Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a DePalmo Sr nov 29, 2017 11:10 am

Se strinjam. Zato bom pa svojega bencinarja drugo leto prodal in povišal statistiko prodaje novih dizlov za en avto.

Tudi če bi si lahko privoščil električni avto si ga nebi, ker kar se mene tiče je to trenutno samo modna muha. Žal v praksi niso avti toliko uporabni da bi si ga lastil, pa nimam dolgih relacij.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Sr nov 29, 2017 2:42 pm

Statistiko pri prodaji dizlov boš s svojim nakupom težko spremenil, saj povsod vztrajno pada in bo še padala, kar se pa el. tiče pa se strinjam s teboj, tudi jaz mislim , da še dolgo ne po zamenjala fosilna goriva, tudi jaz ne bom kupil el. vozila, ga drago preplačal in potem čakal ure , da ga napolnim za tistih 100- 300km kolikor naj bi bil njegov domet in še to samo v nekih super idealnih pogojih.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Sr nov 29, 2017 2:59 pm

Dober ambasador za diesle si. Praviš, da bo prodaja vztrajno padala. Kar verjetno pomeni, da se jih bo kmalu prodalo tako malo, da bodo postali ogroženi, iskani, dragi, unique, posebni!

Škoda, ker ne dam toliko za novega Audija A6 quattro 3.0 TDI, sicer bi bila verjetno sedaj sijajna priložnost za nakup! Investicija brez tveganja? Kaj meniš o Ford Edge 2.0 TDCI? Malce sem v dvomih, zato bi bil nasvet dobrodošel. Bodo 2.0 TDCI različice tudi zbirateljske?
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a cashy Sr nov 29, 2017 3:10 pm

Locher, so tudi konjske kočije zadnja desetletja ogrožene, iskane, drage, unique in posebne? :D
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Sr nov 29, 2017 3:34 pm

Locher je napisal/-a:Dober ambasador za diesle si. Praviš, da bo prodaja vztrajno padala. Kar verjetno pomeni, da se jih bo kmalu prodalo tako malo, da bodo postali ogroženi, iskani, dragi, unique, posebni!

Škoda, ker ne dam toliko za novega Audija A6 quattro 3.0 TDI, sicer bi bila verjetno sedaj sijajna priložnost za nakup! Investicija brez tveganja? Kaj meniš o Ford Edge 2.0 TDCI? Malce sem v dvomih, zato bi bil nasvet dobrodošel. Bodo 2.0 TDCI različice tudi zbirateljske?


Podatki pač tako kožejo in tudi napovedi za naprej so v tem stilu, vse več proizvajalcev napoveduje, da dizlov ne bodo več delali, vse več mest jih je že prepovedalo in napoveduje v prihodnosti prepoved za dizle, to so dejstva nisem si jih jaz izmislil. Ne bodo pa izginili iz naših cest še dolgo, bolj se bojim , da jih bomo , stare seveda pokupili in uvozili od tam kjer jih bodo zavrgli in s tem postajali odlagališče in smetišče starih dizlov , o čemer se je v nekaterih medijih že pisalo za južni balkan, pa tudi za nas.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Sr nov 29, 2017 3:45 pm

cashy je napisal/-a:Locher, so tudi konjske kočije zadnja desetletja ogrožene, iskane, drage, unique in posebne? :D


Lepo ohranjene stare kočije z zgodbo verjetno dosegajo vrtoglavo visoke cene. Ti seveda nisi kupec in ne razumeš :lol: , zakaj bi nekdo dal karkoli za kočijo. Si pa lahko predstavljam, da bi dal ledvico za jabolčnega X-a. Saj veš, napredek.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Sr nov 29, 2017 3:58 pm

corus je napisal/-a:Ne bodo pa izginili iz naših cest še dolgo, bolj se bojim , da jih bomo , stare seveda pokupili in uvozili od tam kjer jih bodo zavrgli in s tem postajali odlagališče in smetišče starih dizlov , o čemer se je v nekaterih medijih že pisalo za južni balkan, pa tudi za nas.


Ti si obseden z balkanom in diesli, ki niso pol toliko problematični za uporabo in kasneje za razgradnjo, kot marsikateri drug odpadek (baterije, jedrski odpadki, ipd). Glede na to, kako si čistunski pri dieslih, sklepam, da ne kupuješ mleka v tetrapakih, ravno tako ne ostale hrane, ki je zapakirana. Sklepam, da se pijače v plastenkah ne dotakneš, piva v pločevinkah ravno tako ne. Bog ne daj, da bi se dotaknil pesticidov, pralnih praškov, barv in topil. Se motim?

Saj si zabaven, ampak tako zelo pa spet ne.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Sr nov 29, 2017 9:24 pm

Če je kdo s čim obseden, potem si to ti s svojim zagovarjanjem dizlov, jaz navajam samo resnične podatke, ki si jih ne izmišljujem jaz, temveč so javno objavljeni in če se tebi ob takšnih objavah zamegli pred očmi in tega ne moreš poslušati ali prebirati pač to ne počni in se obrni stran ali pa na tv zamenjaj kanal, tvoje zagovarjanje dizlov pa nima nobene realne osnove ,temveč je kot tiščanje glave v pesek pri nojih in šankarsko prepričevanje o svojem prav, ob vse več popitih pivih in temu primernih sogovornikih. Na nivo žalitev pa se jaz ne spuščam, to prepuščam še naprej tebi in tvoji stopnji intelegence.
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a dobek Sr nov 29, 2017 9:51 pm

a v chemtrailse tud verjames?
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a ban Če nov 30, 2017 9:19 am

Nemci vlagajo na polno da preženejo dizle iz mest
https://avto.finance.si/8862690/Nemcija ... =114851809
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Če nov 30, 2017 9:32 am

Je pričakovati kaj drugega? Ko te dobijo s prsti v marmeladi, se moraš obrniti kot kalceta. Avtomobilska industrija je preveč pomemben del nemškega gospodarstva, da ne bi dobila novega boga.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Če nov 30, 2017 12:01 pm

ban je napisal/-a:Nemci vlagajo na polno da preženejo dizle iz mest
https://avto.finance.si/8862690/Nemcija ... =114851809


Nemci že vedo kaj je prav , ne glede na VAG-goljufanje, niso zastonj najmočnejše gospodarstvo v EU in nasploh vodilna država EU, pri nas pa bodo nekateri spet pametovali kako Nemci nimajo pojma itd.......,veselo kupovali njihove dizle in smradili ozračje.
 
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Če nov 30, 2017 2:14 pm

dobek je napisal/-a:a v chemtrailse tud verjames?


A so nemški? :roll:
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Če nov 30, 2017 4:00 pm

Kdor se zadnji smeje, se smeje najglasneje in to sigurne ne boste dizelaši.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a alexwell Če nov 30, 2017 4:43 pm

glej dizelaši si bomo pač začeli žile rezat in bo konec sveta :D
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda Pe dec 01, 2017 8:06 am

Jaz sem imel z bencinarjem porabo na 30kkm 10.7l na 100km. Z dizlom podobne moči kot prej turbo bencinar in podobne vožnje pa 6.4l na 100km.
Če mi država plača teh 4.3l na 100km takoj vzamem bencinarja in bom eko (vsaj po njihovem) dokler bo pa šlo iz moje denarnice bo pa dizel.

ps.: če bodo prepovedali dizlom v mesta bo pa nekajkrat v letu v pritljažnik spravil zložljiv kolo, ki je 100x boljši za po mestih kot bilokateri avto
Lp
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Fnatic Pe dec 01, 2017 8:50 am

Seveda še enkrat, če te tako pumpajo na vsakem koraku proti dizlu in si še morda nagnjen k temu, da te hitro okoli obrnejo, potem boš itak tudi ti proti temu.

no zdaj je pa @pskoda napisal še to, kar sem mislil. Ne gledam na vsak cent porabe in ne vozim nekaj varčno itd. Ampak tudi meni se pozna 4,5L nekje porabe manj. Kar pa ni malo. Da se bom pa sedaj zakreditiral, da hitro kupim bolj ''čist'' avto...ne bi hvala.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a J.McLane Pe dec 01, 2017 9:10 am

pskoda je napisal/-a:Jaz sem imel z bencinarjem porabo na 30kkm 10.7l na 100km. Z dizlom podobne moči kot prej turbo bencinar in podobne vožnje pa 6.4l na 100km.
Če mi država plača teh 4.3l na 100km takoj vzamem bencinarja in bom eko (vsaj po njihovem) dokler bo pa šlo iz moje denarnice bo pa dizel.

ps.: če bodo prepovedali dizlom v mesta bo pa nekajkrat v letu v pritljažnik spravil zložljiv kolo, ki je 100x boljši za po mestih kot bilokateri avto


Vedno znova in znova poslušamo to tvojo primerjavo in vedno znova ti dopovedujemo, da to ni primerjava med bencinom in dizlom temveč med Corso OPC in Seat Leonom TDI.

Razlika jasno da je in se strinjam jo mora nekdo plačat, ampak vseeno 4,3 l/100 km je pretiravanje, pri sodobnejših motorjih je razlika vsaj pol manjša (npr. Leon FR 1.8 TSI).
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Pe dec 01, 2017 11:11 am

Lahko da ima takšno razliko v porabi , samo je pač zelo agresiven in nestrpen voznik , ki ima nogo stalno na plinu, poraba je zelo odvisna od voznika , tega se premalo zavedamo. Jaz sem imel dva qashqaija 1,5dci poraba 5,2-5,6l/100, sedaj imam že dve leti qashqaija 1,2 dig bencin s povprečno porabo 6,5 l/100km, pa vozim povsem normalno, na istem območju z nekje 80% upoštevanje CPP in tako sem vozil tudi z dizloma, s tem, da moraš imeti pač občutek za motor ali ga po domače rečeno šlišati in čutiti, ( tega občutka nima ravno vsak, to vem iz izkušenj) in to velja predvsem za bencinarja še posebno turbo bencinarja.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov