Debate, ki niso vezane na ostala področja...

glasuj za najlepšo notranjost

Renault Scenic
4
8%
Renault Twingo
1
2%
VW Golf
6
12%
VW Passat
3
6%
Škoda Fabia
0
Brez glasov
Mazda CX3
7
14%
Peugeot 3008
12
24%
Citroen C4 Picasso
2
4%
Citroen C3
1
2%
BMW 2
0
Brez glasov
Audi A4
2
4%
Merzedes GLA
2
4%
Fiat 500
0
Brez glasov
Nissan Qashqai
3
6%
Ford Focus
1
2%
Opel Astra
1
2%
Lada Vesta
1
2%
Hunday Tuscon
2
4%
Toyota C-HR
2
4%
 
Skupaj glasov : 50
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a tomzzi Sr jan 25, 2017 6:33 pm

Tema je čist mimo... Vsak ima svoj okus. In kot ponavadi je debata spet pristala pri VW in prodajnimi številkami. Kaj ima to veze s temo?

Meni je recimo armatura pri P308 pusta. Za piko na i so še gumbe za klimo "preselil" v digitalno obliko na ekran. Skrajno nepraktično.
Oziroma nerodno izvedeno saj je potrebno skakat v meni do nastavitev.
Nastavitve gretja, klime MORA biti vedno dostopno brez skakanja po menijih (tesla ima to lepo rešeno).
Zdaj ali večji ekran noter ali pač ločene tipke/displey za klimo.
Marsikdo bo rekel saj se pa ja ne nastavlja dnevno... Že res. Je pa vseeno drugače ali moraš po menijih "skakat" ali imaš direkt tipko pred sabo.
V glavnem ni praktično in obenem še nevarno.

Drugo kar mi gre na "jetra" so te tablice ki štrlijo iz armaturk.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a pleomax Sr jan 25, 2017 9:46 pm

v 308 imaš ob ekranu posebej poudarjen touch tipko. Pritisneš in si takoj na klimi. Znaki so veliki in ekran ej visoko in obrnjen proti vozniku,kar se mi zdi boljše kot pa da imaš sicer fizične tipke,a spodaj daleč pod ekranom. V vsakem primeru moraš tipke gledat. Ne mi govoriti,da delaš na pamet,saj moraš videt na koliko temperaturo naredit. Ampak pač tako je moje mnenje,ko sem sistem sprobaval med vožnjo. Sam imam fizične tipke,pa me ne moti klima na touch. Všeč mi je da je pri 308 lepo prečiščeno.So pa okusi (hvalabogu) različni.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a tha_man Sr jan 25, 2017 10:57 pm

Če govorimo samo o lepoti potem izmed naštetih P3008. Sm je pa tisti touch screen vse prej kot praktičen za uporabo iz vozniškega sedeža, vsaj če sodim po P308... klima mora za moje pojme biti na gumbih (idealno vrtljivih).
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a esem Sr jan 25, 2017 11:26 pm

tomzzi je napisal/-a:Tema je čist mimo... Vsak ima svoj okus....
Se popolnoma strinjam, da je tema mimo - a ne zaradi različnih okusov.
Tema je zelo pomanjkljivo zastavljena. Primerjate jabolka in slive in še to po barvi, ne po teži ali sladkosti.

Tega, da bi ob anketi ali vsaj v prvem (prvih?) postih morale bit slike vsaj armatur vseh v anketi sodelujočih avtov, ne bom niti omenjal. Kot tudi ne tega, da obstajajo različne opreme (npr trendline/highline) z marsikaterimi razlikami.

Najprej je treba razčistit, kaj naj bi bila "notranjost" iz naslova. Večina se pri tem omeji na armaturo in števce, nekaj jih omenja konzolo ipd. Če je mišljeno splošno počutje v notranjosti - tako vsaj sugerira naslov in prvi post - je treba upoštevat tudi ergonomijo, prostornost, občutek le-te, zračnost, barve, udobje, sedeže, prostor za noge in položaj le-teh, materiale ob straneh in zadaj ipd itd. Tale "zadaj" sugerira tudi na to, da notranjosti ne sodi le voznik...
Vi pa samo o armaturi, števcih, konzolah in displejih, kar niti ni čudno ob tako neresno in pomanjkljivo zastavljeni temi.

Skratka - natančni kriteriji, kaj se ocenjuje - sicer izpade brez veze - tako kot ta tema.

Dajte se prihodnjič malo bolj potrudit.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a wildbliw Če jan 26, 2017 5:38 am

Ocenjuje se notranjost kot celota iz estetskega vidika (armatura, konzola, sedeži, obloge vrat, ...) in ne praktičnost seveda.

Odlično, esem bo pa zrihtal linke notranjosti za vse naštete avte. Pa tudi nič ne bom imel proti, če napiše še kako svoje mnenje o tem čemer je govora.

Zelo zanimivo mi je, da BMW in Toyota, ki sta od vseh naštetih nekako še najbolj podobna P3008 nista dobila niti enega glasu.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a corus Če jan 26, 2017 9:20 am

Tema sploh ni pomanjklivo zastavljena, prej bi dejal, da je široko zastavljena. Edino ne moremo metati v isti koš avtomobilov zelo različnih cenovnih razredov. Toda večinoma vsi pač ocenjujemo iz stališča voznika in zato pišemo največ o armaturki in števcih, kar pa ni nič narobe. V nasprotnem bi morali ocenjevati tudi prtljažnik. Kot voznik mi je pač najpomembnejši moj delovni prostor, maj pa se osredotočam na to kako se bo počutil nekdo na zadnjem sedežu, ki ga tudi zelo redko sploh kdo zaseda. Nekdo je napisal , da klimo nastaviš dnevno, s tem se sploh ne strinjam, saj pa ni to kot centralno ogrevanje v hiši. Klimo po potrebi spreminjaš tudi med vožnjo in zato so vsaj zame nastavitve na lcd-ju neposrečene in veliko boljše in uporabne nastavitve z gumbi.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a primozek68 Če jan 26, 2017 10:19 am

wildbliw je napisal/-a:Ocenjuje se notranjost kot celota iz estetskega vidika (armatura, konzola, sedeži, obloge vrat, ...)


Ne moreš ocenjevat estetski vidik. Lahko ocenjuješ kvaliteto izdelave, kvaliteto materialov, preglednost in uporabnost gumbov. Estetiko ima pa vsak svojo. Zato je ta tema popolnoma mimo. Razen če si mislil odpret temo v kateri se ploza in modruje kaj je lepo in kaj ne, nato pa se konča pri nemški superiornosti, chem trailsih in zarotah korporacij. Tja jo bodo zapeljali dežurni forumski intelektualno-modni pisunčki.

BTW, meni najlepša armatura na svetu je od Audi RS2.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a wildbliw Ne feb 05, 2017 7:51 am

Ko je podana beseda "najlepša", je tu govora o estetskem vidiku in bi bilo prav, da se tu na funkcionalnost pozabi. Materiali pa vsekakor tudi ti vplivajo na izgled.
Preseneča me, koliko glasov je dobil Golf. Po svoje se mi zdi precej brezosebena notranjost.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a Firediver Ne feb 05, 2017 8:26 am

x2

Tu se lepo vidi, da se konkurenca Golfu preveč trudi z estetiko! Če bi šla v drugo skrajnost, bi ga prej povozila..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a matejxx Ne feb 05, 2017 6:03 pm

wildbliw je napisal/-a:Preseneča me, koliko glasov je dobil Golf. Po svoje se mi zdi precej brezosebena notranjost.



Sam sem glasoval za golfa, ker mi je takšna notranjost še najlepša. Klasični števci, ekran z navigacijo lepo na sredini armaturke. Če je kaj grše, kot pa npr. audi, mazda.. ki imajo tiste štrleče zaslone. VW je naredil čisto preprosto notranjost, ki pa izgleda precej bolje, kot pri večini drugih znamk.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a maniaxxx Ne feb 05, 2017 6:18 pm

Ekran z navigacijo je pri golfu nekje pri kolenih in kot tak praktično neuporaben, ampak ker je to Nemc, pa še VW se to ne sme omenit :lol: , sicer mi pa ni jasna obsedenost z navigacijo zadnje čase, vsak avto more met navigacijo, pa kaj vsak dan potujete v drug kraj ali kaj mater vam :lol: .

Še da odgovorim na vprašanje, od teh itak 3008, samo volan bi lahko bil lepši ( beri tri kraki) , drugače je pa ta avto itak 3 planete oddaljen od dolgočanih VW, tako znotraj kot zunaj, kvaliteten je VSAJ toliko, zanesljiv pa tudi VSAJ toliko, zakaj bi potem kdorkoli kupil VW razen zarad značke seveda.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a pskoda Ne feb 05, 2017 7:56 pm

Navigacija prav pride ko si pijan in ne veš kje si doma
Lp
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a pleomax Ne feb 05, 2017 8:11 pm

O kakovosti notranjosti v 3008 tisti ki so ga vozili zraven audija q3 in bmw-ja x3 govorijo da je vsaj na njihovem nivoju oziroma da celo enega od teh dveh konkurentov prekaša. Torej zagotovo boljši kot vw po tem takem :) Vw je čisto ok izdelan. Imamo 2 doma ampak za svojo ceno nasplošno dobiš pri konkurenci več ob včasih tudi boljši kvaliteti.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Notranjosti avtomobilov

Napisal/-a Gosic Po feb 06, 2017 12:37 am

pskoda je napisal/-a:Navigacija prav pride ko si pijan in ne veš kje si doma


HAHA noro dober humor!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov