Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Strešni kovček

Napisal/-a RedBaron Če maj 18, 2017 3:26 pm

Pozdravljeni!

Sem v fazi nakupa strešnega kovčka (načeloma rabljenega) in sem v dilemi, ali naj vzamen montano, ali kaj drugega..

Najbolj se mi dopade montana, ker je precej bolj kompaktna od klasičnih plastičnih kovčkov (gledam model 600), vendar je precej malo rabljenih na voljo, pa še dokaj stare so (15 - 20 let).

Kako se obnese montana, je starost problem za poliester, se zadeva "postara"?

Gledal sem tudi thule vendar so dokaj dragii, ter manj kompaktni...

Ne rabim dvojnega odpiranja (raje vidim klasično odpiranje), niti kakega fast click-a ipd...

Po drugi strani pa dobim za enak denar NOV kovček G3... vedndar je to poceni roba in nimam ravno zaupanja... čeprav ga trgovec na vse pretege hvali... :)
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Strešni kovček

Napisal/-a wragec Če maj 18, 2017 5:15 pm

Jaz mam pegaso 3 ( 450 l) že deset let in ni problema. Edino tam ko se stisne na prečke sem znotraj kovcka podložil 3 mm železa, da ko stisneš da se ne zvija plastika. Thule pa ma res previsoko ceno
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Strešni kovček

Napisal/-a ban Pe maj 19, 2017 6:34 am

Če hočeš kvaliteto kupi thule, ga imam že dolgo časa in ga ne morem prehvalt :D Itak se kovček kupuje za dolgo časa tako da tudi malo višja cena ne bi smela biti problem.
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Strešni kovček

Napisal/-a ggorenc Pe maj 19, 2017 7:43 pm

Montana je dejansko bolj vzdrzljiv od vseh. Poliester proti plastiki. Slaba stran je precej vecja teza, preveri koliko lahko tovoris na strehi! Jaz imam ze 4leta prakticno celo leto gor kamei husky xxl, ki je srednji razred v sicer precej priznani znamki in razen zapiranja, ki se zatika brez pripomb. Perem avto s karherjem in ne spusti kapljico notri. Prazna truga se sicer malenkost zvija in skripa plastika ampak polna je tiho, vsekakor teh 17kg ni taksno hudo povisanje tezisca kot 30kg prazne teze pri primerljivi montani! Se pa pozna...da ne bo kdo kaj rekel. za svojo ceno vredna vsakega eura, 240€ sem dal v akciji na mimovrste.
Slika
Zadnjič spremenil ggorenc, dne Pe maj 19, 2017 7:46 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Strešni kovček

Napisal/-a ggorenc Pe maj 19, 2017 7:45 pm

Se nekaj, montane se navrta za nosilce vsakega avtomobila, kombija posebej. Nimajo teh klasicnih hitrih namestitev.. tako, da bos pri rabljenem imel spodaj luknje...
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Strešni kovček

Napisal/-a RedBaron Pe maj 19, 2017 9:15 pm

Ja je nekoliko tezja, montana 600 ima 18kg, streha avta pa ima nosilmost 75kg.

Dejansko me odsotnost hitrih spojk ne moti, klasicne u objemke so mi OK.

Sem malo klical okoli in tale Vidal hvali montano, da ni primerjave s plastiko.. ko sem klical nekoga ki prodaja thule, je hvalil abs plastiko, da je prozna in da poliester ni... vsak pac hvali svojo robo... sicer pa glede na to, da je vecina trug plasticnih, je verjetno zadeva cisto OK, prav tako tudi poliester..
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Strešni kovček

Napisal/-a ggorenc So maj 20, 2017 6:19 am

Montana s poliestra je misljena, da imas vseskozi gor in res zadevo uporabljas celo leto. Kolega jo ima na avtodomu skos prisraufano, pa na delovnih kombijih... ce bos trugo dal gor enkrat, dvakrat letno vzami plastiko in je. Pa thule se zdalec ni top proizvajalec, nemski kamei visji rang je boljsi od visjega ranga thule, yakima recimo je no.1, najbolj mnozicen v USA. francoski mont blanc, italjanski farad je top med ceno in kaj dobis..
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Strešni kovček

Napisal/-a ban Po maj 22, 2017 6:34 am

Mogoče ti bo tale test olajšal nakup
http://siol.net/avtomoto/tehnika/amzs-t ... rov-419213
 
RS84
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Če okt 29, 2009 6:24 pm

Re: Strešni kovček

Napisal/-a RS84 Pe jul 07, 2017 10:21 am

Pozdravljeni.

Vem, da so G3 cenejši in ne tako kvalitetne zadeve, ampak zanima me za 1krat ali mogoče 2 krat na leto za na morje.
Rabil bi za focusa hatchback letnik99. Prevažal bi pa v njem ene 2 potovalke ali 3. Do sedaj ko sva bila sama je bilo dovolj prostora, sedaj z otrokom je pa več prtljage, mogoče bi še šlo če nebi bilo potrebno otroški voziček sabo na morje uzet.
Bo pa kovček letos v uporabi, drugo leto bo že verjetno večji avto.
Gledam kovček oz. nekaj podobnega kot na spodnji povezavi (okrog 100€), sicer je krajši ampak za omenjen avto mislim, da ok.

http://www.matsport.si/dodatna-oprema/p ... 2x72x37-cm

Bi bil vredu, ali kakšna druga varianta?

Hvala,
Lp
 
Uporabniški avatar
kiki13
Novinec
 
Prispevkov: 312
Pridružen: Ne nov 16, 2008 8:11 pm

Re: Strešni kovček

Napisal/-a kiki13 Ne jul 09, 2017 6:33 pm

V obiju sem videl črn strešni kovček prostornine 270 l, zgleda solidno, cena 100 €. Če ga boš rabil par let, ni težav. Ne priporočam hitrosti preko 130 km/h.
Sam sem tudi imel že nekaj let nazaj nek no name kovček in je bilo vedno vse ok.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Strešni kovček

Napisal/-a INFINITI Po jul 10, 2017 12:14 am

Če tako poredko rabiš - kaj pa kak najem?
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
RS84
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Če okt 29, 2009 6:24 pm

Re: Strešni kovček

Napisal/-a RS84 To jul 11, 2017 11:16 am

Tud o najemu sem razmišljal, pa če pogledam za 10 dni me skoraj pride toliko kot je tisti na linku pa je potem moj pa mogoč ga čez 2 let prodam za kak evro.
 
Uporabniški avatar
bishop
Novinec
 
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe feb 20, 2009 12:21 am
Kraj: Vodice

Re: Strešni kovček

Napisal/-a bishop So avg 11, 2018 1:55 pm

Stara tema, pa bom vseeno vprašal v tej temi.

Imam Ford KA+ 2018. Kupil sem strešni prtljažnik CRUZE, ga namontiral na avto, gor postavil kovček in glej ga zlomka. Spredaj je kovček malenkost dvignjen in ni popolnoma naravnost(vodoravno). Ali zna biti kaj narobe pri sami vožnji? Sem prestavljal nosilce naprej/nazaj po strehi, pa je kovček vedno spredaj malenkost dvignjen. Najbrž zaradi same oblike strehe. Če bi dal pa oba nosilca nekam bolj na sredo v razmaku med njima cca 300-450mm, pa kovček nima tam lukenj za pritrditi na nosilce. Najbrž ne bi bilo pametno, da bi kovček dodatno luknjal?
Hvala za kakršnokoli informacijo. Aja, ali se dobi in kje, antena(samo palčka) dolžine cca 15cm? Ta je namreč prevelika in se bojim, da mi bo počila, ker je pod kovčkom, pa najbrž bi še tolkla po kufru celo pot.
Slikal sem avto, vendar se slabo vidi da je postrani.
Slika
Slika
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED ME!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov