Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: avtonomna vožnja prihodnosti

Napisal/-a Cefizelj Pe sep 18, 2020 7:31 am

Doma ima žena 308ko zato sem tako napisal. Ker v vožnji z Laguno in Pugom ne vidim razlike oz. mi tisti zaslon ničesar ne spremeni. Itak je nepraktično tisti slajder gor pa dol vozit da naštimaš radio še pri miru, kaj šele med vožnjo. In tudi v Laguni ne šarim po radiu, ker so obvolanske.

Še pri vzvratni vožnji gledam ogledala pa se pol spomnim, da ima kamero - je pa res da je pri pugih pogojno uporabna ker skoraj da niso kockice ko leta 95 na partisu :)

Omejitve bojo morali biti postavljene pri teh stvareh, ko se odklepajo zasloni da se lahko med vožnjo gleda videe in youtube in ne vem še kaj. Ampak ker so zakonodajalci brez domišljije in ker se v praksi težko preverja ali si gledal klimo ali film bodo pač prepovedali vse.Vodilo proizvajalcev je pa itak nižja cena proizvodnje.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: avtonomna vožnja prihodnosti

Napisal/-a Firediver Pe sep 18, 2020 7:37 am

emozul je napisal/-a:Daj ne bluzi. Po moje veliko vec hodim pes kot ti. Spet tvoja cudna posplosevanja.


Po moje pa jaz hodim več kot ti.
Ampak moja hoja nima veze s touchscreeni v avtomobilih, ker jih ne zavračam - ravno skačem od veselja pa tudi ne.
Nekateri tu ste tako bolestno proti nastrojeni, da vam za lajšanje bolečin ostaja na voljo vedno manjši nabor novih modelov z fizičnimi gumbi, pa seveda rabljeni avtomobili. Ali pa Dacia.

Je pa to eden najbolj butastih kriterijev pri nakupu vozila, za katerega sem zasledil na tem forumu v več temah doslej.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: avtonomna vožnja prihodnosti

Napisal/-a Gosic Pe sep 18, 2020 8:25 am

Pri Mazdi se zaslon zaklene nad 30km/h dalje. Delujejo obvolanske in sredinski center. Je pa ta sredinski del vsaj za moje pojme najboljša resitev. Joystick plus pet gumbov. Dejansko drugega ne potrebujes. Verjetno bi se dalo na tak nacin se klimo povezat.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: avtonomna vožnja prihodnosti

Napisal/-a Cefizelj Pe sep 18, 2020 8:32 am

Pri večini se zaklene, samo pri Renaultu recimo vem da ga lahko s Clipom (testerjem) odkleneš. In Clip ima vsak lokalni mehanik.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: BlackGuard, megane16v in 17 gostov