Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a For Po apr 30, 2018 10:34 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:... imajo vsaj 5x več cest kot mi se pravi tudi če jih 2x več umre kot pri nas jih še vedno veliko manj umre kot pri nas


Kolk si ti imel matematiko??? :lol: :roll: :lol:


Majke mi ..preden sem videl ta post sem hotel vprašat ...ampak, "koliko si ti imel zgodovino" :mrgreen: :lol:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a pskoda To maj 01, 2018 5:42 am

No potem pa vi matematičarji in zgodovinarji izračunajte.
Jaz sem na blef napisal, ker so mi podatki neznani koliko km cest imajo hrvatje oz mi in število koliko jih umre na cestah.

Drugače ste pa zgrešili point. Hrvatje te po ac do 150km/h ne kaznujejo pri nas ti že kazen piše za prekoračitev 20km/h in jih pri nas VEČ umre na km ceste kot na hrvaškem.
Lp
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a svetilnik To maj 01, 2018 6:27 am

vezuv je napisal/-a:Nikjer nisem zasledil koliko km/h se lahko vozim na prehitevalnem pasu, ce sem prav informiran je na nasih avtocestah ubistvu na obeh pasovih omejena na 130km/h. Ne me takoj napadati vendar kot vem tudi ce sem na kao prehitevalnem pasu ki naj bi bil namenjen samo za prehitevanje tovornjakov in pocasnih vozil moram voziti toliko kolikor je zakonsko dovoljeno to je 130km/h. Tudi jaz vozim vec od omejitve na avtocestah sam mi grejo pa na zivce vsi ki mislijo da lahko pa na kao prehitevalnem pasu vozijo 200km/h in jih ne sme noben ovirati. Skratka hotel sem povedati da za mene mi imamo prehitevalni pas ampak samo za trenutno prehitevanje pocasnejsega vozila pred sabo ne pa za kampiranje na tem pasu in pa voznjo po njem 200km/h. Na obeh je omejena hitrost na 130km/h zakonsko.
- skratka na zivce mi gre vsesplosna kultura slovenskih voznikov ki je vsak dan slabsa in slabsa.


Takšni, ki gredo po prehitevalnem pasu 200 in več km/h ma uro so mi zelo všeč in so danes redkost. Ne motijo me in me ne ogrožajo. Ogrožajo me(nas) tisti, ki se na AC ne premaknejo, delajo zastoje, vozijo vzporedno z avtomobili na sredinskem pasu, kod da se gledajo med sabo, tisti, kateri rabijo pol primorke, da se premaknejo na sredinski pas in tisti v velikih audijih, bmwjih, mercedezih, kateri se zaradi svojih kompleksov ne umaknejo ali pa ker špara na bencini, ker je zaradi svojih kompleksov zadolžen za avto.
Koliko prometnih nesreč se zgodi na AC zaradi višje hitrosti? Po mojem zelo malo. Večina nesreč se zgodi, ko nekdo trešči nekomu v rit zaradi neprestanega zaviranja in pospeševanja, zaradi kolon, netekoče vožnje....
Sem ogromno na AC in večjih debilov kot so pri nas jih še nisem videl. To se pozna na zastojih cestninskih postaj, na Lj obvoznici, skratka povsod.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a pskoda To maj 01, 2018 9:05 am

200km/h vozit je težko in utrujajoče, ker moraš biti vedno 100% zbran in osredotočen na cesto, ker nikoli ne veš kdaj ti bo nekdo, ki ne zna pogledati v vzvratno ogledalo skočil na prehitevalnega z 100km/h
Lp
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a dzuro.na.izi To maj 01, 2018 9:23 am

pskoda je napisal/-a:
Drugače ste pa zgrešili point. Hrvatje te po ac do 150km/h ne kaznujejo pri nas ti že kazen piše za prekoračitev 20km/h in jih pri nas VEČ umre na km ceste kot na hrvaškem.


Se mi je zdel kwa si hotu napisat sam si tako ponesrečeno napisu...brez zamere.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a pskoda To maj 01, 2018 10:26 am

Ja priznam in seveda ni nobene zamere
Lp
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a For To maj 01, 2018 10:36 am

dzuro.na.izi je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:
Drugače ste pa zgrešili point. Hrvatje te po ac do 150km/h ne kaznujejo pri nas ti že kazen piše za prekoračitev 20km/h in jih pri nas VEČ umre na km ceste kot na hrvaškem.


Se mi je zdel kwa si hotu napisat sam si tako ponesrečeno napisu...brez zamere.


Enako ;)
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a ojnica To maj 01, 2018 12:12 pm

Na živce mi gre, ko poslušam, kako so avti na plin več vredni pa to 100% ne drži. Nekateri dajo za predelavo tudi 1800 evrov in potem mislijo, da bodo po 1 letu dobil poleg vrednosti avta še +1000 evrov. V bistvo je pa tako, da zgubiš 1000 evrov + še kakih 500 evrov, ker je avto na plin. menda eni mislijo, da predelan avto čez par let zariba.

Ne razumem zakaj tisti ki vgrajujejo plin ne priznajo, da je treba se odločit za predelavo samo v primeru, če potem s takim avtom narediš vsaj 100.000km ne pa 25.000km.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a nered Če maj 03, 2018 10:11 am

Avti predelani na plin se skoiraj ne prodajajo. Ce malo spremljas A.net bos vidu, da se isti prodajajo po 1leto+. Plin scena v sloveniji je porazna. Edini primer kjer cena plinske napeljave ima dodatek na ceno (vsaj zame) je tovarniska vgradnja teh pa skoraj ni.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a emozul Če maj 03, 2018 11:09 am

pskoda je napisal/-a:Ne vem koliko jih na hrvaškem umre letno vem samo, da imajo vsaj 5x več cest kot mi se pravi tudi če jih 2x več umre kot pri nas jih še vedno veliko manj umre kot pri nas


Pskoda, poleg tega, da si ga malo mimo vsekal, te razumem kaj si hotel napisati.
Vendar so hrvatje še "slabši" vozniki:

https://www.zurnal24.si/avto/jadransko- ... rji-293628
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a ban Če maj 03, 2018 12:00 pm

Hrvati so res norci, redno srečujem ZG tablice kako norijo.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a dask Če nov 08, 2018 11:48 am

nered je napisal/-a:Avti predelani na plin se skoiraj ne prodajajo. Ce malo spremljas A.net bos vidu, da se isti prodajajo po 1leto+. Plin scena v sloveniji je porazna. Edini primer kjer cena plinske napeljave ima dodatek na ceno (vsaj zame) je tovarniska vgradnja teh pa skoraj ni.


Jah, jaz sem ga 10 let nazaj ravno zaradi plina prodal takoj. Taki modeli brez plina pa so se prodajali ulala časa, ker je pač bil za SLO nezanimiv avto. Sem pa seveda imel ceno postavljeno normalno, plinsko napeljavo sem poplačal s prihrankom pri vožnji.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a čara Če nov 08, 2018 1:51 pm

Vozniki, ki se ne zavedajo svoje odgovornosti v prometu in vozijo kot kura brez glave! Pešci, ki se prav tako ne zavedajo, kako zavraga se naj obnašajo v prometu in še najbolj starši, stari starši, kdorkoli, ki NE vzgaja otroka kako se obnašat na parkinku, pločniku, ob cesti, pri prečkanju ceste. Parkirišče ni igrišče, ni prostor za sanjanje in tekanje.

Bemusunce, za varnost v prometu moramo sodelovati V S I. Vsak, ki je udeležen v prometu kot pešec, kolesar, motorist voznik, odgovarja za življenja vseh okoli sebe in jasno, tudi svojega :!:
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a golfek Po feb 03, 2020 6:01 pm

a se tukaj na forumu ne da pošiljat zasebnih sporočil? nek msn kaže itd..krneki
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a limas Po feb 03, 2020 6:27 pm

Da se.
Pogoj je, da imaš nekaj desetin objav.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a svetilnik To feb 04, 2020 5:23 am

Da ljubljanske registracije vozil poznajo samo levi pas in ne vedo, da je vinjeta tudi za desnega :evil: :lol:
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Firediver To feb 04, 2020 7:47 am

V Sloveniji je za desnega uveden DarsGO sistem. Sicer pa se morajo tam voziti tudi vozila z vinjetami, ampak samo, če je kaj prostora (o tem presoja vsak voznik sam).
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a golfek To feb 04, 2020 6:45 pm

limas je napisal/-a:Da se.
Pogoj je, da imaš nekaj desetin objav.


ahaa.. oky hvala :)
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Mare77 in 35 gostov