Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
camperfan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe jul 19, 2013 4:47 pm

nakup kangooja, berlingota ali partnerja?

Napisal/-a camperfan Pe jul 19, 2013 5:05 pm

živjo odločil sem se za nakup avtomobila kot so kangoo, berlingo in pa partner letnik okoli 2000. Uporabljal bi ga kot manjšega kamperja pa me zanima do koliko prevoženih km naj gledam za bencinarja 1,2 (44kw) 1,4 (55kw) ali dizla 1.9 (47kw) za avto pa ne bi dal več kot 1500€?
 
Uporabniški avatar
pixie
Novinec
 
Prispevkov: 477
Pridružen: Po avg 30, 2010 7:54 pm
Kraj: Kärnten

Re: nakup kangooja, berlingota ali partnerja?

Napisal/-a pixie Pe jul 19, 2013 6:10 pm

Nikakor ne glej 1.2.
Že 1.4 je šibak za kangooja in posledično dokaj visoka poraba.
S partnerjem in berlingotom nimam izkušenj vendar sem prevozil kar nekaj km s kangoojem in ima precej visoko porabo.
S masino samo ni bilo nikoli bistvenih problemov. O ostalem pa nebi izgubljal besed
Freunde am fahren.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3786
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: nakup kangooja, berlingota ali partnerja?

Napisal/-a Blinder Pe jul 19, 2013 6:22 pm

http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... owerunit=2

na tej strani ima 1.4 kar 7-8 dl večjo porabo od 1.2 58-60 km. Res pa da se z 1.4 vozi manj počasi.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3786
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: nakup kangooja, berlingota ali partnerja?

Napisal/-a Blinder Pe jul 19, 2013 6:23 pm

1.9d pa 2 deci nižjo porabo od 1.2,
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: nakup kangooja, berlingota ali partnerja?

Napisal/-a Cefizelj Pe jul 19, 2013 6:35 pm

Tele 1.2 mašince so zanesljive pa pravi šparovčki, sicer v Kangooji ne tolk ampak vseeno. Glede na to da bo to kamper se verjetno med vožnjo ne bo nikamor mudilo, pa tut velik avtoceste ne bo videl, če pa že pa hitrost ne bo problem... ni raketa, 100-120km/h se pa da čisto normalno pelat.
 
camperfan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe jul 19, 2013 4:47 pm

Re: nakup kangooja, berlingota ali partnerja?

Napisal/-a camperfan To jul 23, 2013 10:31 am

hvala lepa za odgovore lp
 
Uporabniški avatar
ChuckNorris
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 740
Pridružen: Po jul 20, 2009 1:49 pm
Kraj: Maribor

Re: nakup kangooja, berlingota ali partnerja?

Napisal/-a ChuckNorris Če jul 25, 2013 11:12 am

vem za enega odličnega kangooja,ki se bo prodajal v roku tedna dni, če te zanima več mi pošlji privat sporočilo
 
camperfan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe jul 19, 2013 4:47 pm

Re: nakup kangooja, berlingota ali partnerja?

Napisal/-a camperfan Pe avg 02, 2013 9:11 pm

joj zdele še ne mislm nabavt ker nimam dost dnarja pa zdej mam do novembra še starega registreranga tko da če bo novembra kak dober berlingo al pa kangoo v prodaji bi ga pa z veseljem pršu pogledat hvala za informacijo
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: nakup kangooja, berlingota ali partnerja?

Napisal/-a Energetik81 Po avg 05, 2013 8:55 am

pixie je napisal/-a:Nikakor ne glej 1.2.
Že 1.4 je šibak za kangooja in posledično dokaj visoka poraba.
S partnerjem in berlingotom nimam izkušenj vendar sem prevozil kar nekaj km s kangoojem in ima precej visoko porabo.
S masino samo ni bilo nikoli bistvenih problemov. O ostalem pa nebi izgubljal besed
Visoka poraba je zaradi velike višine teh vozil (velika čelna površina), ne pa zaradi premajhnih motorjev. Če daš isti 1,2 ali 1,4 motor v Cliota, bo porabil vsaj 1L manj.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
camperfan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe jul 19, 2013 4:47 pm

Re: nakup kangooja, berlingota ali partnerja?

Napisal/-a camperfan To avg 06, 2013 5:57 pm

zanima me kater se bol splača glede vzdrževanja pri berlingotu letnik 1998-2000 in sicer dizlom 1,9D 51kw in bencinskim 1,4 55kw
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: nakup kangooja, berlingota ali partnerja?

Napisal/-a VW T4 Sr avg 15, 2018 1:27 pm

Zdravo! Si bom sposodil kar to temo...
Zanimam se za berlingota in sedaj bi rekel, da se jih da dobit precej ugodno; dobro naložen, diesel 120km za cca 15.500€; 10.000e pologa in po financiranju nanese po 2 letih obrokov cca. 16.700€. Prihaja pa jeseni nov model, in razmišljam, če bi se splačalo vseeno počakat. Ve kdo, kakšne cene se lahko pričakuje? Oziroma kakšne so bile cene teh berligov recimo leto nazaj? Vem kakšna je cena po ceniku, vendar realno za koliko so se prodajali :)
Tudi kangoo bi bil opcija, imamo že nekaj časa renaulte pri nas, vendar mi nekako ne potegne, notranjost me odbija pa tudi motorje imajo bolj švoh...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: nakup kangooja, berlingota ali partnerja?

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr avg 15, 2018 1:33 pm

Kangoo ima 1.5dci 110km in 6prestav, kočija ki na avtocsti ni glasna :D
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: nakup kangooja, berlingota ali partnerja?

Napisal/-a VW T4 Če avg 16, 2018 6:42 am

hmmm morem še enkrat pogledat, očitno sem spregledal... videl sem samo neke 90km izvedbe :?
 
nau3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: To maj 17, 2016 10:59 pm

Re: nakup kangooja, berlingota ali partnerja?

Napisal/-a nau3 So avg 18, 2018 8:49 pm

Ni za hec tako poceni. Da leta 2018 kupiš avto, ki je po crash testu bolj slab https://www.euroncap.com/en/results/cit ... lingo/7861
Adult Occupant 56%

Tudi, če si najboljši, najprevidnejši voznik, se lahko kdo vate zabije in po nepotrebno bolj poškoduješ ali celo umreš, kot pa če bi bil v katerem drugem varnejšem avtu, kot je bila ta nesreče s tem avtom https://www.24ur.com/novice/svet/obcins ... -umrl.html
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: nakup kangooja, berlingota ali partnerja?

Napisal/-a mrtwelvetrees So avg 18, 2018 9:21 pm

Veš kaj, če boš kupoval takšen avto na podlagi teh testov, vedi da te lahko jutri tudi avtobus povozi ..... pa te ni več.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: nakup kangooja, berlingota ali partnerja?

Napisal/-a pleomax So avg 18, 2018 10:38 pm

Za varnost odraslih je berlingo dobil 56%, ker recimo vzglavnik ni tako dober, ko ti glava butne nazaj in take fore. Tukaj izgubi največ %, kar se pa tiče same zmečkanosti karoserije, pa verjami, da pri takem trčenju kot je bil ta berlingo v članku, bi v vsakem avtomobilu bil vsaj življenjsko ogrožen, če ne mrtev. Sploh se varnost ne ocenjuje samo po tem, koliko se zlomi avto naprej. Lahko se zlomi samo do polovice havbe ampak če pas, vzglavnik in ostalo ni urejeno, bo manj varen kot drug avto, ki bo do armaturke zlomljen. Kletka pa ostane cela praktično pri vsakem avtu na teh testiranjih pri teh hitrostih. Se strinjam drugače, da se vidi tukaj tudi starost modela ampak bedarija pa je trditi po tem članku kako je avto nevaren, ker njegova kletka je kar trda in bi me tak trk skrbel tudi v kakšnem audiju A4. Namreč ženska je na avtocesti najprej trčila v avto, potem v ograjo, potem spet v drug avto in spet v ograjo in preživela brez nekih posledic, je pa res da pijan človek zdrži več, ker je telo mehkejše.
 
nau3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: To maj 17, 2016 10:59 pm

Re: nakup kangooja, berlingota ali partnerja?

Napisal/-a nau3 Ne avg 19, 2018 7:46 am

Problem vidim v zastarelem europskem testiranju, ker manjka zelo pomemben small overlap crash test kot ga pozna ameriška IIHS -najbrž zavirajo proizvajalci, da ne bi bil hud polom kot je bil pri mnogih, ko so začeli testirati pri IIHS
25% smrtnih izidom pri novih avtomobilih je zaradi small overlap crash

Posledice trka so zgledale kot pri trkih v testih small overlap crash, kjer so bili slabi rezultati
https://www.youtube.com/watch?v=TZC8Ykl1esE
https://www.youtube.com/watch?v=lrHYl9D5CTI
https://www.youtube.com/watch?v=NzDys4Wp2oI
https://www.youtube.com/watch?v=5UU4N7sbXzo

Berlingo/partner je 10 let star model. Kangoo pa že 11. Vsak se naj sam odloči.


Veš kaj, če boš kupoval takšen avto na podlagi teh testov, vedi da te lahko jutri tudi avtobus povozi ..... pa te ni več.

Pa še cigarete kadi, saj vedi da te lahko jutri tudi avtobus povozi.
Pa motor gon brez čelade, saj vedi da te lahko jutri tudi avtobus povozi.
Pa pijan vozi, saj vedi da te lahko jutri tudi avtobus povozi
...

Malenkost odgovornosti. Je res nujno ta avto, če pa imaš varne izbire kolikor hočeš?
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: nakup kangooja, berlingota ali partnerja?

Napisal/-a VW T4 Ne avg 19, 2018 9:01 am

Hja berlingo/kangoo sta res že kar stari zasnovi...
Pač pritegnila me je cena in dejstvo da je veliko prostora. Kakorkoli, za 16.000e lahko na nov avto sicer pozabim...
Želim pa avto kupit za recimo 10 let, torej bi najraje novega, da je komot vsaj za 2 mala otroka in dovolj prostora v pritljažniku za voziček, labradorca in dodatno šaro...
Trenutno imam megana 5 vrat letnik 2013, super zadovoljen z avtom, vendar placa je kolikor je. Sem pač tiste vrste človek, ki ima rad več placa, tudi če ga ne rabi vedno :D
 
nau3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: To maj 17, 2016 10:59 pm

Re: nakup kangooja, berlingota ali partnerja?

Napisal/-a nau3 Ne avg 19, 2018 10:32 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Kakšen karavan?
renault megan grandtour, seat leon st, škoda octavia combi,...
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: nakup kangooja, berlingota ali partnerja?

Napisal/-a VW T4 Ne avg 19, 2018 12:17 pm

hmm tudi kakšen prostoren karavan, s dobrim prtljažnikom bi recimo šlo skozi...je pa res da je vse dražje, dejansko vsaj malo spodobnega avta od teh naštetih(da niso oguljene variante s podhranjenimi motorji), pod 20.000e skoraj nisi dobit
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: pleomax in 14 gostov