Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a svetilnik Po dec 04, 2017 6:51 pm

Res je, toda tukaj sem mislil večja mesta, tam pa so zakon ;)
 
marjan novak
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: Sr okt 25, 2006 6:24 pm
Kraj: ljubljana

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a marjan novak To jan 30, 2018 3:23 pm

Na živce mi gre, da blondinka v belem BMW-ju 114d z Lj tablico od Ljubljane do Logatca:
- niti enkrat NE UPORABI smernikov
- je večinoma na prehitevalnem pasu, celo na Vrhniškem klancu, kjer so vsi trije pasovi prazni
- VES ČAS tipka sporočila na mobiju, ki ga drži na volanu
- se ne umika hitrejšim vozilom, ampak vztraja na prehitevalnem pasu s hitrostjo med 80 in 130 km/h, ki se ves čas spreminja
- da policija tega ne vidi in sankcionira
- da so omenjeni tipi voznikov nevarnost na cesti

SLIKA
http://shrani.si/f/l/v6/4IGuxCOq/wp20180130001-1.jpg




i
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Novinec1968 To jan 30, 2018 5:43 pm

Ko bi le imel ta forum tako visok domet, da bi tvoje pisanje prišlo tudi do BMW blondinke. Upam da se bo zamislila nad svojimi ravnanji.
Mogoče se sploh ne zaveda kaj počne, tako kot se mnogo voznikov vseh treh spolov ne zaveda, da na cesti niso sami.

Meni grejo na živce taki, ki povzročijo hude kršitve CPP, v nekaterih primerih že celo kazniva ravnanja, potem pa se preko forumov petelinijo in pravijo da niso pili, da so jim bile v policijskem postopku kršene pravice... in iščejo potrditev in empatijo od ostalih udeležencev forumov. Pravilno je, da se jih postavi na realna tla.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a DePalmo To jan 30, 2018 7:53 pm

Kar pa tukaj uspešno in skupno naredimo ;) Kar se pa tiste blondinke tiče (in ostalih takih pacientov), imate možnost da jih prijavite policiji. Jih pač prijavite vsak dan znova, enkrat bojo menda že morali posredovat.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Fnatic Sr jan 31, 2018 8:38 am

Ne pomaga. Jaz sem se ustavil enkrat, žesnka seveda za mano. Poklical policijo, obrazložil zadevo ampak ni bilo nič. Da bojo preverili...je bilo vse zgoraj našteto + objestna vožnja in dejansko spravljanje ostalih udeležencev v nevarnost. Saj se je ustrašila. Me je cel čas snemala. Pa sem ji lepo dejal, da naj ne pozabi še na moj avto in tablic, da bo imela več ''dokazov''. Potem je pa samo jezno pobegnila čez rdečo.

Btw, idioti od voznikov so vsepovsod. Mojo je prejšnji teden en zbil na prehodu, ker se mu je preveč mudilo in je ostale prehitel. K sreči ni bilo nič hujšega. Žal je bila moja v šoku in ni videla registrske. Tip je pa potem še prevozil rdečo in povzročil skoraj še eno prometno. In kot nalašč nihče ni videl ne znamke avta ne nič. Samo, da je bil bel. Ahhh..

In na tem prehodu ji je že parkrat kdo do sedaj samo torbico počil k sreči. Vidijo zeleno, folk se ustavlja, ker je bus na postaji, zraven prehod. Ampak tisti zadaj so pač nekaj več in grejo vse prehitevat v smislu: kaj boš ti meni, zelena je, jaz grem čez.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a dask Sr jan 31, 2018 9:46 am

Mene je pred novim letom en skor zbil, ker je imel zamrznjene šipe :roll: tamalo sm odrinil od sebe v travo, sam sem še zadnji trenutek stopil vstran. Sem mu usekal po strehi, potem se je pa še nekaj razburjat hotel.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a TrijoAdijo Sr jan 31, 2018 1:15 pm

Drugič, preden zbezljate na prehod kot smrti željne pobegle ovce, se pred prehodom ustavte in se prepričajte, če je varno stopit na prehod. Meni se je že parkrat zgodilo, da so mi take smrti željne pobegle ovce skočle na prehod, medtem,ko sem bil od prehoda oddaljen le par metrov in niti pod razno nisem mogu pravočasno ustavit pred prehodom.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a dask Sr jan 31, 2018 2:54 pm

Če je bilo namenjeno meni - ni bilo na prehodu ampak na cesti, ob robu katere sva hodila, avto pa je - sicer počasi - pripeljal z enim kolesom skoraj po bankini. Ker ni mel pojma, kje sploh pelje, ker ni videl popolnoma nič.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a TrijoAdijo Sr jan 31, 2018 3:06 pm

Ne, ni blo namenjeno tebi, ampak vsem unim,ko se jim redno dogaja, da jih na prehodih skoraj zbijejo...Tebi pa...Glede na čas :arrow: pred novim letom :arrow: obstaja možnost da te ni videl...pa ne zaradi zamrznjenih šip :roll:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 567
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a AssKicker Sr jan 31, 2018 9:34 pm

Meni grejo pa na jetra uni, k pred mano pripeljejo na pospeševalni pas z hitrostjo 40 km/h, ter uni, ki na zaviralnem pasu zabremzajo na 40 km/h. Sej vem da je to vse po zakonu, ampak mi res živse požirajo. Na Kranj vzhod se iz gorenjskega konca da pripeljati 100+, ampak nee, nekateri zabremzajo na 40 km7h že enih 20 metrov predn se prične desni ovinek.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a dask Če feb 01, 2018 10:22 am

TrijoAdijo je napisal/-a:Ne, ni blo namenjeno tebi, ampak vsem unim,ko se jim redno dogaja, da jih na prehodih skoraj zbijejo...Tebi pa...Glede na čas :arrow: pred novim letom :arrow: obstaja možnost da te ni videl...pa ne zaradi zamrznjenih šip :roll:


Po mojem je bila kar kombinacija obojega :x
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a kseb Če feb 01, 2018 6:07 pm

Na živce mi gredo packe, ki iz vozila mečejo smeti na cesto (danes recimo v okolici Maribora bel Ford Tourneo reg. št. LJ62-...). Ko sem mu potrobil pa je pametnjakovič odvrgel še drugo porcijo smeti.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Fnatic Pe feb 02, 2018 9:10 am

TrijoAdijo je napisal/-a:Drugič, preden zbezljate na prehod kot smrti željne pobegle ovce, se pred prehodom ustavte in se prepričajte, če je varno stopit na prehod. Meni se je že parkrat zgodilo, da so mi take smrti željne pobegle ovce skočle na prehod, medtem,ko sem bil od prehoda oddaljen le par metrov in niti pod razno nisem mogu pravočasno ustavit pred prehodom.


Če je bilo slučajno meni namenjeno. Še nikoli nisem kar šel čez prehod. In moja tudi ne. Če pa se folk ustavi in greš normalno čez in se nato nekdo odloči pač prehitevat vse pa te zbije, to je pa nekaj drugega ane? Sej pred šihtom mamo tudi prehod. Počakaš, da se kdo ustavi (ker drugače it ni šans) pa se vedno najde kak pogumnež, ki se mu ''mudi'' in prehiti ustavljene. Ti zadnji moment odskočiš un se pa še pi*di nate.
Sem doživel, ko je rekel, da če ne vem, da majo avti prednost in nimam kej čez prehod hodit, ko je on na cesti. In da naslednjič bo kr povozil. No toliko o tem.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a limas Pe feb 02, 2018 11:27 am

Na prehodu vedno počakam, kakšen meter-dva od roba, da gre avto mimo.
Lažje je počakati in se ustavljati pešcu kot pa avtu.
Ustavljanje avta pred vsakim prehodom ni ekonomično, ne ekološko. Tudi o varnosti bi se dalo kaj napisati.

Ampak zakon je zelo tupast in zastarel, pešci samomorilci in prosti padalci ter zasanjanci lepo izkoriščajo.
Da ne omenjam fejsbuk deklin, ki ves čas buljijo v ekran.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a TrijoAdijo Pe feb 02, 2018 12:35 pm

Fnatic je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:Drugič, preden zbezljate na prehod kot smrti željne pobegle ovce, se pred prehodom ustavte in se prepričajte, če je varno stopit na prehod. Meni se je že parkrat zgodilo, da so mi take smrti željne pobegle ovce skočle na prehod, medtem,ko sem bil od prehoda oddaljen le par metrov in niti pod razno nisem mogu pravočasno ustavit pred prehodom.


Če je bilo slučajno meni namenjeno. Še nikoli nisem kar šel čez prehod. In moja tudi ne. Če pa se folk ustavi in greš normalno čez in se nato nekdo odloči pač prehitevat vse pa te zbije, to je pa nekaj drugega ane? Sej pred šihtom mamo tudi prehod. Počakaš, da se kdo ustavi (ker drugače it ni šans) pa se vedno najde kak pogumnež, ki se mu ''mudi'' in prehiti ustavljene. Ti zadnji moment odskočiš un se pa še pi*di nate.
Sem doživel, ko je rekel, da če ne vem, da majo avti prednost in nimam kej čez prehod hodit, ko je on na cesti. In da naslednjič bo kr povozil. No toliko o tem.



Stvar je čist simpl...Če ti na prehodu za pešce nekdo večkrat "vseka v torbico" pol se je za vprašat, kaj je s tabo narobe in ne z vozniki...
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Fnatic Po feb 05, 2018 10:11 am

Lol a ti to resno? A tko se bomo zdej šli ali kaj? Pi*da ustavite se, če pešec čaka ane. In če se vsi ustavijo, kaj kur*a maš za prehitevat potem? En se vedno najde nekje zadaj, ki pač noče čakat in raje prehiti vse in nardi pi*darijo. Kdo je potem tukaj kriv? Kdo se ne zna obnašat?
Ne se hecat no. A to da je pa mene skoraj en povozil in se pi*dil name, da nimam kej hodit čez je pa ok? Potem ko je spet prehiteval celo kolono in se mu fučka za vse...Še nisem rinil čez cesto kar na slepo in upal, da bo vse ok. Pol folka tko ne gleda na cesti ampak raje radio dr*a pa telefon. Pol pa me j***a it čez ja.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a TrijoAdijo Po feb 05, 2018 11:56 am

Ja, na tvojo žalost in žalost tvoje drage....povsem resno...Bodi faca, pa povej,kje je ta prehod za pešce oz. prilepi sliko...da vidimo kaj je to zaena zadeva, ko vsi vse prehitevajo in zbijajo pešce na prehodu...Drgač pa ja...glede na to,da sem v prometu vsak dan udeležen tako kot pešec in kot šofer....pa ne samo v domačem selu, ampak v velikih slovenskih selih a la MB,CE,LJ,KR,NM,..sem vidu že marsikaj in iskreno povedano, marsikaterega pešca/ko bi bilo treba zapret v ustanovo zelo zaprtega tipa, ker mu/ji očitno ne diši nič drugega kot le metanje na havbo.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a danci1973 Po feb 05, 2018 12:20 pm

Fnatic je napisal/-a:Lol a ti to resno? A tko se bomo zdej šli ali kaj? Pi*da ustavite se, če pešec čaka ane. In če se vsi ustavijo, kaj kur*a maš za prehitevat potem

Glede na to, da v dobrih 13000 dneh, kar sem aktivni udeleženec prometa kot pešec, še nisem doživel nevarne situacije, ki je ne bi sam povzročil, tudi jaz menim, da tvoja draga dela nekaj narobe in da niso vedno krivi drugi.

Nihče ni rekel, da je OK, da vozniki ne ustavijo pred prehodom, pa da se pizdijo in podobno - pravila so jasna. Ampak kot sam veš, so na svetu tudi takšni vozniki, za katere pravila 'ne veljajo' - baje se nekateri vozijo kar z neregistriranimi avtomobili... In odrasla oseba bi se naj bila sposobna takšnim situacijam prilagoditi.

Me pa skrbi za otroke, od kateri tega pač ne gre pričakovati...
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Fnatic Po feb 05, 2018 1:51 pm

Pa vidva sploh razumeta zadevo? Se mi zdi da bolj larifari vse skupaj. Folk v avtih ustavi. Potem se pa najde d****, ki jih gre prehitevat. A zdaj razumeta????? Saj ustavijo samo zadaj so nekateri highlanderji. Recimo prvih pet ustavi, šesti zadaj pa reče ko jih je*e in gre mimo. In kako naj bi to pričakoval človek?A je to tako težko razumet? Saj nihče ne skače kar na cesto lol...pa res ne razumem, kako niste kaj takega še videli..Ste pa očitno premalo v prometu..Ali imata pa srečo, da vozita samo po glavnih cestah s semaforji.

Sploh ni problem drugače lokcija. pred šhtom imamo ravno cesto vsaj 500m. In na sredi prehod (poleg ostalih), ki je pa ravno pred ''križiščem'' za na lokacijo zavit. In seveda je tam razširjena cesta in še en pas za zavijanje. In tega recimo redno izkoriščajo za prehitevat. Vidim ostale pešce, ki hodijo čez in kdaj odskočijo zadnji moment, ker nekateri ne prenesejo čakanja v vrsti.

Če pa še zdaj ne razumeta, bom pa fotkal vsaj ta prehod pa ''narisal'' gor potek.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Fnatic Po feb 05, 2018 1:55 pm

Hahaha danci, a to z neregistriranim je name padlo a? Svaka čast..Mam vsaj jaj*a povedat, da smo včasih tudi kake neumnosti delali. Ker na tem svetu so sami svetniki. Ampak ok, naj bo po tvoje. Ponavadi se strinjam z obema v postih ampak tukaj sta pa oba mimo usekala, kar sem prej napisal že (glede prehodov).
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 120 gostov