Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a esem Sr nov 29, 2017 2:11 pm

Don - zakaj se sklicuješ na zakone, če jih očitno slabo poznaš?
DonFilipo je napisal/-a:Seveda ko 10 butecov VOZI po prehitevalnem pasu. To je pas namenjen prehitevanju in ne voznji, kar pomeni da po zakonu lahko prehitis najvec TRI vozila in se moras vrniti na vozni pas....
Če te kdo dohiti. je največ ENO, če zadaj ni nikogar, je lahko neomejeno. Od kje torej trije? Morda si mislil kolono, a 3 so že kolona, torej bi tudi v takem primeru (tvojem hipotetičnem - v zakonu ga ni) bilo največ DVA.
51. člen
(varno prehitevanje)
(1) Voznik sme začeti prehitevati le, če ima na cesti dovolj prostora. S prehitevanjem ne sme ovirati udeleženca cestnega prometa, ki ga prehiteva.
(2) Pred prehitevanjem vozila, ki vozi pred njim po istem prometnem pasu, mora dati voznik predpisan znak, nato pa ga na primerni bočni razdalji prehiteti. Prehiteti mora brez oklevanja, po končanem prehitevanju pa se mora, razen na smernem vozišču z dvema ali več prometnimi pasovi čim prej vrniti na izhodiščni prometni pas.
(3) Na smernem vozišču z najmanj dvema prometnima pasovoma sme voznik, ki je prehitel vozilo in želi prehiteti še drugo vozilo ali drugega udeleženca cestnega prometa, ostati na prometnem pasu, po katerem je prehiteval prvo vozilo, če s tem ne ovira hitrejših vozil, ki se mu približujejo od zadaj.
In ne obstaja splošna omejitev na 100 (na hitrih cestah), že nekaj let je 110
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a DonFilipo Sr nov 29, 2017 3:15 pm

nered je napisal/-a:Na sreco se je sekcijski radar med trojanam izkazal za uspesneega in jih seda prihaja 7, da se boste malo ohladili z upravicevanjem divjanja.


Jst po Trojanah se vedno vozim 130. Pa nisem dobil kazni - toliko o tem.
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a DonFilipo Sr nov 29, 2017 3:17 pm

esem je napisal/-a:In ne obstaja splošna omejitev na 100 (na hitrih cestah), že nekaj let je 110

Napisal sam "IZVEN NASELJA" in ne hitra cesta - to je razlika.
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a nered Sr nov 29, 2017 4:18 pm

Radarja ze mesec dni ni vec, mogoce zato. Drugace pa zelo dvomim ker je toleranca samo zakonsko 1s tko, da ce bi vozil 6kmh cez bi ze dobil kazen. Prijateljica je pozabila in se je vozila 111 skozi polovico in je dobila kazen na dom.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a TrijoAdijo Sr nov 29, 2017 4:32 pm

dask je napisal/-a:Ja, lahko se umakneš, zakaj ne? Saj ni čudno, da se vsi na levem pasu, če je to tak problem.
In kje sem napisal, da je BMW voznik angelček? Znaš brat? Napisal sem kvečjemu nasprotno, da je prepotentnež, zame i****. Kar še vedno ne pomeni, da je moja naloga, da ga ustavim. Moja naloga je, da vozim varno, kar pomeni da takega idiota pustim pri miru, da ne spravi še mene v nevarnost. :roll:


ko sem nazadnje preverjal, sem ugotovil da ja, še znam brat :) Sam ti imaš probleme z razumevanjem :roll: Vdih -izdih-vdih-izdih...preberi še enkrat, pa bo :)
Glede tvoje naloge...no ja...sej počas....počas pa bo...jasno,kaj sem že napisal par postov nazaj ;)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Renault VG Sr nov 29, 2017 5:07 pm

nered je napisal/-a:Na sreco se je sekcijski radar med trojanam izkazal za uspesneega in jih seda prihaja 7, da se boste malo ohladili z upravicevanjem divjanja.

Kul ja, bomo pač tisti, ki radi hitro vozimo vozili tako kot večina, omejitev na tempomat pa delali miljon drugih stvari namesto, da bi bili skoncentrirani na vožnjo. Me zanima kaj bo bolj pametno in varno ja :roll:
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a ban Sr nov 29, 2017 5:13 pm

Edino pravilno!
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Gosic Sr nov 29, 2017 5:19 pm

Renault VG je napisal/-a:
nered je napisal/-a:Na sreco se je sekcijski radar med trojanam izkazal za uspesneega in jih seda prihaja 7, da se boste malo ohladili z upravicevanjem divjanja.

Kul ja, bomo pač tisti, ki radi hitro vozimo vozili tako kot večina, omejitev na tempomat pa delali miljon drugih stvari namesto, da bi bili skoncentrirani na vožnjo. Me zanima kaj bo bolj pametno in varno ja :roll:


Se pravi da je vožnja po omejitvi enako neskoncentrirani vožnji. Zanimivo. Se pravi če jutri vozim 50km/h čez naselje bom neskoncentriran in brskal po Facebooku? Mislim kakšna opravičila eni najdete. Jaz bom oropal banko, ker se mi ne da delat, država pa ne poskrbi zame. Oziroma ne, še huje. Država mi ne nakaže 30.000€, zato bom ropal.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Locher Sr nov 29, 2017 5:54 pm

Glede omejitev ni dvojnih meril, bodisi se jih dosledno držimo vsi (ostro uveljavljanje in kaznovanje je edini način) bodisi se jih ukine, ker ustvarjajo segregacijo. Ampak kot vedno, hočejo nekateri biti bolj enaki in večje svete krave kot drugi.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Renault VG Sr nov 29, 2017 7:30 pm

Gosic je napisal/-a:
Renault VG je napisal/-a:
nered je napisal/-a:Na sreco se je sekcijski radar med trojanam izkazal za uspesneega in jih seda prihaja 7, da se boste malo ohladili z upravicevanjem divjanja.

Kul ja, bomo pač tisti, ki radi hitro vozimo vozili tako kot večina, omejitev na tempomat pa delali miljon drugih stvari namesto, da bi bili skoncentrirani na vožnjo. Me zanima kaj bo bolj pametno in varno ja :roll:


Se pravi da je vožnja po omejitvi enako neskoncentrirani vožnji. Zanimivo. Se pravi če jutri vozim 50km/h čez naselje bom neskoncentriran in brskal po Facebooku? Mislim kakšna opravičila eni najdete. Jaz bom oropal banko, ker se mi ne da delat, država pa ne poskrbi zame. Oziroma ne, še huje. Država mi ne nakaže 30.000€, zato bom ropal.

Čez naselja ne bom komentiral ker se tam držim omejitev, precej bolj, kot pa "varni vozniki", ki se peljejo 70 km/h na 90 km/h omejitev, ko pridejo do table za naselje pa se peljejo mimo svojih 70 km/h kot da table ni. Ponavadi isti folk, ki se ti po avtocesti cijazi 100 km/h po prehitevalnem.
Govorim za avtoceste in sekcijske radarje, ker drugje jih nimamo kajne? :roll: Ko sem se peljal čez trojanske predore z 102 km/h na tempomatu sem mislil, da bom zaspal zraven. Tako dolgočasno je da res ni za govorit. In ja, še vedno trdim, da sem z vožno 150 km/h na uro manj nevaren, kot pa nekdo, ki vozi 100 in d**a telefon, se šminka ali pa dela nevem kaj in ga je polna cela cesta. Pa če vozim čez omejitev, še ne pomeni, da redno prehitevam po desni, v škarjice ali pa po odstavnem pasu. Si pa lahko prepričan, da če se bom peljal po praznem voznem pasu medtem, ko je prehitevalni poln jaz zagotovo ne bom bremzal, da bom isto hiter kot prehitevalni.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a nered Sr nov 29, 2017 7:48 pm

Ce nisi mogel zdrzati ~3min na 100km/h potem mores pa res bit varen voznik. Js sm takoj, za, da uvedejo cim vec teh sekcijskih radarjev, ker je bilo po dolgem casu prav prijetno vozit skozi ta odsek. Vecina ljudi se je drzala razdalje, nobenega drkanja, blendanja. Tko, da se veselim povratka naslednje leto.

Kako ti bo sele, ko bo pri Trojanah sekcijski radar v obe smeri in pa Trojane-Brezovica, Tojane-Vransko. V smeri Ljubljane vec ne bo postavljen takoj po tunelih ampak bo pokrival celoten odseek skoraj, do izvoza Brezovice.

Na sreco pride se na primorsko in dolenjsko AC in Maribor–Razdrto. Kje bosta pa druga dva pa se se ne ve, verjetno proti murski in jesenicam.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a limas Sr nov 29, 2017 9:09 pm

In kolikšna bi bila po tvoje omejitev na AC, da bi bil srečen? 90? 100?
Uvedba sekcijskih radarjev te osrečuje, vprašanje pa je, če prispevajo k večji varnosti in pretočnosti prometa, ali pa samo polnijo državni proračun. Ne vem.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a nered Sr nov 29, 2017 9:40 pm

Meni osebno je 130km/h idealna omejitev, kajti je neko najboljse razmerje med nadzorom, hitrostjo in porabo. Sem bil tudi med bedaki, ki pristiskajo na 180-200km/h+ na svoji relaciji pa sem opazil, da domov in v sluzbo ne pridem nic hitreje. Tistih 5 minut, ko pridem hitreje na cilj ne opravicuje ogrozanja drugih in samega sebe ali dodatnih stroskov.

Slovenske ceste enostavno niso narete za voznjo nad 130km/h, pa lahko se nevem kako jokamo in krivimo druge. Druzba se naprej premika z tempom najpocasnejsega clana, tko je vedno in povsod ne samo v avtomobilizmu. Jaz sebi zaupam, da sem sposoben varno voziti 150-180 po nasih AC ampak ne zaupam drugim, da me nebodo spregledali, pozabili smerokaz, mocno zabremzal zaradi kakersnega koli razloga itd.. Tako, da jaz z voznjo nad 130 sem konec koncu vecji krivec kot drugi, ki se jajcajo, izsiljujejo, ne umikajo.

Uvedba sekcijskih radarjev me ne osrecuje jaz bi veliko raje videl, da nebi imeli omejitev in vec pasov pa naj si vsak da duska in vozi kot k****n ali upokojenec. Ampak mi pa je bilo vsec kako se je umirila relacija, kjer je sedaj bil sekcijski radar in to veliko pred dejanskim odsekom.

Po mojem mnenju, da je povecalo varnost vsaj kakor je trenutno stanje. Se dan danes, ko sistema vec ni se ljudje na tej relaciji drzijo omejitve in varnostnih razdalj v veliki vecini.
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a DonFilipo Sr nov 29, 2017 9:45 pm

nered je napisal/-a:Ce nisi mogel zdrzati ~3min na 100km/h potem mores pa res bit varen voznik. Js sm takoj, za, da uvedejo cim vec teh sekcijskih radarjev, ker je bilo po dolgem casu prav prijetno vozit skozi ta odsek. Vecina ljudi se je drzala razdalje, nobenega drkanja, blendanja. Tko, da se veselim povratka naslednje leto.

Kako ti bo sele, ko bo pri Trojanah sekcijski radar v obe smeri in pa Trojane-Brezovica, Tojane-Vransko. V smeri Ljubljane vec ne bo postavljen takoj po tunelih ampak bo pokrival celoten odseek skoraj, do izvoza Brezovice.

Na sreco pride se na primorsko in dolenjsko AC in Maribor–Razdrto. Kje bosta pa druga dva pa se se ne ve, verjetno proti murski in jesenicam.


Ej, ce pa to res naredijom potem pa ni druge kot uporabiti svetlobran na tablicah da se jih ne vidi!
Ali je druga moznost se pritoziti na Ustavno sodisce ker krsijo moje osnovno pravo da sem svoboden!.

Cigan! Samo da im je kesirat. Guzve bodo se vecje, pretocnost manjsa, vecina bo tok usrana da bodo vozli se pocasjene kot je dovoljeno. Skratka ziva katastrofa, Prej a slej bo poclo in se bo zgodilo kot je bilo na Reki pred leti.

Reska obvoznica zaradi nekaterih pomankljivost ni mogla dobiti kategorije "hitre ceste" in so bili prisiljeni omejiti hitrost na 60km/h. Folk je znoru. No, cez nekaj casa je policija javno povedala, da omejitve ne smejo spremeniti, ampak da ne bodo merili in ustavljali. Mislim da imajo samo eno ali dve kameri pred tuneli na 80km/h. In sedaj se lepo vozi 90-100. Seveda problem pa pride poleti ko je veliko turistov in se eni drzijo omejitev - obup.
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a abbe Sr nov 29, 2017 9:55 pm

nered je napisal/-a:Na sreco se je sekcijski radar med trojanam izkazal za uspesneega in jih seda prihaja 7, da se boste malo ohladili z upravicevanjem divjanja.



optimist. po cemsklepas da se jeizkazal za uspesnega?a zato ker so vozil po omejitvah?
toni merilo.
se zmer bom lah vozu 150 pa ne bo kazni ko bojo seksijski radarji.
Ni vse res kar napišem
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Gosic Sr nov 29, 2017 10:36 pm

Renault VG je napisal/-a:
Gosic je napisal/-a:
Renault VG je napisal/-a:
nered je napisal/-a:Na sreco se je sekcijski radar med trojanam izkazal za uspesneega in jih seda prihaja 7, da se boste malo ohladili z upravicevanjem divjanja.

Kul ja, bomo pač tisti, ki radi hitro vozimo vozili tako kot večina, omejitev na tempomat pa delali miljon drugih stvari namesto, da bi bili skoncentrirani na vožnjo. Me zanima kaj bo bolj pametno in varno ja :roll:


Se pravi da je vožnja po omejitvi enako neskoncentrirani vožnji. Zanimivo. Se pravi če jutri vozim 50km/h čez naselje bom neskoncentriran in brskal po Facebooku? Mislim kakšna opravičila eni najdete. Jaz bom oropal banko, ker se mi ne da delat, država pa ne poskrbi zame. Oziroma ne, še huje. Država mi ne nakaže 30.000€, zato bom ropal.

Čez naselja ne bom komentiral ker se tam držim omejitev, precej bolj, kot pa "varni vozniki", ki se peljejo 70 km/h na 90 km/h omejitev, ko pridejo do table za naselje pa se peljejo mimo svojih 70 km/h kot da table ni. Ponavadi isti folk, ki se ti po avtocesti cijazi 100 km/h po prehitevalnem.
Govorim za avtoceste in sekcijske radarje, ker drugje jih nimamo kajne? :roll: Ko sem se peljal čez trojanske predore z 102 km/h na tempomatu sem mislil, da bom zaspal zraven. Tako dolgočasno je da res ni za govorit. In ja, še vedno trdim, da sem z vožno 150 km/h na uro manj nevaren, kot pa nekdo, ki vozi 100 in d**a telefon, se šminka ali pa dela nevem kaj in ga je polna cela cesta. Pa če vozim čez omejitev, še ne pomeni, da redno prehitevam po desni, v škarjice ali pa po odstavnem pasu. Si pa lahko prepričan, da če se bom peljal po praznem voznem pasu medtem, ko je prehitevalni poln jaz zagotovo ne bom bremzal, da bom isto hiter kot prehitevalni.


Tvoj odgovor je en navaden flanc. Vse se nanaša na druge. Kaj če bi se začel obremenjevat sam s seboj? Na evidenčnem kartonu vožnje je na zadnji strani lepo pisalo en kup primernih in vljudnih gest, kako se v prometu obnašat. Prvo v prometu nisi sam. To je tok različnih ljudi, različnih karakterjev. Ti obožuješ pizzo, Tonček je ne je. Ti obožuješ fuzbal, Marija smučanje. Mislim isto je v prometu. Eni se držimo pravil, ki so v dobrobit vsem, ker držanje omejitve pomeni tudi tekočo, enakomerno vožnjo s primernimi varnostnimi razdaljami, spet drugi pač radi vozite 450km/h, blendate, zavirate, se zaletavate. Nasankamo pa potem vsi, ko je treba čakat nekje na cesti, ker se je nekomu težko peljat, oprostite izrazu kurčevih 180 sekund 100km/h čez 2 trojanska tunela.

Če pa kaj za ta balkanski del sveta velja je pa to, da potrpežljivost tu ne obstaja.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a nered Sr nov 29, 2017 11:08 pm

DonFilipo je napisal/-a:
nered je napisal/-a:Ce nisi mogel zdrzati ~3min na 100km/h potem mores pa res bit varen voznik. Js sm takoj, za, da uvedejo cim vec teh sekcijskih radarjev, ker je bilo po dolgem casu prav prijetno vozit skozi ta odsek. Vecina ljudi se je drzala razdalje, nobenega drkanja, blendanja. Tko, da se veselim povratka naslednje leto.

Kako ti bo sele, ko bo pri Trojanah sekcijski radar v obe smeri in pa Trojane-Brezovica, Tojane-Vransko. V smeri Ljubljane vec ne bo postavljen takoj po tunelih ampak bo pokrival celoten odseek skoraj, do izvoza Brezovice.

Na sreco pride se na primorsko in dolenjsko AC in Maribor–Razdrto. Kje bosta pa druga dva pa se se ne ve, verjetno proti murski in jesenicam.


Ej, ce pa to res naredijom potem pa ni druge kot uporabiti svetlobran na tablicah da se jih ne vidi!
Ali je druga moznost se pritoziti na Ustavno sodisce ker krsijo moje osnovno pravo da sem svoboden!.

Cigan! Samo da im je kesirat. Guzve bodo se vecje, pretocnost manjsa, vecina bo tok usrana da bodo vozli se pocasjene kot je dovoljeno. Skratka ziva katastrofa, Prej a slej bo poclo in se bo zgodilo kot je bilo na Reki pred leti.

Reska obvoznica zaradi nekaterih pomankljivost ni mogla dobiti kategorije "hitre ceste" in so bili prisiljeni omejiti hitrost na 60km/h. Folk je znoru. No, cez nekaj casa je policija javno povedala, da omejitve ne smejo spremeniti, ampak da ne bodo merili in ustavljali. Mislim da imajo samo eno ali dve kameri pred tuneli na 80km/h. In sedaj se lepo vozi 90-100. Seveda problem pa pride poleti ko je veliko turistov in se eni drzijo omejitev - obup.


Je par clankov ce bilo napisanih. DARS je z sistemom dokler je bil aktiven pridobil nekaj cez 300.000 EUR stem, da je sistem bil kar dostikrat ugasnjen. Se pa je po njihovih merilih izkazal in sedaj bodo investirali 1mil EUR za nabavo 7 novih sekcijskih radarjev. Od lokacij so javili, da se vraca Trojane-Brezovica stem, da sedaj bo kamera na koncu odseka, kjer se konca omejitev 100 (druga modra tabla pred izvozom). V nasprotno smer naj bi bil Trojane-Vransko (oz. do konca zadnjega tunela do konca zavoja).

Guzve ne bodo vecje, pretocnos ne bo manjsa, vecina se bo kot se je sedaj vozila na tempomat. Vsaj ce je to obobje vzeti za primer. V casu od kar je bil sekcijski radar se je promet na tem odseku neprimerno izboljsal. Ne pomnim enega zastoja, vecinoma vsi so vozili glede na omejitev in drzali varnostne razdalje. In ne samo na tej relaciji ampak ljudje so zaceli po pravilih voziti ze pri prvem tunelu iz smeri vranskega.

Po mojem mnenju definitivno vredno nakupa.

optimist. po cemsklepas da se jeizkazal za uspesnega?a zato ker so vozil po omejitvah?
toni merilo.
se zmer bom lah vozu 150 pa ne bo kazni ko bojo seksijski radarji.


Kaj pa je merilo ? Ker kolikor sem jaz opazil je sistem dosegel svoje. 9/10 ljudi je vozilo po omejitvah, drzalo varnostno razdaljo, veliko bolj umirjen promet nobenega bledanja, limanja, izsiljevanja.. Ne spomnem se nobenega zastoja (vozim vsak dan 7-9 uro kakor kdaj). Za enkrat podatki trdijo kontra tebi.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a dask Če nov 30, 2017 10:16 am

TrijoAdijo je napisal/-a:
dask je napisal/-a:Ja, lahko se umakneš, zakaj ne? Saj ni čudno, da se vsi na levem pasu, če je to tak problem.
In kje sem napisal, da je BMW voznik angelček? Znaš brat? Napisal sem kvečjemu nasprotno, da je prepotentnež, zame i****. Kar še vedno ne pomeni, da je moja naloga, da ga ustavim. Moja naloga je, da vozim varno, kar pomeni da takega idiota pustim pri miru, da ne spravi še mene v nevarnost. :roll:


ko sem nazadnje preverjal, sem ugotovil da ja, še znam brat :) Sam ti imaš probleme z razumevanjem :roll: Vdih -izdih-vdih-izdih...preberi še enkrat, pa bo :)
Glede tvoje naloge...no ja...sej počas....počas pa bo...jasno,kaj sem že napisal par postov nazaj ;)


:bow
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Renault VG Če nov 30, 2017 10:19 am

Gosic je napisal/-a:

Tvoj odgovor je en navaden flanc. Vse se nanaša na druge. Kaj če bi se začel obremenjevat sam s seboj? Na evidenčnem kartonu vožnje je na zadnji strani lepo pisalo en kup primernih in vljudnih gest, kako se v prometu obnašat. Prvo v prometu nisi sam. To je tok različnih ljudi, različnih karakterjev. Ti obožuješ pizzo, Tonček je ne je. Ti obožuješ fuzbal, Marija smučanje. Mislim isto je v prometu. Eni se držimo pravil, ki so v dobrobit vsem, ker držanje omejitve pomeni tudi tekočo, enakomerno vožnjo s primernimi varnostnimi razdaljami, spet drugi pač radi vozite 450km/h, blendate, zavirate, se zaletavate. Nasankamo pa potem vsi, ko je treba čakat nekje na cesti, ker se je nekomu težko peljat, oprostite izrazu kurčevih 180 sekund 100km/h čez 2 trojanska tunela.

Če pa kaj za ta balkanski del sveta velja je pa to, da potrpežljivost tu ne obstaja.

Ti tudi v prometu nisi sam, zato se če se voziš pod omejitvijo spokaj na vozni pas če ni pred tabo kolone. Ko promet ni gost se da čisto lepo peljat 150 km/h na uro, če seveda ne bi bilo ljudi, ki z 100 km/h veselo skočijo na prehitevalnega brez da bi pospešili. Večini teh varnih voznikov je skupno to, da nihče ne glede naprej, sploh pa ne nazaj če se kdo približuje. Če se bom peljal 150 pa mi bo z žmigavcem zapeljal na prehitevalni pas, da prehitiš tovornjak se ti ne bom limal na rit ampak bom lepo spustil gas in počala da prehitiš. Če pa boš ti navaden egoist, ki ne glede nič nazaj in boš zapeljal pred mene z majhno hitrostjo brez žmigavca pa pričakuj, da bom bremzal v zadnjem trenutku. Ker ni nek problem lepo prehitet tovornjak če spremljaš promet zadaj brez da bi moral bremzati na silo kdo za teboj tudi če pelje čez omejitev.

Sekcijski radari pa seveda da so opravili svojo nalogo, pobrali so en kup denarja, to je pa tudi edini razlog.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a nered Če nov 30, 2017 10:34 am

>>Sekcijski radari pa seveda da so opravili svojo nalogo, pobrali so en kup denarja, to je pa tudi edini razlog.<<

To izjavo vidim vedno, kadar se govori o novih radarjih. Mislim resno zakaj bi nekoga kaznovali zato, ker krsi zakon. Kira idiotska zamisel je to, da bi morali odgovarjati za krsenje zakona, kir b**** si je zmislil kaj takegea. Ja tisti, ki so storili prekrsek, so dobili kazen, noben ni brez razloga dobil kazen.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 40 gostov