Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
izotop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Če jul 13, 2006 11:22 pm

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a izotop Ne nov 10, 2013 7:21 pm

pri ncap je problem pri suvih to, da imajo visoko nos, kar pomeni da človeka (sploh pa otroke) zbije na tla in vse kar potem sledi, namesto da jih podre na pokrov, kjer pločevina ublaži udarec in potem tudi vetr. steklo.
 
MiKoz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po okt 28, 2013 7:23 am

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a MiKoz Ne nov 10, 2013 8:07 pm

izotop je napisal/-a:ker sem pred nakupom (vmes je tudi golf VII z opcijo 4x4) te mogoče lahko malo dodatno informiram:

ko je govora o 4x4, je fajn da vaš kakšen sistem diferenciala imaš notri. novi golf ima haldex 5. generacije (v te kvazi suv-e ipd več ali manj dajejo to notri), verjetno qq podobno, le mogoče 4. generacijo, ki pa naj bi bila mogoče malenkost bolj dovršena, ker so pri 5. generaciji šparali oz poenostavili sklopko. čeprav to je zadeva za pikolovce, malo poguglaj je nekaj debate na netu na zadevu (prevsem kako hitro reagira vklop zadnjih dve koles ipd).
če pa hočeš en avto, ki ima verjetno boljše terenske sposobnosti od vseh teh sportnih terencov, kakor jih imenujejo, poglej recimo za kakšen subaru xv. vešji odmik od tal od kakšnega yetija ipd, boljši stalni simetrični 4-kolesni pogon, zaščita pragov ipd (mi je bil zelo zanimiv, ko je prišel ven, vendar mi sena ni najbolj dišala). jih pa kaj dosti ni pri nas, imam občutek, niti rabljenih ne..

če rabiš plac, imaš na voljo tudi varianta/octavio combi, recimo v izvedbi 4x4 in 2.0 tdi (jst za 4x4 nebi gledal za manj).


Glede pogonov imam razčiščeno kaj zadosti mojim potrebam. Subaru XV ima stalni štirikolesni pogon (ne potrebujem) oz. bi ga z veseljem imel vendar je pri dizlu cena 27,5k€.
Octavia, super izbira, vendar na žalost prevelik.
 
MiKoz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po okt 28, 2013 7:23 am

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a MiKoz Ne nov 10, 2013 8:16 pm

[/quote]vsekakor se je treba nečemu odpovedati za 4x4. to je jasno. jst vem, da če bi ženi vsako leto kupil najboljše zimske gume, da bi prišla po vsakem klancu. govorim pa iz izkušenj. drugo je, če bi govorili o avtih na zadnje pogon in smiselnost doplačila za 4x4. ampak tukaj je govora o veliko prostora i 4x4. in če želi cenovno avto pasti v željene meje se bo treba nečemu odpovedati[/quote]

Glede gum. Zdej smo že na tem da vsako leto menjamo po dve gumi (sprednje se po letu uporabe preselijo zadaj), žena ima UG8, jaz Cont T850. V nobenem primeru ne pridemo do doma.
Lahko podate tudi predlog katere bi bile lahko bolj ustrezne za moje potrebe (da če bi ženi vsako leto kupil najboljše zimske gume, da bi prišla po vsakem klancu). Sosed z pogonom 4motion v enakih razmerah, z gumami meni nepoznanega proizvajalca z lahkoto.
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a Jerch_ Ne nov 10, 2013 8:24 pm

MiKoz je napisal/-a:Glede gum. Zdej smo že na tem da vsako leto menjamo po dve gumi (sprednje se po letu uporabe preselijo zadaj), žena ima UG8, jaz Cont T850. V nobenem primeru ne pridemo do doma.
Lahko podate tudi predlog katere bi bile lahko bolj ustrezne za moje potrebe (da če bi ženi vsako leto kupil najboljše zimske gume, da bi prišla po vsakem klancu). Sosed z pogonom 4motion v enakih razmerah, z gumami meni nepoznanega proizvajalca z lahkoto.


važna je dimenzija poleg gume in starosti.. tvoja octavia gre z gumami 195/65-15 michelin alpin a4 po takem snegu, da avto posnema vrh snega in sneg leze po havbi gor.. je pa res, da je izklopljen ASR, gume napumpane na 2,0 bara. kolega je z letnimi gumami in audijevim kvazi 4x4 pogonom na torsen prisel z letnimi gumami po enaki cesti, dokler ni nasedel. no pa vstavit se ni mogel. ampak pustimo podrobnosti.
mene so kvazi terenci razočarali. ker ni ene same prednosti za to, kar potrebuješ ti in 97% ostalih uporabniokv. torej karavan 4x4 se mi zdi dosti bolj smiselna izbira. tako iz naslova prostora- uporabnega, kot tudi splošne uporabnosti.. po snegu gre, je dovolj visok za nesplužene ceste. po AC pa se voziš kot človek tudi pri 150. za kvazi SUVje tega ne morem trditi. Še zelo veliki SUVji imajo relativno majhen prtljažnik

tale ti je pisan na kožo. http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7828570&show=1
pa octavia http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7709414&show=1
ta je na zalogi http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7798980&show=1
 
MiKoz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po okt 28, 2013 7:23 am

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a MiKoz Ne nov 10, 2013 8:42 pm

Tudi jaz izklopim ASR (drugače se ustavim že veliko prej), tud gume sem imel nekje na 2.1. Bomo probali z michelin na Cliotu (za octavio sem že nabavil dve novi TS850, bo mogla počakat).
Drgače imam podobno mnenje kot ti glede potrebe po mehkih terencih. Potem bo najrž kr golf (ne karavan) pa 2 trugi za 2x na leto :D
 
MiKoz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po okt 28, 2013 7:23 am

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a MiKoz Ne nov 10, 2013 8:54 pm

Še vprašanje pol pa zaključim:
Kako se obnese sistem START/STOP pri dizlih (včasih je bilo govora da dizel bolj zdrži na relacije)?
Kako se obnese rekuperator energije (a je to potrebno kej posebej vzdževati)?

To imajo namreč zmontirane vse variante pa nimam izkušenj :?:

Sem pa pogledal predlagane gume a4 in vidim da imajo zelo podoben profil kot ts850, a so kej v sorodu?
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a ~toMmy~ Ne nov 10, 2013 9:03 pm

Niti z enim niti z drugim ne boš zgrešil, ima pa Golf več prednosti, ker je le novejši in bo na dolgi rok cenejši (poraba, gume, servisi, ...). Pri Golfu bi se v tem primeru mogoče splačalo vzet še podvozje za slabše terene (cca. 2cm višji odmik od tal) in zaščito motorja, če je problem tudi sama višina snega, ne samo oprijem. Vizualno sicer to ni najbolj posrečeno... :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a thunderbolt Ne nov 10, 2013 11:51 pm

MiKoz je napisal/-a:Ne vem pa kako je z stroški vzdrževanja (servisi, poraba,....), zanesljivost motorja/pogona, izguba vrednosti, kaj je lažje prodati. Delamo približno 10K km do 15K km na leto.


Glede na to, koliko gledaš na stroške pri tako mali kilometrini, potem nabavi kaj takega in mir - največji strošek je nakup novega avtomobila:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7706586&show=1

(čeprav kaj takega tudi sploh ne bi bilo slabo:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7524930&show=1)
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a Jerch_ Po nov 11, 2013 12:23 am

MiKoz je napisal/-a:Še vprašanje pol pa zaključim:
Kako se obnese sistem START/STOP pri dizlih (včasih je bilo govora da dizel bolj zdrži na relacije)?
Kako se obnese rekuperator energije (a je to potrebno kej posebej vzdževati)?

To imajo namreč zmontirane vse variante pa nimam izkušenj :?:

Sem pa pogledal predlagane gume a4 in vidim da imajo zelo podoben profil kot ts850, a so kej v sorodu?


start/stop naj te ne muči. sam ga na moji enki pač izklopim, ko se mi zdi da bom priganjal revčka in pač ne zaupam nekomu, ki je sprogramiral kompromis z ekologijo. verjetno imajo tudi drugi avti tipko za izklop. spomnim se da ko sem testiral giulietto, da ni bilo možno ugasnit in bi bilo treba sprogramirati.. kakorkoli ni težava, ker pri dizlih je bolj pomemben DPF in ce je ta zamasen se avto ne bo sploh ugasal..

m. alpine so bolj vzdržljive gume in se manj obrabijo, kljub temu da imajo vrhunske lastnosti, zato jih sam preferiram. glede na teste pa je v snegu najboljsa goodyear, ki je sicer malenkost mehkejša pnevmatika. v zadnjem času zmaguje continental s katero imam zelo dobre izkusnje, vendar me muči obraba. te gume, ki jih ima tvoja žena sedaj so najboljše kar ji lahko kupiš po mojem.
 
izotop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Če jul 13, 2006 11:22 pm

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a izotop Po nov 11, 2013 11:08 am

bom tukaj vprašal, ko je ravno debata nanesla:
ali je možno gumb za izklop start/stop sistema naštimat tako, da je nonstop aktiven, ko enkrat zaženeš motor (ali po domače podaven, da nekako izklopiš start/stop v celoti)? mene tudi grozno moti to in sem mnenja, da za motor to ne more bit najbolje, sploh na turbodizlih (pokvarjen oz nepravilno delujoč motor pa je najbrž ekološko najslabša varianta).
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a Jerch_ Po nov 11, 2013 1:42 pm

izotop je napisal/-a:bom tukaj vprašal, ko je ravno debata nanesla:
ali je možno gumb za izklop start/stop sistema naštimat tako, da je nonstop aktiven, ko enkrat zaženeš motor (ali po domače podaven, da nekako izklopiš start/stop v celoti)? mene tudi grozno moti to in sem mnenja, da za motor to ne more bit najbolje, sploh na turbodizlih (pokvarjen oz nepravilno delujoč motor pa je najbrž ekološko najslabša varianta).


kakor sem slišal recimo na alfah ja, na bmw zaenkrat le ročno. za ostale se nisem poglabljal. mislim, da je to vprasanje za kakšne tunerje.. rsr, avtoelektronika, css,...
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a chan Po nov 11, 2013 1:54 pm

MiKoz je napisal/-a:Pozdravljeni

Zanima me mnenje kaj bi izbrali, GolfVII 1,6tdi. 105KM oz. Qashqai 1,6dci 130KM, oba sta 4x4 in podobnega cenovnega razreda.
Nekaj mojih vtisov:
Golf
+ nov model
+ boljši materiali ??upam (ne vem kako bosta zgledala čez 5 let)
+ boljši menjalnik
+ boljše vozne lastnosti
- nižji
- manjši prtljažnik

QQ ima kontra kot Golf.

Ne vem pa kako je z stroški vzdrževanja (servisi, poraba,....), zanesljivost motorja/pogona, izguba vrednosti, kaj je lažje prodati. Delamo približno 10K km do 15K km na leto.

Hvala za mnenja.


Ne zgolj zaradi tega, ker je pred vrati že novi in sodobnejši Qashqai, deluje Golf v veliko segmentih le prepričljivejši. Pa najsi gre za že omenjene vozne lastnosti, boljšo ergonomijo ter v končni fazi tudi za predvidoma manjše vzdrževalne stroške. Prtljažna prostornina pa tudi ni tako drastično manjša (343 litrski pri različici 4Motion), kot pri 400 litrskem pri QQ (razen seveda pri različici +2). Žal pa pri VW ni na voljo opcija 1.4 TSI s štirikolesnim pogonom, saj je lahko omenjena motorizacija izjemno konkurenčna manjšemu TDI (poraba je pri omenjenemu motorju brez težav okrog 6.5l/100km). Če pa prav razumem, pa bi bila Variant (oziroma alternativna Škodina Octavia Combi) različica že prevelika?

Glede na občutek cenenosti pri Trax-u, sta pogledovala tudi kaj v smeri Opla Mokke (npr. bencinska verzija: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?id=664 ... RATIS-UG...)? Glede na to, da je pravkar prispel v salone faceliftana verzija Hyundai-ja IX35, bi bilo morda smiselno pogledati še za kakšen primerek pred kozmetično prenovo, ki je trgovcem ostal na zalogi (morda: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?id=747 ... ort%20PLUS). Nenazadnje bi potipal tudi kakšne Kiine trgovce (http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?id=771 ... Di%20Urban). Akcijo imajo tudi pri Fordu za zalogo modela Kuga (prejšnja generacija, ki se je pravkar poslovila) ter s popustom dobrih 8 tisočakov. Ne vem pa sicer ali gre pri prikazani ponudbi za 4x4: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?id=754 ... F%20AKCIJA

Resda pa gre pri prikazanih SUV-jih za modele, ki se ne morejo pohvaliti s kakšnim pretiranim prtljažniškom volumnom. Z malenkost večjim in prilagodljivejšim se sicer ponaša Altea Freetrack, po trenutnih podatkih na spletni strani, pa se na zalogi nahaja očitno zgolj en samcat model (http://cc.porscheinformatik.com/nwapp/n ... tor;fb_AUV). A vendarle je težava pri Freetracku, da je izjemno občutljiv na "vsak drek", kolesa morajo biti centrirana "v nulo", pa še vedno ni 100% zanesljiv, da se ne bi občutilo tresenje na volanu (AC hitrosti, okrog 130 km/h).
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a Jerch_ Po nov 11, 2013 3:22 pm

chan je napisal/-a:A vendarle je težava pri Freetracku, da je izjemno občutljiv na "vsak drek", kolesa morajo biti centrirana "v nulo", pa še vedno ni 100% zanesljiv, da se ne bi občutilo tresenje na volanu (AC hitrosti, okrog 130 km/h).


off: eno nevmesno vprašanje.. vsi pišete o tem tresenju. pa kaj se ni nobeden pritožil nad tem? ker tako napako bi morali sistematično rešiti. ni mij jasno kaj za vraga je narobe da avto trese..

ostale avte pa sem mu že sam predlagal, ampak mislim, da je glede na želje idealen karavan srednjega razreda s turbobencinskim motorjem. in žal golf karavan diesel je še najboljši približek. za klanec+sneg je pa najslabši štirikolesni pogon dober oz. boljši kot 2wd
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a esem Po nov 11, 2013 4:02 pm

Jerch_ je napisal/-a:off: eno nevmesno vprašanje..

Res je neumestno vprašanje - manj časa bi porabil, da bi našel to temo, kot si pisal post. Je pa za naše trgovce dovolj indikativna, tudi za španske proizvajalce, malo manj pa za VAG.
 
cherokee
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: So jun 30, 2012 12:01 pm

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a cherokee Po nov 11, 2013 5:44 pm

Če je problem le tu in tam v kakšen klanec in žena ni vešča montaže verig, so alternativa verige od proizvajalca Thule, ki so res enostavne za montažo. Res da so te verige veliko dražje kot 'običajne', a vseeno precej cenejše kot pogon 4x4. Tu pa se za nabavo avta odpre precje opcij.
http://www.youtube.com/watch?v=Rb8zFQVl2H8
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a RedBaron To nov 12, 2013 8:12 pm

Sam sem imel podoben problem, le da imam jaz cca 6km "problematične" ceste pozimi.

Torej, žena zdaj vozi YETI 4×4 2.0TDI 110KM. Super avto, po snegu gre odlično, ima OFF ROAD funkcijo, ki prilagodi delovanje EDS, ESP, ASR in se obnese super. Recimo passatu je bilo včasih treba malo lovit zadek (kar meni sicer ni predstavljalo problema) yeti pa gre kot po tirih (sneg). Seveda je passat boljši na cesti (ovinki, AC), tudi pri prehitevanju je razlika (passat 140KM, yeti 110KM), ampak kot celota je yeti zelo dober, na snegu je super, na cesti pa tudi ni slab - daleč od tega.

Zdaj je precej manj živčna pozimi, čeprav včasih pojamra, da je 110 KM premalo, saj gre lepo, tudi AC ni problem - komot se pelješ 160, brez muke, ampak pri prehitevanju bi pa prav prišel 140 KM TDI :)

Pa še škoda ima ugodno financiranje...
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a Jerch_ To nov 12, 2013 8:41 pm

esem je napisal/-a:Res je neumestno vprašanje - manj časa bi porabil, da bi našel to temo, kot si pisal post. Je pa za naše trgovce dovolj indikativna, tudi za španske proizvajalce, malo manj pa za VAG.

maš prav. oprosti ker sem se len rodil..

RedBaron je napisal/-a:Zdaj je precej manj živčna pozimi, čeprav včasih pojamra, da je 110 KM premalo, saj gre lepo, tudi AC ni problem - komot se pelješ 160, brez muke, ampak pri prehitevanju bi pa prav prišel 140 KM TDI :)


ko gre mimo garancija lepo motor na tuning peljat.. kakor vidim- opisi tunerjev ima super potencial.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a sonic To nov 12, 2013 8:46 pm

Jaz bi šel pogledat točno tegale rabljenega Yetija 1.8 TSI 4x4:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7706586&show=1

Če ni z avtom kaj narobe, potem je to to...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a J.McLane Sr nov 13, 2013 8:05 am

+1 za tega Yetija, je bil že prej omenjen.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Golf 4motion vs. Qashqai 4x4

Napisal/-a vuli Sr dec 25, 2013 4:13 pm

Ko je že govora o 4x4. na tej strani je kar precej informacij o 4x4 sistemih
http://www.awdwiki.com
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov