Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a Firediver Po nov 14, 2016 1:13 pm

No, se že razvija tema v pravo smer, v smer rešitve.

Ne skrbet za pooblaščence, bodo že kako preživeli. Poskrbite zase in se znajdite ceneje.
Ne zapravljajte časa s preračunavanjem koliko "marže" imajo pooblaščenci, ker to ne gre v vaš žep, pa - roko na srce - tudi njim ne v taki količini, kot jo povprečno zavisten Slovenec pripisuje.

Predvsem pa, v izogib doživljenske stroškovne sekirancije, omislite si tak avtomobil, da mu ne boste tlačan.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a TrijoAdijo To nov 15, 2016 2:57 pm

@Firediver:
No,morda ona marža res ne gre v njihov žep (pa dobro vemo,da gre dokaj velik % v njihov žep,ker drgač ne bi ponujali 20-30% popustov, z nulo al pa minusom pa tut ne bodo poslovali), gre pa zato iz naših žepov.

Me pa zanima še neki:
Glede na tvoj način razmišljanja, me zanima, a si ti morda ženska? Ker roko na srce...tak način razmišljanja ima moja bivša...kar pa je tudi eden od razlogov,zakaj je bivša :D :mrgreen:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a zzitop To nov 15, 2016 3:41 pm

Ali računajo preveč ali pošteno ali premalo, je itak res nesmiselno debatirati... Vsak ve zase, svoje denarnice pa je sam gospodar. In če je cena servisa visoka, ga kaznujmo z denarnico, ter se odpravimo k konkurenčnemu servisu. Pooblaščenemu ali nepooblaščenemu? Cenejšemu, saj garancijo ohranimo v vsakem primeru. Samo da preverimo, da je pravi tip nepooblaščenega servisa...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a pskoda To nov 15, 2016 4:04 pm

Tukaj se nekateri kregajo ko preplačajo servis cca 50eur ko pa avto vzamejo na lizing in ga preplačajo par tisoč eur je pa vse ok. Svašta :roll:

Problem slovencev je, ker bi se vsi radi vozili v top shit znamkah potem pa zmanjka za servis in doma natepavajo kruh z vodo in štejejo drobiž koliko ga je še do plače.


Ps.: avto se kupuje z viškom denarja ne pa z preračunavanjem ali se bo izšlo ali ne
Lp
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a metor To nov 15, 2016 4:49 pm

X2
Don't worry, be happy ;)
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a Mazda2 To nov 15, 2016 5:59 pm

Jaz imam tak plan, olje in filter sm si sam zamenjal, še kaj bi se rad naučil vendar nisem prepričan, če je tudi pri kakšni zadevi, ki se morda ne zdi zakomplicirana, kakšen hakeljc. Zato bom za ostalo peljal k pooblaščenemu pri katerem sem zaenkrat lahko tudi prisoten ob servisu in gledal postopek dela ter si za naslednjič probal zapomnit.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a Firediver To nov 15, 2016 7:17 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:@Firediver:
No,morda ona marža res ne gre v njihov žep (pa dobro vemo,da gre dokaj velik % v njihov žep,ker drgač ne bi ponujali 20-30% popustov, z nulo al pa minusom pa tut ne bodo poslovali), gre pa zato iz naših žepov.

Me pa zanima še neki:
Glede na tvoj način razmišljanja, me zanima, a si ti morda ženska? Ker roko na srce...tak način razmišljanja ima moja bivša...kar pa je tudi eden od razlogov,zakaj je bivša :D :mrgreen:


Tvoje bivše najbrž ne poznam, je pa zanimivo, da je pozitivni način iskanja rešitve bil eden od vzrokov razdora vajine zveze ker se ti nisi strinjal? OMG...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a TrijoAdijo To nov 15, 2016 8:12 pm

Zdej...al si moja bivša...al si pa njene šole...ker ti sploh ni vžgalo,kar sem ti napisu :D
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a Firediver Sr nov 16, 2016 6:23 am

Zanimivo, da so vsi tisti, ki se s tabo ne strinjajo, kar avtomatsko ženskega spola, pa zgleda vsaj ena od teh (najbrž jih je več, če ne ravno vse) tvoja bivša...

Zatorej, srečna tista, ki te je zamudila!

Sem pa namenoma ignoriral domnevno žaljiv podton tvojega posta, kar si potem mislil, da nisem razumel...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a TrijoAdijo Sr nov 16, 2016 7:26 am

Hahaha, v bistvu ne. Marsikdo se na forumu ne strinja z mano,pa si dejansko edina osebe (ker ne vem ali si M al Ž :arrow: sumim na Ž),kateri sem to napisu :P

Hehe, ne,ne ni bilo namenske ignorance, le razumelo nisi. Sej če tkole na hitro pogledamo čez temo,opazimo, da v bistvu zapneš z vsakim,ki "špukne" po pooblaščencih (kar nakazuje na to,da si samo nekdo od zaposlenih na pooblaščencu :arrow: od tod moje vprašanje o tem) in avtomatsko dobesedno nos povesiš.

BTW (da bo jasno) napiše se takole....Uboga tista,ki te je dobila in srečna tista, ki te je zamudila :) :mrgreen:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a radar Sr nov 16, 2016 8:02 am

pskoda je napisal/-a:Tukaj se nekateri kregajo ko preplačajo servis cca 50eur ko pa avto vzamejo na lizing in ga preplačajo par tisoč eur je pa vse ok. Svašta :roll:

Problem slovencev je, ker bi se vsi radi vozili v top shit znamkah potem pa zmanjka za servis in doma natepavajo kruh z vodo in štejejo drobiž koliko ga je še do plače.


Ps.: avto se kupuje z viškom denarja ne pa z preračunavanjem ali se bo izšlo ali ne


X2
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a Firediver Sr nov 16, 2016 8:42 am

TrijoAdijo je napisal/-a:Hahaha, v bistvu ne. Marsikdo se na forumu ne strinja z mano,pa si dejansko edina osebe (ker ne vem ali si M al Ž :arrow: sumim na Ž),kateri sem to napisu :P

Hehe, ne,ne ni bilo namenske ignorance, le razumelo nisi. Sej če tkole na hitro pogledamo čez temo,opazimo, da v bistvu zapneš z vsakim,ki "špukne" po pooblaščencih (kar nakazuje na to,da si samo nekdo od zaposlenih na pooblaščencu :arrow: od tod moje vprašanje o tem) in avtomatsko dobesedno nos povesiš.

BTW (da bo jasno) napiše se takole....Uboga tista,ki te je dobila in srečna tista, ki te je zamudila :) :mrgreen:


Tebi ni pomoči.
V nasprotno mislečemu vidiš svojo bivšo in na vsak način utemeljuješ, da zaradi tega moram jaz biti ženska.

Še eno enigmo ti bom dal: Tudi meni gredo pooblaščenci na živce, ampak zaradi tega ne bom nič prišparal, če bom pljuval po njih - in tudi nisem pljuval po njih, kar ti je vžgalo sireno za alarm, da sem "njihov".
Nič tudi ne bom prišparal, če bom širil negativizem v tej temi, za katerega je marsikdo sodelujoči zelo nadarjen.
Prišparal pa bom, če bom pozitivno iskal rešitev pri cenejših mehanikih ali pa po sistemu.DIY.

In to pozitivno smer sem želel izpostaviti. Ampak...vam ne vžge!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a TrijoAdijo Sr nov 16, 2016 9:22 am

Ajde dekle, ne joči :) :)

btw: drugič malce pazi kake pišeš, ker s tem
Firediver je napisal/-a:
Predvsem pa, v izogib doživljenske stroškovne sekirancije, omislite si tak avtomobil, da mu ne boste tlačan.

ne izpostavljaš pozitivne rešitve,ampak briješ norce iz folka,ki delajo po sistemu DIY. Če bi se v DIY razumela (pa še kaj v tej temi), ne bi klamf kakala v tej temi :P
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a Locher Sr nov 16, 2016 9:43 am

Marsikaj na avtu lahko narediš sam, če imaš malce smisla za tehniko, imaš prostor in nekaj orodja. Repair manual tudi ne škodi. Prvič vzame malce več časa, drugič znaš že bolje. Po Firediverju verjetno revež, ki nima za servis, kaj šele za avto.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a Mazda2 Sr nov 16, 2016 4:45 pm

Se je pa treba seveda 100% spoznat v to kaj delaš, da si z nekvalitetnim delom ne narediš več škode kot pa koristi. Poleg olja in filtra bi poskusil zamenjat še kakšno manšeto homokinetičnega zgloba, zamenjat zavore ( pod nadzorom nekoga, ki to že obvlada ), hladilno tekočino ( pod nadzorom nekoga ), sicer pa si sam pregledujem osnovno avto večkrat med letom, nivo olja, nivo zavorne tekočine, nivo elektrolita v akumulatorju, nivo hladilne tekočine, vse po potrebi dolijem. Poleg tega imam en poceni tester zmrzišča hladilne tekočine. Lani sem avto še zapeljal na ene plohe, pa sem si ga spodaj prešprical z oljem Krown, letos ga še morda peljem v Godešič, da tam to naredijo.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov