Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a uros11 Pe maj 19, 2017 7:20 pm

Kaj je tole, vloga za vrnitev vozniškega dovoljenja iz razloga psihične nestabilnosti ali samo hvaljenje, da nisi čist v glavi?
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a ojnica Pe maj 19, 2017 7:24 pm

Tukaj po 01 območju se nikakor ne da vozit 90-100 po regionalni, misija nemogoča. Me je ravno včeraj zagrabl pa model se mi je, in 100 izven naselja, 60 po naselju. NI ŠANS. Najprej kolesar po sredini cesti, traktorist 100m pred mano zapeljal na gl.cesto. Otrok poleg hiše s kolesom pa še živa meja, kaj bi blo če bi se zapeljal na glavno cesto....v glavnem kje so tisti časi ko smo letel po luftu pa to so mašine ropotale. Na žalost afnal se po cesti ne bom, pa tud ostali vozniki se tega preveč dobro zavedajo. Lepo v izzi in to bo to. Treba merkat še na ostale, ki so na cesti, ob cesti ali se še bodo vključil na gl.cesto. Še zmeraj se lahko bed*akom na cesti s primerno hitrosto izgne nesreči pa sta dva be*aka pa saj veste kaj nastane kot hud karambol, tak kot zadnjič jaz normalno pripeljem, drug pa mojem pasu je zgledal kot dva sva delal test čelnega trka, ma k sreči sva se zalas izognila...poknil bi pri okol 60km/h...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a sašo5 So maj 20, 2017 10:38 am

Reaper85 je napisal/-a:AC se mi zdi skoraj bolj nevarna, recimo danes sem gledal to:
https://youtu.be/wZ8QSw9Z-Co?t=167
200 sam ne bi upal vozit, če ni vmes vsaj enega prostega pasu ali pa če je manjša gostota prometa.

"milijonkrat" sem bil v taki situaciji.....me je že odstavni pas reševal =P Ampak tukaj je največji idiotizem tega v Fiatu, da mu trobi in potem še ploska, določeni blendajo ko idioti ipd. vse zaman...to niti 1x samkrat v 34 leti vozniškega staža nisem naredil, pač sem se osredotičil na reševanje sutuacije, tale butel v Fordu pa itak ne ve zakaj se mu trobi oz. maha....
Reaper85 je napisal/-a:Recimo 90 se meni zdi tako majhna hitrost, da si 1000% varen in moraš bit res totalno nesposoben da se pri taki hitrosti zaletiš.

tud to je res......oz. rekel bi: če voziš po omejitvah oz. +10 ma ni teorije, da se ti kaj zgodi_res pa promet treba spremljat, ne pa bit z mislimi ne vem kje....in odsotnih je 7 od 10 voznikov....voznic pa 9 od 10 :mrgreen:
PS. zadnje tri nesreče, ko te odzadaj kamion "zguzi"....kam dat to: je kriva hitrost??? pa ja da ja.... :roll:
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a nered So maj 20, 2017 3:34 pm

Nemorem verjet z kaksnimi kreteni se vozimo po cesti... Zakaj pa ne 100, 120, 130, 150 izven naselja +10/20 gor dol koga boli falus. Da idiota za volamom Fiata v posnetku sploh ne omenjam.

Zato pa v sloveniji tako zelo zelo potrebujemo reformo policije in vzposabljanja za vozniski izpit. Prometno policijo treba povecati za 2-3x hrati pa dodati avtocestno policijo in se tele sekcijske radarje postavit med vsakim izvozom.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a titanius So maj 20, 2017 3:59 pm

Včeraj pri vključevanju na AC vozimo štirje en za drugim in se vključimo na AC, jaz sem bil zadnji in ko je bil prehitevalni pas prost sem pognal in šel prehitevat. Voznik pred mano ( Renault Scenic KI registrska Avstrijec ) se je vključil ko sem bil že skoraj pred njim. Vključil pa brez smerokaza. Seveda sem zaviral kot norc iz 130 na 90 da je on prišel mimo, zraven pa sem še manevriral proti ograji da se ne zaletim vanj.. Kasneje ko sem ga prehitel sem ga gledal in se čudil, on pa mi pokaže sredinski prst češ kaj se pritožujem. Taki večkrat povzročijo nesrečo kot nekdo, ki ima močnejši avto.

Pa tudi ti corus verjamem, da ga občasno rad pritisneš, to ima vsak voznik v krvi. In takrat ti močnejši avto pride še kako prav. Vsak pa si mora razčistiti v glavi kako bo vozil in s kakšnimi hitrosti ter kaj bo razmišljal ko bo vozil. Ali bo razmišljal o tem kako bo sekal ženo zvečer ali bo razmišljal da cel pride domov?
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a nered So maj 20, 2017 5:10 pm

Dobro imas tudi taksne primere. Ampak v vecini taksne napake niso namenoma narete ampak pac tisti trenutek, nekdo slucajno naredi napako nenamerno tudi to lahko pripelje do hujsih prometnih nesrec. Ampak to je eno, pac cloveska napaka.

Popolnoma druga stvar pa so ljudje, ki namerno vozijo 100+ izven naselja ker pac gre in se jim zdi v njihovi glavi, da je to ok. Ali pa se vozijo 180+ po AC. Ja res je tu in tam pride do scenarija, kjer nekdo, ki se vlece po cesti k polz je bolj nevaren za promet ampak v 9/10 primerov so prejsnji veliko nevarnejsi za promet.

Bedaki, ki mislijo, da je sprejemljivo dirkati po cestah, se voziti 1m za drugim na AC ali da dva ali trije piri niso nic takega itd.. Nujno potrebujemo vec avto cestne policije v civilnih vozilih, vec prometne policije, daljse policijske maratone, vec sekcijskih radarjev, ker stacionarni radarji so za nic.

In pa reformo programa vozniskega izpita, kajti ocitno poznavanje znakov in pravil vecini ne zadostuje.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a maniaxxx So maj 20, 2017 5:34 pm

Pa večje kazni nujno, najboljše da te kar na licu mesta ustrelijo če si prehiter :roll: .

A ni še dovolj represije? Vlagat je treba v izobrazevanje voznikov, tako novih kot že izkusenih, pa seveda infrastukturo uredit prečistit prometne znake ( ki jih je pol preveč), bolj strogo preverjat tehnično izpravnost vozil ( stanje gum ipd ).....

Pa dokler sem edini ki se zna voziti na skrajno desnem pasu ob razsiritvah pred klanci bo tako kot je.

Sicer pa ce se vozis 130 po AC si med najhitrejsimi, tako da hitrost ze ni tezava, prej pomanjkanje le-te
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a Gosic So maj 20, 2017 6:14 pm

No kar začni izobraževat osebke tipa Reaper85. Verjetno bodo vse modrosti iz tvojih in drugih prstov zelo pomagale. Da niti ne omenim, da se oglasi oseba tipa sašo5, ki ga še dodatno pohvali. Najbolj da mu še napišete, da si mevža, če pred vožnjo ne spiješ vsaj pet piv, saj trije niti niso vredni omembe.

Dejstvo je: kulturen, izobražen, pošten, iskren, razumevajoč voznik bo vozil po predpisih, dal smerokaz in te spustil predse. Ostali pa se kregajte za svoje asfaltne centimetre. Ko enkrat umreš, imaš pol kvadratnega metra zemlje dovolj.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a uros11 So maj 20, 2017 6:59 pm

titanius je napisal/-a:Včeraj pri vključevanju na AC vozimo štirje en za drugim in se vključimo na AC, jaz sem bil zadnji in ko je bil prehitevalni pas prost sem pognal in šel prehitevat. Voznik pred mano ( Renault Scenic KI registrska Avstrijec ) se je vključil ko sem bil že skoraj pred njim. Vključil pa brez smerokaza. Seveda sem zaviral kot norc iz 130 na 90 da je on prišel mimo, zraven pa sem še manevriral proti ograji da se ne zaletim vanj.. Kasneje ko sem ga prehitel sem ga gledal in se čudil, on pa mi pokaže sredinski prst češ kaj se pritožujem.
Sami biseri na kupu, en se čudi drugemu, drugi se čudi prvemu. Ala vam vera, da ste še živi, glede na to, kakšne bedarije delate po cestah.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a maniaxxx So maj 20, 2017 7:06 pm

Gosic je napisal/-a:No kar začni izobraževat osebke tipa Reaper85. Verjetno bodo vse modrosti iz tvojih in drugih prstov zelo pomagale. Da niti ne omenim, da se oglasi oseba tipa sašo5, ki ga še dodatno pohvali. Najbolj da mu še napišete, da si mevža, če pred vožnjo ne spiješ vsaj pet piv, saj trije niti niso vredni omembe.

Dejstvo je: kulturen, izobražen, pošten, iskren, razumevajoč voznik bo vozil po predpisih, dal smerokaz in te spustil predse. Ostali pa se kregajte za svoje asfaltne centimetre. Ko enkrat umreš, imaš pol kvadratnega metra zemlje dovolj.


Kdo je pa omenjal alkohol? In ja prepočasni nesposobni šoferji so še večja nevarnost kot dinamični vozniki ( ne divjaki). Pa vsekakor imam raje hitrega voznika ki ve kaj dela in je trezen, kot pijanca za volanom
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a Gosic So maj 20, 2017 8:24 pm

Saj človek nima več kaj dodat. Se ne čudim da je stanje tako kot je.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a uros11 So maj 20, 2017 9:42 pm

maniaxxx je napisal/-a:[ prepočasni nesposobni šoferji so še večja nevarnost kot dinamični vozniki ( ne divjaki).
To je eno in isto, večje sranje pa delajo dinamični vozniki, ti se večkrat znajdejo v jarkih ali pa koga ubijejo, kot počasni vozniki. Da so dinamični enako nesposobni, je pa že dolgo jasno. Vsak pri sebi naj pomisli, koliko je sposoben voziti po omejitvah, pa vam bo vse jasno (hitrost, ovinki, telefon) o vaši ultra sposobnosti.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a titanius So maj 20, 2017 9:53 pm

uros11 je napisal/-a:
titanius je napisal/-a:Včeraj pri vključevanju na AC vozimo štirje en za drugim in se vključimo na AC, jaz sem bil zadnji in ko je bil prehitevalni pas prost sem pognal in šel prehitevat. Voznik pred mano ( Renault Scenic KI registrska Avstrijec ) se je vključil ko sem bil že skoraj pred njim. Vključil pa brez smerokaza. Seveda sem zaviral kot norc iz 130 na 90 da je on prišel mimo, zraven pa sem še manevriral proti ograji da se ne zaletim vanj.. Kasneje ko sem ga prehitel sem ga gledal in se čudil, on pa mi pokaže sredinski prst češ kaj se pritožujem.
Sami biseri na kupu, en se čudi drugemu, drugi se čudi prvemu. Ala vam vera, da ste še živi, glede na to, kakšne bedarije delate po cestah.


Uroš, kaj si hotel povedat s tem? Kaj sem tu narobe naredil? Mar bom vozil v koloni za Avstrijcem in ostalimi 90 na AC? Lepo te prosim, prej razmisli preden kaj napišeš.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a uros11 So maj 20, 2017 10:05 pm

Kot kaže si še začetnik, ki se mu samo zdi, da zna upravljati vozilo ali pa nisi, pa ga vseeno ne znaš, ker na tvoje zapise ultra močno dvomim, da si eden izmed tistih, ki so sposobni voziti po predpisih, pa nikogar ogrožati, kot v opisanem primeru., Pri tem pa še opravičuješ svoje ravnanje z nacionalnim elementom in tem, da bi bogi revček moral počakati pol minute, da situacija postane varna? Res se moram navaditi brati te neumnosti, res.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a titanius So maj 20, 2017 10:21 pm

Izpit imam 9 let, prevoženih najmanj 200t km in sem brez nesreč ter kazni, nisem nikoli niti bil krivec za kakšno nesrečo niti sem koga kdaj izsilil. Sem umirjen voznik in ne potrebujem avtov z ne vem kolk kubikov in konj. In zato ker sem močno zaviral ter se reševal, da ne grem v ograjo sem jaz kriv? Pa sej to ne moreš verjet. No sej očitno tu vsi samo pametujejo dokler se nekdo res ne znajde v takih okoliščinah. Če bi bila kakšna ženska na mojem mestu bi 90% končala v ograji. Torej po tvojem mnenju se strinjaš z Avstrijcem, ki je priletel na prehitevalni pas ko sem jaz bil pri njegovih vratih? Bravo. Torej bom naslednjič tudi jaz šel tako prehitevat pa naj se tisti zraven mene kar zaletava kam hoče.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a srcnik Ne maj 21, 2017 1:44 am

No ja, tu dam titaniusu prav, takšni pacienti ki iz odstavnega pasa gredo na vozni in takoj na prehitevalni pas in to pri kakšnih 90kmh, brez da bi si vzeli čas in ocenili situacijo-približevanje drugih vozi na prehitevalnem pasu, gredo tudi meni na organ...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a sašo5 Ne maj 21, 2017 9:54 am

nered je napisal/-a: Da idiota za volamom Fiata v posnetku sploh ne omenjam.

a ta v Fordu je pa nedolžna ovčka??? Ne pozna smerokaza, ne pozna špegla....skratka vprašanje, če sploh ve da je na AC.......
IN NISO NESREČE ZARADI TAKIH KOT TA V FIATU, AMPAK ZARADI TAKŠNIH, KOT TA V FORDU.... :!:
srcnik je napisal/-a:No ja, tu dam titaniusu prav, takšni pacienti ki iz odstavnega pasa gredo na vozni in takoj na prehitevalni pas in to pri kakšnih 90kmh, brez da bi si vzeli čas in ocenili situacijo-približevanje drugih vozi na prehitevalnem pasu, gredo tudi meni na organ...

pa to ni osamljen primer....to je standard (kot vožnja brez smerkozov, uvozniki bi komot lahko avte naročevali brezl le teh, kajti v Slo je to "balast" )
- in če povečamo represijo, bodo še bolj lovili takšne, ki kdaj pa kdaj pritisnemo na 230 za kratek čas_takšnim (kot tale s Fordom ali kot opisuje "titanius" ) se ne bo zgodilo nič...pa še zaverovani so vase, da niso prav nič narobe naredili...
 
Uporabniški avatar
bedolin
Novinec
 
Prispevkov: 133
Pridružen: Sr feb 01, 2012 3:16 pm

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a bedolin Ne maj 21, 2017 10:29 am

Kakšen Ford?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a esem Ne maj 21, 2017 10:50 am

Ford (S-Max, morda C-Max ali Galaxy) je izsilil Fiata
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a nered Ne maj 21, 2017 10:50 am

Mislim, da je bil drugi avto BMW. In pa medtem ko ja ta je naredil napako, da ni dal smerokaza da se prestavlja, b**** v Fiatu ce bi vozil po omejitvah ali tudi 20-30 nad omejitvijo bi imel veliko vec casa in prostora reagirati.

Tko, da vec je kriv b**** v Fiatu. Ce gledas podatke za slovenijo za vzroke za prometne nesrece z smrtnim izidom:

1. Alkohol
2. Neprilagijena hitrost

Zato pa imamo prometna pravila ce bi Fiat vozil 130, BMW 90 in bi se mu vrinal notri 6m pred njim bi lahko Fiat se vedno reagiral brez posledic.

In ja pocasni vozniki so prav tako krivci ampak niti priblizno ne na nivoju ljudi, ki takole divjajo potem pa se to zagivarjajo.

In se da odgovorim na predprejsnji post. Ne vecje in strozje kazni niso resitev, kazni bi morali imeti kot v Nirveski, Svedski itd.. osnovane na placi in prejemki.

Prav tako imas ljudi, ki jih ne bos mogel prevzgojiti glede voznje. Zato pa potrebujemo veliko vecjo prometno policijo, potrebujemo veliko vecjo avtocestno policijo v civilnih vozilih in pa vec sekcijskih radarjev.

Meni nic od tega ni vsec ampak je to boljse za skupnost, ker po letuh izobrazevanja ljudi glede alkohola in neprilagojene hitrosti mnogi tega se vedno ne dijemajo. Druzba pa mora vedno hoditi v tempu svonega najpocasnejsega clana.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov