Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
MiKoz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po okt 28, 2013 7:23 am

Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a MiKoz Pe nov 08, 2013 8:40 pm

Pozdravljeni

Zanima me mnenje kaj bi izbrali, GolfVII 1,6tdi. 105KM oz. Qashqai 1,6dci 130KM, oba sta 4x4 in podobnega cenovnega razreda.
Nekaj mojih vtisov:
Golf
+ nov model
+ boljši materiali ??upam (ne vem kako bosta zgledala čez 5 let)
+ boljši menjalnik
+ boljše vozne lastnosti
- nižji
- manjši prtljažnik

QQ ima kontra kot Golf.

Ne vem pa kako je z stroški vzdrževanja (servisi, poraba,....), zanesljivost motorja/pogona, izguba vrednosti, kaj je lažje prodati. Delamo približno 10K km do 15K km na leto.

Hvala za mnenja.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a maniaxxx Pe nov 08, 2013 9:45 pm

ka ti bo dizel za tako malo kilometrov? qq je bil ravno predstavljen nov. pa golf ima večjega...prtljažnik namreč =P
Zadnjič spremenil maniaxxx, dne Pe nov 08, 2013 10:19 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
jordan
Novinec
 
Prispevkov: 270
Pridružen: Pe feb 04, 2005 1:49 pm

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a jordan Pe nov 08, 2013 10:06 pm

Vzdrževanje golfa je cenejše. Nižja poraba in veliko cenejše gume in ohranjanje vrednosti. Jaz bi zagotovo vzel golfa 2.0 tdi. Sicer pa primerjas hruske in jabolka. Take primerjave še nisem videl.
 
MiKoz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po okt 28, 2013 7:23 am

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a MiKoz Pe nov 08, 2013 10:26 pm

maniaxxx je napisal/-a:ka ti bo dizel za tako malo kilometrov? qq je bil ravno predstavljen nov


Novi QQ se cenovno ne bo mogel primerjati z golfom :(
Testiral sem tudi bencinarja, pa mi je občutek v vožni boljši pri dizlih, pa tud na plusu sem za okol 600€ na leto.
 
MiKoz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po okt 28, 2013 7:23 am

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a MiKoz Pe nov 08, 2013 10:33 pm

jordan je napisal/-a:Vzdrževanje golfa je cenejše. Nižja poraba in veliko cenejše gume in ohranjanje vrednosti. Jaz bi zagotovo vzel golfa 2.0 tdi. Sicer pa primerjas hruske in jabolka. Take primerjave še nisem videl.



Vem da primerjam dva čisto različna avta, testiral smo tudi Traxa (dizel glasen, plastika švoh), sx4crooss (dizel drag, ostalo ok), yeti (dražji, trenutno ni dobavljiv :( , je pa najbolj prilagodljiv). Rabimo 4x4, ne za teren, osnovni namen 4x4 je dostop do doma 3km klanca težava pozimi.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a maniaxxx So nov 09, 2013 8:23 am

MiKoz je napisal/-a:
jordan je napisal/-a:Vzdrževanje golfa je cenejše. Nižja poraba in veliko cenejše gume in ohranjanje vrednosti. Jaz bi zagotovo vzel golfa 2.0 tdi. Sicer pa primerjas hruske in jabolka. Take primerjave še nisem videl.



Vem da primerjam dva čisto različna avta, testiral smo tudi Traxa (dizel glasen, plastika švoh), sx4crooss (dizel drag, ostalo ok), yeti (dražji, trenutno ni dobavljiv :( , je pa najbolj prilagodljiv). Rabimo 4x4, ne za teren, osnovni namen 4x4 je dostop do doma 3km klanca težava pozimi.


V tem primeru golfa ali mogoče škodo, sta vseeno večino časa boljša...mogoče kakega TURBO bencinarja, če se dobi s 4 x 4 in ste zmagali :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a gasolinedream So nov 09, 2013 11:53 pm

V tem primeru se da dobit tudi naslednje nove avtomobile:
- stari model SX4 od 19k naprej
- Dacia Duster
- Chevrolet Captiva
- Opel Mokka
- Seat Altea Freetrack (resna konkurenca golfu, če se gre za prostor, pa še cenejša je; Ima tudi višji odmik od tal, vseeno pa je normalen enoprostorec in ne SUV)
- Hyundai ix35
- Renault Koleos

Ve to so avtomobili ki so po ceni primerljivi (do 25k kolikor stane AWD quashqai diesel), in dobavljivi iz zaloge takoj (so na avtonetu, ne testna ampak nova vozila).
 
MiKoz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po okt 28, 2013 7:23 am

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a MiKoz Ne nov 10, 2013 7:37 am

gasolinedream je napisal/-a:V tem primeru se da dobit tudi naslednje nove avtomobile:
- stari model SX4 od 19k naprej
- Dacia Duster
- Chevrolet Captiva
- Opel Mokka
- Seat Altea Freetrack (resna konkurenca golfu, če se gre za prostor, pa še cenejša je; Ima tudi višji odmik od tal, vseeno pa je normalen enoprostorec in ne SUV)
- Hyundai ix35
- Renault Koleos

Ve to so avtomobili ki so po ceni primerljivi (do 25k kolikor stane AWD quashqai diesel), in dobavljivi iz zaloge takoj (so na avtonetu, ne testna ampak nova vozila).


Ponudbo za QQ je 22K€ golf pa 21K€. Od zgoraj omenjenih je bila v ožjem izboru Altea 22K€ iz zaloge ki je ni :( , letnik 2014 bo pa cena 23,5k€ (+++velikost prtljažnika---tezave z tresenjem volana :?:)
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a gasolinedream Ne nov 10, 2013 1:04 pm

Uf, moja napaka. Nisem računal ponudbe 22k za qq:)
Je pa trenutno na a.net 5+ altej. Pa en ali dva stara SX4 diesel, nova:)

Sem napisal še par alternativ, ker meni sta in golf, in qq totalno brezvezna:D Če že en od teh dveh, potem raje golf, se vsaj bolje pelje čez ovinke.
 
MiKoz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po okt 28, 2013 7:23 am

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a MiKoz Ne nov 10, 2013 2:43 pm

Kot sem omenil, Aleta bila v ožjem izboru, klical vse prodajalce, nekateri so celo napisali "SLIKA JE SIMBOLIČNA,
ODLIČEN AVTO ZA ODLIČNO CENO" drugač pa ti to povejo ko jih kličeš. Noben prikazan avto ni na zalogi :( , kdaj je dobavljiv: 2014, OK, samo cifra pol ni več taka kot je oglaševana :evil:

Sicer me pa zanima če si imel slučajno možnost sprobat Freetracka? (kako je z zadevo ki jo opisujejo na tem forumu volan/tresenje??). Tnx
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a peroRS Ne nov 10, 2013 2:52 pm

maniaxxx je napisal/-a:ka ti bo dizel za tako malo kilometrov?


maniaxxx je napisal/-a:mogoče kakega TURBO bencinarja, če se dobi s 4 x 4 in ste zmagali :mrgreen:


Golfa 7 (zaenkrat še) ni v ponudbi s kombinacijo BENCINAR+4x4, Octavia pa le z 1.8TSI 180KM DSG 4x4, kar nanese kar nekaj denarja pri nabavni ceni kot tudi pri vzdrževanju (zavarovanje nad 130kW) oops
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a maniaxxx Ne nov 10, 2013 3:57 pm

peroRS je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:ka ti bo dizel za tako malo kilometrov?


maniaxxx je napisal/-a:mogoče kakega TURBO bencinarja, če se dobi s 4 x 4 in ste zmagali :mrgreen:


Golfa 7 (zaenkrat še) ni v ponudbi s kombinacijo BENCINAR+4x4, Octavia pa le z 1.8TSI 180KM DSG 4x4, kar nanese kar nekaj denarja pri nabavni ceni kot tudi pri vzdrževanju (zavarovanje nad 130kW) oops


Sej zato sem napisal ČE se dobi, nisem vedel kako je točno, bi bila a 1.4 tsi pa 4 x 4 kr zanimiva kombinacija
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
MiKoz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po okt 28, 2013 7:23 am

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a MiKoz Ne nov 10, 2013 5:00 pm

Kot sem rekel je pogoj 4x4. Sx4 ima premajhen prtljažnik!! (v poštev pride le Cross!!)

Ponudba bencinarjev:
Yeti 1,8TSI 160KM cca1k€ cenejši kot dizel
Octavia 1,8TSI 180KM le v kombinaciji z DSG veliko dražji
QQ 2,0 140KM skoraj identična cena kot dizel
Golf samo dizli
sx4 cross 1,6 135KM 19,6k€ diesel stane 21k€
Trax/Mokka 1,4turbo 140KM 2k€ cenejši kot dizel

Tiguan 1,4TSI 160KM slabega tisočaka cenejši kot dizel vendar na žalost malo izven dosega 25,8k€ (trenutno akcija).

Zdej pa vprašanje, KJE VIDITE PREDNOST BENCINARJA PRED DIZLOM?????? (ok v nekaterih primerih nižja nabavna cena).
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a tha_man Ne nov 10, 2013 5:05 pm

Golf gre bolje čez ovinke in bo stroškovno cenejši (poraba, zavarovanje), Qashqai pa gre bolje po kakih čudnih cestah zaradi višje oddaljenosti od tal in ima večji prtljažnik. Oba sta udobna, dobro sestavljena in dobro ohranjata vrednost. Oba sta tudi precej pogosta na cestah, čeprav Qashqai vseeno malo manj.

Kaj pa Yeti 1.8 TSI 4x4? Združuje odličen handling skozi ovinke z uporabno oddaljenostjo od tal, je najcenejši za nakup in ima največ prostora v notranjosti ter najbolj prilagodljiv prtljažnik. Pa še performance bodo daleč najboljše (1.8 TSI ima ravno toliko navora kot 1.6 TDI + veliko več moči, zato ti bo po mojem všeč kljub temu, da ni dizel). Je pa res, da bo poraba in registracija najvišja, ampak pri tvojih kilometrih to ne bi smela biti posebna težava. Sploh ker v primerjavi z dizlom odpadejo potencialne težave z DPFjem in še kaj.
 
MiKoz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po okt 28, 2013 7:23 am

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a MiKoz Ne nov 10, 2013 5:53 pm

Tudi Yeti je tiha želja (najbolj prilagodljiv glede na velikost), imel že dvakrat na testu (pripadnost znamki namreč vozim Octavio 2006 1,9TDI 105KM, ki ima 290k KM in še vedno dela brez težav).
Je pa pri jetiju težava cena, mogoče bi bila sprejemljiva oprema Active (čisti špartanec) v kolikor gledaš več cena narašča do nerazumnih vrednosti (za ta denar lahko kupiš novo octavio). Razlika v ceni bencin/dizel pri nakupu je premajhna, da bi pokrila razliko v sprotnih stroških. Zase ne potrebujem 4x4 ker delam veliko preveč kilometrov po AC!
Zadeva se zakomplicira ker kupujemo avto za ženo ki mora biti majhen, pogon 4x4 (se ne znajde pri montaži verig, jaz pa tudi ne morem vsakič ko je mal snega iti iz službe) vendar še vedno dovolj velik prtljažnik da gremo lahko smučat (montana je rezervirana za dile, pancarje, čelade) razmišljali smo celo o dveh montanah.
 
MiKoz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po okt 28, 2013 7:23 am

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a MiKoz Ne nov 10, 2013 5:58 pm

Pa da ne bo pomote, idealna izbira bi bi rabljen avto, če mi kdo zna za katerega od primernih na trgu garantirat da je vreden nakupa :D
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a Jerch_ Ne nov 10, 2013 6:28 pm

na tvojem mestu bi sestavil razpredelnico in pač vnesel pomembne faktorje. da bi ti bilo vse skupaj malo bolj pregledno. in lažje za se odločit.
če še nebo šlo ovrednoti te faktorje z nekimi koeficienti. vem, da je na prvem mestu cenovni okvir pri začetnem nakupu. ampak glede na to da imaš škodo in to dizla (enako octavio imamo v družini in s še več km) in delaš dosti kilometrov, veš koliko je delež stroškov vzdrževanja v začetni ceni. niso samo gume in redno vzdrževanje in verjetno se avto ne kupuje ravno za par let. poleg tega se smučat in na morje gre pri manj kot 5% uporabe avta, zato ni sramota, če potrebujete toliko prostora, da se pač stvar poveča z dvema montanama.

ps: vedno me bo zanimalo kaj vse se vleče z avtom, da je taka potreba po prostoru. ne recem, ce so trije otroci pri hiši in se hodi v kamp poleti in pač pozimi vse smucke treba dat v te montane.. pa še to mi ni jasno, ker nas je šlo 5 odraslih smučat z octavio z eno trugo oz. montano in smo imeli se kar nekaj hrane sabo za app, pa je še ostalo prostora.

ps2: ce je prostor tako zelo pomembne in ta 4x4 pogon (kar edino razumem), naj se potem napiše tudi čemu se je žena ali oba pripravljena odpovedati na račun tega.. je to mogoče dizajn avta, je mogoče oprema, ali pa pač preizkušenost motorja itd.. ker če ni to jasno je potem v igri kangoo 4x4. ali pa dacia kot je že nekdo omenil.
 
MiKoz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po okt 28, 2013 7:23 am

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a MiKoz Ne nov 10, 2013 6:57 pm

Jerch_ je napisal/-a:ps2: ce je prostor tako zelo pomembne in ta 4x4 pogon (kar edino razumem), naj se potem napiše tudi čemu se je žena ali oba pripravljena odpovedati na račun tega.. je to mogoče dizajn avta, je mogoče oprema, ali pa pač preizkušenost motorja itd.. ker če ni to jasno je potem v igri kangoo 4x4. ali pa dacia kot je že nekdo omenil.


Dacio sem gledal, po nekaterih testih vprašljiva varnost??, kangoo ne delajo več 4x4 (zgolj izgled kot da je za na teren) plus tega ga je imel sorodnik pred leti (takrat še nisem gledal takih avtov, zato tudi nisem sprobal, po njegovem mnenju katastrofa od avta??)
 
izotop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Če jul 13, 2006 11:22 pm

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a izotop Ne nov 10, 2013 7:16 pm

ker sem pred nakupom (vmes je tudi golf VII z opcijo 4x4) te mogoče lahko malo dodatno informiram:

ko je govora o 4x4, je fajn da vaš kakšen sistem diferenciala imaš notri. novi golf ima haldex 5. generacije (v te kvazi suv-e ipd več ali manj dajejo to notri), verjetno qq podobno, le mogoče 4. generacijo, ki pa naj bi bila mogoče malenkost bolj dovršena, ker so pri 5. generaciji šparali oz poenostavili sklopko. čeprav to je zadeva za pikolovce, malo poguglaj je nekaj debate na netu na zadevu (prevsem kako hitro reagira vklop zadnjih dve koles ipd).
če pa hočeš en avto, ki ima verjetno boljše terenske sposobnosti od vseh teh sportnih terencov, kakor jih imenujejo, poglej recimo za kakšen subaru xv. vešji odmik od tal od kakšnega yetija ipd, boljši stalni simetrični 4-kolesni pogon, zaščita pragov ipd (mi je bil zelo zanimiv, ko je prišel ven, vendar mi sena ni najbolj dišala). jih pa kaj dosti ni pri nas, imam občutek, niti rabljenih ne..

če rabiš plac, imaš na voljo tudi varianta/octavio combi, recimo v izvedbi 4x4 in 2.0 tdi (jst za 4x4 nebi gledal za manj).
Zadnjič spremenil izotop, dne Ne nov 10, 2013 7:31 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a Jerch_ Ne nov 10, 2013 7:17 pm

MiKoz je napisal/-a:ps2: ce je prostor tako zelo pomembne in ta 4x4 pogon (kar edino razumem), naj se potem napiše tudi čemu se je žena ali oba pripravljena odpovedati na račun tega.. je to mogoče dizajn avta, je mogoče oprema, ali pa pač preizkušenost motorja itd.. ker če ni to jasno je potem v igri kangoo 4x4. ali pa dacia kot je že nekdo omenil.


Dacio sem gledal, po nekaterih testih vprašljiva varnost??, kangoo ne delajo več 4x4 (zgolj izgled kot da je za na teren) plus tega ga je imel sorodnik pred leti (takrat še nisem gledal takih avtov, zato tudi nisem sprobal, po njegovem mnenju katastrofa od avta??)[/quote]

potem pa so na voljo še chevorlet trax ( http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7405912&show=1 ), ssangyong rexton ( http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7039557&show=1 ), chevrolet captiva ( http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7387353&show=1 ), mitsubishi ASX (http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7589413&show=1), hyundai iX 35, ford ranger XLT, renault koleos in tako naprej
naštel sem ti jih po vrsti glede na ceno. zadnji je že skoraj 25.000eu. Začne se pa pri dobrih 18.000eu.

http://www.euroncap.com/results/dacia/d ... 1/421.aspx
nevem kaj je tukaj tako slabega.. aja je za pešce, če jih zbiješ je katastrofa. ampak kateri SUV pa ima dobro oceno? pa zadnja vrata so se odprla rahlo, kar je spet ocenjeno kot tragično.

vsekakor se je treba nečemu odpovedati za 4x4. to je jasno. jst vem, da če bi ženi vsako leto kupil najboljše zimske gume, da bi prišla po vsakem klancu. govorim pa iz izkušenj. drugo je, če bi govorili o avtih na zadnje pogon in smiselnost doplačila za 4x4. ampak tukaj je govora o veliko prostora i 4x4. in če želi cenovno avto pasti v željene meje se bo treba nečemu odpovedati
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov