Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
yyyeb
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So nov 08, 2008 8:35 pm

Azijski avtomobili in rezervni deli

Napisal/-a yyyeb Ne mar 19, 2017 2:58 pm

Pozdrav. Sem pred nakupom avtomobila in oklevam med različnimi podjetji avtomobilov. Zanimajo me predvsem rezervni deli za japonska vozila. Nekateri pravijo, da ne moreš kupit nachbau (ponaredke) za vozila Toyota in Honda. A to drži? Ok, cene servisnih delov so več ali manj iste pri vseh firmah (filtri, jermeni, zavore...). Zanimajo me bolj specifični deli kot naprimer alternator, sklopka, karoserijski deli, aupuh, končniki... Torej stvari, ki se lahko pokvarijo in niso del vsakdanje obrabe. A se da to tudi dobiti ceneje ali pa moraš kupit original? Gledam pa predvsem Mazda 6 in Toyota Corola Verso.
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Azijski avtomobili in rezervni deli

Napisal/-a format Ne mar 19, 2017 5:05 pm

Imam Hondo Jazz (2008/12). Do sedaj sem menjal zadnjo levo luč ter odbijač (prometna nesreča, prekratka varnostna razdalja voznika, ki je vozil za menoj, hitrost je bila skoraj 0, ker je bilo na parkirišču). Odbijač je bil okoli 500€, luč 270€. Servisi se gibljejo okoli 200€ (vse na uradnem). Na naslednjem moram menjati sprednje diske ter zavorne ploščice (prevoženih 220000 km). En disk pride približno 60 € s popustom. Koliko pridejo ostali deli ne vem, ker mi jih še ni bilo potrebno menjati.
Na Civicu pa delam samo redne servise, ki so še cenejši približno 160€ (2011/01). Prevoženih ima 75000 km. Menjal še nisem ničesar, ne zavornih ploščic ne diskov.
Avta delata brez problemov, samo tankati jih je potrebno.
 
Tomzi4
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Pe nov 23, 2018 6:17 pm

Re: Azijski avtomobili in rezervni deli

Napisal/-a Tomzi4 Pe feb 08, 2019 2:50 pm

A ve gdo, kateri deli pašejo na corollo narejeno v franciji, ker so deli japonski ali britanski za dobit na autodoc? Zanima me predvsem za servisni material in podvozje
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 49 gostov