Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Volkswagen TDI afera

Napisal/-a lin Po sep 24, 2018 2:00 pm

emozul je napisal/-a:Lin, slabo si prebral.

When looking at Nitrogen Oxide (NOx) specifically, Emissions Analytics found average emissions were 48mg/km, meaning the cleanest diesels are getting close to the average NOx emissions from new petrol vehicles, which is 36mg/km.



Ne vem ali sem slabo prebral, je pa bolj vprašanje koliko v to malo razliko verjamem, papir pač vse prenese , še ne dolgo so trdili kako so tudi starejši dizli čisti, pa se je izkazalo, da je to daleč od resnice , da o aferi disegate sploh ne govorim.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Volkswagen TDI afera

Napisal/-a esem To okt 02, 2018 11:43 am

Kdo, kdaj in kje je trdil, da so starejši dizli čisti?

Papir, četudi elektronski, res vse prenese... :roll:
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Volkswagen TDI afera

Napisal/-a lin To okt 02, 2018 12:29 pm

Pač išči malo, recimo zapise za 5 in več let nazaj , glede na to kako si pikolovski boš sigurno kaj našel, jaz ti pri tem ne mislim pomagati. :D
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Volkswagen TDI afera

Napisal/-a esem To okt 02, 2018 12:54 pm

Nihče ni nikoli trdil, da so stari dizli čisti. Seveda specifičnih interesov ali imbecilov ne moremo upoštevati.
Zato podaj link ali se opraviči za laži/zavajanja.

Pod pikolovstvom menda ne misliš postov, ko sem ti poskušal razložiti razliko med modom in navadnim uporabnikom ter med trdimi delci in NOx, kar si dolgo časa vztrajno enačil? To je zate pikolovstvo? Bodi resen, ne smešen....
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Volkswagen TDI afera

Napisal/-a lin To okt 02, 2018 5:18 pm

S teboj sem zaključil že pred časom , ko si me povsem brezveze in brez upravičenih in resnih razlogov blokiral in nisem bil osamljen med tistimi , ki so se strinjali z menoj in mojim osebnim mnenjem , da si kot moderator nestrokoven , konflikten itd..., da ne naštevam naprej, tudi sedaj ne mislim razpravljati s takšnim človekom , lahko pa me spet blokiraš , da boš lažje zaspal. Adijo in lep dan še naprej.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Volkswagen TDI afera

Napisal/-a esem To okt 02, 2018 6:10 pm

Zakaj me vedno osebno napadaš in nikoli, ampak prav nikoli ne odgovoriš na konkretna vprašanja oz ne podaš nobenega argumenta. Si en redkih na forumu, ki - ko ga kdo argumentirano opozori na napako - le-to še naprej ponavlja in ni sposoben razumeti/sprejeti nobene kritike. Zate je očitno višek argumentirane debate oseben napad na moda.

BTW - tudi sam bi s tabo zaključil, a žal ne morem, saj vsake toliko ustreliš takega kozla, da te je treba (kot moderator) opozorit in popravljat - v dobro ostalih uporabnikov, če že tebi ne bo pomagalo.

Lepo sem te prosil za link (v potrditev tvoje teze o tem, da so trdili, da je dizel čist), dobil pa oseben napad name. Toliko o konfliktnosti.

O strokovnosti pa raje ne bi - nisi vedel, kaj so trdi delci, a hkrati na veliko govoril o dizlih, nisi ločil uporabnika od moderatorja, a hkrati podtikal modom uporabnikove besede. In tako dalje....
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Volkswagen TDI afera

Napisal/-a lin To okt 02, 2018 6:37 pm

Kot sem napisal ne želim več razpravljati s teboj, zato res zadnjič, vedno ali vsaj v veliki večini navedem pri vsaki temi , da je to kar pišem moje osebno mnenje , ki ga ne vsiljujem nikomur, ti si me kljub temu blokiral in še do sedaj nisi to popravil , pa nič zato, tudi urednici sem napisal mail v katerem sem navedel , da bi se želel s teboj v živo srečati in pogovoriti o marsičem , mogoče bi celo našla kakšno skupno točko, ne vem kakšen je tvoj emšo moj je verjetno višji od tvojega s tem , da sem se celo življenje poklicno tako ali drugače ukvarjal z vozili zato si upam trditi , da imam kar veliko izkušenj na tem področju in to res pravih terenskih izkušenj , zato mislim , da kozlov ravno ne streljam, nikakor pa ne mislim , da sem najpametnejši, kot lahko razberem iz tvojih postov, da misliš ti zase, saj vedno nekomu, ne samo meni, uporekaš in ustvarjaš konflikte kar so opazili tudi drugi. Ja pred leti se je dizle hvalilo in so bili predstavljani kot najboljši, ( sem imel tudi službeno kar veliko opravka z njimi in tudi sam sem jih nekaj imel) tudi o čistosti njihovih izpuhov se je takrat pač pisalo pozitivno , čas je pokazal drugače in samo o tem sem pisal, toda to je zate že preveč , pa kot sem napisal res končujem , ker mi je bedasto to prerekanje s teboj.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Volkswagen TDI afera

Napisal/-a DePalmo To okt 02, 2018 9:10 pm

Res je, stari dizli smrdijo, stari VWji pa še najbolj. Sem že večkrat gledal kaj hudiča se mi žge na avtu, sedaj pa ob takem vonju samo pogledam če je pred mano VW in mi je prec jasno kaj smrdi.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Volkswagen TDI afera

Napisal/-a pskoda Sr okt 03, 2018 6:28 am

Stari dizli smrdijo vsi. Še bolj tisti, ki so zjahani, da pa vw bolj smrdi je bosa je pa res, da se po naših cestah vozi največ vwjev in je zelo velika verjetnost, da naletiš točno na njega.
Novejši dizli so pa pod ? in je zelo odvisno od lastnika in njegove vožnje.

ps.: bencinarji tudi smrdijo sploh zjutraj, zato moraš prej motor segret predno greš na tehnični pregled
Lp
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Volkswagen TDI afera

Napisal/-a ban Sr okt 03, 2018 7:03 am

DePalmo je napisal/-a:Res je, stari dizli smrdijo, stari VWji pa še najbolj. Sem že večkrat gledal kaj hudiča se mi žge na avtu, sedaj pa ob takem vonju samo pogledam če je pred mano VW in mi je prec jasno kaj smrdi.

Bučke :roll:
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Volkswagen TDI afera

Napisal/-a DePalmo Sr okt 03, 2018 9:24 am

Bučke gor ali dol, to je moje realno opažanje na cesti. Redkokdaj zavoham drugega starega dizla, VWje pa vedno.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Volkswagen TDI afera

Napisal/-a void Sr okt 03, 2018 9:40 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Se absolutno strinjam, tudi sam sem to opazil nekajkrat to dokler sem stal v koloni. Tudi drugi so me spraševali o tem, pa ne vem razlage o tem, mogoče je glihtakrat bila regeneracija al neki.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 562
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Volkswagen TDI afera

Napisal/-a AssKicker Sr okt 03, 2018 10:09 am

Mogoče pa sistem pumpe-dize privede do tega vonja? Ne vem, samo glasno razmišljam.
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Volkswagen TDI afera

Napisal/-a plinaš Sr okt 03, 2018 9:38 pm

emozul je napisal/-a:Lin, slabo si prebral.

When looking at Nitrogen Oxide (NOx) specifically, Emissions Analytics found average emissions were 48mg/km, meaning the cleanest diesels are getting close to the average NOx emissions from new petrol vehicles, which is 36mg/km.

med 36 in 48 je 33.33% višji izpust.. zmanjšati izpust zacelih 25% traja leta..

alterntiva je LNG.. pri kamionih je že serijski..
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Volkswagen TDI afera

Napisal/-a lin Če okt 04, 2018 8:43 am

Se strinjam s tem.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Volkswagen TDI afera

Napisal/-a radar Če okt 04, 2018 10:27 am

Dolgoročno je alternativa cng in ne lpg, potrebno pa je ustrezno pripraviti infrastrukturo.
Še naprej pa je vodik... v slo je ena vodikova črpalka in če se ne motim je sistem v poskusni fazi....

lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Volkswagen TDI afera

Napisal/-a esem Če okt 04, 2018 11:43 am

Od kje pa bo prišla energija za pridobivanje vodika? :roll:
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Volkswagen TDI afera

Napisal/-a radar Če okt 04, 2018 4:05 pm

https://www.toyota.si/world-of-toyota/a ... mirai.json

tole je primer toyote...

zavedati se je potrebno,da to ne bo cez noč. Politika EU je pripravila belo knjigo prometu v kateri piše:

Do leta 2030 je predvidena prepolovitev »konvencionalnih« avtomobilov v mestih, da bi dosegli »mestno logistiko brez ogljikovega dioksida«, do leta 2050 pa bela knjiga predvideva konec uporabe okolju neprijaznih vozil.

Za letalstvo knjiga predvideva povečanje nizkoogljičnih goriv na 40 odstotkov do leta 2050.

Med drugimi cilji komisije je med drugim še: do leta 2030 preusmeriti 30 odstotkov cestnega tovornega prometa, daljšega od 300 kilometrov, na železnico, vodni ali drug transport; do 2050 naj bi ta delež zrasel na 50 odstotkov.

Že z zagotavljanjem elektricne energije za ev je-bo problem. Ampak sam vidim potencial vodika v temu, da bo to nadgradnja električnega vozila..(elektroliza)..
in glede nato,da je dieselgate na siroko odprl vrata ev, ni nemogoce.. do penzije je itak se dalec :)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Volkswagen TDI afera

Napisal/-a esem Če okt 04, 2018 7:36 pm

radar je napisal/-a:1. ...Še naprej pa je vodik... v slo je ena vodikova črpalka in če se ne motim je sistem v poskusni fazi...

2. ...Ampak sam vidim potencial vodika v temu, da bo to nadgradnja električnega vozila..(elektroliza)...
1. Več o tem, zakaj vodik ni primeren za promet
2. Tega se ne da razumeti drugače kot da bo dodatna poraba (elektroliza) in s tem manjši doseg nadgradnja el. avta (bom jaz še večja nadgradnja, če naredim kratek stik z rokama na polih?). Verjetno tega nisi mislil, morda si mislil gorivne celice, razloži prosim.

In to v eni od ustreznih tem, ki so navedene tu (ne samo v prvem postu)
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Volkswagen TDI afera

Napisal/-a radar Če okt 04, 2018 8:57 pm

Sem mislil gorivne celice. Se oproscam. Lp
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov