Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda Če jun 01, 2017 10:59 am

Saj je skos nekaj flikajo. Zdaj so od Ivančne proti Novemu mestu. Primorko pa itak skos rihtajo. Pojdi 1x v Nemčijo in boš videl lepo AC. Toliko denarja zmečemo za ceste, da bi morale biti v 0 zrihtane še pometal bi jih lahko, ampak raje denar zmečejo v železnice, ki so živa podrtija
Zadnjič spremenil pskoda, dne Če jun 01, 2017 11:07 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a J.McLane Če jun 01, 2017 11:07 am

A tisti narezan beton iz Hitlerjevih časov naj bi bila dobra cesta?

Nekje pred 3 leti so se razmere pri nas začele premikati bistveno na bolje, komplet preplastili so veliko odsekov slabe ceste, vsaj na našem koncu je tako.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nered Če jun 01, 2017 11:21 am

Sem se vozil cez vse AC v Sloveniji se nisem zasledil te katastrofe o kateri govorite. Tu in tam kak odsek ceste naknadno popravljen, dalec od tega, da bi sploh cutil pa vozim malo bolj trd avto. Sem vozil tudi v nemciji in ja imajo veliko bolje ampak tko slabo, kot vi opisujete niti priblizno ni.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Gosic Če jun 01, 2017 11:37 am

A daj nehajte nakladat o lepi AC v Nemčiji. Verjetno se niste nikoli vozili preko Gradca proti kraju Passau. Taka AC kot je tam, je naš najslabši odsek AC boljši.

Vedno pišete kako je lepo, kako ptički pojejo in se cedi med in mleko, ker so AC v DE brezplačne. Samo tisti del plačila registracije pa lepo zamolčite. Ker vsota tistega je nekaj zelencev - vsako leto/avto. Pri milijonih vozil, registreranih v DE bi morale biti AC iz zlata.
Je pa DE bistveno učinkovitejša kar se tiče naravnih virov, kar pa sami zase ne moremo ravno trditi, ker baje vetrnice pobijejo tisoče ptičkov (pri nas), medtem ko jih en mali Airbus vsakodnevno le 2... Pač mi imamo raje premog, da se kadi in to je to. Ne glede koliko stane.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Polo78 Če jun 01, 2017 11:45 am

Kar se tiče naših cest, AC so še kar porihtane, vsaj štajerska je. Problem so nekatere lokalne in regionalne ceste, predvsem tiste, ki jih uničujejo kamionđije, ki se na ta način izogibajo cestninam. Tipičen primer take ceste je med Pragerskim in Ptujem, kjer se vozi ves Balkan + Turčija in še kdo, oblasti pa ne naredijo nič (v tujini je to urejeno). Pa verjetno je po državi še nekaj takih "izogibališč" zato mislim, da je to pri nas precej bolj pereč problem kot pa inkvizicijski pohod proti dizlom.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a dask Če jun 01, 2017 11:59 am

Gosic je napisal/-a:A daj nehajte nakladat o lepi AC v Nemčiji. Verjetno se niste nikoli vozili preko Gradca proti kraju Passau. Taka AC kot je tam, je naš najslabši odsek AC boljši.


Kje pa je tako hudo slab ta odsek? Razen tistega dela, kjer je omejitev 120 tik pred Pasau-om se meni ne zdi tako zelo slaba AC. Definitivno pa ne veliko boljša kot pri nas, to je pa res.
Se pa vidi, da marsikdo komentira malo na pamet, da še ni vozil veliko po Nemčiji.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Fnatic Če jun 01, 2017 12:03 pm

No, jaz osebno nisem dajal za primerjavo Nemčijo, kot je tukaj navada. Bolj na splošno. In se strinjam, če je vam to lepa AC, potem res ne razumem. Ja se trudijo in nekaj flikajo ma za ta denar, ki ga dobijo, bi res lahko skoraj da jo sproti še pometali. Je pa marsikaj drugega bolj pereč problem, kot pa neki dizli ta moment.
Ba-dum tssssssss =P
 
avtofan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Po dec 26, 2016 5:54 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a avtofan Če jun 01, 2017 10:11 pm

V nemciji nimajo nic boljsih avtocest kot pri nas, je pa res, da imajo vec tro pasovnic kot pa pri nas.Malo se zapeljite po nemciji in nehajte pametovati kako so gor oh in sploh super ceste.Pri nas so zelo urejene avtoceste lokalne so boj slabe.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a kseb Pe jun 02, 2017 5:30 am

Tole je sicer off, ampak ker že vsi pišejo bom dodal še malo gnojnice.

AC so še kar dobre pri nas.
Lokalne pa so katastrofa. Če se peljem proti Mariboru in sicer prihod iz smeri Hoč. Tržaška cesta in Titova cesta je ena sama jama. So pa te ceste baje občinske in ker je občina Maribor "spufana" se nič ne vzdržuje.

Če pa že, pa je "flikanje" visoko strokovno:
mali tovornjaček od Nigrada pripelje asfalt na kripi, ki je pokrit s cerado. Delavec asfalt zajame z lopato in ga položi v luknjo. Sledi utrjevanje asfalta in sicer z dvema dobro odmerjenima udarcema z lopato in evo, super cesta je tukaj.
Sem enkrat gledal, kako je tip delal to v križišču Titove ceste in Ceste proletarskih brigad. Pa gre za veliko križišče v MB, ki je zelo prometno. Me je imelo, da bi parodijo posnel in dal na Youtube, da se širni svet nauči, kako v Sloveniji vzdržujemo ceste. Saj ne vem, ali bi bilo sploh smešno, tako je žalostno.

In na koncu plačujem cestnino za te luknje.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda Pe jun 02, 2017 5:52 am

Bolje bi bilo, če bi prišla cesto popravljat ona dva iz a je to.
Lp
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Gosic Pe jun 02, 2017 6:57 pm

Fnatic je napisal/-a:No, jaz osebno nisem dajal za primerjavo Nemčijo, kot je tukaj navada. Bolj na splošno. In se strinjam, če je vam to lepa AC, potem res ne razumem. Ja se trudijo in nekaj flikajo ma za ta denar, ki ga dobijo, bi res lahko skoraj da jo sproti še pometali. Je pa marsikaj drugega bolj pereč problem, kot pa neki dizli ta moment.



Ja koliko ga pa dobijo? Čisto tako v vednost: 1km avtoceste stane cca 5-6m€ če so dobra, neglinenasta tla. V kolikor je glina, nadaljnje rešitve prinesejo 1,2,3 m€/km. Torej lahko na grobo izračunaš koliko stane trenutni 13 kilometrski odsek v Gruškovju. Pa to je le material.

Dejstvo je, da je v Sloveniji veliko ljudi, ki cuzajo državo tako ali drugače in vlečejo iz skupne blagajne - tiste male in velike ribe.

Sicer pa v vednost. Dars je državno podjetje, njen ustanovitelj je RS. V kolikor Dars nima svojih rezerv, gre denar za ceste iz skupne državne blagajne. Iz skupne državne blagajne pa gre za marsikaj.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Fnatic Po jun 05, 2017 6:56 am

Ti si iz vse te debate ravno to ven potegnil. Koliko? Po resnici povedano me boli kita. Sigurno ga pa imajo preveč. Če ne jih pa malo poprašaj. Kaj in kako ter koliko pa kdo cuza še od tega, naj pa porihtajo ane. Če jaz prav zastopim, so od uvedb vinjet pridobili še kar nekaj dodatnih evrov, stanje je pa še zmeraj na istem. Sepravi?? Točno tako kot smo rekli, samo nekaj flikajo skozi. Kako pa oni denar porabijo in zakaj pa jaz ne vem vsega. Je pa jasno kot beli dan, da je to točno to kar sem med drugim tudi jaz dejal pa mislim da še pskoda pa še kdo.

Vsekakor pa mi ne bo nihče govoril, da imamo kar dobre AC. Tu pa tam je kak odsek, kjer lahko rečeš ok, to je že nekaj podobnega AC. In še enkrat, ne primerjam z Nemčijo ampak na splošno. Pa ne samo AC ampak tukaj ni Dars za vse.
Ba-dum tssssssss =P
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Dizlom se slabo piše

Napisal/-a corus Pe jun 16, 2017 4:54 pm

http://www.zurnal24.si/avto :

Domine so padle

Mesta po Evropi napovedujejo omejitve vožnje s starimi dizelskimi vozili, kar posledično pomeni manjše zanimanje za nakup novega dizelskega avtomobila. V Stuttgartu, kjer je doma Mercedes-Benz, bi utegnili že prihodnje leto v določenih predelih mesta omejiti vožnjo z dizelskimi vozili, starejšimi od treh let. Stuttgartu bo sledil tudi München, kjer domuje BMW. Nemci ocenjujejo, da je samo v Münchnu 170 tisoč dizelskih vozil, ki ne bodo več smeli voziti po mestu.

Kaj pa v Sloveniji?, aja pri nas pa še naprej z vso podporo dizlom, saj smo vendar pametnejši od teh zaostalih Evropejcev.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Dizlom se slabo piše

Napisal/-a Firediver Pe jun 16, 2017 5:54 pm

Nobena taka stvar se pri nas ne bo sprejela kar čez noč, ne glede na to ali smo pametni ali neumni..je pa pri tem treba upoštevati širšo sliko: Koliko ljudi znotraj mestnega centra si lahko vsake 3 leta privošči (ne zakreditira!) nov avto? To bo prisililo ljudi, da se bodo odselili..bo pa zrak čistejši, to pa ja!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Dizlom se slabo piše

Napisal/-a RedBaron Pe jun 16, 2017 5:55 pm

Pesek v oči.... če bi bil interes, bi se že ZDAVNAJ množično vozili na LPG in to brez odkrivanja tople vode!!
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizlom se slabo piše

Napisal/-a corus Pe jun 16, 2017 6:53 pm

Normalno, da ne moreš kar menjati vozila , če pač imaš dizla, stvar je v tem , da se pri nas ničesar ne naredi v smeri , da bi ljudje začeli razmišljati ob nakupu vozila in ne bi več toliko kupovali dizle, že to bi bilo veliko in to je stvar medijev, ki pa se v tej smeri nočejo oglašati, ( verjetno večina urednikov in novinarjev pač vozi dizle in prisega nanje) in še vedno favorizirajo dizle, to je bistvo vsega kar po EU počenejo drugače in zato se tam tudi že pozna občutni padec prodaje dizla pri nas pa kot , da nas to ne zanima in smo v nekem svojem svetu.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dizlom se slabo piše

Napisal/-a xxl Pe jun 16, 2017 7:08 pm

Mater ste tečni z temi dizli. Če jih prodajajo, potem prepovedujejo,omejujejo, naj jih vzamejo nazaj v odkup, pa vzamem bencinca. :roll:
Drugače je to zavajanj kupcev.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizlom se slabo piše

Napisal/-a pskoda Pe jun 16, 2017 7:42 pm

Jaz že razmišljam, da bi drugo leto dizla zamenjal z novim mercedesom A45
Lp
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Dizlom se slabo piše

Napisal/-a titanius Pe jun 16, 2017 8:08 pm

Zakaj zaradi dizlov odpiraš toliko tem?
Drugače pa se ne strinjam z ukinitvijo dizlov. Torej 3.0 bencinar naj bi po tvojem onesnaževal isto kot 1.2 clio? Nemogoče. LPG pa je tudi **anje, katero smrdi kot vrag ko ga nekdo pohodi na starem avtu. Torej je bolje stari močni dizel kot pa plin v 2.5d itd itd.. Novejši dizli so pa razred zase.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizlom se slabo piše

Napisal/-a corus Pe jun 16, 2017 8:19 pm

Dragi dizlaši vidim kako vas ta tema boli toda žal tako je, dizel je največji omesnaževalec in najbolj nevaren za zdravje, pa si lahko izmislite tisoč in en izgovor toda povsod že to veda samo vi še živite v svojem svetu, ne vem zakaj vas resnica tako zelo moti in boli boli :D :D :D , pa lep večer še naprej in ne jezite se preveč , dizlaši seveda.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 56 gostov