Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a hippo To jan 24, 2017 4:59 pm

Najboljši so ateji, ko se vozi na magistralki (omejitev 90) s 60 km/h, potem pa pride v naselje pa pospeši na 70 km/h. :roll:

primozek68 je napisal/-a:A res al kaaaaj? Faak. Kr spelou, pa to. Ti pa eno nižje, pa to.

:lol:
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a titanius To jan 24, 2017 10:46 pm

hippo: popolnoma se strinjam. Zadnjič peljem na hitri cesti in prvi v koloni pelje 60-70 kjer je omejitev 100-110, kasneje pa skozi naselje namesto 50 ni zmanjševal niti malo. Katastrofa.In take stvari mi gredo na živce. Prehitet pa 4 avte pred sabo nisem mogel, ker je bila dosti prometna cesta.

Lp
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Reaper85 Pe jan 27, 2017 9:38 pm

V tako počasnem prometu kot je zadnjih par let (kako je bilo 10-20 let nazaj bo moral kdo drug povedat, ženske in starejši so sigurno tudi bili, ampak je bilo verjetno vsaj več moških, ker zdaj brez da pogledaš v avto, bi težko rekel, da sploh še kak moški vozi), vsekakor pomaga, če imaš 200KM.
Ampak če se ti eden popolnoma ustavi pred krožnim, čeprav tisti nasproti še komaj da je zapeljal v krožno, in je vozil samo 10-20, potem gre pa na isti izvoz tisti, ki ga je prvi spustil, in se vozi tolk počasi kot je sploh mogoče, polžje pospeševanje do 50 na omejitvi 90, potem ko ga le prehitiš, te pa iz stranske kjer je trgovski center eden izsili in vozi do naslednjega krožnega 40, nasproti že par avtomobilov, tako da ne moreš prehitet, prideš v naselje in se ti spet en vozi komajda 40, pa seveda da izgubiš živce, in v takem primeru ti ne pomaga še tako močan avto.
Točno to se mi je zgodilo včeraj, ura okol 15-ih je najbolj katastrofalna, ker se očitno nobenemu ne mudi domov k ženi in obratno.
Da bi se za takimi vozil pa ne obstaja avta, ker sem še s 50KM avtom prišel do 120 na omejitvi 90, 100 pa ni bil noben problem vozit.

K sreči ni vsak dan tako, in se mi je danes bolj poklapalo. Čeprav izsiljevanje je bilo spet na vrsti, čeprav sem že mislil da se je folk tega odvadil, ker je bilo dolgo od zadnjega. To moraš bit resno moten, da se greš vključit, če vidiš da se približuje avto, ocenit ali gre ta 50 ali 100 bi pa moral znat vsak.
Seveda se da iz 100 pravočasno zmanjšat na 40-50, bolj me moti to da moram potem še 500m vozit s tako hitrostjo.
Resno, 5s se jim ne da počakat, potem ko so na glavni cesti, imajo pa očitno kar naenkrat 1 uro na razpolago.
Jaz če se vključim pred enim, seveda ko ocenim da je še daleč, se vključim s polnim plinom. Čeprav to so redki primeri, povečini raje počakam, če bi hotel šparat bencin, pa sploh ni druge variante kot da počakaš.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Fnatic Po jan 30, 2017 8:37 am

Sej večina dela to tudi na AC. Ga prehitevaš, za tabo nikogar ampak on se odloči, da bo pa tudi prehiteval in ti 5cm pred odbijač zapelje, da komaj zbremzaš, on pa prehiteva na koncu s 110 max. Potem pa seveda še pogumno mahanje z rokami, kazanje sredinca in blendanje. Ti se pa lepo je*i, če si se ravno takrat odloču takega kretena prehitevat. Se vračam iz primorske v soboto proti večeru, pa mi en d**** v novem BMWju nontop blenda. Se mku umaknem (gneča povsod) in ne, on me ne prehiti. Jaz grem nazaj ponovno prehitevat, on spet blendat. Pa za koji k.???? Kok mi gre to na živce. Vsi nekaj blendajo, trobijo in ne vem kaj, potem pa nič od njih in se za tabo lepo postavijo na voznega. No saj potem pa tudi faca: Pred mano voznik začne prehitevat, jaz za njim prav tako. Voziva okoli 105. Jaz imam varnostno razdaljo (vedno jo imam, zato se pa tako veselo vsi vrivajo pred mene). Nakar se po prehitevanju on umakne, jaz pospešim do 120. Več nisem potreboval, nikogar za mano. Se postavim na vozni pas in peljem naprej. Tip pa mi začne na polno blendat in se zaganjat proti meni ala gas,bremza,gas.bremza..Pa a smo normalni? Moja je rekla, da sploh ni več normalnih voznikov ampak sami divjaki, očkovi sinčki z avti na fafing in lizing pa seveda presrancev, ki kupijo novega nemca, potem pa ga vozijo kot da prvič avto vidijo. Pravi, da si ne upa več niti vozit (še sreča, da ima zdaj službo za z mestnim busom se vozit) niti z mano. Pa čeprav meni zaupa, žal ostalim ne. No ja, malce dolg post ampak kar ne morem mimo bedakov, ki izsiljujejo in se potem pizdakajo nate in pa seveda tri četrt neupoštevanja pravil.

Da ne govorim o vožnji čez rdečo, ki je postala očitno nacionalni šport. Da vam je*em vse po spisku. Najhujši je rondo Tomačevo. Pa niiti enkrat ni, da se ne bi čez rdečo peljali s strani. Prokleti pi*duni. Zakaj se jezim? Ker sem ravno 14dni nazaj nabasal tako eno babo, ki je boli jo k...šla čez rdečo. naje*al pa sem ga jaz in moj avto. Pa ne uno rdečo kao čaki, še js malo pospešim, še nimajo uni zelene. Ta je šla na polno notri. Smo mi že speljali. potem pa baaam, v desni bok in me je odneslo stransko še vsaj dva metra v levo. Njen izgovor? V službo se ji mudi. A tako se 90% folku, ki vozijo čez rdeče?? Pejte prej od doma!!!
Ba-dum tssssssss =P
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a BlackT Po jan 30, 2017 8:51 am

Haha, vožnja čez rdečo ja, sploh kjer je delo na cesti. Vsa kolona ne gre čez zeleno, se ustaviš pri rdeči luči, pa še vsaj ene 5 debilčkov mimo tebe. Dohitiš jih pa čez manj kot 5km, oni se cjazijo za kolono, ti imaš pa vsaj tiste 5km prazno cesto :lol:
 
crv3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr apr 12, 2017 4:16 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a crv3 Če apr 13, 2017 3:25 pm

-Počasni vozniki pri speljevanju in potem še stotine metrov pod dovoljeno hitrostjo, zadaj pa kolona.
-Dizelaši z dimom in smradom.
-Varčevanje s smernimi signali.
-Agresivnost na obvoznicah.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a srcnik Če apr 13, 2017 4:45 pm

Danes v lj in ni bilo prvič:
- Ženska: peljema se vzporedno po dveh pasovih, nakar ona brez da bi pogledala brez smerokaza kar zavije levo na moj prehitevalni pas, jaz zahupam in zapremzam ona še pa kar sili na pas in potem dvigne roko kao v opravičilo. Pa fora je, da ni bilo nikjer nobenega prometa, startala sma pred tem vzporedno kot prva iz semaforja... Kot kure brez glave, kar silijo nekam... Svašta je res že na cestah...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a limas Če apr 13, 2017 5:56 pm

Pred dnevi sem vozil za ljubljansko damo s prenapumpanim egom, od Ljubljane do Postojne. Dama ni niti enkrat uporabila smernikov. Metalik zlat fordov ali oplov mali enoprostorec. Verjetno je vozla do Kopra.

Vse več je tudi starejših možakarjev, ki se po CP Log nikakor ne umaknejo na vozni pas z namenom, da prehitijo naslednji šleper nekaj km naprej. Nakazan smernik in celo rahlo blendanje ne pomaga. Edina rešitev je prehitevanje po desni, ampak tudi takrat se ne dajo - pospešijo kar se da in mahajo z rokami. To še ni vse: v retrovizorju je isti voznik še vedno viden na prehitevalnem pasu, za njim pa kolona od Loga do Vrhniškega klanca.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a nered Če apr 13, 2017 7:11 pm

Da nimamo konkretne AC policije v Sloveniji, ker jo zelo potrebujemo. Prej tega nisem toliko opazil sedaj, ko pa sem vsak dan na AC pa katastrofa..

Folk je na AC zelo prevec agresiven. Varnostne razdalje skor ne obstajajo, nepotrebno prehitevanje, podjebavanje drug drugega, vsak dan vidim nekoga da al bledna nekomu umaken se mi ceprav se mu nima kam umaknat ali pa nekoga, da zanalasc pokne po bremzi ko se mu nekdo zalima za rit, eni namerno vozijo prevec pocasi...

Nucamo AC policijo, v vecjem stevilu, bolj aktivno. Pa vec stacionarnih radarjev umaknat in nadomestit z casovnimi/sekcijskimi.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a srcnik Če apr 13, 2017 7:49 pm

Pa radarji niso rešitev, kultura je!

V nemčiji se lahko po dvopasovnih ac voziš 200+km/h, ne zato ker je zakonsko dovoljeno, ampak, ker je kultura ljudi na zelo visokem nivoju. Tam ne vidiš ljudi, ki vztrajajo na prehitevalnem kljub praznemu desnemu pasu, ne prehitevajo s 100km/h ampak pospešijo med prehitevanjem, uporabljajo smerokaze, pogledajo in znajo ocenit če lahko menjajo pas, ne blendajo kot nori ampak počakajo, da se lahko umakneš...

Mi smo pa čedalje večji balkan, kamorkoli pogledaš (Gospodarstvo ala. Bavčar, Kriminal ala. neki Bojevniki, Najbolj koruptivni župani so najbolj cenjeni, Odvetniki, ki največje lopove zastopajo in oprostijo so tudi najbolj cenjeni, 100% dokazi da je nekdo kriv se izločajo zaradi kao nekih procesnih napak ali pa nepravilnosti, kriminalni primeri zastarajo, prvi smo v korupciji...)

To pomanjkanje kulture, etike, morale in "kmečke" logike se pozna tudi na cesti...
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a nered Če apr 13, 2017 8:02 pm

Slovenija je balkan pa ce se se nevem kulk pretvarjamo, da ni : D

Pri nas mamo prevec agresivne ljudi na cesti, tako, da AC brez omejitve pri nas najverjetneje nebi naredila nobene spremembe. Tud ce bi dodal na vsako AC se dva pasova se vedno bi nasu 2-3 k bi zaprl vse.

Tale sekcijski radar, se je zelo lepo izkazu. Povecat stevilo teh + konkretna AC policija v civilnih avtih.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a esem Če apr 13, 2017 9:07 pm

Obstaja več (namenskih) tem, ki so nemenjene kregariji o varnosti/kulturi na cestah. Morate res vsako temo zasmetit, da pa bi pisali v ustrezno temo - ne, to pa ne. Da ne govorim o nerazumljivosti postov zaradi napak, slovničnih in vsebinskih. Npr to - "..., tako, da AC brez omejitve pri nas najverjetneje nebi naredila nobene spremembe" - pred da ("tako, da") ne bi smelo biti vejice, "nebi" se seveda piše narazen (skoraj večina na forumu to piše skupaj, čeprav se imajo za ...?), predvsem pa na AC ukinitev omejitve sama po sebi ne prinaša sprememb, to počnejo ljudje.

Nekako obrnjena analiza - neomejitev prinaša večjA kultura, ne pa da neomejitev prinaša večjO kulturo. Pri nas bi bilo z veliko verjetnostjo na AC precej več smrtnih žrtev. Sedaj vozi nad omejitvijo majhen procent (sedaj večina to tudi zna), po ukinitvi bi se povečal, pa tudi razlika v hitrosti med vozili bi se. Torej - sprememba ja, a na slabše.

In to, da smo na Balkanu, je jasno vsakomur, zakaj torej to stalno ponavljat. Raje ponavljajmo stvari/aktivnosti/reakcije, ki nas bodo peljale v "nebalkansko" kulturo - na cesti in drugje.


In BTW - zame je na AC dosti večji agresivnež tisti, ki prehiteva s 110 kot pa tisti, ki pripelje do njega in mu blenda, ker se ne umakne do naslednjega kamiona 300 m naprej.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a uros11 Če apr 13, 2017 9:44 pm

esem je napisal/-a:In BTW - zame je na AC dosti večji agresivnež tisti, ki prehiteva s 110 kot pa tisti, ki pripelje do njega in mu blenda, ker se ne umakne do naslednjega kamiona 300 m naprej.
Kar je čudno stališče, glede na to, da en ni v prekršku, drugi pa je. Sedaj, da drugi ni agresivnež, seveda ne drži. Prvi ni. Drugi je. Prvi ne bo povzročil nesreče, drugi jo bo. Drugi je i****, ne samo agresivnež. Zrel za permanentno odstranitev s cest. Za vekomaj. Medtem ko prvi ni, ne glede na to, kako vas, agresivneže, to moti. Pač nimate treh čistih glede varnosti prometa.
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Manfred Pe apr 14, 2017 7:15 am

srcnik je napisal/-a:Pa radarji niso rešitev, kultura je!

V nemčiji se lahko po dvopasovnih ac voziš 200+km/h, ne zato ker je zakonsko dovoljeno, ampak, ker je kultura ljudi na zelo visokem nivoju. Tam ne vidiš ljudi, ki vztrajajo na prehitevalnem kljub praznemu desnemu pasu, ne prehitevajo s 100km/h ampak pospešijo med prehitevanjem, uporabljajo smerokaze, pogledajo in znajo ocenit če lahko menjajo pas, ne blendajo kot nori ampak počakajo, da se lahko umakneš...

Mi smo pa čedalje večji balkan, kamorkoli pogledaš (Gospodarstvo ala. Bavčar, Kriminal ala. neki Bojevniki, Najbolj koruptivni župani so najbolj cenjeni, Odvetniki, ki največje lopove zastopajo in oprostijo so tudi najbolj cenjeni, 100% dokazi da je nekdo kriv se izločajo zaradi kao nekih procesnih napak ali pa nepravilnosti, kriminalni primeri zastarajo, prvi smo v korupciji...)

To pomanjkanje kulture, etike, morale in "kmečke" logike se pozna tudi na cesti...


Se ne bi mogel bolj strinjati. In žal, dokler ne bo kulture ostanejo samo radarji.

LP
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Manfred Pe apr 14, 2017 7:17 am

esem je napisal/-a:In BTW - zame je na AC dosti večji agresivnež tisti, ki prehiteva s 110 kot pa tisti, ki pripelje do njega in mu blenda, ker se ne umakne do naslednjega kamiona 300 m naprej.


Oprosti samo to je pa ene velika neumnost !
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a esem Pe apr 14, 2017 10:20 am

uros11 je napisal/-a:
esem je napisal/-a:In BTW - zame je na AC dosti večji agresivnež tisti, ki prehiteva s 110 kot pa tisti, ki pripelje do njega in mu blenda, ker se ne umakne do naslednjega kamiona 300 m naprej.
Kar je čudno stališče, glede na to, da en ni v prekršku, drugi pa je. Sedaj, da drugi ni agresivnež, seveda ne drži. Prvi ni. Drugi je. Prvi ne bo povzročil nesreče, drugi jo bo. Drugi je i****, ne samo agresivnež. Zrel za permanentno odstranitev s cest. Za vekomaj. Medtem ko prvi ni, ne glede na to, kako vas, agresivneže, to moti. Pač nimate treh čistih glede varnosti prometa.
Seveda nisem nikjer rekel, da drugi ni agresivnež. :twisted: Zakaj podtikanje? Je to tudi agresivno?

Glede umikanja - seveda je prvi v prekršku - in to povsem nepotrebno. Kazen za neumikanje je 80 € (če to kaj pomaga kot dokaz, da je to res prekršek. Kdo torej nima "treh čistih" (in bi hkrati še drugim solil pamet) :roll: :roll: :twisted: ?

https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/51-c ... ehitevanje
51. člen
(varno prehitevanje)
(uradno prečiščeno besedilo)

...
(3) Na smernem vozišču z najmanj dvema prometnima pasovoma sme voznik, ki je prehitel vozilo in želi prehiteti še drugo vozilo ali drugega udeleženca cestnega prometa, ostati na prometnem pasu, po katerem je prehiteval prvo vozilo, če s tem ne ovira hitrejših vozil, ki se mu približujejo od zadaj.
...
(6) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami prvega, drugega ali tretjega odstavka tega člena , razen voznika iz prejšnjega odstavka tega člena.
"se mu približujejo od zadaj" - pazite - šele približujejo, kaj šele, da so že zadaj. Če bi se striktno držali tega (torej ne vozili v prekršku in s tem ovirali druge), do agresivnosti niti ne bi moglo priti (za ta zelo pogost primer, ko je naslednji 300 m naprej).

----------------------------------------------------------

Za nekatere je torej nekdo, ki drugega na kratko opozori na napako/prekršek/nekulturo/oviranje dosti večji agresivnež kot nekdo, ki dela prekršek, ovira druge udeležence, s tem ustvarja nevarne situacije, tudi "harmonike", zmanjšuje pretočnost, se vede nekulturno, misli, da varno vozi, a je ravno obratno, dostikrat se vede kot šerif in še kaj. :!: :?: :roll:

Se vam po tej kratki razlagi še zdi moje stališče "ćudno" in "neumno"?

Saj ni čudno, da je tako na AC - če še "varni" :lol: vozniki sploh ne poznajo pravil, kaj šele da bi stvari razumeli širše.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Gosic So apr 15, 2017 1:32 pm

Moje mnenje je, da se osebnost človeka spozna na cesti. In tu pride do izraza morala, etika, spoštovanje, upoštevanje, razumevanje in na koncu lahko tudi odpuščanje.
Preveč se vozi dejansko na pamet.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a ojnica To apr 18, 2017 10:56 pm

Tukaj po Osrednji Sloveniji ne moreš bit na nič jezen, lahko si kar na vse, radio na glas, da buta in špegle zakrivt.
Vidiš na cesti vse živo od izsiljevanja, prehitevanje v škarje, sekanje ovinkov, provociranje čeprav voziš po ovinkih 70 in podobno.Nikol ni tega konca.
 
Uporabniški avatar
DonFilipo
Novinec
 
Prispevkov: 388
Pridružen: Pe okt 22, 2004 5:20 pm
Kraj: 18S; 172W - najdi na karti

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a DonFilipo Pe nov 24, 2017 7:57 pm

- vozniki ki vozijo pocasi na prehitevalnem pasu (pod 140)
- vozniki ki se ne umaknejo z prehitevalnega pasu ko si jim v ritiin jim blendas
- tisti ki pri (starih) AC postajah vozijo 60 namesto na picijo skozi z 100 (gre zelo lepo in sploh NI radarjev)
- matke ki froce peljejo v sole/vrtce z avtom in delajo guzvo ker parkirajo po plocnikih - otroci naj vec hodijo z lastnimi nogami
- starcki ki se sploh me zmigajo kak se dogaja v njihovem ozadju
-lokalni vozniki v majnih vaseh ki vozijo 35 in mimogrede pozdravljajo vse mimioidoce sosede in sorazmerno stevilu sosedov delajo guzvo na cesti
-mulci ki mislijo da vozijo bolje od mene
- nesramni vozniki ki se preseravajo, ponavadi crnih vozil visje klase in
....
--= Hasta La Vista Don =---

Impreza STi 330 SE
440i
R1200 RT
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a For Pe nov 24, 2017 9:12 pm

90% tvojega posta se bere kot nestrpnost :roll:
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov