konfiguracijah.

Ponudba velja v primeru sklenitve Porsche kasko zavarovanja in Porsche financiranja 1%.

Za vsa dodatna pojasnila sem vam na voljo na spodaj navedenih kontaktih.

Lep pozdrav !"
 
Roby11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe jul 07, 2017 12:32 pm
Kraj: MB

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a Roby11 Pe jul 14, 2017 4:57 pm

Evo zadeva je takšna:
Prideš v salon Škoda. Če vzameš financiranje 1% vam damo 10% popusta pravi prodajalec. Ok. Prosim naredite mi ponudbo. Avto pride z opremo MPC 35k€. Se pravi 72 mesecev imaš obrok 350€. Polog je 10% na MPC (min) in max 28% in tudi na MPC. Pa vprašam prodajalca, zakaj pa potem popust??? Pol mi vi lahko date 100% popusta, če jaz vse plačam na MPC. Tak da čisti nateg! Sem pa se zdilal na 8% popusta na gotovino. Pa lep pozdrav, Roby
 
primoz79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Sr sep 28, 2011 7:25 am

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a primoz79 Sr nov 01, 2017 11:14 am

koli99 je napisal/-a:edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Ne vem no, meni si pa zdi kar pomemben podatek za nekoga ki bi se šel zdaj pogajat za ceno avta da lahko vsaj približno ve kakšen popust lahko pričakuje. Če mu trgovec trdi da lahko da max 3%, medtem ko so drugim prodajali avte v isti skupini za 8%, vsaj veš da imaš še nekaj pogajalskega prostora. Če pa že v štartu veš da da ta-ista skupina max 3%, se pač zadovoljiš s tem in veš da si dobil avto po normalni prodajni ceni (in ne da so te nategnili več kot je to potrebno).


jaz nameravam kupiti dvosobno stanovanje prenovljeno za oddajanje v najem, z najemnino bi odplačeval lizing za naročenega kodiaqa - škoda financiranje 1%

to je polog 29% + 72 obrokov za kodiaqa (ca. 320 ev na mesec)---skupaj plačaš točno kolikor je MPC za novega kodiaqa po ceniku

bistvo vsega pri nakupih novih vozil, je če imaš na razpolago keš, se avto ne kupi na gotovino ker izgubi vrednost takoj iz salona, ampak se kupi nekaj kar ohranja in poveča vrednost (stanovanje, skladi,...)..taka je ekonomija z ustvarjenim dobičkom plačuješ obroke lizinga

lp
 
Roby11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe jul 07, 2017 12:32 pm
Kraj: MB

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a Roby11 Sr nov 01, 2017 12:04 pm

Bom se raje zdilal za popust. V mojem primeru je to 4.000€.

lp, robi
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a ironmaiden Sr nov 01, 2017 12:37 pm

primoz 79 says :D
...............se avto ne kupi na gotovino ker izgubi vrednost takoj iz salona............................
Ali z drugimi besedami, se avto ne kupi na lizing ker ne samo, da izgubi vrednost vozila, ampak ga že preplačuješ in futraš druge. :mrgree

Nakup ter oddaja stanovanja pa tudi ni tako enostavna zadeva kot jo primoz79 hoče orisati. Dobiš gospo z golobi pa evo ti ga na :huh:
O skladih je pa itak škoda vsake besede :roll:
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a yeo Sr nov 01, 2017 12:45 pm

Tut ce placas obresti in stroske odobritve ipd, bo primoz79 na plusu, ko bo avto odplacal.. tist k pa kupi avto na gotovino pa ma cez par let star nic vreden avto, denarja nima vec nic, res pa da ni placal obresti in stroskov financiranja.. stroski in obresti 2000eur, ce kupis stanovanje in z najemnino odpalcujes lizing, je avto odplacan, stanovanje obdrzi vrednost 30000 eur.. ce ga golobi poserjejo imas zavarovanje..
 
Roby11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe jul 07, 2017 12:32 pm
Kraj: MB

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a Roby11 Sr nov 01, 2017 12:53 pm

In ti zavarovalnice ne krijejo vsega in toliko, kot si imel stroskov in dela npr. Zraven tega ne mores nekoga kar tako ven iz stanovanja vrect, ceprav je tvoje.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a ironmaiden Sr nov 01, 2017 1:30 pm

yeo
Pozabil si še vezana neugodna kaska zavarovanja, v primeru totalke, ter morebitne menjave avta. Jp, res je v plusu. Drobni tisk je hudič, samo to ti ne povejo pri skenitvi.

off topiic
Evo podnajemnika in kako slabo si zaščiten kot lastnik
http://www.24ur.com/novice/slovenija/kaj-storiti-ko-v-najetem-stanovanju-bivajo-golobi-in-macke.html
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup Škode za 1% maloprodajne cene na mesec

Napisal/-a emozul Sr nov 01, 2017 1:44 pm

Se popolnoma strinjam, najemniki so zaščiteni kot medvedi, govorim iz lastnih izkušenj. Težko bi rekel kaj se danes najbolj splača, sem pa siguren, da za avto se ne splača dati vso rezervo ali pa iti v velik kredit.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: AssKicker, weasel in 59 gostov