Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Pe nov 17, 2017 4:52 pm

yeo je napisal/-a:Matematika ni tvoja vrlina?
Zoe pride 13.500eur brez baterije in me 28.000eur.



Lapsus se mi je res zgodil, toda tudi tvoja trditev ne drži, Zoe oprema life , ki je podobna opremi Clio dinamic pride 19000 evrov ob upoštevanju subvencije države in brez baterije za katero moraš plačevati najemnino , clio pa 11000 ,toliko je lani dala zanj hčerka in ima vse kar pač lahko ima clio torej je še vedno 8000 ralike , kje si našel pa zoe za 13500 pa ne vem, mogoče povsem oskubljen kot kakšna osnovna dacia. s tem , da moraš pri vseh drago plačevati najemnino za baterijo, kar mi je sploh nesprejemljivo , saj v tem primeru je najemnina celo višja od porabljenega goriva , če prevoziš povprečno št. km letno , torej 8000 evrov si vrgel vzrak zato , da se še vedno voziš v avtu spodnjega razreda, ki ga moraš polniti in čakati in čakati in čakati ,da se lahko pelješ , mogoče niti ne 200km saj je domet zelo različen in odvisen od veliko dejavnikov , saj kar navajajo v reklami v realnosti ne drži , za ta denar lahko že dobiš golfa in še več drugih vozil v golfovem razredu in se temu primerno tudi udobno voziš.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a yeo Pe nov 17, 2017 6:33 pm

Locher je napisal/-a:Po moje je EV še vedno v domeni entuzijastov, drugačnih zaradi drugačnosti same, eco vernikov in tistih, ki so založeni z denarjem (pa naj bo 5. avto EV). Dvomim, da se bo do v kratkem karkoli spremenilo. 2030? :D

Potem je tu še problem virov. Imamo dovolj virov (za baterije, vodnike, konec koncev tudi elektrarne, ipd), da elektrificiramo vozila? Vse bolj se mi zdi, da je eco EV samo še eden izmed nategov, ki na silo poganjajo gospodarstvo (posledice bomo reševali pozneje).


Za povsem električne avte nimamo dovolj elektrike..
So pa hibridi povsem realna možnost, ki bo izrinila dizle in ima izpuste še vedno znotraj dopustnih mej.

@corus evo link: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 2022%20kWh

Tudi cliota lahka nališpaš na 16.000eur (GT line), če dodaš pa še avtomatski menjalnik si pa na ceni zoeta z velikooo opreme
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda Pe nov 17, 2017 7:06 pm

Zoe so taka yajca, da glava boli pa še baterije moraš v najem vzeti, da ne govorim o dometu.
Elektrika je trenutno bedarija
Lp
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a sašo5 Pe nov 17, 2017 7:52 pm

format je napisal/-a:Elon Musk in Tesla

baje jim neki glih ne gre po načrtih že z osebnimi avti....pa neke astronomske rdeče cifre se kažejo, mislim, da tukaj le ni vse tako idealno, kot se hoče prikazovat.... :idea: pa tisto o izkoriščanju delavcev... ) če ve kdo kaj več? Niti ne spremljam, ker me ta elektrifikacija absolutno ne zanima....
 
P2008
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 26, 2014 1:44 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a P2008 Pe nov 17, 2017 8:03 pm



Po novem bomo očitno kupovali avtomobile brez motorjev (o.p. baterij). :lol:

Pri Renaultu bi lahko dali še bolj ugodno ponudbo (beri: ceno brez koles, sedežev, volana itd). :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a For Pe nov 17, 2017 9:18 pm

sašo5 je napisal/-a:
format je napisal/-a:Elon Musk in Tesla

baje jim neki glih ne gre po načrtih že z osebnimi avti....pa neke astronomske rdeče cifre se kažejo, mislim, da tukaj le ni vse tako idealno, kot se hoče prikazovat.... :idea: pa tisto o izkoriščanju delavcev... ) če ve kdo kaj več? Niti ne spremljam, ker me ta elektrifikacija absolutno ne zanima....

Ma oni kar predstavljajo to in ono ...a še tisto trojko niso sposobni dostavit kupcu. :roll: Pa toliko denarja so dobili že v naprej :huh:

Kolaps totalni ... :roll:
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a dobek Pe nov 17, 2017 9:52 pm

za Zoe se da baterija tudi kupiti - 8500€ doplacila

https://www.cdn.renault.com/content/dam ... ik_zoe.pdf
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Fnatic Po nov 20, 2017 11:08 am

Vse kar me zaenkrat fascinira so pospeški. Drugače pa kaj: Draga, avto grem nafilat na črpalko, pridem čez 3 ure..ali kako gre to? Ker nismo vsi ''srečneži'' in ne živimo v hišah. Ko bo ta problem rešen, da bom lahko v bloku čez noč polnil baterijo, potem kupim tak avto.
Ba-dum tssssssss =P
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Po nov 20, 2017 11:18 am

Malo smo izven osnovne teme, kjer naj bi obravnavali dizle, katerih prodaja občutno pada , kar je tudi pravilno glede na njihov izpust strupenih nox trdih delcev, v el. vozila pa jaz še ne verjamem , premali doseg, čas polnjenja in predvsem cena. Dokler dobiš za ceno el. mini škatlice skoraj dva razreda višji avto na fosilna goriva, se res ne mislim voziti v teh mini škatlicah in čakati ure da jo napolnim.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Po nov 20, 2017 1:00 pm

Daj, ne nalagaj, prosim. Diesli so za slovenske razmere edini primerni (podobno "brihtna" izjava kot tvoja). Kaj imaš toliko proti dieslom?
Zadnjič spremenil Locher, dne Po nov 20, 2017 1:02 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Po nov 20, 2017 1:02 pm

yeo je napisal/-a:
Locher je napisal/-a:Po moje je EV še vedno v domeni entuzijastov, drugačnih zaradi drugačnosti same, eco vernikov in tistih, ki so založeni z denarjem (pa naj bo 5. avto EV). Dvomim, da se bo do v kratkem karkoli spremenilo. 2030? :D

Potem je tu še problem virov. Imamo dovolj virov (za baterije, vodnike, konec koncev tudi elektrarne, ipd), da elektrificiramo vozila? Vse bolj se mi zdi, da je eco EV samo še eden izmed nategov, ki na silo poganjajo gospodarstvo (posledice bomo reševali pozneje).


Za povsem električne avte nimamo dovolj elektrike..
So pa hibridi povsem realna možnost, ki bo izrinila dizle in ima izpuste še vedno znotraj dopustnih mej.

@corus evo link: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 2022%20kWh

Tudi cliota lahka nališpaš na 16.000eur (GT line), če dodaš pa še avtomatski menjalnik si pa na ceni zoeta z velikooo opreme


Kaj pa bakra imamo dovolj?
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Po nov 20, 2017 2:27 pm

Locher je napisal/-a:Daj, ne nalagaj, prosim. Diesli so za slovenske razmere edini primerni (podobno "brihtna" izjava kot tvoja). Kaj imaš toliko proti dieslom?



Osebno nimam proti dizlom kaj in vem , da če ga imaš ga pač ne boš sedaj menjal, kot tudi ne večina slovencev . Še pred dvema letoma sem imel tudi sam dizla , pri novem avtu pa sem se ga izognil, pa ne samo zaradi izpustov , tudi drugi vzroki so bili. Da pa so strupeni (največ trdih delcev NOX izpuščajo in ti se nam nevede nalagajo v pljučih) in so zato med vozili trenutno največji onesnaževalci okolja, je pač dejstvo in ne vem zakaj bi se kot noji z glavo v pesku skrivali pred tem.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Po nov 20, 2017 2:50 pm

Prepis iz revije DELO:

Kaj se je zgodilo Volkswagnu?

Volkswagnovi avtomobili imajo očitno nameščeno programsko opremo, ki prepozna laboratorijski testni cikel in za ta cikel prilagodi delovanje motorja in izpušnega sistema, tako da emisije dušikovih oksidov (NOx) padejo pod mejne vrednosti. Za zdaj so to dokazali za mejne vrednosti, kakršne predpisuje EPA. Laboratorijska testiranja so za vse avtomobile enaka in služijo za primerjavo. Ne prikazujejo pa emisij avtomobila med dejansko uporabo, zlasti ne v mestih, kjer se avtomobili pogosto ustavljajo in znova speljujejo. Trajalo je nekaj let, da so podatki o goljufiji Volkswagna dovolj trdni, da bodo stali tudi na sodišču.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a esem Po nov 20, 2017 4:29 pm

Nisem tega vprašal in itak spada v drugo (svojo) temo, zato ponavljam - kaj so zate "NOx trdi delci"?
"Zate" zato, ker to ne obstaja.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Po nov 20, 2017 4:40 pm

corus je napisal/-a:Prepis iz revije DELO:

Kaj se je zgodilo Volkswagnu?

Volkswagnovi avtomobili imajo očitno nameščeno programsko opremo, ki prepozna laboratorijski testni cikel in za ta cikel prilagodi delovanje motorja in izpušnega sistema, tako da emisije dušikovih oksidov (NOx) padejo pod mejne vrednosti. Za zdaj so to dokazali za mejne vrednosti, kakršne predpisuje EPA. Laboratorijska testiranja so za vse avtomobile enaka in služijo za primerjavo. Ne prikazujejo pa emisij avtomobila med dejansko uporabo, zlasti ne v mestih, kjer se avtomobili pogosto ustavljajo in znova speljujejo. Trajalo je nekaj let, da so podatki o goljufiji Volkswagna dovolj trdni, da bodo stali tudi na sodišču.


Samo nehajte me futrati s trdimi delci in NOx, dokler se čez SLO dnevno vije ogromno tovornjakov, vzhodnjaških kombijev in drugega transporta. Z veliko verjetnostjo, če ne kar gotovostjo, bo naslednji avto tudi na diesel.

@esem: to so taki pritiski, da se dušikovi oksidi spremenijo v majcene, trd(n)e kocke ;)
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Gosic Po nov 20, 2017 5:04 pm

Ja saj, dokler se. Itak je reakcija tipičnega zemljana, ki mu je vseeno za vsak drek takoj sprenevedanje in kazanje s prstom na drugega. Tako kot se to počne pri nekaj letih v peskovniku. Torej želimo si spremembe, samo jaz ne bom prvi :)

Sicer bi se pa že veliko naredilo, če bi kljub uporabi dizel vozil malo več hodili, kolesarili, uporabljali javni prevoz itd. Ampak ja, zakaj bi bil jaz prvi :)
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a emozul Po nov 20, 2017 5:30 pm

Ne morem verjeti, da se s tabo strinjam. Je pa res, da je možnost izbire javnega prometa, verjetno najslabša v Evropi.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Po nov 20, 2017 7:52 pm

Gosic je napisal/-a:Ja saj, dokler se. Itak je reakcija tipičnega zemljana, ki mu je vseeno za vsak drek takoj sprenevedanje in kazanje s prstom na drugega. Tako kot se to počne pri nekaj letih v peskovniku. Torej želimo si spremembe, samo jaz ne bom prvi :)

Sicer bi se pa že veliko naredilo, če bi kljub uporabi dizel vozil malo več hodili, kolesarili, uporabljali javni prevoz itd. Ampak ja, zakaj bi bil jaz prvi :)


Bodi nam luč! Vodi nas! Kaži nam pot! Distanciraj se od Kie (in ostalih avtomobilov), uporabljaj samo javni transport in morda (če boš dovolj prepričljiv), ti bomo sledili. Poudarjam, morda.

Eh, kako lepo je pametovat, a ne?
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Gosic Po nov 20, 2017 8:18 pm

Čisto tako v vednost, vsakodnevno prevozim 25km s kolesom > v mrazu ali soncu. Uporabljam prevoz.org. Vodit nepoučene in apatične ljudi je pač težko. Sploh take, ki jih take afere kot je bila Volkswagnova ne gane. Da druge primere in vojn niti ne omenjam. Zato pač imamo Švico in temu primerno izobražene in sprememb željne ljudi ;) Saj EU na splošno ne odstopa daleč od povprečnega Slovenca. Gremo se ekologe, a svinčena nafta konča v Afriki, izdelke pa nam naredi 5 letni indonezijec, katerega starša pobirata prazne plastenke v reki za kos kruha. Čisto tako splošno gledano: tudi če bi se našel nekdo s tako močno voljo po spremembah, hitro bi končal. Primer M.L. King.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov