Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Spectre
 

Re: So prestižnejše znamke vredne svojega doplačila?

Napisal/-a Spectre To nov 17, 2015 9:31 pm

Jst če bi zadel na lotu bi si mogoče kupil mercedesa AMG GT S. To pa je premium.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: So prestižnejše znamke vredne svojega doplačila?

Napisal/-a DePalmo To nov 17, 2015 10:14 pm

Če bi jaz zadel na lotu, bi si kupil oz. dal naredit hišo, vložil denar, šele nato kupil kak "boljši" avto. V narekovajih zato, ker dvomim da bi bil nov, bi pa bil premium.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: So prestižnejše znamke vredne svojega doplačila?

Napisal/-a dask Sr nov 18, 2015 12:55 pm

Žal se večina kupcev (vklujčno z @Sonderklasse) ne zavedajo nečesa, kar proizvajalci avtomobilov vedo in imajo dokazano že vsaj 2 desetletji - velika večina avtomobilov se proda na osnovi ČUSTEV ki jih zbudijo pri kupcu.
Vsa ostala debata je brezveze.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: So prestižnejše znamke vredne svojega doplačila?

Napisal/-a Locher Sr nov 18, 2015 1:11 pm

dask je napisal/-a:Žal se večina kupcev (vklujčno z @Sonderklasse) ne zavedajo nečesa, kar proizvajalci avtomobilov vedo in imajo dokazano že vsaj 2 desetletji - velika večina avtomobilov se proda na osnovi ČUSTEV ki jih zbudijo pri kupcu.
Vsa ostala debata je brezveze.


Kvazi luksuz se prodaja z obljubo, da bo lastnik z njegovo pomočjo okolici sporočal, da je uspešen. Večina prodanega kvazi luksuza je zato zelo dobro "vidna" ostalim (avtomobili, predragi telefoni, ipd). Kako to imenuješ, je brez veze :).

P.S.: ni starejše stvari kot en dan star časopis in prejšnja generacija kvazi luksuzne dobrine.
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Re: So prestižnejše znamke vredne svojega doplačila?

Napisal/-a robertos_664 Če nov 19, 2015 6:47 pm

Primožek, si že dobil kakšno priporočeno pismo domov? :) Kaj se gremo.. jao. Zdaj pa je tema zamrla brez ovega zondermodela :)

Osebno si raje kupim nov avto, ki ni premium, kot rabljen premium brez opreme. Za novega premiuma s top opremo žal še ne zaslužim zadosti :)
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: So prestižnejše znamke vredne svojega doplačila?

Napisal/-a meganer Ne dec 06, 2015 5:57 pm

Zadnjič sem šel pogledat novega qaškaja pogoj je bil dizel in 4wd pa je bila cena okol 28 jurjev. Potem grem čez cesto pogledat dastra in je bila max opremlenega in 4wd ene 18 jurjev. Na okroglo je bilo okol 10 jurjev razlike pa je skoraj isto podvozje pogon itak isti. Če povem po pravici mi je bil daster bol pri srcu ker nisem ravno nek človek da bi merkal avto na vsako prasko pa nič jedel v avtu. Najbol so se mi pa dopadli sedeži v dastru tako kt v starem cliu "mehki".

Sam ker mal ponižujoče se mi bi bilo vozit z dacijo, čeprav ...... 10 jurjev pa tud ni mal. Za tako razliko moram hodot dva mesca v službo :mrgreen:
Šalo na stran mislim, da je vredna vsakega eura.
 
marjan novak
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: Sr okt 25, 2006 6:24 pm
Kraj: ljubljana

Re: So prestižnejše znamke vredne svojega doplačila?

Napisal/-a marjan novak Ne dec 06, 2015 6:10 pm

Dejansko je kaškaj vreden nekaj več od dačije. Ne vem koliko, sigurno pa ne 10.000. Tukaj je tista dodana vrednost, ki prinaša dobiček lastniku znamke. Pri dačii je minimalna, kaškaj pa se po svetu zelo dobro prodaja, zato si laho reno privošči tako cenovno politiko.

Po moje je dačija avto brez presežkov, ki je vreden svojega denarja. Je pa res, da so materiali nekoliko slabši, zvočna izolacija prav tako, romunska delovna sila pa je tista, ki omogoča skoraj kitajsko ceno dačije.

Tako mercedes, kot bmw že dalj časa pobirata smetano. Tu je še audi, ki se neuspešno vsiljuje v omenjeno družbo.
Občutek prefinjenosti za normalno ceno vidim v volvu. Lahko, da se motim.
 
blaze11
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne okt 24, 2010 8:23 pm

Re: So prestižnejše znamke vredne svojega doplačila?

Napisal/-a blaze11 Ne dec 06, 2015 8:57 pm

Kaj ni bil s40/v50 preoblečen focus z 1x višjo ceno.
drugače je pa avto vreden točno toliko za kolikor ga kupiš!
 
marjan novak
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: Sr okt 25, 2006 6:24 pm
Kraj: ljubljana

Re: So prestižnejše znamke vredne svojega doplačila?

Napisal/-a marjan novak Ne dec 06, 2015 9:18 pm

V mislih sem imel novi volvo od kar so ga prevzeli Kitajci.
Mislim, da S60/V60/V80/S70 nimajo nič fordovega.
 
rac
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe feb 24, 2006 4:18 am

Re: So prestižnejše znamke vredne svojega doplačila?

Napisal/-a rac So dec 23, 2017 12:27 pm

Če se komu lušta pošlušat 20 minutni rant glede premium mercedesov. :D

https://www.youtube.com/watch?v=mAgY6A3RPcU
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: So prestižnejše znamke vredne svojega doplačila?

Napisal/-a Locher So dec 23, 2017 2:06 pm

Mercedesa verjetno nikoli ne bom kupil. Pri manjših modelih ne vidim dodane vrednosti v primerjavi z manj renomiranimi tekmeci, za večje in dražje pa nisem v pravem razredu. Če boljša polovica želi, naj ga ima, jaz bom popolnoma zadovoljen z bolj plebejskimi znamkami. Ne pravim, da nimajo boljših materialov, ali da niso malce kakovostnejši, ampak razlika se mi zdi minimalna. Da ne govorimo, kako potonejo cene v prvih treh letih. Če pa kdo rabi premium znamko, ker se giblje v premium krogih, potem dileme tako ali tako ni.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: So prestižnejše znamke vredne svojega doplačila?

Napisal/-a limas So dec 23, 2017 3:15 pm

Premijske znamke imajo največ čistega dobička na prodano vozilo, med 7 in 15%, kar kaže na veliko mero preplačila zaradi malenkost boljših materialov in izdelave. Ljudske znamke se borijo med 3 in 7%.
Premijski razred je za elito, njim pa ni škoda razmetavati denarja za lažen ugled v družbi.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: So prestižnejše znamke vredne svojega doplačila?

Napisal/-a limas So dec 23, 2017 3:15 pm

Premijske znamke imajo največ čistega dobička na prodano vozilo, med 7 in 15%, kar kaže na veliko mero preplačila zaradi malenkost boljših materialov in izdelave. Ljudske znamke se borijo med 3 in 7%.
Premijski razred je za elito, njim pa ni škoda razmetavati denarja za lažen ugled v družbi.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: So prestižnejše znamke vredne svojega doplačila?

Napisal/-a pskoda So dec 23, 2017 4:31 pm

Do premijske znamke je bilo potrebno pridet. Recimo če opla podražiš na premijske cene mu izboljšaš materijale kot ostali mercedes, bmw,..., ampak ljudje ga še vedno ne bodo kupili, ker znamka nima renomeja v tem razredu se pravi, da si ga moraš ustvarit, kar pa ni lahko.

ps.: Akrapovič za izpuh hoče recimo +4k€ naj pa ena x firma naredi izpuh za ta denar. Dvomim, da ga bodo prodal pa je lahko boljši
Lp
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: So prestižnejše znamke vredne svojega doplačila?

Napisal/-a Bucko99 So dec 23, 2017 6:57 pm

@pskoda: kaj si pa naročil ? nekje sem zasledil da si prodal Leona... ?
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: So prestižnejše znamke vredne svojega doplačila?

Napisal/-a leon_dobnik So dec 23, 2017 7:00 pm

Odvisno od preferenc in kaj ti to osebno pomeni. Kar se mene tiče, je odgovor brezkompromisno NE.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: So prestižnejše znamke vredne svojega doplačila?

Napisal/-a corus So dec 23, 2017 7:48 pm

Pri vozilih vrednosti 25-35000e okvirno, se prestižna znamke ne pozna, oziroma je prej obratno, v manj prestižni dobiš občutno več opreme, tudi materiali večinoma niso nič kaj na višjem nivoju, pri višjih cenah pa se ta razlika začne povečevati .
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: So prestižnejše znamke vredne svojega doplačila?

Napisal/-a Firediver Ne dec 24, 2017 12:29 pm

Bolj ko si nečimrn, bolj je vredno doplačila. Sploh, da si ohraniš osebni občutek večvrednosti.
Če pa kupuješ razumsko, pa ni vredno doplačila.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: So prestižnejše znamke vredne svojega doplačila?

Napisal/-a thunderbolt Ne dec 24, 2017 1:58 pm

Tu ste vsi pikirali na prestizen avto kot podaljsek ega. Verjetno vas je kar nekaj takih, ki si takega avta ne morete privosciti ali pa vam dodatna kvaliteta materialov in voznje ne pomeni dosti. Pac, to se placa. Osebno mi je glupo, ko vidim, koliko ljudi je takih, ki jim voznja v npr. bmw 5 ali pa v meganu ni nic drugacna, pa vseeno nabavijo petko namesto megana.

Drugo poglavje pa je zanesljivost, ceprav si upam trdit, da je se vedno precej visoko pri premium klasi. Nekatere stvari so enostavno bolj premisljene in izpeljane. Zadnjic sem imel prakticno novega P308 en teden v uporabi, pa se je ze prizgala lucka za engine fault. Po drugi strani bi ob taki napaki pri premium klasi imel precejsen cmok v grlu, ampak dejstvo je, da se to tudi pri novem peugeotu ne bi smelo zgodit pa se.

Kar se mene tice, bi z veseljem skocil se en ali dva ranga gor. V Nemciji slabo leto staro e-klaso z Junge Sterne pecatom dobis za 34 tisocakov. Kar se mene tice je to no-brainer in avion od avta, sploh za tako ceno.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: So prestižnejše znamke vredne svojega doplačila?

Napisal/-a Firediver Ne dec 24, 2017 3:20 pm

Pri premijskih vozilih se zanesljivost plačuje dražje, tudi tekoče vzdrževanje je dražje (razen, če boš premijca zasilo vzdrževal pod kozolcem) in če ti vse to (vključno z visoko nabavno ceno in velikim padcem vrednosti čez nekaj let) ne dela preglavic - go for it!

Razumsko pa nemogoče upravičiš nabavno ceno vozila, ki se bliža nabavni ceni stanovanja ali celo samostojne hiše s pripadajočim zemljiščem vred...in koliko zgubiš že čez pet let...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov