Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a pskoda Če apr 26, 2018 4:11 pm

Influenz je napisal/-a:Definicija ali koga "prehitevaš" je zelo ohlapna. Lahko prehitevam tovornjak ki je 1km naprej... Medtem ko pri prehitevanju po desni ni tega problema. Kazen bi dobil izključno ti.


To si si ti spomnil, da prehitevaš tovornjak 1km prej. So ljudje, ki vozijo po prehitevalnem in prehitevajo nevidne stvari.
In še 1x preberi kako se reče levemu pasu in boš menda skopčal za kaj je namenjen.

Zaradi takega razmišljanja kot ga imaš ti in po možnosti še 1km prej prehitevanja tovornjaka z 105km/h nastanejo kolone. Take bi takoj izločil iz prometa, če niso oz niste zmožni vozit normalno.


ps.: še vozniki, ki se učijo vozit (avto šola) peljejo 125-130km/h in ne prehitevajo tovornjak 1km prej
Lp
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Influenz Če apr 26, 2018 9:46 pm

nered je napisal/-a:Zato pa potrebujemo avtocestno policijo in veliko sekcijskih radarjev za prehitro in prepocasno voznjo.

Se strinjam, na avtocesti je premalo radarjev in premalo kazni se napiše.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a pskoda Pe apr 27, 2018 5:48 am

Hrvarje nimajo nobenih stacionarnih, sekcijskih radarjev pa ni nobenih zastojev razen ko delajo na cesti oz je en pas zaprt. Pri nas so skoraj vedno kolone, zastoji sploh primorka.
Pri njih ni nobene kazni do 150km/h. Pri nas ti bo za 10km/h več že pisal kazen. To govorim za ac in omejitev 130km/h
Lp
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Renault VG Pe apr 27, 2018 3:38 pm

Influenz je napisal/-a:Definicija ali koga "prehitevaš" je zelo ohlapna. Lahko prehitevam tovornjak ki je 1km naprej... Medtem ko pri prehitevanju po desni ni tega problema. Kazen bi dobil izključno ti.

Nimaš kaj prehitevat tovornjaka 1 kilometer prej, če se voziš po prehitevalnem pasu vozni pa je prazen se ali odmakneš ali pa pospešiš da ne zadržuješ človeka za sabo, pa to pomeni, da če pelje 150 km/h da pospešiš na 150 ne pa na 130 km/h
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Influenz Pe apr 27, 2018 5:18 pm

Kot sem napisal.. Premalo kazni se izda na AC
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a limas Pe apr 27, 2018 5:33 pm

Se strinjam.
Na AC je pravi kaos. Nihče več ne uporablja smernikov!
Tudi vozni pas je večinoma prazen, ko so vsi na prehitevalnem pri 110 km/h.
V primeru treh voznih pasov in ko velja prepoved vožnje za tovornjake, je skrajno desni vozni pas popolnoma prazen!
Zakon me obvezuje, da vozim po voznem pasu, kar strogo upoštevam. Danes sem od Lj. do Kp. prišel 20 min. hitreje od Toneta ali Mihata, ki sta bila neprestano na prehitevalnem, jaz pa na skrajno desnem voznem pasu.

Nujne so redne policijske patrulje v civilnih vozilih na AC.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a DePalmo Pe apr 27, 2018 10:17 pm

Problem je ker pri nas je vozni pas manj vreden od prehitevalnega. In ko si nekdo kupi audija, bmwja ali mb, misli da je boga prijel za j***a in se mu je pod častjo voziti po voznem pasu.

Se pa strinjam da bi moralo biti prisotne več policije. Ampak, a bi vi ustavili policiji na odstavnem pasu, ali se bi peljali do prvega izvoza in jim šele nato ustavili? Jaz sem se to že večkrat spraševal in nisem prepričan ... nebi rad da me kakšen nepozoren kamion nabaše na AC zato ker bi policaj rad čimprej izdal položnico ali pa pogledal če mi vsi dokumenti štimajo.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Gosic Pe apr 27, 2018 10:23 pm

Renault VG je napisal/-a:
Influenz je napisal/-a:Definicija ali koga "prehitevaš" je zelo ohlapna. Lahko prehitevam tovornjak ki je 1km naprej... Medtem ko pri prehitevanju po desni ni tega problema. Kazen bi dobil izključno ti.

Nimaš kaj prehitevat tovornjaka 1 kilometer prej, če se voziš po prehitevalnem pasu vozni pa je prazen se ali odmakneš ali pa pospešiš da ne zadržuješ človeka za sabo, pa to pomeni, da če pelje 150 km/h da pospešiš na 150 ne pa na 130 km/h


Ja to bo to ja. Sepravi gospodi ki krši CPP je potrebno pospešiti, da kršim še jaz. Ne vem na katerem planetu ti živiš, ampak kompas prav gotovo ne deluje pravilno.
Kulturni voznik bo spustil plin s pedala, počakal na varnostni razdalji 1.57 sekunde da vozilo s stotrideset kilometri na uro (po pravilih zakonodaje in pravilih, ki se jih je bilo potrebno držati ob opravljanju vozniškega izpita) prehiti vozilo na voznem pasu in nato nadaljeval HITRO proti svojim pomembnim ciljem, npr. kavici ali sprehajanju po nakupovalnih centrih. To je kulturna vožnja in kulturni odnos. Takšen odnos imam sam, ko se mi mudi na 'kavico'.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Renault VG So apr 28, 2018 10:58 am

Tudi jaz, dokler prehitevaš nekej, sploh če dovolj zgodaj nakažeš da boš prehiteval in zapelješ na prehitevalni pas , da lahko pridem na tvojo hitrost s tem, da spustim gas in ne rabim zavirat, to funkcionira super. Samo ko prehitiš se pa odmakneš in se ne cijaziš na prehitevalnem pasu do naslednjega tovornjaka, ki je 1km naprej.
 
vezuv
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: To nov 16, 2010 1:57 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a vezuv So apr 28, 2018 5:01 pm

Nikjer nisem zasledil koliko km/h se lahko vozim na prehitevalnem pasu, ce sem prav informiran je na nasih avtocestah ubistvu na obeh pasovih omejena na 130km/h. Ne me takoj napadati vendar kot vem tudi ce sem na kao prehitevalnem pasu ki naj bi bil namenjen samo za prehitevanje tovornjakov in pocasnih vozil moram voziti toliko kolikor je zakonsko dovoljeno to je 130km/h. Tudi jaz vozim vec od omejitve na avtocestah sam mi grejo pa na zivce vsi ki mislijo da lahko pa na kao prehitevalnem pasu vozijo 200km/h in jih ne sme noben ovirati. Skratka hotel sem povedati da za mene mi imamo prehitevalni pas ampak samo za trenutno prehitevanje pocasnejsega vozila pred sabo ne pa za kampiranje na tem pasu in pa voznjo po njem 200km/h. Na obeh je omejena hitrost na 130km/h zakonsko.
- skratka na zivce mi gre vsesplosna kultura slovenskih voznikov ki je vsak dan slabsa in slabsa.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a esem So apr 28, 2018 5:58 pm

Zate (nisi policaj) ni pomermbno, koliko vozi kdo na prehitevalnem. Pomembno je samo, da ga ne oviraš - torej - če te nekdo dohiti na prehitevalnem (tudi samo dohiteva), ga že po definiciji oviraš in s tem delaš prekršek. Koliko prehitro vozi on (tudi prekršek) ni tvoja stvar, torej se ne sekiraj.
 
volvo460
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne dec 17, 2017 9:14 am

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a volvo460 So apr 28, 2018 7:56 pm

Saj to je tut problem na naših cestah, ko se nekateri grejo šerife a so sami v prekršku.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a cc09 Po apr 30, 2018 5:35 am

pskoda je napisal/-a:Hrvarje nimajo nobenih stacionarnih, sekcijskih radarjev pa ni nobenih zastojev razen ko delajo na cesti oz je en pas zaprt. Pri nas so skoraj vedno kolone, zastoji sploh primorka.
Pri njih ni nobene kazni do 150km/h. Pri nas ti bo za 10km/h več že pisal kazen. To govorim za ac in omejitev 130km/h

Hrvati imajo tudi relativno dvakrat vec mrtvih na cesti, ceprav se vozijo bistveno manj. Ampak to ni pomembno, a ne da.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a pskoda Po apr 30, 2018 5:40 am

Ne vem koliko jih na hrvaškem umre letno vem samo, da imajo vsaj 5x več cest kot mi se pravi tudi če jih 2x več umre kot pri nas jih še vedno veliko manj umre kot pri nas
Lp
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a dzuro.na.izi Po apr 30, 2018 6:51 am

pskoda je napisal/-a:... imajo vsaj 5x več cest kot mi se pravi tudi če jih 2x več umre kot pri nas jih še vedno veliko manj umre kot pri nas


Kolk si ti imel matematiko??? :lol: :roll: :lol:
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a DePalmo Po apr 30, 2018 8:56 am

Se ne čudim da je tako na Hrvaškem. Sicer se nisem še kaj dlje vozil tam dol, sem pa že naredil nekaj kilometrov za mejo in lahko samo rečem da predem sem šel na Hrvaško sem naše ceste kritiziral, po tem sem nehal.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a limas Po apr 30, 2018 1:03 pm

Hrvaška ima boljše ceste od Slovenije, posebej AC. Promet je redkejši, zato je tudi vožnja z uporabo tempomata prijetnejša. V nasprotno me ne bo nihče prepričal. Vse ceste redno obnavljajo in vzdržujejo z izjemo srbskih občin - tam namerno puščajo, da vse propade, celo elektrike in vodovoda jim ne priključijo.
Te dni sem slučajno kolesaril v okolici Limskega kanala. Nisem se mogel načuditi, ko sem v nekaj minutah na tistem klancu iz ustja Limskega kanala v obe smeri naštel več kot 50 razbitih retrovizorjev.
Z najkrajšo razdaljo prehitevajo kolesarje le domačini in slovenceljni v nemških limuzinah. Toliko o kulturi.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a titanius Po apr 30, 2018 3:32 pm

Sam se dostkrat vozim na AC Obrezje-Zagreb ter Zagreb-Karlovac in moram reci da je cesta katastrofa,se vecja katastrofa je prvih par km Karlovac-Novigrad..

Kako je na ostalih nevem.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a DePalmo Po apr 30, 2018 4:44 pm

Kar sem jaz prevozil: NM - Zagreb (AC) in nato še nekaj po centru, KP - Novigrad, KP - Premantura (večina AC). Omejitve da se za glavo držiš, ampak ko pade par kapljic ti je takoj jasno zakaj. Ceste obupno drsijo kar se občuti že na suhih cestah, luknjaste bolj kot pri nas, s tem da na AC ne poznajo odstavnega pasu. Torej, ko sem se malo vozil dol, sem nehal kritizirat naše ceste.

Kako je z ostalo Hrvaško nevem, lahko da je stanje boljše.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a nered Po apr 30, 2018 6:55 pm

WTF po katerih cestah vi vozite, da opazite take razlike. Jaz sem prevozil celo Hrvasko nevem kolikokrat pa nisem se opazil neke velike razlike med nasimi in njihovimi cestami. Ne po snegu, dezju, vetru itd...
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov