Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Nasvet (Škoda)

Napisal/-a francko To maj 23, 2017 7:50 pm

Zdravo!

Mi zna kdo pomagati,kam se obrniti če pri naših zastopnikih (porsche idt) ne znajo pomagati ali pa se ne da dogovoriti z njimi glede mehanike avta(serijske hibe).
Ker se pri nas ne zganejo za razne serijske napake,oziroma ne najdejo rešitve,bi rad prišel v stik z nekom ki je glavni za znamko škoda.
Sem sedaj malo brskal, in vidim da nekateri pri naših zastopnikih niso dosegli nič,ko pa so se obrnili na ljudi nad njimi ki njim je mar za njihovo znamko ki jo prodajajo,so bili pristopi naših zastopnikov drugačni. Nekatere so servisi celo samo poklicali.

Morda kdo ve kam se obrniti,kdo je glavni za škodo?
Hvala,lp
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Nasvet (Škoda)

Napisal/-a srcnik Sr maj 24, 2017 5:17 pm

Kaj so pa te serijske napake, ter katero vozilo točno?
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nasvet (Škoda)

Napisal/-a kseb Če maj 25, 2017 5:31 am

So me pred časom zanimale ene stvari pri Škodi. Ker pri lokalnih prodajalcih nisem dobil informacij, sem se obrnil na generalnega uvoznika. Niso znali pomagati, svetovali pa so mi, da se obrnem na lokalce.
Jaz nisem pri njih uredil nič.
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Nasvet (Škoda)

Napisal/-a francko Če maj 25, 2017 3:22 pm

Glede sranja z rotorji na podtlačni črpalki hiba vseh 2.0TDI 150km motorji 2013 in dajle. Do katerega letnika je pa vgrajena enaka črpalka pa ne vem. Vem pa da do 2016 sigurno. Videl v živo katastrofo na škodi.



Hvala za odgovor,upam da pridem do prave osebe.

Lp
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nasvet (Škoda)

Napisal/-a kseb Če maj 25, 2017 4:38 pm

Daj napiši več o tej napaki.
Ta motor je v ožjem izboru pri novem avtu in me zanimajo potencialne težave.
Hvala
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Nasvet (Škoda)

Napisal/-a francko Če maj 25, 2017 6:05 pm

Sem pisal o tej težavi že v drugi temi,ker seveda nihče ni ''vedel'' zakaj se gre. Na servisu so hoteji že sneti ojnične ležaje oops oops .
Dokler se niso spomnili pogledati v računalnik,kjer imajo bazo o napakah(ali nekako tako) In so po par obiskih prinesli papir o takrat "neznani" napaki.

Je pa tako kot sem pisal v drugi temi,ko je avto segret na 50-80 stopinj se izpod motorja sliši kako ruži rotor na podtlačni črpalki.
Ne vem kje imam list je pa odgovor na to nekako takole: Sliši se rotor na podtlačni črpalki-okvara ne vpliva na funkcionalnost podtlačne črpalke-kakor ga tudi ne odpravi četudi jo zamenjajo z novo(v K**** vglavnem). In seveda tudi če imaš vozilo v garanciji ne priznajo menjave,ker okvara ne vpliva na funkcionalnost,oziroma se z menjavo zvok ne odpravi. Se pa zvoka ko se motor segreva do 50.st ne sliši in niti ko se segreje čez 80.st ne. Zato marsikdo sploh ne ve za to.

Je pa bilo olajšanje kljub temu da smo mislili da so ležaji fuč,ko smo po predlaganem na prinesenem papirju pritisnili parkrat na bremzo in se je zvok umiril:) Se pravi krivca smo našli.

Drugače je pa avto super,nimam pripomb,

Lp
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nasvet (Škoda)

Napisal/-a kseb Če maj 25, 2017 7:44 pm

Če prav razumem: moteč zvok, ki ne povroča drugih težav.

Hvala, lep dan
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Nasvet (Škoda)

Napisal/-a francko Pe maj 26, 2017 4:58 pm

Tako :)
Ampak povzroča sive lase,in ne veš kako je ko se pripelješ z novim avtom kam in vsi gledajo kaj tako poka iz motorja...ja tako je..in to ni tih zvok ampak se ga sliši daleč.
Osebno če bi vedel za problem, bi se škode ognil na daleč. Npr. Audi pa star 11 let pa 300000km za sabo pa dela kot urica,in brez vsakega popravila ali hibe. Se mi kr kolca.
lp
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nasvet (Škoda)

Napisal/-a pskoda Pe maj 26, 2017 9:36 pm

Jaz pa ne slišim nobenega pokanja pri 2.0tdiju. Ropota kot obični dizel oz podobno kot dizel drugih znamk
Lp
 
avtofan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Po dec 26, 2016 5:54 pm

Re: Nasvet (Škoda)

Napisal/-a avtofan Pe maj 26, 2017 9:41 pm

francko je napisal/-a:Tako:)
Ampak povzroča sive lase,in ne veš kako je ko se pripelješ z novim avtom kam in vsi gledajo kaj tako poka iz motorja...ja tako je..in to ni tih zvok ampak se ga sliši daleč.
Osebno če bi vedel za problem, bi se škode ognil na daleč. Npr. Audi pa star 11 let pa 300000km za sabo pa dela kot urica,in brez vsakega popravila ali hibe. Se mi kr kolca.
lp

Mislim da skoda ni nic slabsa kot audi itak imajo vsi VAG tehniko tako da kaksne bistvene razlike v sami kvaliteti pomojem ni razen v glavi, ker je pac audi bolj "premium" od skode.Je pa spet odvisno na kaksen avto naletis, ker kaksen avto ti bo delal brez problemov tudi 300.000 km z kaksnim imas pa lahko od novega tezave.Menjaj servis, ce ti skode ne znajo zrihtat kot se zagre.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nasvet (Škoda)

Napisal/-a pskoda So maj 27, 2017 7:49 am

Nič ni v glavi. Ko se vsedeš v audi ali škodo boš videl razliko. Kar se pa tiče tehničnih stvari naj bi bilo isto ali zelo podobno ostalim vag skupine. Tukaj bolj kot ne samo vprašanje, če se splača toliko več plačati za lepšo oz bolj kvalitetno notranjost
Zadnjič spremenil pskoda, dne So maj 27, 2017 8:24 am, skupaj popravljeno 2 krat.
Lp
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nasvet (Škoda)

Napisal/-a RedBaron So maj 27, 2017 8:22 am

Kaj pa ce bi menjal to vakum pumpo za drugo? Se pravi neoriginal, drug proizvajalec...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nasvet (Škoda)

Napisal/-a pskoda So maj 27, 2017 8:38 am

In sploh je ni težko zamenjat. Ne rabiš velik znanja samo ne smeš imet dve leve roke. Če bo meni začela ropotat jo bom sigurno zamenjal
Lp
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nasvet (Škoda)

Napisal/-a sašo5 So maj 27, 2017 9:09 am

je, ampak ko zamenjaš je res isto (zvok v srednjem območju ogrevalne T) - in zanimivo, da samo na Škodi_2015 poznam dva Passata in nobehih zvokov (vsaj iz motorja ne....(iz armature pa kr nekaj.. :mrgreen: ))
 
francko
Novinec
 
Prispevkov: 255
Pridružen: Pe apr 08, 2016 7:53 pm

Re: Nasvet (Škoda)

Napisal/-a francko So maj 27, 2017 10:05 am

Ja tako je,razlika je velika v kvaliteti notranjosti med tema dvema znamkama.
Sem vpprašal uporabnika hippo če obstaja kakšna posodobljena verzija črpalke,in žal ne obstaja.
Hm na servisu so rekli da je ogromno dela,ker je črpalka v notrannjosti motorja...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov