Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
acad
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Ne feb 12, 2012 12:41 am

Dominko d.o.o. Ptuj - licenca

Napisal/-a acad To dec 09, 2014 11:36 am

Lepo pozdravljeni

Po štajerskem se zadnje tedne veliko govori os Dominko-tu, pooblaščeni serviser VW, Seat, Audija, Mercedesa in še drugih s Ptuja.

Neki stranki bi naj namesto originalnega, na servisu, dali ponarejen del in ga zaračunali kot originalnega, stranka naj bi se podala v tožbo in zdaj naj bi ostal Dominko d.o.o. brez licence... Ker imamo tudi mi nekaj avtov doma, ki se servisirajo pri njem, me zanima ali ve kdo kaj več o tem?

Pa še eno vprašanje, mislite, da se to pogosto dogaja na pooblaščenih servisih? Kljub temu, da jih potem doletijo visoke kazni?

lp
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Dominko d.o.o. Ptuj - licenca

Napisal/-a f.taunus To dec 09, 2014 12:43 pm

Kar se tiče šraufanja Mercedesa, heh pri Dominku enkrat pa nikoli več. Že samo redni servis je bila tako šlampasto narejen, da jim kakšnega resnejšega dela sploh ni zaupati. Pa tudi odnos nikakvi.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Dominko d.o.o. Ptuj - licenca

Napisal/-a hippo To dec 09, 2014 1:59 pm

Slišal že marsikaj grdega o Dominkotu, pa ne brez osnove, da ne bo pomote.
Bi moral zgubit licenco že zdavnaj.
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: Dominko d.o.o. Ptuj - licenca

Napisal/-a blaz2013 To dec 09, 2014 3:57 pm

Dominko ni edini. Tudi par let nazaj je bila afera z oljem, na enem od pooblaščenih vw servisev, kjer so dajali neko slabše svoje olje ali celo staro in so ga zaračunavali po zasoljeni ceni.
Oče je imel enkrat na enem izmed vw servisu popravilo(ni bil dominko), kjer so mu zanalašč naredili ris na zadnjem odbijaču, ker jim je rekel da starega naj mu vrnejo ko bomo dali novega gor. To ni bil risek, to je bil vodoraven ris cirka 10 cm dolg in so bili jezni ker jim je rekel da naj mu star del vrnejo in so mu naredili ris. Delalo se je preko zavarovalnice.

Da kakšnega Renaulta ne omenjam. Oni so tudi vredni svojega denarja. Dogajalo se je celo da je pooblaščeni servis zbijal kilometre na Renaultih ki jih je kupoval in uvažal in jih naprej prodajal. Zgodbic je veliko.

Verjetno se pri vsaki znamki najde kakšen "poštenjak".
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Re: Dominko d.o.o. Ptuj - licenca

Napisal/-a Patrik_A3 To dec 09, 2014 4:33 pm

Heh, Petovia avto Maribor oz. avtohiša Maribor kjer servisirajo renault in citroen sem videval redno pri GMT ;) tako, da me nebi čudilo, da so tudi drugi napizdanti.
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Dominko d.o.o. Ptuj - licenca

Napisal/-a f.taunus To dec 09, 2014 6:59 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:Heh, Petovia avto Maribor oz. avtohiša Maribor kjer servisirajo renault in citroen sem videval redno pri GMT ;) tako, da me nebi čudilo, da so tudi drugi napizdanti.

Na podlagi tega jih ne moreš obsojati, ker šraufajo tudi druga vozila, za popravila izven garancije pa si stranka lahko tudi izbira original/neoriginal dele.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Dominko d.o.o. Ptuj - licenca

Napisal/-a hippo To dec 09, 2014 7:16 pm

f.taunus je napisal/-a:
Patrik_A3 je napisal/-a:Heh, Petovia avto Maribor oz. avtohiša Maribor kjer servisirajo renault in citroen sem videval redno pri GMT ;) tako, da me nebi čudilo, da so tudi drugi napizdanti.

Na podlagi tega jih ne moreš obsojati, ker šraufajo tudi druga vozila, za popravila izven garancije pa si stranka lahko tudi izbira original/neoriginal dele.

Ne vem za ostale, ampak VAG grupa MORA dati noter samo original. Če te ujamejo pri šmuglanju z kopijami te lepo brcnejo.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Dominko d.o.o. Ptuj - licenca

Napisal/-a sašo5 To dec 09, 2014 8:14 pm

.....ali tisti neoriginalni rezervni del(če se stranka strinja) ki je uradno odobren s strani Porscheja in je seveda tudi cenejši...

PS. če je kje kaj pošlihtano, je pri Porscheju...
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Dominko d.o.o. Ptuj - licenca

Napisal/-a LaMike Sr dec 10, 2014 8:11 pm

acad je napisal/-a:Lepo pozdravljeni

Po štajerskem se zadnje tedne veliko govori os Dominko-tu, pooblaščeni serviser VW, Seat, Audija, Mercedesa in še drugih s Ptuja.

Neki stranki bi naj namesto originalnega, na servisu, dali ponarejen del in ga zaračunali kot originalnega, stranka naj bi se podala v tožbo in zdaj naj bi ostal Dominko d.o.o. brez licence... Ker imamo tudi mi nekaj avtov doma, ki se servisirajo pri njem, me zanima ali ve kdo kaj več o tem?

Pa še eno vprašanje, mislite, da se to pogosto dogaja na pooblaščenih servisih? Kljub temu, da jih potem doletijo visoke kazni?

lp


Baba čula, baba rekla? :)
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
MarkoSan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe avg 31, 2018 5:05 pm

Re: Dominko d.o.o. Ptuj - licenca

Napisal/-a MarkoSan Pe avg 31, 2018 5:10 pm

Opravil velik servis. Racun 360€:
-menjava oljni filter
-menjava filter klime
-menjava olja 5.9L

Storitve: servisno delo 4,5h
Kjer bi morali porabit realno max pol ure dela.
Prvič, zadnjič, nikoli več.

Lp
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Dominko d.o.o. Ptuj - licenca

Napisal/-a wragec So sep 01, 2018 8:14 am

Pri velikem servisu se ponavadi menjajo še jermeni in napenjalci ter vodna pumpa. Za to bi bla normalna cena okrog 150 eur
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Dominko d.o.o. Ptuj - licenca

Napisal/-a limas So sep 01, 2018 9:08 am

O vgrajevanju neoriginalnih delov v folcvagnovih servisih se je veliko pisalo po forumih.

vem kako zadeve stojijo v reno servisih: za starejša vozila ponujajo dele "motrio", ki so cenejši od originalov. Vse legalno.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 102 gostov