Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
jozekuch
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Sr jan 02, 2008 7:44 pm

Akumulatorska črpalka za pomoč pri menjavi olja

Napisal/-a jozekuch Ne apr 16, 2017 3:36 pm

Spoštovani,
V eni trgovini KAJTIMAR sem videl akumulatorsko pumpo za olje znamke NIMAVSAK (za menjavo olja pri avtomobilu). Stane 15eur. Zdi se mi v redu »stvar« in sem jo enkrat že prinesel do blagajne. A več ljudi mi je reklo, da je pomembno, da se olje spušča spodaj, ker odteče vsa svinjarija (opilki ipd.).
Vem pa, da celo nekateri mehaniki menjajo olje s pomočjo črpalke.
Pumpa me zanima, ker nimam kanala in imam pri menjavi vedno veliko svinjarijo.
Je za kupiti? Izkušnje?
Hvala in dob'r dan, Jože
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Akumulatorska črpalka za pomoč pri menjavi olja

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne apr 16, 2017 3:43 pm

Po mojem je tudi dobro vprašanje, kakšen avto imaš ? Nekaj kar želiš imeti še dolgo in delaš veliko kilometrov, ali maš kakšno drvarnico ?

Če ne daš doti na avto, pa bi menjal olje samo tako da je menjano, kupi to, drugače pa nebi, je veliko bolje olje spustiti spodaj.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Akumulatorska črpalka za pomoč pri menjavi olja

Napisal/-a nebivedu Ne apr 16, 2017 9:22 pm

Kupiš tavelik podstavek za rože, ki stane 5 evrov. http://www.merkur.si/vrt-in-okolica/lon ... terracotta
Je 65cm premera in okoli 10cm visok, tako da ni problemov z lovljenjem olja. Ga daš pod avto, odviješ vijak in spustiš olje. Potem odviješ še filter, daš novega gor in čep nazaj našraufaš. Zvrha pa potem olje naliješ in je zadeva rešena.

Avto potem zapelješ naravnost naprej, odpadno olje pa iz podstavka zliješ nazaj v prazne flaše od olja in jih neseš na zbirno mesto za take zadeve.
Old subarus never die, they just get faster!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 66 gostov