Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus So mar 24, 2018 4:15 pm

Locher je napisal/-a:Pa ne da debatirate s corusom o dieslih in pričakujete konstruktivno debato? Diesli so krivi za izumrtje dinozavrov, samo še dokazati je treba.



S teboj konstruktivna debata pač ni mogoča , si žal preveč enostransko omejen.
 
J1897
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: So avg 29, 2009 7:45 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a J1897 So mar 24, 2018 4:30 pm

corus je napisal/-a:Problem je v tem , da ti v tem primeru gozd omogoča lagodno življenje in , če ga boš komplet podrl bo ostala gola puščava, torej ga lahko samo spreminjaš, nikakor pa povsem ne izkoreniniš ali podreš, vsako spremebo pač začneš pri enem drevesu ni važno kako veliko je , za vsakega je pač njegovo pomembno in bi rad, da se njegovega ne dotikaš , toda nekje moraš začeti.

Res je, nekje je treba začeti, ampak če si zares želiš spremembe, se je potrebno lotiti velikih stvari, ne pa iti po liniji najmanjšega odpora.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus So mar 24, 2018 4:39 pm

Se strinjam in velike stvari so se že kar pred leti začele npr. s pritiskom na strupene izpuste raznih tovarn in tudi onesnaževanje dizlov , predvsem v mestih ni ravno mala stvar za meščane, temveč kar zelo velik problem, je pa vsekakor bolj medijsko odmeven kot celo zaprtje kakšne tovarne, ker prizadene zelo veliko ljudi, ki težko sprejmejo , da je njihov ljubljeni dizelček pač dokazano strupen, kot posameznik vsak pač razmišlaj kaj samo en avto, toda teh avtomobilov je tisoče in skupaj kar pošteno onesnažujejo predvsem zrak mestih. Pa da se razumemo, tudi sam sem v preteklosti imel kar tri dizle zapovrstjo, sedaj ga nimam več.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a uros11 So mar 24, 2018 4:49 pm

Sedaj kolesariš in avta nimaš?
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus So mar 24, 2018 4:51 pm

HA ha , imam avto , pač ne dizla, tudi moj sedanji sigurno onesnažuje s svojimi izpusti , pa vendarle manj kot dizli.
 
J1897
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: So avg 29, 2009 7:45 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a J1897 So mar 24, 2018 4:56 pm

Eh, OGROMNO stvari, ki jih množično uporabljamo v vsakdanjem življenju je dokazano strupenih, obesijo se na eno in to naj bi bila ekologija :lol: Podobno kot so se pred časom "v imenu zdravja ljudi" obesili na kebab, odpad od mcdonaldsa pa seveda v tem primeru ni bil sporen :roll:
Ne razumem, kako kdorkoli sploh še lahko verjame v tovrstne ukrepe.

Ampak ja, dajmo verjet v sveto resnico o dizelskem avtomobilu, ki je povzročitelj vsega hudega na tem svetu. Ko bojo čez 10 let dokazano ugotovil, daje bencinar bolj škodljiv, pa samo zamenjajmo ploščo...in tako v nedogled :roll: Če slučajno kdo še ni opazil, vsake toliko ugotovijo, da je ena stvar strašno škodljiva/koristna, čez čas pa začnejo govoriti diametralno nasprotje (primer recimo palmovega olja). In ovce tem mantram seveda nekritično sledijo, češ "s sledenjem temu bom naredil nekaj velikega in dobrega za cel svet". S tem omejenim pogledom ne bomo prišli nikamor.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus So mar 24, 2018 5:04 pm

Ja seveda je nekaj resnice tudi v tem , toda pojdi malo peš po Ljubljani recimo, ko je nizek zračni pritisk, pa ti bo vse jasno. Od vsega mogoče boš posebej močno zaznal, začutil, značilen zopern, dražeč vonj dizla v zraku.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a esem So mar 24, 2018 5:09 pm

J1987
Z zavračanjem kakršnihkoli ovčjih korakov seveda ne bomo ostali na mestu, napredovali še manj. Kaj torej?
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a VW T4 So mar 24, 2018 6:16 pm

saj ne rabi bit umetna gonija proti dizlom... ceno bencina bi postavili nižje od cene dizel goriva in nakup bi postal takoj bolj smiseln. Tako pa je gorivo dražje in še več kuri...
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Influenz So mar 24, 2018 6:47 pm

In točno to se tudi bo zgodilo. Ne takoj, definitivno pa v naslednjih 5-10 letih
 
J1897
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: So avg 29, 2009 7:45 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a J1897 So mar 24, 2018 7:43 pm

esem je napisal/-a:J1987
Z zavračanjem kakršnihkoli ovčjih korakov seveda ne bomo ostali na mestu, napredovali še manj. Kaj torej?

Lej, jaz ne pravim, da dizel ne onesnažuje. Pravim samo, da dizelski avtomobili niso takšno orožje za množično uničevanje, kot se jih poskuša prikazat. Če bi se ljudem dejansko šlo za okolje, bi sprejeli kakšne konkretnejše ukrepe kot pa prepoved dizlov v centru Stuttgarta. To je vse.
Rahlo patetično mi je tudi, da se na človeka, ki se prevaža naokoli s Pando 1.3 JTD gleda skoraj kot na okoljevarstvenega zločinca, človek, ki zaradi te gonje zamenja dizla za bencinarja, je pa tretiran skorajda kot okoljevarstveni mesija :roll: Vem, da pretiravam, ampak na ta način se da povzet dogajanje, ne samo v tej temi.
E: corus, sem že bil v Ljubljani v takih pogojih in nisem začutil nobenih značilnih dizelskih vonjav. Začutil sem samo, da je zrak slab. In to kar precej.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus So mar 24, 2018 8:02 pm

Zanimivo , da nisi nič zaznal dizelskih izpustov, no potem imaš pa slabo razvita čutila, jaz sem se že skoraj dušil ob vseh teh izpustih in ne samo jaz kar velika večina s katerimi sem se pogovarjal in to ne samo v Lj, tudi drugod celo na podeželju v manjših mestih , če jih lahko tako imenujem. Tudi , ko voziš ali vozim za kakšnim dizlom ga lahko zelo hitro zaznaš v svojem avtomobilu, tako z vonjem kot tudi vidno, ko doda plin in se črno pokadi iz njegovega izpuha.
 
J1897
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: So avg 29, 2009 7:45 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a J1897 So mar 24, 2018 8:08 pm

Ne vem, kake detektorje plinov imaš vgrajene v nosu, ampak sam zaznam značiilni vonj po dizlu samo pri kakšnih starih škatlah, ki dimijo za po*izdit. Aja in smrad ob regeneraciji dpf filtrov, ki so bojda ekološki. So pa ti stari dizli brez filtrov na cestah že dokaj redek pojav, pri modernih dizlih pa teh črnih oblakov ni.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus So mar 24, 2018 8:21 pm

Kot sem napisal to nisem zaznal samo jaz temveč velika večina ljudi , toliko o mojem nosnem detektorju, po sloveniji se vozijo v veliki večini dizli z motorji euro 3, 4, 5, ki so stari uvoženi iz tujine , novi so v % v veliki manjšini , kolikor vem je slovensko povprečje starosti avtov nekje 9+ let.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda Ne mar 25, 2018 7:44 am

Jaz se popolnoma strinjam z tabo.
Problem niso dizli, ampak stari dizli.
Lp
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a cc09 Ne mar 25, 2018 8:13 am

Stari in novi dizli imajo isti problem - nobene kontrole ali res delajo tako kot bi morali. Niti na homologaciji, niti na izhodu tovarne, niti na prvem tehnicnem cez 4 leta, niti na nobenem tehnicnem kasneje. Nikjer v Evropi. In to v skupnosti drzav kjer je predpisana ukrivljenost kumar.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a danci1973 Ne mar 25, 2018 8:22 am

J1897 je napisal/-a:Res je, nekje je treba začeti, ampak če si zares želiš spremembe, se je potrebno lotiti velikih stvari, ne pa iti po liniji najmanjšega odpora.

A se ti res zdi, da je to 'linija najmanjšega odpora'? :shock:
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Influenz Ne mar 25, 2018 8:41 am

Jaz tudi mislim, da je starih dizlov kar lep delež. Ogromno je pa tudi Audijev, BMW-jev in Mercedezev dizlov iz Nemčije, ki bi se jih nemci radi na vsak način rešili in so pač poceni glede na ceno novega avtomobila. Kar pogosto vidim v mestu ta stara nemška j***a ko pohodi gas zadaj pa oblak dima (pač ja dpf filter na avtu ki je bil nov 70 tisoč evrov ni poceni in ga raje odstranijo).
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a dask Ne mar 25, 2018 10:07 am

Predvsem pa je "ekologija" postala ogromen biznis .... :D in potem razne "celebrity" hodijo po nagrade iz okoljevarstvene sfere s privat letali.... res nam marsikaj ni jasno.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Influenz Ne mar 25, 2018 10:32 am

Najlažje je kazati s prstom na drugega.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 64 gostov