Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a dask To dec 20, 2016 8:50 am

nered je napisal/-a:Skregano z logiko zato pa je tak idiotizem na Slovenskih avtocestah. Kakšna logika je to: Jaz imam pravico na levi pas ker vozim hitreje kot je določena omejitev.... Omejitev je na obeh pasih enaka in nizka in to z razlogom. Omejitev je na obeh ista in se lahko razvrstiš na levega ali desnega glede na zgoščenost prometa. Edine pravice, ki je nimaš tu je prevoziti z večjo kot določeno hitrostjo.


Nisem pisal o cestnini, ampak o splošnem "šerifovanju" po prehitevalnem pasu. Ne pravim, da imam večjo pravico voziti po prehitevalnem pasu, ker sem hitrejši. Pravim pa, da ti nimaš popolnoma nobene osnove zadrževat hitrejših od 130 s svojo vožnjo po prehitevalnem pasu po omejitvah ČE je desni pas prost. In točno to se dogaja po Sloveniji. Folk kampira na prehitevalnem in se mu zdi, da samo zato ker vozi na zgornji meji omejitve se mu ni treba umaknit hitrejšemu. Kontrolo hitrosti, varnostne razdalje in posledično kaznovanje v Sloveniji kolikor vem še vedno izvaja policija.
 
wavemaker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 543
Pridružen: Pe jan 30, 2004 5:10 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a wavemaker To dec 20, 2016 9:40 am

pa na živce mi gre prehitevanje na ac na tempomatu s +1 km/h, spredaj se pa že približuje tovornjak za prehiteti...
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a BlackT To dec 20, 2016 11:02 am

Če je prazna cesta prehitevam tudi s tempomatom na +1km/h, če pa vidim da se mi kdo približuje od zadaj tudi če prehitevam višjo razliko (10km/h ali več) in sem hitrejši kot 130km/h, vedno stisnem po gasu da sem prej mimo. Čakam Gosicev komentar v stilu 'zakaj bos porabil 0,03l nafte za nekoga ki je v prekrsku' :lol:
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a nered To dec 20, 2016 11:10 am

@essem

Ok se pravi nima veze ce obstaja cela kopica predstavitev na to temo, ki vsi trdijo kontra tebi vsi so narobe zaradit stigme interneta ti pa imas prav..

Ok primer kjer bi ti imel prav: Imas cestninsko postajo na katero se prikljucita dva pasova in iz nje gresta dva pasova. Potem imas prav se zaradi hitrosti ne bo naredila guzva ce se bo se bo se bo zaradi nepravilne razdalje + nepotrebnega bremzanja tudi to imas zelo dobro razlozeno.

Zdaj pa vzami za primer recimo Vransko. Pred postajo imas razsiritev z 2eh pasov na 4-5? za postajo imas zozanje z 4-5? nazaj na 2. Oboje je recmo 100m pred in po postaji.

Imas dva pasa kjer je prost pretok za osebna vozila in dva pasa za tovorna vozila, ki se morejo ustaviti. Vozila po skrajno levem pasu prevozijo cestninsko postajo z 80-100kmh, na desnem pasu po pravilu 40-60kmh skrajno desno pa morajo zaceti iz 0.

Vozila iz skrajnih desnih pasov se morajo vkljuciti v AC desni pas njim levi, kjer pa nastane prvi problem. Ker skrajno levi pas vozi hitreje kot prvi desni se vozila ne morejo tekoce prestaviti z prvega desnega na levega in nazaj in narediti prostor za tiste z skrajno desnih pasov. Kar pomeni, da morajo bremzati ali nadaljevati v obeh primerih nadaljujejo problem. Ce nadaljujejo se bo z casom desni pas ustavil ce bodo bremzali bodo zaceli delati konico ta pa se hitro razsiri nazaj cez postajo kjer je razcep levega pasu in tu dejansko ustavis promet in naredis zastoj.

Seveda lahko vozila z AC desnega pasu se vsilijo v levi pas da naredijo odprtje desnega ampak potem morajo bremzati tisti za njimi, posledicno zaradi vecje hitrosti morajo bremzati vsi na levem pasu kar se nadaljuje vse nazaj cez cestninsko postajo in na koncu po razsiritvi pasu ustavijo levi pas. Vsak na levem posledicno brrmza vec dokler na pride do popolne zaustavitve.

V vseh primerih se skrajno desni pasovi upocasnijo in povsem ustavijo kar se nadaljuje nazaj cez postajo in ustavi celoten desni pas.

Ce bi pa oba AC pasova vozila z isto hitrostjo razvrscanje med njima vec ni problema posledicno tisti za njimi bremzajo manj odpiranje prostora za skrajno desne vec ni problem in promet lahko poteka tekoce seveda je tu se vedno problem nepotrebnega zaviranja.

Pomisli kako vi bilo ce nebi imeli prikljucevalnega pasu na AC in bi vsak avto se na AC vkljuceval z recimo 0-50kmh medtem ko drugi vozijo 130+ posledicno. Prvo bi bremzali tisti na desnem pasu, medtem ko bi tisti na levem pasu vozili hitreje nato bi se tisti z desnega zaceli razvrscati na levega posledicno bi se upocasnil tudi levi in tudi ustavil odvisno od koliko vozil se prikljucuje na AC. Zato pa probas izenaciti hitrost ob prikljucevanju ker se tako lahko nemotece prikljucis v promet.


Pa ne samo na to temo ampak na splosno zakaj se zastoji naredijo v kroznih, zakaj zaradi nepotrebnega bremzanja, zakaj zaradi nepravilne razdalje, zakaj zaradi zozanjev itd.. mas youtube posnetkov in prezentacij z ustanov in posameznikov, ki so prisli do istih zakljuckov in kaj noben od njih nima prav : //
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a esem To dec 20, 2016 1:14 pm

Torej smo prišli od splošnega na en sam konkreten primer. Še vedno čakam na kakšen link. Internet je poln dreka in zlata. Ne da se mi iskat (in mešat drek), ti praviš, da so razlage (vem tudi sam, da kakšne dobre so gotovo), zato ga pogumo prilepi.

Glede tega primera, ki se ga da posplošit (vsaj ti tako delaš) - bom kar nadaljeval s tvojimi tezami/predpostavkami.

Rekel si, da so hitrejši povzročitelji zastojev in da če bi vsi enako hitro vozili, le-teh ne bi bilo. To bi bilo možno samo, če bi tudi vključujoči tovornjaki imeli isto hitrost. Torej bi morali avti po cestninski zelo počasi pospeševati - da bi jim kamioni lahko sledili (za doseganje iste hitrosti). Se ti to zdi dober sklep? Tudi v realnem življenju?
Bullshit!

Dejstvo je, da hitrejši nikakor niso krivec, krivec je izključno projektant in "vzdrževalci" AC in to zaradi moćno prekratkih pospeševalnih stez (200 m namesto +1 km?), kjer kamioni (tudi kakšni počasnejši avti, prikoličarji, kombiji...) ne morejo dovolj pospešit do "varne" (približno iste) brzine. Verjamem, da se viaduktov ne da razširit na tri pasove, verjamem pa tudi, da bi se to dalo narediti na izhodih iz cestninskih tudi sedaj (zato vzdrževalci).

Je zdaj bolj jasno, da principa harmonike ne moreš raztegnit na vse primere?
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a nered To dec 20, 2016 1:50 pm

Prvo jaz ze od zacetka govorim o cestninskim nevem od kod da na splosno govorim.

Preberi se enkrat problem pri vkljucevanju ni problem ker tovornjaki startajo iz 0 ali sploh ker so tovornjaki. Problem je ker jim ne mores omogocit da se tekoce prikljucijo. Tisti, ki morajo startati iz 0 bodo imeli malo vecji zamik ce levi in desni pas potujeta z isto hitrostjo se z desnega lahko lazje in tekoce prestavijo na levega omogocijo tistemu z skrajno desne da se vkljuci v odprtje in nato do naslednjega tovornjaka spet nadaljujejo tok po desni. V takem primeru ni potrebno levem pasu bremzati, kar pomeni, da se za njimi ne dela zastoj.

Se pravi 2 pasa potujeta z isto hitrostjo in pravilno varnostno razdaljo. Pride avto z prikljucnega pasa se pretok z desnega prestavi za ta en avto v tistem segmentu ceste v lev pas avto z prikljucnega pasu se prestavi na desni pas in ker je omejitev prav zaradi tega razloga nastavljena nizko nima problema izenaciti hitrosti in tako ne dela zastoja za njim. In imas tekoc pretok.

Ce pa levi pas vozi 100, desni 40, skrajno desni 20 tu ne vidis problema zakaj bo nastal zastoj resno ??


Malo tesk je tkole pisat na telefonu. Se opravicujem za slovnicne napake.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a dzuro.na.izi To dec 20, 2016 2:20 pm

Na živce mi gre ko se začnejo takile nepotrebni dvoboji in blatenja na tem forumu! Pravzaprav jih je kr precej.

Mogoče je pa tudi to samo tipično Slovensko??
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Cefizelj To dec 20, 2016 6:34 pm

Na živce mi gre izraz "tipično slovensko". :)

...predvsem ker se z njim mlati vsepovprek in vse meče v isto vrečo. In ker smatra slovenskost za slabšalno.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2185
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a RedBaron To dec 20, 2016 8:45 pm

Živcirajo me tovornjaki, ki se vozijo max 40 km/h in veselo ignorirajo vsa mesta, kjer bi lahko spustili kolono mimo. Takrat pa ni nikjer policajev, ko pa jaz grem prehitevat na polni črti, se pa takoj z lučmi zažene za mano... :sadd
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a maniaxxx To dec 20, 2016 10:01 pm

nered je napisal/-a:Prvo jaz ze od zacetka govorim o cestninskim nevem od kod da na splosno govorim.

Preberi se enkrat problem pri vkljucevanju ni problem ker tovornjaki startajo iz 0 ali sploh ker so tovornjaki. Problem je ker jim ne mores omogocit da se tekoce prikljucijo. Tisti, ki morajo startati iz 0 bodo imeli malo vecji zamik ce levi in desni pas potujeta z isto hitrostjo se z desnega lahko lazje in tekoce prestavijo na levega omogocijo tistemu z skrajno desne da se vkljuci v odprtje in nato do naslednjega tovornjaka spet nadaljujejo tok po desni. V takem primeru ni potrebno levem pasu bremzati, kar pomeni, da se za njimi ne dela zastoj.

Se pravi 2 pasa potujeta z isto hitrostjo in pravilno varnostno razdaljo. Pride avto z prikljucnega pasa se pretok z desnega prestavi za ta en avto v tistem segmentu ceste v lev pas avto z prikljucnega pasu se prestavi na desni pas in ker je omejitev prav zaradi tega razloga nastavljena nizko nima problema izenaciti hitrosti in tako ne dela zastoja za njim. In imas tekoc pretok.

Ce pa levi pas vozi 100, desni 40, skrajno desni 20 tu ne vidis problema zakaj bo nastal zastoj resno ??


Malo tesk je tkole pisat na telefonu. Se opravicujem za slovnicne napake.



Če te prav razumem, zastojev ne bi bilo, če bi se na cestnini vsi ustavili in obstali tam, ker ne glede na to kako počasi greš ( tudi 40 če že hočeš ) še vedno tovornjaki stojijo, torej, se moram tudi jaz ustaviti, da ne bo zastoja?


Sicer pa ne vem kje ti vidiš te strašne zastoje na cestninah...

Aja, vsak dan več stvari mi gre na živce..se vidi da se staram :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a hippo Sr dec 21, 2016 7:04 am

En je sigurno že pred mano napisal, ampak predvsem vozniki poljskih in madžarskih šleperjev so našli nov hobi, skakanje iz voznega na prehitevalni pas na lj obvoznici. Vozijo tisi šleper kot da je bmw, so zelo agresivni. Pridobijo nič, možnost nesreče pa zelo povečajo. Vsekakor to ne velja za vse, ampak po inteligenci me spominjajo na nogometaše (v stilu pozdravljam starše, prevsem očeta in mamo... :lol: ).
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a dask Sr dec 21, 2016 9:21 am

Na živce mi grejo traktoristi ob sedmih zjutraj na najbolj prometni (in edini) cesti iz mojega kraja, ki točno takrat, ko je promet v službo najhujši, morajo prepeljat kup peska, gnoja itd. nekam. In se ne umaknejo, čeprav je za njimi 2 km kolona.
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a BlackT Sr dec 21, 2016 9:26 am

Nadaljujem v stilu daska - na živce mi gre en tip na specialki ki ob popoldanskem navalu prometa na soški (Solkan-Kanal) goni svoj bicikilel, čeprav ima na drugem bregu Soče asfaltirano kolesarsko stezo (res ni za podiranje rekordov, ampak bolje kot samomorilska vožnja po glavni cesti z ogromno prometa, šleparji, cisternami). In to počne v mraku. Ja vem, cesta je od vseh, ampak tudi sam sem kolesar pa mi na kraj pameti ne pade vožnja na tej relaciji, razne mogoče med vikendi zjutraj ko skoraj ni prometa. Mogoče pa mora razkazovat svojega pinarelota :D
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a ban Sr dec 21, 2016 9:37 am

Če ima kakšno dogmo ga čist zastopm. Bicikel v vrednsti manjšega avta ne moreš vozt po stranksih cestah, to je kolo za razkazovanje in občudovanje :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Firediver Sr dec 21, 2016 9:42 am

Največjo publiciteto bo imel, ko bo v črni kroniki in kolo zvito v dvojno osmico.

Na živce mi gre ta uporaba sprednjih meglenk v vseh razmerah. Res je, da nekateri avtomobili imajo meglenke homologirane kot dnevne luči, ampak takrat jim žarometi (oz. kratke luči) ne svetijo.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a dask Sr dec 21, 2016 11:55 am

Na živce mi gre blendanje ljudi, ki moje dnevne luči menjajo za meglenke :lol:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a pskoda Sr dec 21, 2016 12:56 pm

Firediver je napisal/-a:Največjo publiciteto bo imel, ko bo v črni kroniki in kolo zvito v dvojno osmico.

Na živce mi gre ta uporaba sprednjih meglenk v vseh razmerah. Res je, da nekateri avtomobili imajo meglenke homologirane kot dnevne luči, ampak takrat jim žarometi (oz. kratke luči) ne svetijo.



Dnevne in meglenke imajo ločeno, čeprav sta skupaj spodaj v odbijaču je pa grdo za kozlat
Lp
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a Fnatic Sr dec 21, 2016 2:33 pm

Meni pa ravno to NE gre na živce. Zaradi mene ima lahko vsak prižganih 20 luči, če želi in se tako bolje počuti. Seveda dokler ni moteče za one pred njim. Če ima snop usmerjen normalno navzdol ali nima prižganih dolgih luči, naj ima veselje z meglenkami, dnevnimi, nočnimi, kakršnimikoli lučmi. Boljše to, kot pa uporaba dnevnih luči, ko bi že zdavnaj ''moral'' prižgat ''nočne'' luči. To sem videl, da imajo ljudje navado že zjutraj, ko sem na poti v službo (okoli 6.ure zdaj) uporabljat dnevne ledice. Zunaj pa še lepo trda tema. Vidi se ravno en d**k. Zastoji me ne motijo toliko, saj sem jih že navajen. To da ti po AC vozijo za ritjo, je pa itak standard pri nas. Potem pa količkaj pribremzaš zaradi gneče spredaj, tisti zadaj pa od jeze začne blendat. Ker se ti je seveda skoraj prilepil na rit. In še enkrat, smerokazi. To je še vedno tabu tema očitno vsepovsod. Recimo danes zjutraj sem videl 8 voznikov, ki so se razvrščali na trzinski na levi in desni pas (levo zavijali v cono, desno se umikali). 8, ki sem jih uspel videt. Od tega sem bil jaz 9ti in edini, ki sem uporabil smernik. Ostalo je vse na hojladri in v smislu ''če bo pa bo''. Res ne zastopim tega.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a ironmaiden Sr dec 21, 2016 3:06 pm

na živce mi grejo "pametni" telefoni, ker iz ljudi delajo butaste zombije........ :D
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: "Na živce mi gre"

Napisal/-a BlackT Če dec 22, 2016 7:35 am

ban je napisal/-a:Če ima kakšno dogmo ga čist zastopm. Bicikel v vrednsti manjšega avta ne moreš vozt po stranksih cestah, to je kolo za razkazovanje in občudovanje :mrgreen:


Dogma je ja :lol:
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov