Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a corus Če maj 25, 2017 4:53 pm

Vem , da je pri nas težko razumeti kar sem napisal , toda to je žal resnica, lahko se seveda po balkansko komplicira in najde 1001 razlog in izgovor in primerjave z ne vem kom vse, toda na koncu je samo ena resnica in to udarec po žepu, mislim , da imajo tudi v skandinaviji drastične kazni vsaj v nekaterih državah in tudi tam se vsi držijo predpisov, bolj kot greš proti balkanu bolj se miselnost spreminja in več izgovorov se najde in temu primerno pada tudi vozniška kultura., pa kot sem napisal tudi meni ne dišijo drastične kazni, toda zase vem , da se vsaj poizkušam čimbolj držati predpisov in sem zaradi tega večkrat deležen kakšnega hupanja itd.., čeprav samo poizkušam voziti kot naj bi vsi pa tudi jaz ne v 100%.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a nered Če maj 25, 2017 6:23 pm

Vecina skandinavdskih drzav ima kazni v % glede na dohodek. Tko, da te udari po zepu sorazmerno z prihodki, kar je veliko bolje sploh pa za manjse prekrske. Zato pa nucas vecjo prometno policijo in doloceno avtocestno policijo. Kazni in izobrazevanje so eno ampak kot je bilo receno se vedno so med nami bedaki, ki jim bo zaradi enega ali drugega razloga vseeno.

Zato pa ce povecas setvilo policije na AC, povecas stevilo provid na cesti lahko aktivno in hitreje izlocas te bedake iz prometa.

Drugace pa kar se tice kulture in ta primerjava z nemcijo. Ce imas 3-4 pasove je dosti lazje biti 'kulturen'.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a Doche Če maj 25, 2017 9:49 pm

nered je napisal/-a:Zato pa ce povecas setvilo policije na AC, povecas stevilo provid na cesti lahko aktivno in hitreje izlocas te bedake iz prometa.

Drugace pa kar se tice kulture in ta primerjava z nemcijo. Ce imas 3-4 pasove je dosti lazje biti 'kulturen'.


In pol se provida vozi na voznem pasu 120kmh, ker je pac tip zaposlen z kajvemcem oz v debati s partnerjem, in nekdo to provido opazi in se vozi na prehitevalnem 119kmh ker misli, da ce prehiti policaja, da bo takoj kazen. In pol mas kolone in nervozne voznike in kaj vem kaj vse.

Kje se vi to vozite po Nemciji, da stalno omenjate te 3-4 pasove? Jaz bi tudi. Ampak te stiri pasove vidis res par km pred vecjimi mesti zarad vseh vpadnih, obvoznic itd, da se gostota prometa lazje razporedi, in tam ne vidis nobenga nemca divjat, ker tud tam so povecini omejitve 120. Na AC so in v Nemciji in v Avstriji dokaj kulturni vozniki. Ko pa pridemo na ceste izven naselja pa je druga zgodba. Zadeve potekajo bolj dinamicno kot v Slo in vse skupaj je tud dosti bolj nevarno, ker odvzem prednosti je nekaj cisto vsakdanjega in normalnega. Se najbolj v casih ko se hodi v in iz sluzbe, kjer vsak hoce bit prvi. In medtem, ko sam cakam da zapeljem na glavno cesto, vidim v vzvratnem ogledalu nervozne ljudi. Ko je situacija obrnjena, da se meni nekdo iz stranske vlkjucuje pa odvzemajo prednost in to suvereno. Jih ne zanima/nimajo obcutka/izzivajo usodo, ko vidijo, da nekdo leti 120-140, oni to kar lagano pred tabo, sicer pospesijo na 100+, ampak to zna trajat cel kilometer. Kultura v samih mestih je pa top, seveda, tam se pa ustavijo vsakemu pescu, kar je popolno nasprotje Slovenije.

In to glede kulture na AC.. ja sej, ce bi vsi vozli blizu 130 bi promet potekal dost hitreje, tud ce te nekdo prehiteva s 150 se ti ne zdi nic nenavadnega. Ko pa vecina vozi 100-110 pa je druga stvar, ker se pac gleda na vsak deci porabe. Tam pa je nekdo s 150 divjak, seveda. Zato se mogoce zdi da v AT in DE zadeva deluje, ker se vozijo vsi hitreje. In nekdo, ki vozi 130+ lazje oceni situacijo pred sabo, ce pred njim vozi tovorno vozilo, pogleda v ogledajo in more ze prej predvidevat in preracunat kdaj in kako se bo vse izslo. So pa moteci tisti ki vozijo svoj tempo 110, grejo cisto v rit tovornjaku, in potem cuknejo ven, ker itak ne bodo pospesili, zavirat je pa spet neumnost ker bo treba pospesit nazaj na 110, tisti divjak s 140 bo pa ze pocakal, ko ga j**e kretena.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a corus Pe maj 26, 2017 11:07 am

Doche:
Kje se vi to vozite po Nemciji, da stalno omenjate te 3-4 pasove? Jaz bi tudi. Ampak te stiri pasove vidis res par km pred vecjimi mesti zarad vseh vpadnih, obvoznic itd, da se gostota prometa lazje razporedi, in tam ne vidis nobenga nemca divjat, ker tud tam so povecini omejitve 120. Na AC so in v Nemciji in v Avstriji dokaj kulturni vozniki. Ko pa pridemo na ceste izven naselja pa je druga zgodba. Zadeve potekajo bolj dinamicno kot v Slo in vse skupaj je tud dosti bolj nevarno, ker odvzem prednosti je nekaj cisto vsakdanjega in normalnega.





Za Nemčijo ne vem , v Avstriji pa se ne bi strinjal s teboj saj živim blizu meje in sem velikokrat gor, pa moram reči, da vozijo tudi izven naselij in večjih mest zelo po omejitvah in to kar si napisal ne pije vode.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a Doche Pe maj 26, 2017 2:53 pm

Ok pol pa pac ne pije vode. Sem samo napisal opazanja mojega vsakdana zadnjih skoraj 4 let. Tud sam zivim tik ob meji. Ampak nemski. Tako, da sem tedensko v DE, vsak dan pa pac do sluzbe, domov, nakupovanje v AT.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a corus Pe maj 26, 2017 3:19 pm

Verjetno so se gor Avstrici nalezli Nemških navad, tu ob slovensko avstrijski meji kjer sem jaz, je kot sem napisal.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov