Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a kseb Pe mar 03, 2017 6:21 am

mello je napisal/-a:Lahko naredim cel seznam če ima kdo željo.


Bi ga želel videti. :?:
Me res zanimajo tvoji pogledi na tole ekologijo. :mrgreen:
lp
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a pskoda Pe mar 03, 2017 6:33 am

emozul je napisal/-a:Evo, kljub aferi, dobiček:

http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=16623


Še vedno ne dojamete, da vwju ne bo padla prodaja, ampak se bo kvečjemu povečala. To se je govorilo ko je bila ta afera še čisto frišna.

Kolikor jaz vem je vw edini, ki je priznal da so izpusti višji vsi ostali pa nočejo priznat sicer ni taka razlika kot pri vw, ampak so še vedno previsoki glede na njihove podatke
Lp
 
Uporabniški avatar
mello
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To feb 28, 2017 1:36 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a mello Pe mar 03, 2017 11:06 am

kseb je napisal/-a:
mello je napisal/-a:Lahko naredim cel seznam če ima kdo željo.


Bi ga želel videti. :?:
Me res zanimajo tvoji pogledi na tole ekologijo. :mrgreen:
lp


Lahko ti pokažem ekologijo, ko ga žgem po ac pa se boš za mano peljal :mrgreen:
Slika
:evil: :har :rofl :vrum
 
blaze11
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne okt 24, 2010 8:23 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a blaze11 Pe mar 03, 2017 3:00 pm

taki pogledi niso vezani samo na VW ampak so kr stalnica v slo z avti starimi 10+ let. polovica avtov je čipanih, z odstranjenim DPF om, katalizatorjem (dobr to nima veze z dimljenjem),... Skratka žalost slo voznega parka
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a esem Po mar 06, 2017 5:53 pm

Kolikšen IQ je potreben, da nekateri - kljub večkratnim opozorilom - še vedno mislijo, da je bistvo afere v izpustih. Je tudi to, žal s posledicami (glej prvi link), a bistvo je v neenakopravni konkurenci, lažiranju rezultatov in predvsem goljufanju institucij ter LASTNIH STRANK!!

Način razmišljanja " zakaj pa ladje lahko" je povsem tipično slovenski ("če sosed to dela, bom tudi jaz"), seveda pa slovenceljna v sebi le malokdo pri(po)zna.

To, da pa se nekateri še hvalijo s smrajenjem smrdljivcev - ki niso nič drugega kot to !! - pa pove marsikaj predvsem o njih, tudi kot o navadnih družbenih retardih. Res žalostno...

O umiranju, tudi Slovencev
http://www.zurnal24.si/volkswagen-diese ... nek-286869

Možna kazen v državah, kjer goljufanje kaznujejo
https://www.avto-magazin.si/aktualno/av ... et-zapora/
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a sašo5 Po mar 06, 2017 6:10 pm

najbolj butasta primerjava :roll: .....umrli zaradi VW-ja_pa ja da ja :roll:
- koliko jih je pa umrlo zaradi TEŠA-a.....to pa ne "hebla" nobenega....
- koliko jih umre oz zboli zaradi "drvarjev"(mišljeno je v Slo) ki kurijo "sve i svašta" v svojih prekodotrajanih kurilnih napravah....???
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a Gosic Po mar 06, 2017 6:31 pm

Ja pa saj se gre točno o tem, da se folk ne prepozna. Je Esem lepo razložil. Pa spet privlečeš stavek če oni lohka... Kdo pa bo zadeve spremenil, če ne vsak pri sebi? Ste službo tudi iskali v smislu "saj jo sosed tudi nima"? Ste se v šoli tudi učili v smislu saj X oseba tudi ne zna? Stvari se ne bodo spremenile, dokler ne začnete pri sebi. In primerjave z Kitajsko so absurdne, kakor njihovo ravnanje z izpusti, odpadki in naravo. Ampak saj če oni lahko, pa tudi mi lahko vržemo nekaj iz avta, olje v gozd itd. Potem pa kot v navadi rečemo za vse je kriva država, tudi za nezamenjano plenico na dojenčkovi riti.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a kseb Po mar 06, 2017 8:43 pm

mello je napisal/-a:
kseb je napisal/-a:
mello je napisal/-a:Lahko naredim cel seznam če ima kdo željo.


Bi ga želel videti. :?:
Me res zanimajo tvoji pogledi na tole ekologijo. :mrgreen:
lp


Lahko ti pokažem ekologijo, ko ga žgem po ac pa se boš za mano peljal :mrgreen:
Slika
:evil: :har :rofl :vrum



Ja, škoda za tako razmišljanje. Kakorkoli gledamo: zemljo, kjer živimo imamo le eno.

lp
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Re: Volkswagen TDI afera Slovenija

Napisal/-a gore So maj 13, 2017 5:52 am

Tisti, ki imate "goljufive" avtomobile, vabljeni k (pošteni) izpolnitvi ankete.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Afera Dieselgate

Napisal/-a corus So maj 13, 2017 10:09 am

Afera Dieselgate je pustila močne posledice pri potrošnikih, nekdaj tako priljubljeni dizli pa izgubljajo tla pod nogami, je mogoče sklepati iz rezultatov ankete, ki jo je v Nemčiji opravilo uveljavljeno podjetje s področja raziskav javnega mnenja Forsa.

Le 40 odstotkov današnjih lastnikov dizelskih avtomobilov je prepričanih, da bo tudi njihov naslednji avto dizel. Ostali pa pravijo, da bodo bodisi prešli na drug tip pogona bodisi še niso prepričani.

Pri nas , ki smo najpametnejši na svetu, bi bil rezultat takšne ankete , vsi dizlaši bi spet kupili dizla. :lol: :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Afera Dieselgate

Napisal/-a Firediver So maj 13, 2017 10:25 am

Dej vsaj še link do ankete, da ne bo tvoj post v tvoji temi zagledal kot en samozadovoljen monolog..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Afera Dieselgate

Napisal/-a pskoda So maj 13, 2017 10:39 am

Jaz sem prvič kupil dizla in mi je zelo všeč, ker pri dinamični vožnji ni treba gledat ++10l porabe na 100mk/h in to na ++20kkm prevoženih ne na 1 tank

Glede plinov in afer pa ne bom nič rekel oz samo to, da morajo vsi plačat kazen kdor je goljufal glede čistosti dizla ali bencina pa raje ne bi

ps.: ne vem zakaj nova tema, če že obstaja
Lp
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Afera Dieselgate

Napisal/-a corus So maj 13, 2017 10:54 am

Napisal sem del teksta objavljenega na http://www.zurnal24.si/dizli-clanek-289983. Lahko pa podobne zapise prebirate v večini evropskih avto revijah, povsod spoznavajo strupenost in nevarnost izpustov dizla, tudi najnovejših dizlov in zato mi je že malo smešno kako ga edino pri nas , tudi v nekaterih medijh še vedno poizkušajo zagovarjati.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Afera Dieselgate

Napisal/-a pskoda So maj 13, 2017 11:59 am

Med sodobnim dizlom in bencinarjem ni velike razlike glede izpustov. Oba sta osnaževalca in sta veliko bolj prijazna do narave, nas kot pa veliko tovaren sploh lakirnic, ki je bilo v oddaji tarči rečeno, da bodo povišali mejne vrednosti škodljivih snovi samo zaradi nekega tujca, ki bi pri nas naredil lakirnico potem nato pokuri na miljone litrov goriva na DAN pa imajo razne tanke, avijone,... mogoče EURO 1 in tako naprej.
Si mogoče pomislil, kako osnažuješ okolje ko doma zakuriš peč sploh, če je na drva?

Prav je, da VW in ostali ki so zavestno zavajali plačali kazen, da bi se pa mi nekaj z tem obremenjevali je pa brezveze. Jaz osebno bom kupil tisto, kar je bolj prijazno moji denarnici in to je trenutno dizel in hišo ogrevam z oljem, ki sicer ni najcenejši
Lp
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Afera Dieselgate

Napisal/-a corus So maj 13, 2017 1:03 pm

Vsak naredi kot je njemu najbolje. Je pa sreča , da so ljudje vse bolj osveščeni in ne razmišljajo samo v smislu primerjalne samotolažbe, ali drugače zakaj pa bi jaz nekaj naredil bolje, če pa tam nekje obstajajo drugi , ki dela še slabše ittd..Kot sem napisal , povzel sem del članka, ki si ga lahko vsak pogleda in na srečo je vse več ljudi , ki ne razmišljajo samo o tem kaj je zanj trenutno najbolje, temveč gledajo naprej in tudi tu se vidi kako smo še vedno pač del balkana in na nas zahodna evropa tako tudi žal upravičeno gleda.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Afera Dieselgate

Napisal/-a titanius So maj 13, 2017 8:49 pm

Mislim, da je treba temo premaknit v drugo temo, ki je že odprta glede afere TDI.

Vsi navajajo drugačne podatke, le da je VW pač imel to nesrečo, da so jih odkrili prve. Nemogoče da 2.2 mercedes porabi po podatkih 5litrov mestne vožnje. Absolutno nemogoče. Torej podatke prirejajo vsi, ne samo VW.

VW ima ogromno ljubiteljev in pristašev predvsem zaradi starih TDIjev, ki so dosegali milijon prevoženih km brez težav. In od tod pač tako zaupanje v TDI. Na avtomaniji je celo članek, da so po aferi zabeližili največji dobiček do zdaj, to tudi dosti pove o znamki in kupcih.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Afera Dieselgate

Napisal/-a xxl So maj 13, 2017 9:24 pm

VAGu so dokazali uporabo nedovoljenih naprav za prirejanje izpustov in to je bistvena razlika, kot zavajanje pri oglaševanju ostalih, katerim goljufanje še treba dokazat. O kupcih in dobičkih pa, no comment :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Afera Dieselgate

Napisal/-a Gosic So maj 13, 2017 10:08 pm

Okoljska ozaveščenost se začne pri vsakemu posamezniku. Težko pa je kaj narediti, če pride nekdo k tebi in ti hoče ukrasti tvoje dobrine (npr. Perzijske države). Je pa zanimivo, kako so nekatere EU države 'fine, čiste itd.', medtem ko svoje izločke prodajajo drugam (npr. Švica slabo - žveplasto nafto veselo prodaja v Afriko..). Pač dejstvo je, da dokler bo miselnost ljudi, da je vrednost denarja višja od Zemlje, se nam slabo piše. Saj nekaj gre na bolje, a verjetno prepočasi.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Volkswagen TDI afera

Napisal/-a corus Ne maj 14, 2017 8:32 am

Vsekakor je res , da so dizli dobri in trenutno za tiste, ki delajo veliko km letno najboljša izbira, tudi sam sem imel dva in sem bil zelo zadovoljen z njima.
Žal je VAG pač očitno po preveliki želji po zaslužkih preveč goljufal in sprožil afero, ki pa bi se v vsakem primeru prej ali slej morala zgoditi, saj je bilo že vsem jasno , da je dizel pač največji onesnaževaleč okolja med vozili. Kako naprej ne vem, vsi delajo na elektriki, ki pa ima vsaj zame še preveč negativnih stvari , kot so domet in predvsem predolgo polnjenje, ni pa mi jasno zakaj se ne razvija plin kot gorivo, na zemlji ga je veliko, je poceni, tudi cist je in bi lahko takoj zamenjal nafto in bencin in to brez velikih vlaganj v razvoj.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Volkswagen TDI afera

Napisal/-a xxl Ne maj 14, 2017 4:25 pm

Kapital, kapital ima prednost pred ekologijo, zato je, kot je.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov