Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
strittko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne avg 25, 2013 8:55 am

Re: JBA Trade iz Medvod ?

Napisal/-a strittko Ne avg 25, 2013 10:41 am

hrošč je napisal/-a:Mi smo nabavili pasata iz italije s podobnimi kilometri, prodajalec je pokazal tudi original fakturo in je vse štimalo, štima pa avto tudi sedaj. Prav tako nič obtolčen, je bil pa nekje iz severne italije, v lizingu za eno večjo firmo in po treh letih so ga dali ven iz lizinga. Tako da je povsem realno, da s konkretnim avtom, ki si ga gledal, vse štima. Ali je to le izjema, pa seveda ne vem.
Aja, ni bil ta konkreten prodajalec da ne bo nesporazuma.


Mogoče namig kje se ta korekten prodajalec nahaja? Tudi sam se odločam za nakup rabljenega avta z do nekje 140kkm; pred 6 leti sem kupil rabljenega Megan aiz Italije, s 110 kkm, do sedaj noenih težav z njim. Kilometri me ne motijo, sa da so realni ;)
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Re: JBA Trade iz Medvod ?

Napisal/-a hrošč Po avg 26, 2013 4:49 pm

Ko greš iz Lj, takoj na začetku Medvod za Hoferjem in pred Petrolom na desni strani ob glavni cesti.
 
Maxi85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če apr 16, 2015 3:09 pm

Re: JBA Trade iz Medvod ?

Napisal/-a Maxi85 Pe apr 17, 2015 2:49 pm

Ima še kdo kakšne novejše izkušnje z njimi?
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: JBA Trade iz Medvod ?

Napisal/-a gecco To maj 19, 2015 6:14 am

Še malo obujam temo, mene isto zanima kot Maxi85? Ima kdo kako info?

Gledam avto, ki vizualno in tehnično dobro izgleda, moti me edino ker je servisna očitno 'doma spacana', fakture pa ne pokaže (ker je 'nima'). Ne razumem teh prodajalcev, če že prizna, da je avto iz tujine, kupljen od lizinga, zakaj ne pokažejo še fakture in naj zakrijejo ceno, saj me zanima samo serijska in kilometri. Za moje pojme je italjanska faktura zlata vredna, ker 100% zaupam IT lizing hiši, medtem ko našim vrlim slovenceljnom zelo malo/nič. V mojem primeru je zgodba, da fakture nima, ker je avto uvozil en grosist in so ga oni kupili od njega. Grosist je avto tudi registriral (za 3 dni), tako da ima že slovenske papirje. V glavnem...avto super vendar prodajalec vse zamučka s svojo zgodbo.
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
bastard
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe apr 21, 2006 11:33 am
Kraj: Murski Črnci

Re: JBA Trade iz Medvod ?

Napisal/-a bastard Ne maj 24, 2015 9:54 am

To delajo samo mutibariči, da zakrijejo papirje. Bejž stran
 
Buddi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če jun 28, 2007 9:30 pm

Re: JBA Trade iz Medvod ?

Napisal/-a Buddi Sr jun 17, 2015 8:26 pm

A so kaksne konkretne izkusnje z nakupi pri tem podjetju? Kaj naj bi krila ta dvoletna garancija?

Gledam ta avtomobil http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 0TDI%20BMT
 
Uporabniški avatar
ijuvan
Novinec
 
Prispevkov: 397
Pridružen: Pe okt 12, 2007 4:19 pm
Kraj: SG

Re: JBA Trade iz Medvod ?

Napisal/-a ijuvan Sr jun 17, 2015 8:36 pm

Kolega je pri njemu gledal audija a4. Po preverjenemu VIN-u na pooblaščencu olje za menjalnik ni bilo videt menjano, v servisni knjigi pa je označeno (z drugim kulijem :mrgreen: ). Drugače kilometri in podobno pa je štimalo :)
Slika
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: JBA Trade iz Medvod ?

Napisal/-a gecco Če jun 18, 2015 5:52 am

Buddi je napisal/-a:A so kaksne konkretne izkusnje z nakupi pri tem podjetju? Kaj naj bi krila ta dvoletna garancija?

Gledam ta avtomobil http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 0TDI%20BMT


O omenjeni dvoletni garanciji boš na googlu veliko našel...dotična je zelo malo vredna. Z nakupom pa nimam izkušenj. Dal sem jim veliko možnosti, da sestavimo zgodbo da bo jasna, ampak so vse bolj mutili...
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
lukalukx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To maj 19, 2020 10:36 am

Re: JBA Trade iz Medvod ?

Napisal/-a lukalukx Pe maj 22, 2020 9:48 am

Pozdravljeni,

Zanimam se za nakup tega avtomobila:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... KT.TEMP....

Ima kdo kakšne novejše izkušnje z JBA Trade?

Hvala za vaše odgovore,
lp
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: JBA Trade iz Medvod ?

Napisal/-a Veron Po maj 25, 2020 10:20 am

tko k vsak diler/prodajalec. Treba it primer do primera, prodajajo j***a kot dobre avte (vprašanje samo kako razmerje je med tem).
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: JBA Trade iz Medvod ?

Napisal/-a alexwell Po maj 25, 2020 12:18 pm

pač čist običajni audi iz uvoza, ki si je v kratkem časovnem obdobju nabil kilometre
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: JBA Trade iz Medvod ?

Napisal/-a Ivan36 Po maj 25, 2020 2:40 pm

Kar računaj, 82.000 km letno je povprečje v D .... Verjetno službeno vozilo ali rentacar?
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: JBA Trade iz Medvod ?

Napisal/-a Novinec1968 Po maj 25, 2020 3:07 pm

@Ivan36, če je letno povprečje prevoženih kilometrov v Nemčiji res toliko kot navajaš, potem ima konkretni Audi podpovprečno prevoženo. Zakaj si ga označil za službeno vozilo ali rent a car?
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: JBA Trade iz Medvod ?

Napisal/-a Ivan36 Po maj 25, 2020 3:20 pm

@Novinec1968 glede na leto in mesec 1 reg. 12.2017 torej 1 leto 12.2018, 2 leto 12,2019 :DDD pa že letos 138.000 km in navaden Business paket ... Saj ne vemo od kdaj je stal v Nemčiji ali Belgiji ? Lahko pa mu jih še nekaj 100x manjka :DDD Drugače pa greš tja in se pozanimaš o dotičnem vozilu :idea: Saj vem, da podalpske konjušare taki Audi padajo kakor mušiče na vino!
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: JBA Trade iz Medvod ?

Napisal/-a alexwell Po maj 25, 2020 6:42 pm

sploh ko piše 1.lastnik pomeni ponavadi prvič reg. pri nas iz uvoza
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: JBA Trade iz Medvod ?

Napisal/-a Kristjan123 Po maj 25, 2020 7:29 pm

Pri vseh uvozenih ponosno pise " prvi lastnik" to je lih en toliko vredno kot pisne garancije o prevozenih kilometrih in nekaramboliranosti vozila. Tocno nic. Ampak je pa lepo slisat da nekdo "pisno garantira". Ko se pa naknadno ugotovi da nic od napisanega ni res. Potem pa famozni stavek dokazite da smo mi vedeli da je avto karamboliran in ima prevrtene kilometre. Nismo. In kdo.potegne "takratko"? Kupec ki je verjel v pravljice...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: JBA Trade iz Medvod ?

Napisal/-a sašo5 Po maj 25, 2020 9:06 pm

glej: kupiš to za 16k.eur ali isti letnik slovenskega s 50.000km za 23k.eur......odloćitev je vedno tvoja, nihče te v nič ne sili
PS. predlani videl Passata 11 mesecev starega 160.000km vozil 3x tedensko Minhen Hamburg, ko so posel končali, je šel v prodajo....
 
zidnidvojnik
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Če sep 27, 2012 1:46 pm

Re: JBA Trade iz Medvod ?

Napisal/-a zidnidvojnik Po maj 25, 2020 9:40 pm

Fantje to so avtomobili.ki vozijo in ne stojijo doma v garazi. Pasat v nasem podjetju je imel v dobrem letu 320.000km. Ko so ga prodali je bil cez par dni na spletu oglasevan z 65.000km. Tako da raje.ne takih avtov. Ali pa se malo stisnit pa novega uzet.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: JBA Trade iz Medvod ?

Napisal/-a Kristjan123 To maj 26, 2020 7:12 am

[*]
sašo5 je napisal/-a:glej: kupiš to za 16k.eur ali isti letnik slovenskega s 50.000km za 23k.eur......odloćitev je vedno tvoja, nihče te v nič ne sili
PS. predlani videl Passata 11 mesecev starega 160.000km vozil 3x tedensko Minhen Hamburg, ko so posel končali, je šel v prodajo....

Sluzbena vozila so sluzbena in z redkimi izjemami se je z njimi lepo ravnalo. Videl in slisal sem marsikaj in pri meni denar ne raste na drevesu da bi sel skozi lastnistvo ugotavljat ali je avto bil zlorabljan od vecih uporabnikov ali samo enega ali imam morda sreco in je imel ok uporabnika. Kar sem dosedaj kupil rabljeno neposredno od prvega lastnika, ki sem ga ocenil za skrbnega se do nikoli do sedaj ni izkazalo kot zgreseno. So pa taki avti redkejsi in drazji od bivsih sluzbenih avtov pri posrednikih ki ti "jamcijo" da je avto oh in sploh.
 
brrr
Novinec
 
Prispevkov: 150
Pridružen: Če maj 28, 2009 10:34 am

Re: JBA Trade iz Medvod ?

Napisal/-a brrr To maj 26, 2020 8:33 am

lukalukx je napisal/-a:Pozdravljeni,

Zanimam se za nakup tega avtomobila:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... KT.TEMP....

Ima kdo kakšne novejše izkušnje z JBA Trade?

Hvala za vaše odgovore,
lp


Kot je že zgoraj @gecco napisal, ponarejene servisne oz 'so jo nekje založili', avte kupuje preko grosista (pardnevne registracije ponavadi v Šk Loki), ter tipični bla bla garancije o kilometrih in nepoškodovanosti. Je v navezi z ličarjem Medvedom (sosednja stavba), kjer se kreativno odpravljajo 'male poškodbe'. Enako tudi z večino okoliških mehanikov h katerim potencialni kupci pred nakupom vozijo na preventivne preglede. Ne govorim oz. 'blatim ' na pamet.

Skratka 'business as usual' slovenski pošteni avto trgovec.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov