Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a lin Ne maj 27, 2018 9:02 pm

Slovenija spada med države EU kjer je prodaja novih dizlov v letu 2017 najbolj upadla kar kaže na to , da smo se Slovenci le počasi tudi z miselnostjo in pametjo odmaknili od Balkana in CO2 ni daleč ne tolikšen problem kot Nox in zaradi tega se vstop dizla v vse več mestih po EU prepoveduje, bencinarja pa še nikjer.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda Po maj 28, 2018 5:51 am

Če bi bila previsoka količina co2 bi prav tako vse žive stvari pomrle
Lp
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a tomazpog Po maj 28, 2018 1:42 pm

V bistvu niti ne, rastlinje živi od Co2 in ga veselo porablja...

Prevelika količina vpliva edino na pojav tople grede, kar pa je večna polemika, ali to dejansko "obstaja" ali to ni tak "bavbav"...

Kar se tiče Nox, pa mislim, da veš, da je to precej bolj "smotana" zadeva, saj povzroča precej alergij, astmo ipd..
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda Po maj 28, 2018 3:09 pm

Ti in jaz in ostali bi šli vsi papa, če bi bilo preveč co2ja seveda pa ne zagovarjam noxe, ki so tudi strupeni
Lp
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a uros11 Po maj 28, 2018 7:15 pm

lin je napisal/-a:Slovenija spada med države EU kjer je prodaja novih dizlov v letu 2017 najbolj upadla kar kaže na to , da smo se Slovenci le počasi tudi z miselnostjo in pametjo odmaknili od Balkana in CO2 ni daleč ne tolikšen problem kot Nox in zaradi tega se vstop dizla v vse več mestih po EU prepoveduje, bencinarja pa še nikjer.

Jaz bi rekel tudi, da smo slovenci znani predvsem po nekem črednem nagonu, ne pa neki pameti, ki bi kazala v smer stran od Balkana. Dokler bodo _nekritično in počez_ kričali, da dizli škodujejo, bo balkan še vedno tu. In ostale floskule, ki se jih ne potrudijo razumeti.
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a tomazpog To maj 29, 2018 1:30 pm

pskoda je napisal/-a:Ti in jaz in ostali bi šli vsi papa, če bi bilo preveč co2ja seveda pa ne zagovarjam noxe, ki so tudi strupeni


V bistvu imaš prav, razlika je samo v tem, da je sproducirati takšno količino CO2, da mi midva šla pa-pa, praktično izjemno težko, ker se celotna zelela vegetacija napaja iz CO2 in ga spreminja v kisik.. Povečevanje koncentracije CO2 vodi v segrevanje ozračja, kar pa je itak večna polemika, kakšno je le-to dejansko.. Dejstvo je, da previsoki izpusti CO2 v ozračje to povzročajo in vegetacija takšne velike količine, ki jo mi pridelujemo, " ne potrebuje " za svoj razvoj , ampak te spremembe se dogajajo oziroma merijo v konkretnih številkah let, NOx pa ja čisto drugačen "škrat", ki ga narava ne zmore "predelat" po naravni poti in se meri v preeeecej krajših obdobjih.. Torej: CO2 je v večini potreben za rast vegetacije, NOx pa je nič drugega kot samo skodljiv in ga narava "sovraži"...

Imaš vsekakor ( delno ) prav, ampak midva ne moreva iti pa-pa zaradi CO2, razen če se ga ne "nadihava" prav namenoma :D

še edit:
se pa strinjam, sodobni diesli so neupravičeno "na tapeti", ker so jih spravili do te meje, da lahko brez skrbi počakamo na električno prihodnost z njimi - vsekakor pa ne smejo biti pod EURO 6 - saj konec koncev je problem nastal zaradi tega, ker motor s to oznako tega "ni počel", ampak je bil konkretno bolj zasvinjan.. Ampak, snežena kepa se je odvalila, in zdaj se samo še debeli, čeprav pri modernih dizlih kar malo neupravičeno... Konec koncev n glede NOx , ki je konkretno bolj škodljiv in ga narava ne zmore konzumirat, naši mali bencinski malčki niso prav nobeni anglečki.... To verjetno še pride....
Zadnjič spremenil tomazpog, dne To maj 29, 2018 1:44 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nebivedu To maj 29, 2018 1:33 pm

CO2 je hrana za rastline, dušik je pa gnojilo. Več CO2, večje bodo rastline, več nox, bolj bodo rastle. Vendar je oboje slabo v mestih.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a tomazpog To maj 29, 2018 1:46 pm

ja, ampak pozabljaš pomembno dejstvo: delčki Nox so mikrodelčki in tako "drobni", da se ne usedejo na tla, kjer bi lepo gnojili travico, ampak veselo letajo po zraku in jih vdihavamo..... To pa niti slučajno ni pravo "gnojilo"..
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a lin Sr maj 30, 2018 11:24 pm

Dizli euro-6 bi naj bili trenutno še sprejemljivi, toda še ne dolgo se je enako govorili za euro 4, 5, zato ljudje ne nasedajo več in prodaja novih dizlov povsod upada, četudi imajo e-6 motorje.V nekaterih Evropskih mestih tudi že napoveduje prepoved vstopa vsem dizlom tudi e-6, nikjer pa še nisem zasledil , da bi prepovedali vstop kateremokoli bencinarju ( razen tam kjer zapirajo center mesta za vsa vozila) in je to zaenkar še samo prazno govoričenje in samotolažba dizelašev.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda Če maj 31, 2018 6:31 am

Zato, ker zdaj so dizli kao največji osnaževalci potem bodo pa bencinarji.
Če samo malo preračunaš glede goriv. Recimo, da ti bencinar pije 1l več kot dizel veš koliko davka se več nabere v državno blagajno pri +++1miljon avtomobilih, ki prevozijo na miljone kilometrov?
Če bi državo res zanimal varstvo okolja, bi tudi lahko začeli ukrepat pri recimo vojski, ki se vozijo z euro 0, ampak od njih ne bodo dobili tudi 1ega centa več oz morali bodo financirat za nova vozila z višjim euro stamnderdom. To se bo zgodilo leta nikoli


V naših krajih vidim samo majše avtomobile ala p 208 bencinarja in to še ne vse. Vse kar je večje so dizli v 99.99%
Lp
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a lin Če okt 18, 2018 10:13 pm

Prodaja dizelskih avtomobilov še naprej strmo pada
Prodajne smernice
15. oktober 2018 ob 14:29
London - MMC RTV SLO

V Evropi se nadaljuje upad prodaje avtomobilov z dizelskimi motorji. Njihov delež znaša le še 36,5 odstotka, in vse kaže, da se bo še zmanjšal.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a titanius Pe okt 19, 2018 6:36 am

Pa nej pada. Mene mine bencinar ko prebiram tu gor razne teme o okvarah tsi,tce,ecoboost motorjev. Ce imajo ljudje cas in veselje,naj kupijo in skacejo vsakih 14dni na servis. Jaz ostajam na dizlu.
 
Uporabniški avatar
rhino
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Če nov 30, 2006 2:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a rhino Pe okt 19, 2018 7:09 am

Jaz mam 1.6 turbo bencinarja (sicer ni ne tsi, tce, ecoboost,..), pa dela skoraj 7 let brez kakrsnihkoli tezav (trkam na les).
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Fnatic Pe okt 19, 2018 7:30 am

titanius, podpis.
Dokler bo ta dizel tako lepo laufal, me ne zanima drugo.
Sicer pa saj vemo, da je pač to vse samo zaradi lobijev. Potem ti pa delajo teste in lepo povejo, da se še vedno ne moreš približat dizlu na daljše ture. Tako da bo kar ostal.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a xxl Pe okt 19, 2018 8:29 am

titanius je napisal/-a:Pa nej pada. Mene mine bencinar ko prebiram tu gor razne teme o okvarah tsi,tce,ecoboost motorjev. Ce imajo ljudje cas in veselje,naj kupijo in skacejo vsakih 14dni na servis. Jaz ostajam na dizlu.

Pa kaj posplošuješ, sem sem imel 1,4 TB 170 brez kakršnih problemov, naslednji dizel je odpovedala turbina pri 50 000 km. Težave itak večinoma niso povezane z tem ali je motor TB ali TD. Elektronika, podvozje, jermeni, verige, turbo... ali nimajo to vsi? Kdaj pa kdaj kdo pihne mimo (1,2 TSI). Vzdržljivost pa je tudi tu nekje, vprašaj Toyoto, Mazdo, Hondo, Hyundai, Mercedes... :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a lin Pe okt 19, 2018 2:34 pm

Bencinar ali Dizelaš , pri vsakem lahko naletiš na problematičen avto ali obratno, da dela brez problemov. Imam znanca z Renojevim bencinarjem prevoženo 355000km nikoli nobenih problemov ob rednem vzdrževanju in na drugi strani kolega , ki je kupil pred leti golfa TDI, že od samega začetka sami probemi , tudi motor so mu dvakrat raztavljali in spet sestavljali , poizkuzšal ga je reklamacijsko vrniti ali menjati , ker je bil v garanciji, toda ni mu uspelu, na koncu ga je komaj 1 leto starega prodal, saj se ni upal nikamor dlje peljati, ker ga je večkrat pustil na cesti , toliko o tem kako so dizli zanesljivi bencinarji pa ne :D
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nered So okt 20, 2018 3:03 pm

Se smejim enim in drugim z Skyactiv-G. Cenovno ugodno vzdrzevanje, poraba enakovredna dizlu, tih motor, odlicna lega in maksimalen uzitek v voznji. 6ka 174k enega samega izrednega servisa, 3ka 314k niti enega same izrednega servisa.

Naslednje leto Skyactiv-X z 30% boljso porabo, izklaplanje valjev, supercharger, adaptivno podvozje, 190HP/230NM :twisted:
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a titanius So okt 20, 2018 3:17 pm

Ko pa se objavi afera kot pri vw bo pa postal Skyactiv-R (retired). Malo prevec vsecno da bi bilo res.

Salo na stran. Ce bi res biu tak avto kot ga hvalis,bi vsak imel mazdo. Bodi fer pa objavi koliko stroskov si imel z avtom. Seveda potrosni material. Pa tud moj hdi c5 bo kmalu 252t km pa tud brez izrednega servisa. Izredno so zame sobe,turbo,egr itd.. podvozje,jermena,olja itd jaz ne racunam ker to menjas na vsakmu autu
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nered So okt 20, 2018 5:00 pm

Sicer na zacetku mi Mazde niso ble ravno vsec, atmosferci, slaba zvocna izolacija, neudobni sedezi, visoka cena, zelo slab infotainment sistem, nemoznost izklopa start stop sistema, obcutljivost barve in laka. Ampak po tem ko sem 6ko prvic vozu sem na vse to pozabu. Edina zadeva, ki se je zgodila na 6ki je bila poskodba volanske letve oz. desne roke na tej, kar je bilo popravljeno pod garancijo. Na 3ki se ni bilo problema ima pa ze enkrat vec kilometrine kot 6ka. Poraba je vrhunska je pa res da je vecina voznje 130-150 AC/tempomat.

Sedaj se veselim Skyactiv-X poraba mi je ze tko izredno dobra ce lahko na to res dodajo 40?NM vec navora, 50HP vec in ob enem 30% nizjo porabo proti Skyactiv-G bi to bilo vrhunsko.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Stumpjumper So okt 20, 2018 5:53 pm

Sky-X bo turbo ali atmosferc?
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov