Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: elektronska ročna zavora da ali ne

Napisal/-a dzuro.na.izi Po apr 10, 2017 7:24 am

Ko smo že pr temi...Imam 7 let star Grand Scenic z elektronsko "ročno", ki se zategne vsakič ko ugasnem avto in nč težav do sedaj.

Zanima me ali je kakšen preventivni postopek / pregled / mazanje ali karkoli za vzdrževanje? Ali pač deluje kolikor deluje pol pa crkne?

Hvala že vnaprej za odgovore
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: elektronska ročna zavora da ali ne

Napisal/-a Fnatic Po apr 10, 2017 11:00 am

hahaha berem komentarje in se samo smejim. Lepša notranjost z elektronsko? Ah dejte no nehat. Mene ne moti navadna. Če bi imel elektronsko, bi jo pač imel, Če bi bila pa kot doplačilo, pa naj jo kar imajo. Pa ne mi govorit, da ni težav. Delam v recepciji in mimo mene se dnevno pelje na stotine avtomobilov oz.vseh možnih prevoznih sredstev. Vsaj enkrat tedensko vidim koga, ki se zunaj pred rampo ustavi in ne more nikamor, ker ga elektronska ročna ''je*e''. Seveda govorim od tovornjaka do navadnega osebnega avtomobila. Dva tedna nazaj so enega celo odvlekli in rezali zajle (ali pač karkoli že), da se je lahko končno premaknil. Ampak še vedno, če je, naj bo. Če ne, tudi prav. Ekstra plačeval je pa ne bi. In kaj naj bi olajšalo delo pri speljevanju? Sej ste se vsi učili speljevanja z ročno. A je tako težko? Ok, olajšanje dela. No saj za take, ki bi imeli to, si pač olajšajte. Jaz je ne potrebujem. Kot tudi ne start/stop. Če je za počakat kje, sam ugasnem avto.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: elektronska ročna zavora da ali ne

Napisal/-a IcEm4n Po apr 10, 2017 7:56 pm

"Ročna" ročna vs. elektronska ročna (ta ima dodatno še ambientalno osvetlitev - enako kot na vratih):

Slika
Slika

Meni osebno izgleda (v tem primeru pa sploh) lepše z elektronsko. Kar pa ne pomeni, da ga z navadno ročno ne bi niti povohal.
Mi pa ni jasno, zakaj tak džumbus okoli elektronske ročne? OK, ne da se driftat (to še zastopim).
Verjetnost, da crkne oz. odpove, je pa prav takšna kot za kakšno drugo stvar, ki je na/v avtu. Nobena stvar ni večna.
Slika
 
izotrop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So avg 13, 2016 2:16 pm

Re: elektronska ročna zavora da ali ne

Napisal/-a izotrop To apr 11, 2017 7:34 am

Saj nočem bit nesramen, ampak me pa res zanima, kolko od vas drifta s svojimi Scenici, Corsami in Megani :lol:
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: elektronska ročna zavora da ali ne

Napisal/-a Fnatic To apr 11, 2017 7:55 am

Jaz ja. Ni to ravno driftanje, bolj powerslide ampak ja, jaz velikokrat :D Seveda ne na prometni cesti ampak greva z mojo dostikrat (govorim pozimi) uživat tako na sneg zvečer.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: elektronska ročna zavora da ali ne

Napisal/-a Milan_48 Če apr 13, 2017 11:31 am

Imam el. ročno na Golfu 7. Deluje čudovito in v nobenem primeru se ne rabim ukvarjati s tem. Ne ko je avto prižgan, ko je ugasnjen, ko je v prestavi, če grem ven za trenutek, v bregu, navzdol, ne pri avtomatskem speljevanju pri zaustavitvi pri vključenem radarskem tempomatu, .... Na 40tkm ni bilo najmanjše težave in pomote pri delovanju. Seveda imaš možnost (v takem VW) izklopiti avtomatiko delovanja, oz. jo popolnoma izklopiti in potem vključevati ročno, po potrebi. Če se pokvari, je tudi v navodilih postopek kako se aktivira ročno. Prej sem imel el. ročno na C4 Picasso, ampak tisto je samo približek te, kakor še pri mnogo drugih. Hill control pač. Pomaga par sekund pri speljevanju v hrib. Ta tukaj pa v vsakem primeru. Kolegu na Audi Q3 deluje le omejeno in ne avtomatsko v vseh primerih.

Zaključek: Od sedaj naprej bo pri vseh najinih avtomobilih bila še dodatna obvezna oprema električna popolnoma avtomatska ročna (in poleg drugega popolni radarski tempomat).
Nulla tenaci invia est via!
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: elektronska ročna zavora da ali ne

Napisal/-a mrtwelvetrees Če apr 13, 2017 12:41 pm

Če se ne motim električna ročna nima nič z hill assist (speljevanje v klanec) ne vem zakaj to omenjaš, to sta dve različne teme.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: elektronska ročna zavora da ali ne

Napisal/-a motom Če apr 13, 2017 1:05 pm

Hill asist pri golfu7 deluje neomejeno casa, dokler je prizgan.
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: elektronska ročna zavora da ali ne

Napisal/-a Milan_48 Če apr 13, 2017 1:07 pm

mrtveles: Imaš prav in prav zaradi tega omenjam, ker je že marsikdo zamešal ta dva pojma in mi dejal, da ima tudi on električno parkirno zavoro.
motom: Točno tako.
Nulla tenaci invia est via!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: elektronska ročna zavora da ali ne

Napisal/-a esem Če apr 13, 2017 1:29 pm

motom je napisal/-a:Hill asist pri golfu7 deluje neomejeno casa, dokler je prizgan.
A to pomeni, da če ti crkne v klancu, zavora (hill assist) ne dela in ti začne lest dol?
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: elektronska ročna zavora da ali ne

Napisal/-a motom Če apr 13, 2017 1:55 pm

To pomeni, da ce ti start stop sistem ugasne avto, ti se vedno drzi... ce pa pumpas pedal in zmanjka podtlaka, se motor zazene, se vedno prej preden popusti zavora.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: elektronska ročna zavora da ali ne

Napisal/-a matejxx Če apr 13, 2017 5:55 pm

esem je napisal/-a:A to pomeni, da če ti crkne v klancu, zavora (hill assist) ne dela in ti začne lest dol?


Ne, pri Golfu, če ti avto ugasne ti potem avtomatsko vklopi ročno zavoro. Tako, da ti vsekakor ne bo začel lesti nazaj.

Drugače pa imaš lahko hill assist tudi z navadno klasično ročno.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: elektronska ročna zavora da ali ne

Napisal/-a mrtwelvetrees Če apr 13, 2017 6:14 pm

A ni tko da če ti crkne, ročno zategne šele ko se voznikova vrata odprejo (zdej ne vem ali je pri Renaultu tako,... sem pozabil)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: elektronska ročna zavora da ali ne

Napisal/-a motom Če apr 13, 2017 7:04 pm

Res je. Če ti crkne vklopi hill holder.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: elektronska ročna zavora da ali ne

Napisal/-a motom Če apr 13, 2017 7:07 pm

Ali kdo ve ce bi se dalo pri polotu z navadno rocno z vcds podaljsati cas drzanja hill holderja?
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: elektronska ročna zavora da ali ne

Napisal/-a format Po apr 17, 2017 10:12 am

Poznam dva primera, ko je zatajila elektronska zavora (Ford C max obakrat). Pred enim letom je sosedu ponoči ušel avto iz parkinga in se je zaletel v drugi avto, na srečo samo nekaj prask na obeh odbijačih. Drugi primer je star približno dve leti, ko je prijateljica popolnoma razbila avto. Parkirala je v hribu pred svojo hišo. Čez par minut jo je že klical sosed, da je njen avto v njegovem vinogradu.
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: elektronska ročna zavora da ali ne

Napisal/-a Milan_48 Po apr 17, 2017 11:35 am

Nekateri ne znajo uporabljati dveh! tipk za elektronsko zavoro. Daš na Auto in pustiš pri miru. Nekateri tega nimajo in morajo vsakič pritisniti edino tipko za el. zavoro. To ni zanesljivo, kakor ni zanesljiva ročna zavora. Poznam mnogo več primerov pozabljivosti, ali popuščanju navadne ročne, kakor elektronske. Pa običajna navada je, tudi navodilo, da je menjalnik v prestavi! Na klancu tudi kolesa zavita v pravo stran in na večjih klancih še kaj podloženega pod kolo. :mrgreen:

Zaklenil ga je, ročne pa ni zategnil in ni dal v prestavo: https://www.youtube.com/watch?v=-wW7J2TIGvk
Podoben primer: https://www.youtube.com/watch?v=N85FDfvyuVE
Stari in star Volvo: https://www.youtube.com/watch?v=BdHQQWz9Qlo
Takim bi prav prišla el. p. zavora: https://www.youtube.com/watch?v=7sMe_kgxM4w
Še eden brez el.p.z. in ni v prestavi: https://www.youtube.com/watch?v=eBX1BConbZA
Lepota pozabljivosti: https://www.youtube.com/watch?v=0UVAhTsTbvs
Obratna pozabljivost: https://www.youtube.com/watch?v=XlBl3EIfHAQ

Primerov je kolikor hočeš in moje mnenje je, da je vsaka pomoč dobrodošla, pa čeprav v podobi električne avtomatske ročne zavore. Vsekakor, kakor dolgoletnega šoferja mnenje je, da je v primerih pravilne avtomatike in izvedbe električne "ročne" zavore, manj napak. 8)
Nulla tenaci invia est via!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 85 gostov