Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a limas Po sep 20, 2021 7:26 pm

Naivno je pričakovati normalizacijo življenja, ker bo vsaka nova vlada nadaljevala s kovid agendo. Vprašanje, če se bo življenje sploh kdaj vrnilo v normalo? Belorusija je še zadnja oaza svobode. pri Nordijcih pa je življenje đe dokaj znosno.
Zanimivi bodo naslednji meseci, ker so vse oči uprte v Izrael, i predstavlja državo - laboratorij. Približno 80% cepljenih; takoj po začetku množičnega cepljenja strmo naraščajoče krivulje smrtnosti; zdaj naraščajo krivulje hospitaliziranih, ki so cepljeni.
Zanimiv je datum proizvodnje na tej Atrza zeneca dozi:
https://twitter.com/DrButtar/status/1434677160204193793
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a danci1973 Po sep 20, 2021 8:49 pm

Belorusija oaza svobode? :shock:

Kar se pa datuma tiče - čisto vsakemu fotošopu pa tudi ni treba verjet, no...
Priponke
photoshopped.jpg
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a berlonso Po sep 20, 2021 10:00 pm

Moje mnenje je, da je 70% neka puhlica, kot so omenili nekateri predhodniki. Zakaj Italija ni odprta in celo zaostruje pogoje? S 1. odmerkom je cepljenih 82%, z 2. odmerkom 76% prebivalstva nad 12 let:
https://www.governo.it/it/cscovid19/report-vaccini/

Pa kolikor sledim (bolj površno), razmišljajo o pogoju PC za vse zaposlene - če se tu motim naj me kdo popravi.

Moje videnje glede rešitve, pravzaprav imam 2:
1. cepiva močno priporočena, naj se cepi kdor želi, ostali odgovarjajo zase, postelje in osebje v bolnišnicah MORAJO biti na razpolago tudi za necepljene. Ostalo se sprosti kot v 2018

2. obvezno cepljenje za vse ali nad določeno starostjo (stroka naj določi), država in odločevalci v tem primeru odgovarjajo finančno za vsak primer zapletov po cepljenju
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver To sep 21, 2021 5:09 am

Italijani so se nekaj naučili iz prvega vala, ko cepiva še ni bilo na vidiku in so bili prepuščeni naravnemu poteku epidemije.
Moderna zahodna država s sodobnim zdravstvenim sistemom, pa so bile bolnice prepolne, še doktorji in medicinke so umirali od kovida, mrtve je odvažala vojska.

Vse to ste že pozabili?

Italijani niso pozabili, sicer so tudi oni imeli proteste, ampak lepo složno gurajo cilju naproti. Ker so se tega, kaj je tukaj pomembno, naučili zgrda.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a cc09 To sep 21, 2021 5:42 am

Ja, Italijani še zmeraj odkrivajo in bo trajalo še par let, kaj vse je šlo narobe v Bergamu in kaj vse so zajebali.
Ampak to, da cepiš zdrave 20 letnike, ker ti ne uspe prepričat niti bolnih 70 letnikov, ni neka rešitev.
60 letnika v penzionu nimajo s čim držat za j***a, če se noče, mu nič ne moreš. Mladi bi pa radi kam šli, morajo it, vsaj v službo, in potem se njih zafrkava, da se bo dvignil procent. Ampak kolk je cepljenih 20, 30 letnikov, je čist vseeno, dokler niso cepljeni vsi 60+ letniki.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a ojnica To sep 21, 2021 8:39 am

Me tud mal ne ganejo njihove omejitve, ampak gane me da spet pljuvajo v lastno skledo. :lol:
 
StariMojster
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: So dec 09, 2017 3:10 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a StariMojster To sep 21, 2021 10:18 am

cc09 je napisal/-a:Če bi bil malo razgledan, bi vedel, da so na Danskem imeli 9 dnevni splošni štrajk (ne samo proteste enkrat na teden in stave na bet365 slovenija), ki bi trajali dokler ne bi vlada popustila. Potem so se odločili odpirat. Da se odpirajo zarad precepljenosti, je pravljica za male otroke. Enako kot da bi se mi odpirali, če bi imeli 70%.


Bi prosil, da svoje odgovore utemeljiš z kakšnim člankom ne samo nekim fantastičnim nabijanjem v prazno...
Zadnjič spremenil StariMojster, dne To sep 21, 2021 10:25 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
StariMojster
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: So dec 09, 2017 3:10 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a StariMojster To sep 21, 2021 10:22 am

berlonso je napisal/-a:Moje mnenje je, da je 70% neka puhlica, kot so omenili nekateri predhodniki. Zakaj Italija ni odprta in celo zaostruje pogoje? S 1. odmerkom je cepljenih 82%, z 2. odmerkom 76% prebivalstva nad 12 let:
https://www.governo.it/it/cscovid19/report-vaccini/

Pa kolikor sledim (bolj površno), razmišljajo o pogoju PC za vse zaposlene - če se tu motim naj me kdo popravi.

Moje videnje glede rešitve, pravzaprav imam 2:
1. cepiva močno priporočena, naj se cepi kdor želi, ostali odgovarjajo zase, postelje in osebje v bolnišnicah MORAJO biti na razpolago tudi za necepljene. Ostalo se sprosti kot v 2018

2. obvezno cepljenje za vse ali nad določeno starostjo (stroka naj določi), država in odločevalci v tem primeru odgovarjajo finančno za vsak primer zapletov po cepljenju


Prva rešitev je dobra samo, da necepljeni odgovarjajo sami zase in nimajo kaj v bolnicah za iskat... nimajo kaj če se vedejo neodgovorno do družbe sprejmi tudi svoje posledice...

Druga rešitev je dobra vendar naj bo obvezno za vse... seveda izjeme morajo biti tudi vsi se pač zaradi raznih zdravstvenih razlogov ne morejo cepit...
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Falco_ To sep 21, 2021 10:25 am

When life speeds by... downshift.
 
StariMojster
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: So dec 09, 2017 3:10 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a StariMojster To sep 21, 2021 10:28 am

Bolano da zarad maske enega ubiješ... res ko je tko težko met tisto masko gor...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a void To sep 21, 2021 10:45 am

StariMojster je napisal/-a:
berlonso je napisal/-a:Moje mnenje je, da je 70% neka puhlica, kot so omenili nekateri predhodniki. Zakaj Italija ni odprta in celo zaostruje pogoje? S 1. odmerkom je cepljenih 82%, z 2. odmerkom 76% prebivalstva nad 12 let:
https://www.governo.it/it/cscovid19/report-vaccini/

Pa kolikor sledim (bolj površno), razmišljajo o pogoju PC za vse zaposlene - če se tu motim naj me kdo popravi.

Moje videnje glede rešitve, pravzaprav imam 2:
1. cepiva močno priporočena, naj se cepi kdor želi, ostali odgovarjajo zase, postelje in osebje v bolnišnicah MORAJO biti na razpolago tudi za necepljene. Ostalo se sprosti kot v 2018

2. obvezno cepljenje za vse ali nad določeno starostjo (stroka naj določi), država in odločevalci v tem primeru odgovarjajo finančno za vsak primer zapletov po cepljenju


Prva rešitev je dobra samo, da necepljeni odgovarjajo sami zase in nimajo kaj v bolnicah za iskat... nimajo kaj če se vedejo neodgovorno do družbe sprejmi tudi svoje posledice...

Druga rešitev je dobra vendar naj bo obvezno za vse... seveda izjeme morajo biti tudi vsi se pač zaradi raznih zdravstvenih razlogov ne morejo cepit...


Sori ampak če se kdo vede neodgovorno do družbe so to politiki. S tako retoriko kot je imajo, konstantno izčrpavanja in siromašenje zdravstva, korupcijski posli... nas imajo za budale, tako da imam tudi jaz njih za budale in jih ne j***m 5%. Vodenje epidemije je ena velka farsa in vsak dan izpadajo bolj amaterski.

Pa to ni samo pri nas, to je po celem svetu. Delajo se pametni, oni vse znajo a nimajo blage veze. Potem reci, ne vemo, dejmo probat tako in tako. Ne pa neke represije ki ne bodo zalegne in imajo kontra efekt. to bo imeli velikeeee politične in družbene posledice. Najbolj bo nastradalo da ne bo nobenega zaupanja v institucije in nasplošno v nič kaj ma veze z državo. Folk se bo odtujil.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a VW T4 To sep 21, 2021 11:40 am

StariMojster; lahko se gremo tak sistem, ampak potem v bolnici nima kaj počet oseba s slabim srcem ki ima 150kg, ker je takšno stanje sam povzročil z neodgovornim življenjem. Prav tako ne poškodovan motorist, ker bi se lahko vozil z avtom, ali pa poškodovan alpinist, ker rine tja kamor ne bi bilo treba...
Firediver; italjani so že res imeli malo bolj trd potek, ampak kar navajaš je pa bil medijski pomp (vojska ni nobenga odvažala, slika hale polne krst pa je bila ukradena od brodoloma ladje pri lampeduzi,...itd). Številke italjanskega hudega prvega vala so bile tako slabe kot pri nas drugega, pa ni nikjer nihče ležal po ulicah...
Prav tako posnetek z indije, kako folk na ulici diha na kisik, potem pa se izkaže da gre za ukraden posnetek, star 10 let in prikazuje "slab indijski zdravstveni sistem",...
Najbolj grozno pa je danes, da se folk daje med sabo glede cepljenosti in necepljenosti, nastaja pravo sovraštvo. Jaz sicer sem cepljen, čeprav se mi je zdelo neumno, ampak sem klenil pod omejitvami...ampak ali je sosed/kolega cepljen ali ne, me prav nič ne briga, družil in prijateljeval bom ravno tako, samo zahtevam, da ne govorimo o covidu. Tisti pa, ki me izloči zaradi svojih pogledov pa ga ne bom šmirglal več tudi, ko bo vse to sranje mimo.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver To sep 21, 2021 11:54 am

Nekaj ne razumem:

Stroka po celem svetu je odobrila cepiva, ki so po celem svetu enaka - in sedaj je problem, ker se nam politika gnusi?

Dejte izluščit bistvo iz vse te zmede: Ukrep proti kovidu je cepivo, proti politiki pa so volitve!
Ne mešati teh dveh skupaj, ker bo kovid šel po svoje. In zraven neposrednih žrtev bo še veliko posredne škode na vseh področjih.
Samo zato, ker so nekateri prepametni, da bi se cepili najkasneje takoj, ker je priložnost za hitro končanje epidemije v Sloveniji že skoraj zamujena.

Sicer bomo z epidemijo nekoč vseeno opravili...ampak na bolj počasen in še bolj boleč način. Nekateri se pač na to požvižgajo, ker se ne zavedajo vseh posledic svoje izbire.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a berlonso To sep 21, 2021 12:09 pm

@StariMojster, je VW T4 že odgovoril. Kako zagotoviti razpoložljivost za vse te osebe? Imam zelo visoko spoštovanje do zdravstvenih delavcev, tudi ker sam takega dela ne bi zmogel delati. In to delo mora ostati cenjeno, plačano in spoštovano.
Se je pa potrebno zavedati, da če je neka epidemija ali zdravstvena težava al kakorkoli, 8h delavnik odpade. V gospodarstvu (pa se tu ne rešujejo življenja) ravno tako nihče ne dramatizira, ko nastopi čas povečanega dela. Nihče nas ni prišel slikat in pisat članke, ko sem še kot najstnik čez teden po 12h pakiral in montiral pohištvo, v soboto pa 10h. Pa bi lih tako lahko naredili dramatične slike ko smo hiteli malicat na paletah, kdo je vmes malice tudi "zažagal"... "buhnedej" da to postane standard, ampak ko je kriza bodisi v podjetju, sploh pa zdravstvena, ne bi smela biti težava žrtvovati del sebe in svojega časa za skupno dobro... napisano velja za zdr. osebje, kateremu se zahvaljujem za trud, motijo pa me mediji in njihove drame.

Podpiram pa samotestiranje 1x na teden, vendar za vso populacijo, tako bi tedensko umaknili VSE raznašalce.

Ne smemo se kregati cepljeni/necepljeni, vidim da je tega vedno več, še več najbrž bo čez ena 2 tedna, ker bodo "prisilno" cepljeni v zadnjem tednu pričakovali kpl odprtost in tako vršili pritisk.

Drzna misel - z lockdowni smo poskusili in smi bili med najslabsimi v svetu; zakaj ne poskusimo 14 dni odpreti vse, vsi smo toliko zavedni, da ne bomo kar pozabili na distanco, maske in razkuževanje...

V Bergamu bi sam preveril nekaj zadev, preden se dela zaključke:
1.postopek zdravljenja obolelih, ker so bili prvi v tem "dreku" in ni bilo nobenih izkušenj
2. dihalne poti ljudem tudi pred covidom... sumim, da je zdravstveno stanje tam že po defaultu zelo slabo, sploh kar se tiče pljuč, zaradi onesnaženosti zraka (naseljenost, industrija)
3. beleženje smrti pod vzrok covid - osebno poznam osebo v bližini Trsta, čigar mati so zapisali pod covid, čeprav ga sploh ni imela, je pa imela hujšo bolezen pljuč - takrat se je zaradi jeze odločila za tožbo, kakšen je sedaj rezultat ne vem, se nisva srečala že več kot leto
Zadnjič spremenil berlonso, dne To sep 21, 2021 12:17 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a void To sep 21, 2021 12:16 pm

Moj brat je mikrobiolog in pravi da vse kaj se tiče cepiv in cepljenja na splošno je mimo zaradi:

- nikoli do sedaj se ni cepilo sredi epidemije in tudi ni bilo nikdar priporočljivo, ker cepljenje dokler imaš masovno kroženje virusa povzroči mutacije za katere ne moremo vedeti kakšne bodo. Enostavno ne da se simulirati. Tako da neko sklicevanje na stroko je smešno -> ker se je povozilo protokole iz preteklosti vse kaj se je on učil vsa ta leta. To se tudi lepo vidi da se da govoriti samo "stroki", ki ni ubistvu stroka in nimajo pojma kako kompleksna tema so cepiva.
- cepljenje je bilo vedno prej na sistematski pregledih iz obvious razloga -> moraš biti popolnoma zdrav. Sedaj se pa že cepi pijani folk na veselicah. Bravo res!
- takšno siljenje z cepljenjem za bolezen, ki ima tako nizko smrtnost je absolutno presedans in se ni nikdar prej zgodilo. Če bi covid bil resnično tako nevaren, bi se folk tepel pred ZD kdo bo prej dobil svojo dozo. ali pa bi se cepivo kradlo iz cepilnih centrih.
- da sploh ne govorimo o tem, da so cepiva ki so trenutno na voljo odobrena za "urgentno uporabo" in niso šla čez dolgoročna testiranja. Tako da nobeden dejansko ne ve kaj in kako bo. Cepiva bodo zaslužila vse procese registracije in testiranj šele leta 2024. Zato tudi ne bo uvedbe obveznega cepljenja, ker noben ne prevzema odgovornosti za ta cepiva. obvezna cepljenja bi se znala zgodit leta 2024 šele.

Drugače pa nikdo ne bo nikogar cepu na silo, sploh pa JU ne. Folk se bo šu cepit "prostovoljno pod prisilo", pa čeprav te absolutno nič ne obvezuje da se greš cepit. In kdo se gre cepit zato "da imam mir" je totalni b****.

My two cents. Drugače si pa poglejte Robert Malone. Verjetno on malo bolj ve od naše beovičke in logarce.

Pa lep dan še naprej.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver To sep 21, 2021 12:23 pm

A vi bi resno čakali do 2024, da cepivo dobi vse dokumente?
Do rednih volitev naslednje leto pa ne morete počakati?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a void To sep 21, 2021 12:35 pm

Se ti zavedaš da mogoče če ne bi blo cepiv, tudi delte ne bi bilo? in bi šla epidemija po čist drugačnem poteku kot gre sedaj? In to sicer opozarja ogromno epidemiologov, ki so dobili nobelove nagrade za svoje delo... oni zagovarjajo cepljenje starejši izključno, glih iz tega razloga. Masovna cepljenja med epidemijo izničujejo efektivnost cepiv zaradi hitrejše mutacije v smeri katere niso glih naravni potek mutacije...

To sicer ne more nobeden potrdit, ampak samo tako če razmišljaš ima smisla. Cepljenja se začnejo ko se epidemija umiri, v tem primeru je pa vse en eksperiment. Tega ni blo nikdar prej v zgodovini.

Jaz nisem strokovnjak, ampak ko poslušam folk k dejansko delajo na cepivih že svoje celo življenje, vidiš da imajo dost več logike kot pa ta "official narativ", a ta "official narativ" ti prodaja nekdo ki sploh ni nikdar življenju sodelovau pri razvoj enega cepiva, kaj šele da bi dobil kako nagrado za svoje delo. poščijem se na tako "stroko". To je isto kot da bi mehanik razvijal mašino iz nule. Mehanik pač on ne zna razvit mašine od kurbelvele dalje, niti približno nima dost znanja o vseh detajlih. on samo šraufa po navodilih in po svojih izkušnjah... isto je pri epidemiologih in dohtarjih, oni nimajo pojma o cepivih dejansko, ker jih ne razvijajo. oni samo delajo tako kak proizvajalci cepiv in CDC, EMA jim naročijo. A za oboje znamo da so koruptivni ko stu mater, kar se je izkazalo še prevečkrat v zgodovini. Sploh nek Pfizer, največji plačnik odškodnin na svetu praktično. Tako da če zaupate njim, potem pa dajte. Jaz sem covid probolel brez problemov in tudi nova dognanja pravijo da prebolevniki so 15x bolj zaščiteni kot neprebolevniki ki so cepljeni.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a limas To sep 21, 2021 1:13 pm

Glede napačne reakcije petrola je verjeten vzrok v strogem uboganju ukazov politike. Vsi petrolovi kadri so rezultat politične selekcije, torej vsak zaposlen (pri prodajalcih so možne izjeme) je prišel v firmo preko političnih zvez in poznanstev. Zato tudi strogo upoštevanje vseh vladnih neustavnih dekretov. Pozneje so pod pritiski javnosti popustili.

Na fakultetah učijo, da vsaka nova mutacija virusa ta isti virus oslabi, naša strokovna skupina pa pravi, da je vsaka nova mutacija močnejša. Eh, komu verjeti?
Dr. Gert Vanden Bosche je znanstvenik- virolog ki je sodeloval pri razvoju cepiv in ima popolnoma drugačno mnenje od uradnega kovid narativa. Komu zdaj verjeti? Strokovni skupini ali znanstveniku?
https://rumble.com/vetsqx-ekspert-upozo ... en-bo.html
https://rumble.com/vemu5r-2021-mar-11-w ... -to-w.html
Pa številna opozorila dr. Yeadona, bivšega podpredsednika Pfizerja:

https://www.bitchute.com/search/?query= ... kind=video
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a void To sep 21, 2021 1:22 pm

O tem js govorim... Folk ki so pionirji napredka cepiv v zadnjih desetletjih kr naenkrat več nimajo pojma in so cenzurirani. Nam pa postavijo neko "stroko", ki nima blage veze o vseh detajlih in spremenljivkah v tako kompleksni temi.

Da ne govorimo o tem, da naša vrla stroka hoče cepit z 3. odmerkom in majhne otroke, pa čeprav tega CDC ni hotel potrdit... Naj mi to nekdo razloži. Spet naši delajo nekj po svoje, sej ok, samo pol naj nosijo posledice če so se tako odločili, pa jo ne, ker podpišeš papir da se cepiš na lastno odgovornost. Mengele bi bil ponosen na njih vsekakor.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver To sep 21, 2021 1:49 pm

Se pravi, da se cepiv niti ne splača razvijati, ker bo - ko dobijo vse potrebne odobritve po običajni poti - epidemija že sama izzvenela...

To pa je herezija! Se ne čudim, da vas nihče ne jemlje resno!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov