Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Po okt 02, 2017 6:05 pm

Nikjer nisem napisal tretji svet, mogoče sem se malo nerodno izrazil, v mislih pa sem imel predvsem balkan, sicer pa v Ameriki, Japonski, Canadi itd.. je dizel v zanemarljivem procentu , samo v evropi je bil prevladujoč, kar pa se kot vidimo tudi že vse bolj spreminja.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Po okt 02, 2017 6:15 pm

Dokaži, da je na tvojem balkanu diesel bolj popularen kot na razvitem severu Evrope. Da ne bo dvomov, imenuj evropske razvite države, navedi manj razvite evropske države (definiraj interval razvitosti po katerem izmed uveljavljenih indeksov - Gini, HDI ali podobnim) in napiši odstotke diesel vozil.

Če bi bilo v Evropi gorivo tako poceni, kot je (bilo) v Ameriki, bi se tudi mi vozili z big gasoline V8.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Po okt 02, 2017 8:00 pm

Poglej malo tuje članke kako upada prodaja dizla in kako ga prepovedujejo v vse več evropskih najbolj razvitih mestih, v hrvaškem in srbskem tisku pa sem zasledil kako se bojijo, da bodo pokupili od severnjakov rabljene umazane dizle in postali smetišče za razvitejši del europe, glede na to bi ti moralo počasi biti jasno, če pa ti ni pač ne morem pomagati, lahko do neskončnosti vztrajaš pri svojem imaš vso pravico, čas bo pokazal kdo ima prav, oziroma že kaže , razen tistim, ki to nikakor nočejo videti. Pa končujem sedaj ker je že meni dolgočasno ponavljati eno in isto, dizel malo troši ima navor in s tem svoje prednosti, žal pa je strupen in umazan.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Po okt 02, 2017 8:32 pm

Niti ene konkretne številke, vira, linka. Nič, razen bold claims, vidi se, jasno je, poglej malo ipd.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a matejxx Po okt 02, 2017 8:49 pm

Dizel je strupen, samo zato ker so vam v glavo nabili to misel. Še pred kratkim so v nekaterih državah dajali subvencije za nakup dizla. Za tisto malenkost, ki jo izpusti avto v zrak, se pa res ni treba sekirati. Sam niti nisem nek ljubitelj dizla, mi je avto na bencin bolj všeč. Toda kupil sem ga ravno zaradi porabe, če delaš ogromno kilometrov se ti pač splača. Toda če bodo prepovedali dizle bom pač šel na bencinarja, vsekakor pa ne mislim imeti hibrida ali eletričnega. Tiste igračke kar sami voziti.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus To okt 03, 2017 12:26 pm

In zemlja je okrogla samo zato ,ker so nam vglavo nabili to misel, še prej so vedeli vsi , da je ploščata. :lol: :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a RedBaron To okt 03, 2017 4:20 pm

Mene to ne gane... trenutno vozim dizla naslednjega bom najverjetneje tud... razen ce bo bencinar financno sprejemljivejsi od dizla.
Ne glede na to katera vrsta pogona bo bolj in.

Tudi bencinar onesnazuje, pa plastenke (pijace v stekleni flasi skoraj ni vec), milijon plasticnih vreck za vsako stvar, pa olagumiji tud...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda To okt 03, 2017 8:22 pm

Tudi električna vozila onesnažujejo, če gledamo od začetka do prodaje avtomobila in tudi potem jih je potrbno polniti in elektrika tudi ne pride iz lufta ali rožic
Lp
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a AssKicker To okt 03, 2017 9:55 pm

Se že pozna, da je manj dizlov. Ozračje je čistejše, globalnega segrevanja ni več, septembra sem že kuril v peči, ker me je zeblo ko cucka.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nebivedu Sr okt 04, 2017 7:02 am

Locher je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a:Če bi nehali subvencionirat nafto, bi bilo dizelsko gorivo dražje kot je bencin.


Če, če, če, ...

Diesli verjetno niso ratali tako priljubljeni zaradi lepega zvoka motorja.


"Priljubljeni" so ratali, ker so v evropi pred tem porabili preveč bencina in so bile zaloge dizelskega goriva prevelike (ob predelavi surove nafte se dobi tako bencin kot nafto za dizelska vozila). In da bi bila poraba nekje enakomerna so evropske države začele subvencionirat dizelsko gorivo, kar počnejo še danes.


Zakaj pa ne nehajo subvencionirat?
S tem je prišlo do tega, da je zaradi manjše porabe bencina, evropa postala en izmed največjih izvoznikov bencina v ameriko. To je evropski največji izvozni produkt. In si ne bodo šli v skledo pljuvat.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Sr okt 04, 2017 7:52 am

Kakorkoli že je v ozadju, vse revnejšega evropskega kupca to ne zanima kaj preveč. Zanimajo ga nizki stroški in "golf TDI 66kW" ;) je bil v tem pogledu racionalna odločitev.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nebivedu Sr okt 04, 2017 8:08 am

Še kako ga bo zanimalo, ko bodo uvedli:
- višje davke za proizvajalca dizelskih vozil (nekje 300€ več na izdelan avto z dizelskim agregatom in bo posledično avto za končnega kupca še dražji).
- višji ekološki davek vsako leto ob registraciji (tudi to se obeta, v Bruslju je že in za BMW 320d plačaš letno skoraj 2k evrov ekološke takse, ford focus 1.6 bencin pa 450€)
- višja cena goriva ( ki bo ene 10% višja od bencina)
Old subarus never die, they just get faster!
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a kseb Sr okt 04, 2017 8:18 am

AssKicker je napisal/-a:Se že pozna, da je manj dizlov. Ozračje je čistejše, globalnega segrevanja ni več, septembra sem že kuril v peči, ker me je zeblo ko cucka.


Vrhunska
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Sr okt 04, 2017 8:30 am

nebivedu je napisal/-a:Še kako ga bo zanimalo, ko bodo uvedli:
- višje davke za proizvajalca dizelskih vozil (nekje 300€ več na izdelan avto z dizelskim agregatom in bo posledično avto za končnega kupca še dražji).
- višji ekološki davek vsako leto ob registraciji (tudi to se obeta, v Bruslju je že in za BMW 320d plačaš letno skoraj 2k evrov ekološke takse, ford focus 1.6 bencin pa 450€)
- višja cena goriva ( ki bo ene 10% višja od bencina)


Lepo si povedal, ko. Do tedaj pa se povprečen revež lahko samo nasmehne grožnjam razvajenih "ekologov" v Teslah, ki jim ni hudega v življenju.

Malce si dovolim dvomiti v tako visoke cene diesla zaradi transporta. Saj veš, tovornjaki gredo na diesel.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nebivedu Sr okt 04, 2017 9:07 am

Tovornjakarji nazaj dobijo trošarino.


Poglej si razliko v trošarini, čeprav je osnovna cena za dizel že dražja. Pa poglej si koliko plačujemo za nerentabilen TEŠ 6 ob vsakem litru goriva.

bencin:
Prodajna cena brez dajatev 0,47774
Taksa CO2 0,03979
Dodatek za zagot. prihrankov energije 0,00736
Trošarina 0,50780
Prispevek za zagotavljanje podpor proizvodnji el. energije 0,00911
DDV (22%) 0,22920
končna cena 1,271

dizel
Prodajna cena brez dajatev 0,49704
Taksa CO2 0,04671
Dodatek za zagot. prihrankov energije 0,008
Trošarina 0,42605
Prispevek za zagotavljanje podpor proizvodnji el. energije 0,0099
DDV (22%) 0,21730
končna cena 1,205
Old subarus never die, they just get faster!
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Sr okt 04, 2017 10:18 am

Proizvajalci vozil že opuščajo določene modele na dizel, nekateri napovedujejo, da dizlov sploh ne bodo več delali, razvijati dizla pa skoraj nobeden več nima v planu, ker bi bil razvoj bolj čistega predrag in posledično bi imel avto previsoko ceno, kar ne bi bilo več zanimivo za kupca, torej bodo počasi ostali še samo stari dizli z vse več prepovedmi vstopanja v mesta in podobnimi omejitvami. Se bo pa zgodilo , da bomo med tistimi , ki bodo poceni pokupili stare nemške dizle in postali smetišče za njih.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Sr okt 04, 2017 10:44 am

Natürlich! Hans, ein Golf 4 SDI, bitte!
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Sr okt 04, 2017 10:52 am

Hans nam bo poceni prodajal TDI golfe , avdie itd...saj jih bodo nemci vozili na odpad, že sedaj dobivajo subvencije, če zamenjajo dizla za ekološko boljši model in se nam za hrbtom sladko smejal :lol: :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Sr okt 04, 2017 10:58 am

Naj se smeji. Me ne moti. Mene zanima samo, da bom imel golfa SDI, ki bo laufal na vse-kar-zliješ-not'. Če bo pa hans ponudil še model s klimo, bom pa sploh glavni na vasi.
Zadnjič spremenil Locher, dne Sr okt 04, 2017 11:00 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov