Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Renault VG Če nov 30, 2017 10:44 am

nered je napisal/-a:>>Sekcijski radari pa seveda da so opravili svojo nalogo, pobrali so en kup denarja, to je pa tudi edini razlog.<<

To izjavo vidim vedno, kadar se govori o novih radarjih. Mislim resno zakaj bi nekoga kaznovali zato, ker krsi zakon. Kira idiotska zamisel je to, da bi morali odgovarjati za krsenje zakona, kir b**** si je zmislil kaj takegea. Ja tisti, ki so storili prekrsek, so dobili kazen, noben ni brez razloga dobil kazen.

Vredu ja, dobro da si angelček in ne narediš nič narobe. Prehitra vožnja je precej manjši problem kot pa vožnja pod vplivom alkohola ali pa uporaba telefona. Samo ja, lažje je postavit stvar da kasira pa je. Vse za "varnost" :roll:
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a TrijoAdijo Če nov 30, 2017 10:48 am

Dejstvo je, da če bi se ljudje držal prometnih predpisov in s tem tudi omejitev hitrosti......ne bi bilo tulk raznoraznih stacionarnih radarjev. Samo primer v LJ: Na treh mestih so nabil t.i. superradarje. In dejansko se folk zdej tam vozi bolj po omejitvah kot kadarkoli prej. Torej,namen je dosežen, če pa kerga pilota še ujamejo pri nizkem preletu, pa tut ni nič narobe.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a danci1973 Če nov 30, 2017 10:50 am

nered je napisal/-a:Kira idiotska zamisel je to, da bi morali odgovarjati za krsenje zakona, kir b**** si je zmislil kaj takegea. Ja tisti, ki so storili prekrsek, so dobili kazen, noben ni brez razloga dobil kazen.

Razen, da ni nobenega dobrega razloga za omejitev 100 km/h čez ta odsek avtoceste (v normalnih razmerah). Kar je nenazadnje povedal sam tip iz Generalne policijske uprave rekoč:

“Kljub temu pa je tu še nočni čas in določeni odseki, kjer razmere še vedno dopuščajo, da nekateri vozijo drastično prek omejitev,” pravi Robert Vehovec sektorja prometne policije pri Generalni policijski upravi


Torej - če razmere dopuščajo, zakaj imamo (drastično?) prenizke omejitve?
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a nered Če nov 30, 2017 11:27 am

Renault VG je napisal/-a:Vredu ja, dobro da si angelček in ne narediš nič narobe. Prehitra vožnja je precej manjši problem kot pa vožnja pod vplivom alkohola ali pa uporaba telefona. Samo ja, lažje je postavit stvar da kasira pa je. Vse za "varnost" :roll:


Jaz za sebe ne govorim, sam vozim po predpisih 99.9% vozim na tempomat, ker za 5 min mi je vseno mi pa ni vseno za 50EUR oz. kolikor vec odstejem za tank, ce bi vsak dan vozil 150-180 na na nogo. Sam prav tako, k vsak drug nardim kako bedarijo na cesti.

Konec koncu pa preehitra voznja ni manjsi problem je povsem enak problem kot alkoholizirana voznja ali uporaba telefona med voznjo in ce imamo AC policijo, ki kolikor se da dobro lovi/izlocuje alkoholizirane voznike in tiste na telefonu imamo tu tudi sekcijske radarje za tiste, ki prehitro vozijo. Kar se tice sekcijskega radarja, ki je stal Trojane-Brezovica je definitivno povecal varnost, neprimerljivo bolje je bilo sedaj kot prej.

>>Torej - če razmere dopuščajo, zakaj imamo (drastično?) prenizke omejitve?<<

100km/h skozi dva tunela in nadvoz je povsem OK omejitev. Razmere zvecer dopuscajo vecjo hitrost, ker je veliko manj prometa a to se vedno neopravicuje prekoracitve. Drugace pa noben ti ne brani prekoraciti omejitev.

Se strinjam, da so nekjer omejitve nesmiselno dolocene ampak za Slovenske ceste in voznike je 130km/h (tudi kjer cesta naceloma omogoca veliko vec) najboljsa omejitev.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Renault VG Če nov 30, 2017 11:34 am

Meh brezveze, upam, da bom do takrat, ko bo en kup teh radarjev povsod imel dovolj denarja, da kupim nekaj, kar me bo samo peljalo ker potem mi bo itak vseeno za vse. Za zraven bom imel pa še enega hot hatcha za gonit po lokalnih cestah pa bo, problem varnosti rešen, ali pač ne?
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a nered Če nov 30, 2017 11:48 am

To mi je tko smesno ne recem, da bi bil sekcijski radar med vsakim izvozom. Ampak tko en odsek, ki ga prevozis v 3eh minutah pred in po njem pa imas 20 min ravnine da lahko pritiskas in teh 3min je enostavno prevec lol ne gre bo treba met avtopilota lol
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a abbe Če nov 30, 2017 1:08 pm

nered je napisal/-a:
DonFilipo je napisal/-a:
nered je napisal/-a:Ce nisi mogel zdrzati ~3min na 100km/h potem mores pa res bit varen voznik. Js sm takoj, za, da uvedejo cim vec teh sekcijskih radarjev, ker je bilo po dolgem casu prav prijetno vozit skozi ta odsek. Vecina ljudi se je drzala razdalje, nobenega drkanja, blendanja. Tko, da se veselim povratka naslednje leto.

Kako ti bo sele, ko bo pri Trojanah sekcijski radar v obe smeri in pa Trojane-Brezovica, Tojane-Vransko. V smeri Ljubljane vec ne bo postavljen takoj po tunelih ampak bo pokrival celoten odseek skoraj, do izvoza Brezovice.

Na sreco pride se na primorsko in dolenjsko AC in Maribor–Razdrto. Kje bosta pa druga dva pa se se ne ve, verjetno proti murski in jesenicam.


Ej, ce pa to res naredijom potem pa ni druge kot uporabiti svetlobran na tablicah da se jih ne vidi!
Ali je druga moznost se pritoziti na Ustavno sodisce ker krsijo moje osnovno pravo da sem svoboden!.

Cigan! Samo da im je kesirat. Guzve bodo se vecje, pretocnost manjsa, vecina bo tok usrana da bodo vozli se pocasjene kot je dovoljeno. Skratka ziva katastrofa, Prej a slej bo poclo in se bo zgodilo kot je bilo na Reki pred leti.

Reska obvoznica zaradi nekaterih pomankljivost ni mogla dobiti kategorije "hitre ceste" in so bili prisiljeni omejiti hitrost na 60km/h. Folk je znoru. No, cez nekaj casa je policija javno povedala, da omejitve ne smejo spremeniti, ampak da ne bodo merili in ustavljali. Mislim da imajo samo eno ali dve kameri pred tuneli na 80km/h. In sedaj se lepo vozi 90-100. Seveda problem pa pride poleti ko je veliko turistov in se eni drzijo omejitev - obup.


Je par clankov ce bilo napisanih. DARS je z sistemom dokler je bil aktiven pridobil nekaj cez 300.000 EUR stem, da je sistem bil kar dostikrat ugasnjen. Se pa je po njihovih merilih izkazal in sedaj bodo investirali 1mil EUR za nabavo 7 novih sekcijskih radarjev. Od lokacij so javili, da se vraca Trojane-Brezovica stem, da sedaj bo kamera na koncu odseka, kjer se konca omejitev 100 (druga modra tabla pred izvozom). V nasprotno smer naj bi bil Trojane-Vransko (oz. do konca zadnjega tunela do konca zavoja).

Guzve ne bodo vecje, pretocnos ne bo manjsa, vecina se bo kot se je sedaj vozila na tempomat. Vsaj ce je to obobje vzeti za primer. V casu od kar je bil sekcijski radar se je promet na tem odseku neprimerno izboljsal. Ne pomnim enega zastoja, vecinoma vsi so vozili glede na omejitev in drzali varnostne razdalje. In ne samo na tej relaciji ampak ljudje so zaceli po pravilih voziti ze pri prvem tunelu iz smeri vranskega.

Po mojem mnenju definitivno vredno nakupa.

optimist. po cemsklepas da se jeizkazal za uspesnega?a zato ker so vozil po omejitvah?
toni merilo.
se zmer bom lah vozu 150 pa ne bo kazni ko bojo seksijski radarji.


Kaj pa je merilo ? Ker kolikor sem jaz opazil je sistem dosegel svoje. 9/10 ljudi je vozilo po omejitvah, drzalo varnostno razdaljo, veliko bolj umirjen promet nobenega bledanja, limanja, izsiljevanja.. Ne spomnem se nobenega zastoja (vozim vsak dan 7-9 uro kakor kdaj). Za enkrat podatki trdijo kontra tebi.


Zame to ni merilo. res ne. ne trdim da se promet ni umiril.se je do neke meje. varnostne razadalje sigurno ni. če govoriva o pravilu 2 sekund?
bol zanimivo mi je potem kaj se dogaja po predorih. nekateri potem še vedno vozijo 106 kmh, tudi potem ko je na spodnjem klancu tabla za 130.
večina jih pa počaka na tiste dve bele črte na tleh in potem pune bombe naprej da nadoknadijo "zamujeno" in to po hribu dol čez viadukt, tisti ki se tam vozimo redno vemo da v zimskem času tam nikoli ne sije sonce in je vedno ledeno oz mokro.
in kaj je država dosegla? umirila je promet na odseku ki prej ni bil nevaren (v kolikor se ne strinjaš pokaži kdaj je tab bila kakšna smrtna nesreča zaradi previsoke hitrosti) in je vse to premaknila za 6 km naprej na most po hribu navzdol v ovinke.
zelo pametno ja.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a DonFilipo Če nov 30, 2017 2:25 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Dejstvo je, da če bi se ljudje držal prometnih predpisov in s tem tudi omejitev hitrosti......ne bi bilo tulk raznoraznih stacionarnih radarjev.


Evo, prihajo samovozeca vozila ki se bodo striktno drzala vseh predpisov. Ustavljala vsakic ko zaznajo pesca, drzala pravilno varnostno razdaljo. Vsi bomo samo potniki. Le redki se bodo izjemoma dotaknili volana - z posebnim dovoljenjem, seveda.

Potem se boste nostalgicno spominjali danasnjih casov in jokali ker vec ne morete voziti “po svoje”. A zgleda da prav to zelite ze zdaj!
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a nered Če nov 30, 2017 2:40 pm

To bi bilo tops. Voznja z max hitrostjo konstantno, nic vec nepotrebnega cakanja na semaforjih, nic vec zastojev. Med voznjo lahko zapis, v miru pojes zajtrk/popijes kafe, pogledas kako tv serijo al odigras kako igrco itd.. Ko bomo to en dan dosegl bo utopia vprasanje ce nasa generacija to dozivela.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a danci1973 Če nov 30, 2017 3:05 pm

Mislim, da imaš preveč zaupanja v tehnologijo oz. v ljudi, ki jo ustvarjajo...
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a DonFilipo Če nov 30, 2017 3:44 pm

nered je napisal/-a:To bi bilo tops. Voznja z max hitrostjo konstantno, nic vec nepotrebnega cakanja na semaforjih, nic vec zastojev. Med voznjo lahko zapis, v miru pojes zajtrk/popijes kafe, pogledas kako tv serijo al odigras kako igrco itd.. Ko bomo to en dan dosegl bo utopia vprasanje ce nasa generacija to dozivela.


Sej mas ze zdej vlak in avtobus - usedi se in igraj igrce. Jst bom pa se vedno drajvu tako kot se spodobi za homo sapiensa!

P.S. in ja, tvoja utopija pride zelo hitro, sam se se ne zavedas.
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a nered Če nov 30, 2017 5:29 pm

Avtobus za vecje ljudi ni opcija. Ce bi imeli vlak kot v Koreji in na Japonskem z velikim veseljem. Dvomim pa da bomo kmalu docakali avtonomne ceste.
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a plinaš Če nov 30, 2017 8:40 pm

DonFilipo je napisal/-a:@For: Res nimam razumevanja do takih kot si ti - stopiti na zavoro je najhujse kar lahko naredis - ker se potem jaz znerviram in se s svojim ogledalom dotaknem tvojega... no tuki ponavadi nehate biti Al-Bahati.

Moja mati ne vozi, ker je slaba voznica. Vozi se z avtobusi in vlaki. Pika! Nimam tolarance za slabe voznike, ki so nevarnost na cesti. 80-letnik je varnostno tveganje. Nimajo kej poceti za volanom. Tudi po avtobusih delajo guzvo. Naj sedijo doma, kuhajo, urejajo vrt in pazijo vnuke. Cetega niso zmozni, potem pa v dom za ostarele!

Vozi se tako "DA NE MOTIS DRUGE V PROMETU" - jasno? Ce vidis koga da se ti priblizuje, se umakni. Ampak ponavadi se po AC vozi tako da vsak hoce prehiteti se 10km kolone pred sabo - dejte se DESNO! Hitrejsi gredo mimo. Razlozite to vsem voznikom, ki jih poznate.

Razumem da vozis 100km/h z tasco in to je prav, a nimas kej poceti napreitevalnem pasu. In tista gospa iz videa sloh nebi smela vec voziti. Vidi se kako ustrasena je. Zaradi strahi vozi (pre)pocasi, nesigurna je, in bo naredila kardinalno napako prej-a-slej!


car si..
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a TrijoAdijo Pe dec 01, 2017 7:31 am

DonFilipo je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:Dejstvo je, da če bi se ljudje držal prometnih predpisov in s tem tudi omejitev hitrosti......ne bi bilo tulk raznoraznih stacionarnih radarjev.


Evo, prihajo samovozeca vozila ki se bodo striktno drzala vseh predpisov. Ustavljala vsakic ko zaznajo pesca, drzala pravilno varnostno razdaljo. Vsi bomo samo potniki. Le redki se bodo izjemoma dotaknili volana - z posebnim dovoljenjem, seveda.

Potem se boste nostalgicno spominjali danasnjih casov in jokali ker vec ne morete voziti “po svoje”. A zgleda da prav to zelite ze zdaj!


Glede na biserne izjave v tej temi in glede na dogajanje na cestah ti lahko potrdim,da očitno vozim po svoje (beri: po omejitvah in preprečevanju ogroženosti sebe in sopotnikov s strani raznoraznih drekačev).
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Ivan36 Pe dec 01, 2017 9:15 am

Full dobr, da je sneg uletu 8) :lol: :mrgreen: Končno so ceste prazne mečkačev in ostalih cipres!!! Gremo v sredo v Idrijo in vojla VSE prazno pred TUŠ centrom :D :DDD Enako je bilo včeraj .... Upam, da tako vreme traja vsaj decembra :evil: PS bo pa vsa ta brozga poledenela ako je niso sinoči odplužili, cca ene 6 cm mokrega snega na parkingu :roll: :twisted:
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Fnatic Po dec 04, 2017 10:52 am

Ah..zdaj so šele mečkači prišli na vrsto. Bo šel prehitevat z 90kmh. Ker pač več ne bo upal. Je pa res, da sem navajen že tega vsak dan in si gač vzameš ''lagano''. Kaj pa boš? Lahko se samo pi*diš na voznike, ki ne znajo speljat ob zeleni, vozijo ko po ja*cih pa še vključevat se ne znajo (pospeševalni pas zame pomeni pospeševanje in ne vključitev s 30kmh). Daš musko bolj na glas in uživaš v trobljenju, mahanju in pi*dakanju voznikov, ki sem jim mudi sekat v škarjice vsakega, ki ne vozi najmanj 20 čez omejitev.
Ba-dum tssssssss =P
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a titanius Po dec 04, 2017 12:10 pm

2dni nazaj je eden pred mano na AC ca. 2km cik cak vozil malo na prehitevalnem,malo na voznem. Pospesim do 150-160,on ima en avto dobrih 500m pred sabo in se vkljuci prehitevat tako zgodaj. Ko me je zagledal da se hitro priblizujem,se je odmaknil nazaj na vozni pas ter zacel nekaj z rokami krilit,zraven je se govoril nekaj.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Fnatic Po dec 04, 2017 2:03 pm

No ja, to pa ja ni nič novega :lol:
Ba-dum tssssssss =P
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a svetilnik Po dec 04, 2017 6:33 pm

No, sedaj pa še jaz... Poleg stvari, ki so verjetno že omenjene, parkiranje na prostoru za invalide, na prehodih, vožnja po prehitevalnem pasu na AC, metanje smeti iz avta... moram dodati še nekaj. Ogromno sem in vozim po italijanskih mestih in vožnja tam je lahko pravi užitek. Vsi so hitri in urni, štartajo takoj pri zeleni, ovire na desnem pasu, ko nona parkira na cesti in nosi iz avta svoj nakup, ni ovira, vsi jo obidejo... lahko bi našteval še in še... Pri nas pa, npr po Lj, vse zasanjano, verjetno na antidepresivih, sami ne vedo kaj bi v življenju... prav tak občutek imam... Dajte malo življenja! ;)
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Gosic Po dec 04, 2017 6:48 pm

No ja, ta Italija ima tudi cvetke. Trije pasovi, skrajni desni prazen ali pa sem pa tja kak tovornjak, sredinski poln, na prehitevalnem pa podobno kot pri nas - kamikaze s +150,160km/h. Da ne omenjam niti tega, da lahko na sredinskem ali skrajnem desnem naletiš na nekoga, ki vozi 70km/h. Nekaj podobnega bi bilo verjetno pri nas, če bi imeli tretji pas. Je pa nekaj res. V Italiji vsaj vidiš napis : keep right oz drži se desne strani. Kar je pri nas tabu, če greš npr. pred trojanskimi tuneli v smeri MB že kar v štartu na omenjen pas. Se je boljše gužvat, pa zavirat v klanec in prehitevat na knap.
Zadnjič spremenil Gosic, dne Po dec 04, 2017 6:51 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov