Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a esem Ne maj 21, 2017 11:03 am

Verjetno je res BMW (2)

Ni samo "pozabil" smernika, se tudi ni prepričal, ali pri tem ne ovira vozil zadaj (tudi prekršek). Morda pa - kot mnogi - ne zna ocenit hitrosti avta zadaj. In to dvoje je tista prava nevarnost!

Kakšne plače pa misliš, da ima polovica teh divjakov), SP ali še to ne? Edino po prejemkih (na TRR) in splošnem stanju (hiša ipd), a to bi bil (pre?)velik poseg v zasebnost.

Problem v naši družbi je ravno ta, da se najpočasnejših ne izloča (ne samo na cesti, tudi glede strokovnosti ipd, važno, da je pravega političnega prepričanja). In predvsem tu bi morala storiti policija več.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a srcnik Ne maj 21, 2017 11:33 am

No, pa še dejstvo je, da je šel čez polno črto...

Čeprav tudi tale v fiatu ni najbolje ocenil situacije, glede na to, da je bilo kar nekaj prometa, ampak to je nemški autobahn, kjer je kultura vožnje 100x boljša kot pri nas, zato je to tam bolj redek pojav in zato tudi takšna reakcija (čeprav glupa). Pri nas bi tisti, ki ga je izsilil še ostal na prehitevalnem pri 110 kmh še kakšne 2 km minimalno...
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a matejxx Ne maj 21, 2017 11:41 am

nered je napisal/-a:Mislim, da je bil drugi avto BMW. In pa medtem ko ja ta je naredil napako, da ni dal smerokaza da se prestavlja, b**** v Fiatu ce bi vozil po omejitvah ali tudi 20-30 nad omejitvijo bi imel veliko vec casa in prostora reagirati.

Tko, da vec je kriv b**** v Fiatu. Ce gledas podatke za slovenijo za vzroke za prometne nesrece z smrtnim izidom:


Vozni FIATA- je vozil po omejitvah. Tako, da je tukaj edini krivec voznik BMW-ja. Ta posnetek se je odvijal na Nemški avtocesti kjer ni omejitve hitrosti.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a nered Ne maj 21, 2017 12:17 pm

Ce si prebers glede Autobahn "advisory speed limit is 130km/h, while driving above 130km/h is not illegal due to no federal speed limit, in case of accident person with excessive speed carries full liability".

Se pravi nimajo zakonsko dolocene omejitve, tam kjer ni omejitve lahk vozis nad 130 ampak nosis vso krivdo. Kar pomeni, da tale Fiat bi bil krivec za prometno nesreco.

Da ne govorim o tem da je voznja z 230km/h sploh proti koloni vozil izven vsega razuma. Resno tip se pele 230 vidi kolono vozil in nebo zmanjsu za tistih par sekund. Po zakonu bi bil kriv za prometno nesreco, z stalisca zavarovalnice bi bil kriv iz z stalisca zdravega razuma.

Tule je mal fuckup na strani BMW al Forda al whatever pac je in veliko vecji fuckup z strani Fiata.

Statistika iz skotaj vseh drzav pravi, da nimas prav. Resno imas 3-4 pasove in vidis kilometer pred seboj ali si na neprometni cesti ok daj si par minut duska. Ne pa tole, resno...
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a danci1973 Ne maj 21, 2017 4:39 pm

nered je napisal/-a:Mislim, da je bil drugi avto BMW. In pa medtem ko ja ta je naredil napako, da ni dal smerokaza da se prestavlja, b**** v Fiatu ce bi vozil po omejitvah ali tudi 20-30 nad omejitvijo bi imel veliko vec casa in prostora reagirati.

Tko, da vec je kriv b**** v Fiatu. Ce gledas podatke za slovenijo za vzroke za prometne nesrece z smrtnim izidom:

Pa saj nisi normalen... :roll:

Menjavanje pasu brez uporabe ogledal in smerokaza je NAJHUJŠI možen prekršek in neposreden vzrok nesreče. Ali je drugi udeleženi vozil 130 ali 230 na nastanek nesreče praktično nima vpliva, le posledice so v drugem primeru hujše.

V konkretnem primeru je voznik Fiata očitno imel dovolj časa, da je ustrezno reagiral in nesrečo preprečil, torej po definiciji ni vozil z 'neprilagojeno hitrostjo'

srcnik je napisal/-a:Čeprav tudi tale v fiatu ni najbolje ocenil situacije, glede na to, da je bilo kar nekaj prometa, ampak to je nemški autobahn, kjer je kultura vožnje 100x boljša kot pri nas, zato je to tam bolj redek pojav in zato tudi takšna reakcija (čeprav glupa). Pri nas bi tisti, ki ga je izsilil še ostal na prehitevalnem pri 110 kmh še kakšne 2 km minimalno...

Očitno se ne voziš prav veliko po Nemčiji... :lol:

Vozniška kultura je na podobnem psu, kot pri nas - le infrastrukturo imajo večinoma boljšo in se zato manj pozna. Kjer pa je infrastruktura slaba (npr. del avtoceste od Salzburga proti Münchenu) pa je tudi stanje na cesti podobno kot pri nas.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a maniaxxx Ne maj 21, 2017 6:05 pm

nered je napisal/-a:Mislim, da je bil drugi avto BMW. In pa medtem ko ja ta je naredil napako, da ni dal smerokaza da se prestavlja, b**** v Fiatu ce bi vozil po omejitvah ali tudi 20-30 nad omejitvijo bi imel veliko vec casa in prostora reagirati.

Tko, da vec je kriv b**** v Fiatu. Ce gledas podatke za slovenijo za vzroke za prometne nesrece z smrtnim izidom:

1. Alkohol
2. Neprilagijena hitrost

Zato pa imamo prometna pravila ce bi Fiat vozil 130, BMW 90 in bi se mu vrinal notri 6m pred njim bi lahko Fiat se vedno reagiral brez posledic.

In ja pocasni vozniki so prav tako krivci ampak niti priblizno ne na nivoju ljudi, ki takole divjajo potem pa se to zagivarjajo.

In se da odgovorim na predprejsnji post. Ne vecje in strozje kazni niso resitev, kazni bi morali imeti kot v Nirveski, Svedski itd.. osnovane na placi in prejemki.

Prav tako imas ljudi, ki jih ne bos mogel prevzgojiti glede voznje. Zato pa potrebujemo veliko vecjo prometno policijo, potrebujemo veliko vecjo avtocestno policijo v civilnih vozilih in pa vec sekcijskih radarjev.

Meni nic od tega ni vsec ampak je to boljse za skupnost, ker po letuh izobrazevanja ljudi glede alkohola in neprilagojene hitrosti mnogi tega se vedno ne dijemajo. Druzba pa mora vedno hoditi v tempu svonega najpocasnejsega clana.


Torej si pristas negativne selekcije. Ker ene par kretenov ( no veliko kretenov ) ne zna voziti VSAJ po omejitvah ( nikomur ni potrebno voziti več, ampak naj vsaj vozi po omejitvi a bom srečen ), moramo imeti še bolj policijsko državo kot jo imamo.

Veš dragi moj, narobnemu pamet soliš, predolgo imam izpit in preveč se vozim da ne bi vedel za kaj se gre na naših cestah. In ne nisem najboljši in nezmotljivi voznik. Tudi sam delam napake, hvala bogu do zdaj ni bilo nekih hudih posledic mojih napak, ampak promet in nasploh ljudje niso roboti in tako je treba tudi narediti zakone in pravila, življenska, potem se jih bo bolj upoštevalo ( še vedno trdim da imamo vsaj tretjino znakov preveč), pa seveda učenje in izobraževanje voznikov in ostalih udeležencev prometa. Ne vem kakšno je tvoje mnenje o tem, sam trdim da 70% voznikov ni primernih za cesto, če nisem majhen procent rekel. In to resno mislim, ne pretiravam s številkami
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a nered Ne maj 21, 2017 7:57 pm

Ne gre se za policijsko drzavo. Gre se, da z izobrazevanjem ljudi ne mores resiti vsega, ker eni ljudje so toliko vbiti v svoje misljenje in decentralizirani od problemov, da jim lahko razlagas zakaj je njihovo pocetje slabo ali nevarno pa se vedno nebojo dojel.

Zato pa moras imeti ljudi da drzijo take v redu. Zato pa potrebujemo vecjo prometno policijo in vec provide na AC. Zal je tko kot sem reku druzba vedno gre naprej z tempom svojega najpocasnejsega clana.

Vsi bi lahko vozili z hitrostjo, ki nam ustreza pa nemormo ker je en k****n divjal v mestu in ubil druzino ali otroka. Vsi bi lahko jemali droge ki nam pasejo pa nemormo, ker je nek k****n nekoc vzel in ubil nekoga ali sebe itd..
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a nebivedu Ne maj 21, 2017 8:34 pm

nered je napisal/-a:Mislim, da je bil drugi avto BMW. In pa medtem ko ja ta je naredil napako, da ni dal smerokaza da se prestavlja, b**** v Fiatu ce bi vozil po omejitvah ali tudi 20-30 nad omejitvijo bi imel veliko vec casa in prostora reagirati.

Tko, da vec je kriv b**** v Fiatu. Ce gledas podatke za slovenijo za vzroke za prometne nesrece z smrtnim izidom:

1. Alkohol
2. Neprilagijena hitrost

Zato pa imamo prometna pravila ce bi Fiat vozil 130, BMW 90 in bi se mu vrinal notri 6m pred njim bi lahko Fiat se vedno reagiral brez posledic.

In ja pocasni vozniki so prav tako krivci ampak niti priblizno ne na nivoju ljudi, ki takole divjajo potem pa se to zagivarjajo.

In se da odgovorim na predprejsnji post. Ne vecje in strozje kazni niso resitev, kazni bi morali imeti kot v Nirveski, Svedski itd.. osnovane na placi in prejemki.

Prav tako imas ljudi, ki jih ne bos mogel prevzgojiti glede voznje. Zato pa potrebujemo veliko vecjo prometno policijo, potrebujemo veliko vecjo avtocestno policijo v civilnih vozilih in pa vec sekcijskih radarjev.

Meni nic od tega ni vsec ampak je to boljse za skupnost, ker po letuh izobrazevanja ljudi glede alkohola in neprilagojene hitrosti mnogi tega se vedno ne dijemajo. Druzba pa mora vedno hoditi v tempu svonega najpocasnejsega clana.



Pa ti veš, da če se pri omejitvi 130km/h na avtocesti voziš 10km/h, ker je avtocesta pomrznjena, in se zaletiš, da boš kriv zaradi neprilagojene hitrosti - ker nisi šel samo 5km/h, pa čeprav je omejitev 130km/h. Nehajte se zgovarjat na neprilagojeno hitrost, ker je to pač lenoba policistov in najlažje napisat v zapisnik, pa noben se potem ne sprašuje kaj je bilo v resnici.
Primer: Voziš 90, ker je toliko omejitev in te pri tej hitrosti pričaka ena velika globoka luknja na cestišču. Avtu poči guma, ti odletiš v jarek in zapis v zapisniku bo "NEPRILAGOJENA HITROST", čeprav ni bilo nikjer oznake za uničeno cestišče.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a Gregamax Ne maj 21, 2017 8:46 pm

No pa da še jaz pristavim eno od svojih hujših prigod iz avtoceste. Se ene nedelje peljem z družino iz Brežic proti Novemu mestu po avtocesti, lepo tempomat 130 na uro. Daleč spredaj spremljam pacienta, kateri je zapeljal na izvoz za počivališče. Lepo desni žmigavec, zavira, jaz sem mu po voznem pasu približujem, na kar tik preden bi moral zapeljat na počivališče, on še zmeraj z desnim žmigavcem in ene 50 na uro, direkt pred mene, ne da bi se prepričal. Med tem časom je mene en že prehiteval. Samo na polno sem zaviral in čakal, če mi bo kdo od zadaj priletel v avto. Na srečo se je vse dobro končalo. Sicer na avtocesti sem že vsega doživel, to je bil pa višek.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a maniaxxx Ne maj 21, 2017 9:20 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Upam, da ves da ce bi se zaletel bi bila neprilagojena hitrost kriva. Zihr maš čipan avto pa si divjak :lol:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a titanius Ne maj 21, 2017 9:50 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Meni se je pa že kakšni 2leti nazaj zgodilo, da je neka babica šla na AC in namesto da bi pospešila pa se nato vključila na AC, se je pač pri 40 vključila kar čez polno debelo črto jaz pa vozil 120.. Na prehitevalnem pa me je prehiteval en avto. Takrat sem testiral zavore kot še nikoli do zdaj. Zdaj se rajši pazim in gledam da grem pri izvozih/uvozih na prehitevalni pas.

Dejansko pa bi izpadel kriv ti/jaz zaradi 'neprilagojene' hitrosti, nihče od policajev pa ne bi niti pomislil, da je kriv ta ki je prišel s 40/50 nazaj na AC.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a emozul Po maj 22, 2017 7:13 am

Jaz pa ne morem verjeti, s kakšnimi ljudmi se vozim po cesti, sploh z enimi, ki so tukaj registrirani.
Ta v fiatu je totalni b****. On je divjal preko vseh meja, sploh pa cesta ni bila toliko prazna.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a Gosic Po maj 22, 2017 2:09 pm

Joj jaz sem pa doživel pa bla bla bla. Enkrat sem videl bla bla bla.

Ja, kritične situacije so vsakodnevni pojav v prometu - to so vas učili, ko ste delali izpit. Zmeraj več je voznikov, takih in drugačnih. Mislim..., kot da človek bere avtomobilistično politiko, kjer si en drugemu mečejo polena, stvar pa se ne premakne za mm.

Prvo stvar, ki bi morali uvest je preverjanje znanja in sposobnosti - za vse voznike na nekaj let (2-5). To preverjanje bi morala financirati država (saj bi jo prišlo ceneje kot jo stanejo smrtne žrtve (cca 1mil.), ali preživljanje invalidov). Kdor preverjanje ne bi opravil, bi si ga naslednjega plačal sam. S tem bi pridobili malo več resnosti med vozniki, da bi odstranili to lenobnost, ki je v obliki: ah sej samo vozim, ah kaj mi pa bo. Ah, zakaj bi dal smernik. Ah zakaj se bi ustavil, če lahko kadim in kličem med vožnjo itd.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a corus To maj 23, 2017 10:26 am

Nobeno preverjanje znanja ne pomaga pri tistih , ki zavestno kršijo osnove CCP. Preverjanje bi opravili in spet telefonirali , ne dajali smernikov itd.., sploh pa potem bi morali tudi po končanem faksu po nekaj letih spet preverjati znanje ali obnavlajti diplomo, to je brezveze in nič ne spremeni. Imam sorodnika v Canadi in , ko pride sem na dopust, ne more verjeti kako se pri nas ne upošteva cestnih predpisov, za primerjavo on pravi ,da tam vsak voznik pred stop znakom ustavi, četudi ni nikjer nikogar in zakaj tam upoštevajo predpise , pri nas pa ne. Odgovor je preprost, kazni za prekršek so tako zelo visoke, da je za njih normalno , da vozijo po predpisih. Samo to spremeni miselnost ljudi in nobeno preverjanje ne. Nisem pristaš visokih kazni, toda resnica je pač takšna, če te bo telefonoiranje in drugi prekrški res drastično udarilo po žepu, šele takrat tega ne boš več delal, tako pač je žal.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a pskoda To maj 23, 2017 11:31 am

Mene nič ne moti, če denarno zelo kazujejo tistega, ki telefonira med vožnjo. Jaz bi mu ispit vzel prvič ko bi ga videl. So pa določene bedarije recimo ko se voziš po AC in je dolina oni pa zanalašč postavijo stacionarnega ker vedo, da tam je velika možnost prekrška za tistih 10km/h. To je samo polnjenje računa in nič drugega oz ne pripomore k varnosti popolnoma nič
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a Firediver To maj 23, 2017 11:54 am

Tudi predpisi so dvolični: Po touchscreen pametnem telefonu med vožnjo ne smeš šariti, po touchscreen sredinski konzoli pa lahko tapkaš po mili volji. Pa vedno več tega bo - zgleda, da je touch sredinska konzola strašno varno zadeva!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a nebivedu To maj 23, 2017 12:00 pm

Firediver je napisal/-a:Tudi predpisi so dvolični: Po touchscreen pametnem telefonu med vožnjo ne smeš šariti, po touchscreen sredinski konzoli pa lahko tapkaš po mili volji. Pa vedno več tega bo - zgleda, da je touch sredinska konzola strašno varno zadeva!


Ne moreš. Pri meni se zaklene in dokler se ne ustaviš ne moreš nič delat na njej, razen postaje za radio lahko spreminjaš, ampak na volanu.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a Gosic To maj 23, 2017 2:19 pm

corus je napisal/-a:Nobeno preverjanje znanja ne pomaga pri tistih , ki zavestno kršijo osnove CCP. Preverjanje bi opravili in spet telefonirali , ne dajali smernikov itd.., sploh pa potem bi morali tudi po končanem faksu po nekaj letih spet preverjati znanje ali obnavlajti diplomo, to je brezveze in nič ne spremeni. Imam sorodnika v Canadi in , ko pride sem na dopust, ne more verjeti kako se pri nas ne upošteva cestnih predpisov, za primerjavo on pravi ,da tam vsak voznik pred stop znakom ustavi, četudi ni nikjer nikogar in zakaj tam upoštevajo predpise , pri nas pa ne. Odgovor je preprost, kazni za prekršek so tako zelo visoke, da je za njih normalno , da vozijo po predpisih. Samo to spremeni miselnost ljudi in nobeno preverjanje ne. Nisem pristaš visokih kazni, toda resnica je pač takšna, če te bo telefonoiranje in drugi prekrški res drastično udarilo po žepu, šele takrat tega ne boš več delal, tako pač je žal.



Bi. Če ne drugega, bi iz prometa izločili prestare voznike, ki ne dojemajo okolice okoli sebe, psihično nestabilne, arogantneže in neuravnotežence. Test bi se opravljal v spremstvu ocenjevalca v vozilu testiranca. Ocenjevalec bi lahko imel podrobnejši vpogled v vozilo testiranca (starost in obraba pnevmatik itd). Tudi na podlagi tega bi se izločilo precej voznikov, ki jim je vseeno za lastno in tujo varnost očitno.

Dobro, kanadske navade so drugo. Pri njih je tudi navada, da živijo 2000km v gozdu sredi ničesar.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a corus To maj 23, 2017 4:37 pm

Ne vem kaj vas toliko motijo starejši vozniki. Nikjer v EU ni posebne omejitvene starosti za vožnjo in tudi pri nas niso največji povzročitelji nesreč starejši vozniki, edino kar je res, da se to ob vsaki napaki , ki jo starostniki povzročijo potencira v neskončnost. Največji povzročitelji nesreč so ravno mladostniki in generacije 20-40let, vzrok pa prevelika hitrost , alkohol , vožnja po napačni strani, itd..,če bi bile problem samo napake starostnikov, bi imeli pri nas zelo malo nesreč.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Čipanje in divjaki

Napisal/-a Gosic To maj 23, 2017 5:09 pm

Saj ni nujno da so ravno povzročitelji nesreč, dejstvo je da z leti človeku upadajo motorične sposobnosti. Moje vozniško dovoljenje bi veljalo do leta 2070, če ne bi vmes začel opravljati izpita za motor. Sedaj mi velja 10 let. Predstavljal si 40 letnika, ki mu bo vozniško dovoljenje veljalo do 80 leta. Ali se bo v prometu obnašal enako kot pri 'rosnih' 40-ih ? V prometu so zelo pomembne reakcije, in to predvsem tiste hitre, ne z nekaj sekundnimi zamiki. Mladostniki in divjaki pa so zajeti z drugimi skupinami, ki sem ji omenil.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov