Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a lin Po nov 19, 2018 2:36 pm

Firediver je napisal/-a:A vam še ni kapnilo, da se gonja proti dizlom in gonja za EV izvaja samo zaradi dobičkov?

Ne iščite objektivne in logične podlage za ali proti, vse se dogaja zaradi dobička! In kjer se konča logika, tam se začne politika. V politiki pa je vse možno, manj ko je zdravega razuma bolje je...

In kaj bi radi s temi slikcami povedali? Boste s tem premaknili kaj na bolje? Itak bosta politika in dobički zavili svojo pot, zato prilagodi se in uživaj. Simpl!



Isti proizvalajci vozil , ki sedaj opuščajo dizle bodo delali EV hibride in več bencinarjev. Kje je torej dobiček , ki naj bi bil povod za ukinjanje dizlov, jaz te razlike v dobičku na račun vse manjše prodaje dizlov ne vidim , mogoče jo ti vidiš, mi lahko to razložiš.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Doche Po nov 19, 2018 11:20 pm

Mogoce ne misli dobicka proizvajalcev vozil ampak pri dobavi elektrike? In to je ponavadi vse v drzavni lasti?
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Influenz To nov 20, 2018 7:51 am

Že dolgo ni več dobava elektrike v državni lasti.. Infrastruktura je, dobava pa ne.
 
J1897
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: So avg 29, 2009 7:45 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a J1897 To nov 20, 2018 2:55 pm

lin je napisal/-a:
Firediver je napisal/-a:A vam še ni kapnilo, da se gonja proti dizlom in gonja za EV izvaja samo zaradi dobičkov?

Ne iščite objektivne in logične podlage za ali proti, vse se dogaja zaradi dobička! In kjer se konča logika, tam se začne politika. V politiki pa je vse možno, manj ko je zdravega razuma bolje je...

In kaj bi radi s temi slikcami povedali? Boste s tem premaknili kaj na bolje? Itak bosta politika in dobički zavili svojo pot, zato prilagodi se in uživaj. Simpl!



Isti proizvalajci vozil , ki sedaj opuščajo dizle bodo delali EV hibride in več bencinarjev. Kje je torej dobiček , ki naj bi bil povod za ukinjanje dizlov, jaz te razlike v dobičku na račun vse manjše prodaje dizlov ne vidim , mogoče jo ti vidiš, mi lahko to razložiš.

Mogoče davek na davek na davek davka na davek? Najprej kak nov eko davek na dizle, ki mu bojo eko ozaveščeni in "ozaveščeni" seveda ploskal 100 na uro (ker eko-davki so pa že kdajkoli naredili za ekologijom planeta), potem prodaja novih vozil ("ozaveščeni" bojo panično prodajal dizle in kupoval ev/benz/whatever, kljub temu, da za to ni nobene potrebe). Ko/če sebojo električni avti uveljavili, pa bojo naši "ljubi" politiki seveda opalili še kake dodatne trošarine na elektriko - tako kot pri fosilnih gorivih, kjer večino denarja pobere naša ...da ne rečem kaj... država.
Tako da ja, tako kot vedno je tudi tukaj na prvem mestu skrb za davke, skrb za naravo (resnična, ne ta zlagana, ki jo zganjajo po tvju) pa je (kot vedno) nekje daaaleč daleč zadaj.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a J.McLane To nov 20, 2018 3:17 pm

Sem že pisal o deležih prodaje dizla in bencina in kako rafinerije ne morejo čudežno iz nafte ven potegnit samo dizla, EU je s svojimi nižjimi davki na dizel zjebala naravno ponudbo in povpraševanje v tej meri, da je danes bencin kljub višjim davkom cenejše gorivo, sedaj naj bi bile krivec še ladje, ki morajo uporabljati čistejše gorivo z nizko vsebnostjo žvepla, evo vam še članek:

https://www.reuters.com/article/us-refi ... SKCN1NO1R4

Kljub porastu prodaje bencinskih vozil skupna poraba bencina ni bistveno zrasla, dizel na drugi strani ima pa povečano povpraševanje.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Bencin-Dizel-cena

Napisal/-a lin Sr nov 21, 2018 11:42 pm

Zakaj je nenadoma v vse več državah EU cena dizla višja kot bencina in to kljub nižjim trošarinam na dizel?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Firediver Če nov 22, 2018 6:06 am

Politika je odgovor na vse tegobe!

Brez skrbi, država ne bo nikoli ostala "na suhem". Če bi bili avtomobili na vodo, bi država uvedla davek na vodo! Simpl!

Zakaj zavraga še vedno iščete logiko v teh političnih zadevah? Škoda časa, ker ne boste nič spremenili. Ekologija je pač sedaj univerzalen izgovor za:
- kriminaliziranje vozil na gorivo naftnega izvora
- favoriziranje električnih vozil
- oboje skupaj pa predstavlja en "profit boom", ki ga svet nujno potrebuje, da obstoječi sistem preživi (hja, že lep čas ni bilo svetovne vojne, da bi po njej z gospodarskim "čudežem" vse obnovili in seveda zaslužili)

Dejte se malo zamisliti zakaj se vse to dogaja in zakaj primanjkuje logike pri tem.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a cc09 Če nov 22, 2018 6:20 am

Am, zarad točno teh istih "razlogov" je Evropa 20 let vzpodbujala dizel, ki je bil 20 let dražji (za kupit v avtu), bolj umazan (tega v 20 letih niso do konca rešili), vsi skupaj pa nekega denarja nismo privarčevali z njim. Če si kitajci lahko privoščijo bencin, zakaj si ga mi nismo. Ljudem je pa bil všeč, ker so ob nepotrebno visokih trošarinah nekaj "prišparali" (še zmeraj se vozili dražje kot Američani in Kitajci), pa dobro je vleku.
Zdaj ko je drek priletel v ventilator, se pa čudite tem istim razlogom...zakaj se niste takrat? Ker so vas s trošarinami skuhali kot žabe.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Firediver Če nov 22, 2018 8:32 am

Brezveze moralizirati!

Vsi skupaj bomo (po logiki) izbrali opcijo, kjer so manjši stroški, ne glede na to, ali si ekolog ali pa "die-hard" dizelaš!
Kaj in kako bodo elektrarne in sistem sledili temu, ne moremo vplivati. In če ne moreš vplivati, tudi globokih frustracij ni treba izlivati po forumu. Ne bo spremembe v nobenem primeru, samo teme na forumu bodo zasičene z nepotrebno in neuporabno kramo.

In čisto nobene potrebe ni po trditvah "sem vam pravil, da bo tako..." "sem točno vedel" itd. Razen če vam manjka neke samopotrditve v družbi in se sedaj trkate po prsih, da ste imeli prav - in vam to osebno veliko pomeni.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a cc09 Če nov 22, 2018 3:54 pm

Po 25 letih brezveznega strupljanja, za katerega smo nekateri vedeli, drugi pa niste hoteli vedeti, mislim da nam pripada en "sem vam rekel" in malo moraliziranja.

Sploh ker imate v bistvu sreco, da po vw aferi prihajajo elektricni avti. Drugace bi se z dizlom ukvarjali se veliko bolj.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a lin Če nov 22, 2018 4:51 pm

Firediver je napisal/-a:Brezveze moralizirati!

Vsi skupaj bomo (po logiki) izbrali opcijo, kjer so manjši stroški, ne glede na to, ali si ekolog ali pa "die-hard" dizelaš!
Kaj in kako bodo elektrarne in sistem sledili temu, ne moremo vplivati. In če ne moreš vplivati, tudi globokih frustracij ni treba izlivati po forumu. Ne bo spremembe v nobenem primeru, samo teme na forumu bodo zasičene z nepotrebno in neuporabno kramo.

In čisto nobene potrebe ni po trditvah "sem vam pravil, da bo tako..." "sem točno vedel" itd. Razen če vam manjka neke samopotrditve v družbi in se sedaj trkate po prsih, da ste imeli prav - in vam to osebno veliko pomeni.



Saj ni pomembno , da smo pač nekateri , zelo redki napovedovali zaton dizla že pred letom ali več, bolj je zanimivo koliko napadov , zasmehovanj itd.., da si sploh upamo kaj takega pomisliti ali napisati smo bili deležni in kako so tudi novinarji v veliki večini trdili , da to sploh ni mogoče, glede na vse prednosti dizel motorjev, sedaj pa se ravno to dogaja. Brez diselgate afere mislim , da bi vsaj v EU bilo še vse po starem , saj politiki v EU kljub temu , da so že leta vedeli za vse slabosti dizla, bi to še naprej skrivali pred ljudmi.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a lin Če nov 22, 2018 5:10 pm

Ja tudi, ko prebereš v Hrvaškem Avtoklubu kako se veselijo , da v Nemčiji zapirajo mesta za dizle in že tudi avtoceste, saj bodo sedaj lahko Hrvati poceni kupovali Nemške stare dizle se je za zamisliti , no na srečo se večinska miselnost pri nas le oddaljuje od Balkanske, kar se kaže tudi v velikem upadu prodaje dizlov v zadnjem letu v Slo.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Firediver Pe nov 23, 2018 6:25 am

lin je napisal/-a:
Firediver je napisal/-a:Brezveze moralizirati!

Vsi skupaj bomo (po logiki) izbrali opcijo, kjer so manjši stroški, ne glede na to, ali si ekolog ali pa "die-hard" dizelaš!
Kaj in kako bodo elektrarne in sistem sledili temu, ne moremo vplivati. In če ne moreš vplivati, tudi globokih frustracij ni treba izlivati po forumu. Ne bo spremembe v nobenem primeru, samo teme na forumu bodo zasičene z nepotrebno in neuporabno kramo.

In čisto nobene potrebe ni po trditvah "sem vam pravil, da bo tako..." "sem točno vedel" itd. Razen če vam manjka neke samopotrditve v družbi in se sedaj trkate po prsih, da ste imeli prav - in vam to osebno veliko pomeni.



Saj ni pomembno , da smo pač nekateri , zelo redki napovedovali zaton dizla že pred letom ali več, bolj je zanimivo koliko napadov , zasmehovanj itd.., da si sploh upamo kaj takega pomisliti ali napisati smo bili deležni in kako so tudi novinarji v veliki večini trdili , da to sploh ni mogoče, glede na vse prednosti dizel motorjev, sedaj pa se ravno to dogaja. Brez diselgate afere mislim , da bi vsaj v EU bilo še vse po starem , saj politiki v EU kljub temu , da so že leta vedeli za vse slabosti dizla, bi to še naprej skrivali pred ljudmi.


Zelo pomembno je, da ste nekateri že takrat vedeli, čeprav ste vedeli tudi, da vam ne bo nihče verjel. Si zaslužite pohvalo in javno odobravanje, trkajte se po prsih, ker ste končno nekaj v življenju dosegli.

Prilagam en AM test iz leta 1976, zelo zanimivo branje, ko so v proizvodnjo uvajali dizel motor za "sveti gral" - golf. Že takrat so o dizlu veliko vedeli in tudi upravičevali uvedbo v proizvodnjo...

https://www.avto-magazin.si/avtomobilsk ... lf-diesel/

Sedaj pa uživajte na lovorikah! Pa da ne bo pomote: še veliko postov tipa "sem vam pravil", "sem točno vedel" vam priželim, ker sem prepričan, da vam osebno veliko pomenijo. Jaz jih sicer ne odobravam, ampak ne smem biti škodoželjen do drugih, ki jim to veliko pomeni...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a cc09 Pe nov 23, 2018 8:21 am

Zakaj tocno jih ne odobravas?
Sej kadilci tudi ne odobravajo antireklame za cigarete, alkoholiki za alkohol, brez skrbi, nikogar ne briga kaj si mislite o tem dizelfahereri.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Firediver Pe nov 23, 2018 8:37 am

Ne odobravam vzvišenosti in samohvale z nekimi trditvami v preteklosti, zame je to pogrevanje starih zadev in je produktivno kvečjemu samo za pumpanje avtorjevega ega, post pa v ničemer ne doprinese k debati, to je še slabše kot offtopic, ker ne pove čisto nič novega.
Bolj ko se stare zadeve ponavlja in pogreva, bolj sem prepričan, da avtor to preprosto potrebuje zase, za svoj ego, ni pa več predmetno za debato, ker je bilo že prevečkrat izpostavljeno upoštevajoč, da je svoj namen doseglo že, ko je bilo prvič objavljeno.

Sedaj razumete ali moram še na kakšen drugi način obrazložiti?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a DePalmo Pe nov 23, 2018 8:56 am

Nekateri pa res veliko date na "trende". Sam sem sam pri sebi izračunal kaj se mi bolj splača in sem se odločil za dizla. In dokler nebo kakšnih hudih davkov na lastništvo dizla, ga bom pač imel, trendi me pa že od nekdaj ne zanimajo. A sedaj če so pa vsi sosedje šli na bencinarje, moram pa tudi jaz? Malo morgen. Isto velja za električna vozila. So zanimiva, ampak mi je nepraktičen in še predrag. A sedaj naj bi pa kupil tisto skropucalo in tuhtal če bom prišel do morja, ali bom vmes moral najeti sobo za prenočit? Če bo dovolj elektrike da se bo punca vsak dan pripeljala v službo, ali naj imam doma za rezervo dizla/bencinarja za primere ko se avto nebo dovolj napolnil?

In ker je ravno nekdo omenil. Sem kadilec in se ob antireklame (ali pa reklame) ne spotikam, imam raje kaj drugega v glavi. In ne maram pijanih voznikov, pa sedaj nebom skakal na vsak drevo in tulil svoje.

Pa še tole. Že leta nazaj so naredili motor ki gre na vodo. Je ekološki in iz izpuha mi piha zrak in teče voda. Če se že gremo ekologijo, zakaj se ne oživi tistih motorjev? Odgovor že poznam ...
Isto velja za pogon na konopljino olje (oz. kakršna koli zmes je že bila). Varčen, ekološki in vse kar lahko ... pa kdo razmišlja da bi dal to v promet? Ne. Samo onesnaževanje se bo iz vsakega avta preneslo v elektrarne, katere pa če vsi prešaltamo na el. vozila, je vsakemu jasno da ne bojo dale dovolj od sebe. In bojo spet laufali dizli oz. bencinarji. No vsaj tisti jih bojo, ki bojo pametni in jih ne bojo prodali.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a VW T4 Pe nov 23, 2018 11:56 am

konopljino olje? Se zavedaš cene tega olja in postopka pridobivanja....
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a lin Pe nov 23, 2018 1:36 pm

Firediver je napisal/-a:Ne odobravam vzvišenosti in samohvale z nekimi trditvami v preteklosti, zame je to pogrevanje starih zadev in je produktivno kvečjemu samo za pumpanje avtorjevega ega, post pa v ničemer ne doprinese k debati, to je še slabše kot offtopic, ker ne pove čisto nič novega.
Bolj ko se stare zadeve ponavlja in pogreva, bolj sem prepričan, da avtor to preprosto potrebuje zase, za svoj ego, ni pa več predmetno za debato, ker je bilo že prevečkrat izpostavljeno upoštevajoč, da je svoj namen doseglo že, ko je bilo prvič objavljeno.

Sedaj razumete ali moram še na kakšen drugi način obrazložiti?


Nobene vzvišenosti niti samohvale ni v mojem postu , je samo preprosto navajanje preteklih dogodkov in niti ne želim neke pohvale, ker se bi lahko tudi motil v svojem takratnem razmišljanju , obrnilo se je pač tako , da sem imel prav, edino kar me je motilo so bili res močni tudi žaljivi napadi in norčevanje iz mojega takratnega razmišljanja in to sem sedaj pač omenil , če tega ne moreš sprejeti kot neki opis dogajanj iz preteklosti potem ti pač ni potrebno, vsak lahko ima svoje mnenje in tudi napiše kar želi , če s tem ne krši pravilnika( mislim , da tudi nimaš pravice določati kakšen naj bo čigav post ) saj pa živimo v demokraciji ali vsaj naj bi .
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a cc09 Pe nov 23, 2018 3:38 pm

Če hočete bit dizelfaherji konstruktivni, redno predlagajte za izbris vse teme kjer se govori o odstranjevanju dpfjev. Do takrat ste dvoličneži.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov