Debate, ki niso vezane na ostala področja...

Avtomobilski salon Slovenije

Ljubljana rabi salon, zagotovo ga bom obiskal/a.
61
79%
Ljubljana rabi salon, vendar vendar ga ne bom obiskal/a.
5
6%
Ljubljana ne rabi salona.
7
9%
Nimam mnenja.
4
5%
 
Skupaj glasov : 77
 
Uporabniški avatar
gortnar
Novinec
 
Prispevkov: 307
Pridružen: Če apr 29, 2010 2:26 pm

Re: Avtomobilski salon Slovenije 2017

Napisal/-a gortnar Sr mar 29, 2017 5:55 pm

Pa še dame, če slučajno kdo ne bo šel na salon. :)

https://www.avtomobilizem.com/reportaze ... 9-03-2017/
Priponke
Screen Shot 2017-03-29 at 17.54.48.png
 
Tiansen
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr mar 29, 2017 8:41 pm

Re: Avtomobilski salon Slovenije 2017

Napisal/-a Tiansen Sr mar 29, 2017 8:42 pm

Slišal sem predvsem glede nove Opel Insignie, ki se predstavlja na ljubljanskem avtosalonu, za katero se tudi sam zanimam, da jo je menda na salonu možno naročiti precej ceneje, in s krajšim dobavnim rokom, kot bo sicer. Zanimal sem se tudi v salonih, ker mi je te dni zelo težko priti v LJ, vendar niso o tem nič vedeli ali želeli vedeti, rekli so, da še niti cene nimajo. Ima kdo kake informacije v zvezi s tem??
Ali pa glede novega Toyote Prius Plugina?
 
Kobanc110
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr mar 29, 2017 8:43 pm

Re: Avtomobilski salon Slovenije 2017

Napisal/-a Kobanc110 Sr mar 29, 2017 8:50 pm

Na razstavi bo sodelovalo 27 znamk, od tega okrog 250 avtomobilov, med njimi 30 slovenskih premier.
 
Uporabniški avatar
urska_rad
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: Če jun 30, 2011 6:11 pm

Re: Avtomobilski salon Slovenije 2017

Napisal/-a urska_rad Če mar 30, 2017 8:06 am

Tiansen je napisal/-a:Slišal sem predvsem glede nove Opel Insignie, ki se predstavlja na ljubljanskem avtosalonu, za katero se tudi sam zanimam, da jo je menda na salonu možno naročiti precej ceneje, in s krajšim dobavnim rokom, kot bo sicer. Zanimal sem se tudi v salonih, ker mi je te dni zelo težko priti v LJ, vendar niso o tem nič vedeli ali želeli vedeti, rekli so, da še niti cene nimajo. Ima kdo kake informacije v zvezi s tem??


Na otvoritvi smo uradno izvedeli samo ceno vstopnega modela z 1,5-litrskim turbobencinskim motorjem: 22.100 evrov. Je pa res, da v salonih že poteka predprodaja, tam kupci lahko dobijo več informacij o ostalih cenah. Prve dobave naj bi bile v juniju. LPU
 
Dipling
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Po maj 30, 2005 8:00 am

Re: Avtomobilski salon Slovenije 2017

Napisal/-a Dipling Če mar 30, 2017 11:19 am

urska_rad je napisal/-a:
Tiansen je napisal/-a:Slišal sem predvsem glede nove Opel Insignie, ki se predstavlja na ljubljanskem avtosalonu, za katero se tudi sam zanimam, da jo je menda na salonu možno naročiti precej ceneje, in s krajšim dobavnim rokom, kot bo sicer. Zanimal sem se tudi v salonih, ker mi je te dni zelo težko priti v LJ, vendar niso o tem nič vedeli ali želeli vedeti, rekli so, da še niti cene nimajo. Ima kdo kake informacije v zvezi s tem??


Na otvoritvi smo uradno izvedeli samo ceno vstopnega modela z 1,5-litrskim turbobencinskim motorjem: 22.100 evrov. Je pa res, da v salonih že poteka predprodaja, tam kupci lahko dobijo več informacij o ostalih cenah. Prve dobave naj bi bile v juniju. LPU


Vidim, da ima Kolmanič Maribor novico o predprodaji Insignie in vabi v salone:
http://flamin-avto.si/novice/211/opel_je_poleg_nove_insignie_predstavil_tudi_crossland_x/

Res me zanima, če je v času salona kaj ceneje. Grem danes k Sawalu. Ti so bili marca na izobraževanju o Insignii. Upam, da imajo kaj informacij. Odločam se med Insignio in Peugeojem 3008 (različna, a všečna tipa vozil).
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Avtomobilski salon Slovenije 2017

Napisal/-a pavel Če mar 30, 2017 1:49 pm

Kako pa je z parkiranjem okoli razstavišča? Včasih ni bilo problema za prostor na začetku Vilharjeve (če pridem z Dunajske.). Je tam sploh še parkirišče? Ali je bolje parkirati na Viču, pa z busom?
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Avtomobilski salon Slovenije 2017

Napisal/-a Milan_48 Če mar 30, 2017 3:16 pm

Ali se lahko na sejmu vsede v avto, odpre zapre vrata, prtljažnik, pogleda motor, ... :?:
Nulla tenaci invia est via!
 
Uporabniški avatar
urska_rad
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: Če jun 30, 2011 6:11 pm

Re: Avtomobilski salon Slovenije 2017

Napisal/-a urska_rad Če mar 30, 2017 3:20 pm

pavel je napisal/-a:Kako pa je z parkiranjem okoli razstavišča? Včasih ni bilo problema za prostor na začetku Vilharjeve (če pridem z Dunajske.). Je tam sploh še parkirišče? Ali je bolje parkirati na Viču, pa z busom?


Je parking, za vsem sejmiščem med Vilharjevo in Linhartovo. Z zadnje strani je tudi vhod v razstavni prostor F, da ni treba hodit naokrog do glavnega vhoda. Kar se tiče lokacije parkiranja, je pa odvisno od dneva in ure, že dopoldan med tednom je precej gneče, med vikendom bo pa po mojem skoraj boljše na P+R.
 
Uporabniški avatar
urska_rad
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: Če jun 30, 2011 6:11 pm

Re: Avtomobilski salon Slovenije 2017

Napisal/-a urska_rad Če mar 30, 2017 3:21 pm

Milan_48 je napisal/-a:Ali se lahko na sejmu vsede v avto, odpre zapre vrata, prtljažnik, pogleda motor, ... :?:


Avtomobili so večinoma odklenjeni, tako da s tem ni težav. Izjema so kakšni prototipi ali npr. Audijev dirkalnik, ampak to se mi zdi popolnoma razumljivo.
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Avtomobilski salon Slovenije 2017

Napisal/-a pavel Če mar 30, 2017 4:55 pm

urska_rad je napisal/-a:
pavel je napisal/-a:Kako pa je z parkiranjem okoli razstavišča? Včasih ni bilo problema za prostor na začetku Vilharjeve (če pridem z Dunajske.). Je tam sploh še parkirišče? Ali je bolje parkirati na Viču, pa z busom?


Je parking, za vsem sejmiščem med Vilharjevo in Linhartovo. Z zadnje strani je tudi vhod v razstavni prostor F, da ni treba hodit naokrog do glavnega vhoda. Kar se tiče lokacije parkiranja, je pa odvisno od dneva in ure, že dopoldan med tednom je precej gneče, med vikendom bo pa po mojem skoraj boljše na P+R.


Hvala, jutri ob devetih zjutraj bom tam, tako da upam, da bom tudi parking dobil :) .
 
Uporabniški avatar
Gapiii
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1122
Pridružen: Pe feb 25, 2005 4:28 pm

Re: Avtomobilski salon Slovenije 2017

Napisal/-a Gapiii Če mar 30, 2017 9:42 pm

Impresioniran nad avti in nad izbiro hostes. Ker vem, da vas avti ne zanimajo, nekaj fotk punc :))

lpg
Priponke
[001041].jpg
[001286].jpg
[001456].jpg
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Avtomobilski salon Slovenije 2017

Napisal/-a chan Pe mar 31, 2017 7:25 am

Kar se parkiranja tiče, vsaj v popoldanskem času ni bilo težav najti prostega mesta na makadamskem parkirišču za GR. A čez vikend se zna stanje na omenjenem parkirišču verjetno le spremeniti, ko bo na salonu več obiskovalcev iz ostalih koncev Slovenije. A alternativ za parkiranje je v bližini kar precej.

Sam avtomobilski salon me je izjemno pozitivno presenetil s precej bogatim naborom modelov (tudi prototipov), še posebej tistih premiernih, pri katerih sem se (razumljivo :mrgreen: ) zadržal še največ časa.
Eno izmed najbolj zanimivih novosti na salonu tako predstavlja Alfin Stelvio, ki pa je vsaj pri meni (na prvi "dotik") pri meni pustil rahlo mešane občutke. Avtomobil, ki sicer išče svojo najbližjo konkurenco v Audijevemu Q5, BMW X3, MB GLC & Co. namreč ponuja v notranjosti premalo žlahtnih občutkov, ki jih (hočeš ali nočeš :!: ) kupci tako dragega vozila še kako iščejo (btw. razstavljeno vozilo se ceni na 58 tisočakov). Žal! Pa četudi se bo (verjetno) izkazal bistveno bolj z ostalimi atributi (voznost, motorne zmogljivosti, ipd.).
Pozitivno presenečenje mi predstavlja nova generacija Suzukijevega Swifta, ki deluje izjemno simpatično in bi znal biti ob primerni (in nekako kar že pričakovano ugodni) ceni dokajšnja prodajna uspešnica. Nova Nissanova Micra predstavlja precejšen odmik, ki je merjen v svetlobnih letih, od svoje duhamorne predhodnice, le pri razstavljenem primerku, ki se je cenil na dobrih 18 tisočakov, nekako nisem pričakoval zadnjih šip na "roštilj" :huh: (je pa zanimiva igrača otrokom =P ).
VW Arteon mi je v živo osebno bistveno bolj povšečen kot na slikah, le notranjost je preveč "passatovska" (beri: premajhen odmik od svojega tehničnega "bratranca"). Ogromen zaslon na dotik osrednjega info-zabavnega sistema (sicer poznan že iz ostalih novodobnih VW modelov) je sicer oblikovno precej všečen, a ergonomsko zame osebno precejšen korak nazaj.
Peugeot 5008 (izjemno simpatičen v notranjosti) bo verjetno nadaljeval uspešno zgodbo, ki so jo pričeli z novo generacijo 3008. Koleos ponuja premajhen odmik od manjšega Kadjar-ja in bo imel precejšnje težave, kako prepričati kupce, da ne bi zašli v Škodin salon (cenovno izjemno zanimiv Kodiak).
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Avtomobilski salon Slovenije 2017

Napisal/-a xxl Pe mar 31, 2017 7:42 am

Koleos premajhen odmik od manjšega Kadjara? Po čem? Nista si prav nič podobna, 5008 je oblikovno zelo podoben 3008, je pa res ,da bo
Kodiak verjetno odžiral kupce, kot Tucson in 3008 Kadjaru.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Avtomobilski salon Slovenije 2017

Napisal/-a chan Pe mar 31, 2017 7:55 am

Oblikovno sta Kadjar in Koleos resda dovolj samosvoja, da ju bo moč brez težav ločiti na cesti. A po prvih občutkih (ki pa se lahko spremenijo že s prvo testno vožnjo ;) ) pa mi Koleos v njegovi notranjosti ni ponudil tistega neopisljivega občutka "večvrednosti" napram manjšemu Kadjarju (kot je recimo opazna pri Kiji med Sportage-om in Sorento-m). Pri čemer se bojim, da bo zgodba podobna, kot pri Nissanu, kjer novi X-Trail igra precej stransko vlogo napram manjšemu Qashqai-ju (slednjih se sicer proda v Evropi skorajda 4-krat več).
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Dipling
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Po maj 30, 2005 8:00 am

Re: Avtomobilski salon Slovenije 2017

Napisal/-a Dipling Pe mar 31, 2017 8:30 am

Ste si kaj pogledali Insignio karavana? Kako zgleda v živo (notranjost, zunanjost)? Sicer upam, da bom v nedeljo šel sam pogledat v LJ. Naslednji teden bodo cene v salonih in možna naročila.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Avtomobilski salon Slovenije 2017

Napisal/-a chan Pe mar 31, 2017 8:54 am

Moram priznati, da je bila nova Insignia kar precej oblegana s strani obiskovalcev in to povsem upravičeno :D . Na "prvo žogo" predstavlja dokajšen napredek napram prvi generaciji ter deluje s svojo prečiščeno notranjostjo (brez poznane Oplove plejade upravljalnih gumbov) sila imenitno (tudi z izborom materialov). Okej, resda pa je ob tem treba priznati, da je razstavljen precej bogato opremljen primerek.
Morebitne pripombe? Navkljub precejšnji dolžini vsaj zadaj ne ponuja tolikšnega bogastva prostora, kot konkurenca (ok, pozabite na kakršnekoli primerjave s Superbom =P ), pri čemer se znajo glave malce višjih zadaj sedečih osebkov (pre)hitro dotakniti strehe (kupejevsko oblikovana linija zadka). Nekaj podobnega so sicer ugotavljali tudi že pri Auto Bildu pred kratkim: "Mit 1,95 Metern macht sich dann aber doch die coupéhafte Dachlinie bemerkbar. Zum bequemen Sitzen sollte man gute zehn Zentimeter kleiner als AUTO BILD-Redakteur Peter Fischer sein." (http://www.autobild.de/artikel/opel-ins ... 47413.html).
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Dipling
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Po maj 30, 2005 8:00 am

Re: Avtomobilski salon Slovenije 2017

Napisal/-a Dipling Pe mar 31, 2017 10:47 am

Hvala.
Odločitev med 3008 in Insignio ST. Cena tu nekje. Prvi mi je bolj zanimiv, drugi načeloma nudi vse.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Avtomobilski salon Slovenije 2017

Napisal/-a Ivan36 Pe mar 31, 2017 12:16 pm

Ekola, dal polniti telefon in obe športni kameri vsi trije so FHD, upam, da bo uspelo posneti dober video in tudi odlične slike :D
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Avtomobilski salon Slovenije 2017

Napisal/-a ggorenc Pe mar 31, 2017 5:22 pm

Tolk mlade pa ze botox.... zadnja desna. :(
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Avtomobilski salon Slovenije 2017

Napisal/-a pavel Pe mar 31, 2017 6:14 pm

Danes sem si ga ogledal in lahko pohvalim prav vse. Od avtomobilov do hostes, prijaznosti, razlage in pomoči osebja... No, na botoks se ne spoznam čisto nič, sem še iz tiste generacije, ko ga še ni bilo, ali pa v bivši državi nismo vedeli zanj (vsaj moški).
Še parkirni prostor sem dobil brez problema :) .
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 27 gostov