Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a svetilnik Po okt 22, 2018 2:33 pm

Ena zanimiva primerjava.
Bil sem v Napoliju(mimogrede, tam so najboljši vozniki, ne ritardiranci kot pri nas), ki ima z okolico 3,5 mil prebivalcev, kjer vsi tolčejo po gasu in mesto ne spi... pa smo se na veliko čudili kako to, da ni nobenega smrada kot v Ljubljani, katera ima 270000 prebivalcev, ki je ponoči mrtva, kjer vsi speljujejo zasanjano, depresivno... Razlika je disel - bencin. Pri nas mora biti disel :lol:
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a uros11 Po okt 22, 2018 2:42 pm

Očitno vas je bilo par znanstvenikov na kupu. Morda so smeti preglasile vonj bencinarjev.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a svetilnik Po okt 22, 2018 2:45 pm

Vedel sem, da se bo nekdo na to spotaknil in točno to napisal, glede smeti.
Smoga in vonja po dizlu ni, za razliko od Ljubljane. Res je, da je odprt na morje...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a esem Po okt 22, 2018 2:46 pm

No go! Primerjaš morje + gora = veter (vsaj stalen piš) z zaprto lj. kotlino. Saj če zapiha veter v Lj, je zrak OK.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a svetilnik Po okt 22, 2018 2:50 pm

Res je, toda glede na veličino prometa in prebivalstva... tam dizlov praktično ni. Pa še nekaj moram pripomniti, nikjer nismo opazili, da bi se iz izpušnih cevi kadilo, kot se to dogaja pri nas... črn dim.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a lin Po okt 22, 2018 3:10 pm

svetilnik je napisal/-a:Res je, toda glede na veličino prometa in prebivalstva... tam dizlov praktično ni. Pa še nekaj moram pripomniti, nikjer nismo opazili, da bi se iz izpušnih cevi kadilo, kot se to dogaja pri nas... črn dim.



Pač niso tako bolestno obsedeni z uvažanjem starih poceni dizlov kot so še pri nas.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 562
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a AssKicker Po okt 22, 2018 3:16 pm

Če bom še bral to temo, se bom pomojem kr zategnu za en drevo, k vozim starga smrdečega dizla.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a lin Po okt 22, 2018 3:23 pm

https://www.24ur.com/novice/gospodarstv ... ncina.html

Kar ne morem verjeti , da sem dočakal to kar bi moralo biti že davno povsem normalno in logično.. :D
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a RedBaron Po okt 22, 2018 3:47 pm

Zakaj ze?
Nas so v soli ucili, da je nafra manj preciscena kot bencin in je zaradi tega proizvodnja cenejsa... torej je cena umetno napihnjena... no, to je itak ne nekaj casa, za vsa goriva...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a esem Po okt 22, 2018 3:50 pm

Vozim dizla, a se s podražitvijo strinjam.
lin je napisal/-a:...Tema so dizli, katerih prodaja tudi po zadnjih podatkih strmo pada in bo še padala, ljudje pač počasi razumejo kaj je NOx trdi delci in kako nevarni so za zdravje, neprimerljivo z izpusti CO2 o katerih se sedaj toliko piše in komplicira, kao segrevanje zemlje in dvig morja itd, pred kratkim sem gledal znanstveno odajo o zemlji kjer so jasno pokazali kako so bile nekoč celine kopensko povezane in je morje to z leti( milijoni let?) poplavilo in ločilo celine pa ni bilo nobenih izpustov avtomobilov , ki bi bili krivi zato, po moje je vse samo normalen potek spreminjanja planeta na katerega mi nimamo kaj veliko vpliva. Seveda pa se lahko vse izkorišča saj je zadaj vedno denar, druga zgodba pa so pravi strupi , ki jih proizvajamo npr. z NOx trdi delci .
1. piše se NOx in trdi delci. Tako kot pišeš ti, bi kdo uprevičeno pomislil, da še vedno misliš, da je to eno in isto.

2. Tvoje razumevanje o morju, ki je poplavilo celine in jih ločilo, je eno navadno trolanje. Ravno obratno je res - zaradi tektonskih premikov celin se je enormna količina vode "uskladiščila" na Antarktiki, Arktiki, Grenlandiji..., podnebje pa se je relativno ohladilo (prej je tudi na Antarktiki bilo zmerno). To premikanje celin je bilo vzrok podnebnih sprememb in ne obratno. Sicer pa - od kje naj bi se kar naenkrat vzela voda za poplavit celine in celo premikat kontinente? :roll:
Preberi si malo več https://sl.wikipedia.org/wiki/Gondvana

3. Res ima zvezo z denarjem - a ravno obratno. Če bi bilo onesnaževanje (CO2, NOx, plastika, tudi ozonske luknje...) ter prekomerno (za Zemljo dolgoročno nevzdržno) izkoriščanje vseh naravnih virov...) ustrezno ovrednoteno bi hitro razvili drugačne pristope do prometa in vsega ostalega. V imenu (cenejšega) industrijskega razvoja samo nekaterih uničujemo oz smo že nepovratno uničili Zemljo. Razen za naivce, ki mislijo, da se bo dalo ob takem odnosu vseh nas, a tudi dirigiranem od centrov moči ("1%", medijskih, političnih, lobijskih...), še kaj rešit. Za to rabimo več desetletij, čez rob pa smo že sedaj, samo da večina tega še ni ugotovila.
Skratka - podnebne spremembe so tu in bodo vedno hujše, a za pesek v oči imajo korporacije dovolj sredstev, tudi medijskih in lobijskih.
Paradigma razvoja bi se morala v celoti preobrnit, a je za to že mnogo premalo časa.

Podnebne spremembe so v daleč največji meri povzročene od človeka (zakaj misliš, da se ne pozna, če sta nafta in premog nastajala milijone in milijone let, skurjena pa bosta v dobrih sto letih?) in, obratno kot predpostavljaš, niso neka zlobirana medijska izmišljotina (le-ta je v domeni korporacij in ne poštenih znanstvenikov). Vsaj tako pravi cca 96% znanstvenikov, ki to raziskujejo oz se s tem ukvarjajo (redke nasprotnike pa večkrat ujamejo na lažeh oz pokupninah, npr v obliki plačanih raziskav).
Trump in podobni tega seveda niso sposobni razumeti.

"Osebni" promet je bolj simptom (tudi razmerja moči in profitov) kot kaj drugega.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nered Po okt 22, 2018 3:52 pm

Ze skrajni cas. Upam, da se trend nadaljuje. :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a RedBaron Po okt 22, 2018 4:37 pm

Ti privoscim, da placujes ko m****n...
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a lin Po okt 22, 2018 4:48 pm

esem je napisal/-a:Vozim dizla, a se s podražitvijo strinjam.
lin je napisal/-a:...Tema so dizli, katerih prodaja tudi po zadnjih podatkih strmo pada in bo še padala, ljudje pač počasi razumejo kaj je NOx trdi delci in kako nevarni so za zdravje, neprimerljivo z izpusti CO2 o katerih se sedaj toliko piše in komplicira, kao segrevanje zemlje in dvig morja itd, pred kratkim sem gledal znanstveno odajo o zemlji kjer so jasno pokazali kako so bile nekoč celine kopensko povezane in je morje to z leti( milijoni let?) poplavilo in ločilo celine pa ni bilo nobenih izpustov avtomobilov , ki bi bili krivi zato, po moje je vse samo normalen potek spreminjanja planeta na katerega mi nimamo kaj veliko vpliva. Seveda pa se lahko vse izkorišča saj je zadaj vedno denar, druga zgodba pa so pravi strupi , ki jih proizvajamo npr. z NOx trdi delci .
1. piše se NOx in trdi delci. Tako kot pišeš ti, bi kdo uprevičeno pomislil, da še vedno misliš, da je to eno in isto.

2. Tvoje razumevanje o morju, ki je poplavilo celine in jih ločilo, je eno navadno trolanje. Ravno obratno je res - zaradi tektonskih premikov celin se je enormna količina vode "uskladiščila" na Antarktiki, Arktiki, Grenlandiji..., podnebje pa se je relativno ohladilo (prej je tudi na Antarktiki bilo zmerno). To premikanje celin je bilo vzrok podnebnih sprememb in ne obratno. Sicer pa - od kje naj bi se kar naenkrat vzela voda za poplavit celine in celo premikat kontinente? :roll:
Preberi si malo več https://sl.wikipedia.org/wiki/Gondvana

3. Res ima zvezo z denarjem - a ravno obratno. Če bi bilo onesnaževanje (CO2, NOx, plastika, tudi ozonske luknje...) ter prekomerno (za Zemljo dolgoročno nevzdržno) izkoriščanje vseh naravnih virov...) ustrezno ovrednoteno bi hitro razvili drugačne pristope do prometa in vsega ostalega. V imenu (cenejšega) industrijskega razvoja samo nekaterih uničujemo oz smo že nepovratno uničili Zemljo. Razen za naivce, ki mislijo, da se bo dalo ob takem odnosu vseh nas, a tudi dirigiranem od centrov moči ("1%", medijskih, političnih, lobijskih...), še kaj rešit. Za to rabimo več desetletij, čez rob pa smo že sedaj, samo da večina tega še ni ugotovila.
Skratka - podnebne spremembe so tu in bodo vedno hujše, a za pesek v oči imajo korporacije dovolj sredstev, tudi medijskih in lobijskih.
Paradigma razvoja bi se morala v celoti preobrnit, a je za to že mnogo premalo časa.

Podnebne spremembe so v daleč največji meri povzročene od človeka (zakaj misliš, da se ne pozna, če sta nafta in premog nastajala milijone in milijone let, skurjena pa bosta v dobrih sto letih?) in, obratno kot predpostavljaš, niso neka zlobirana medijska izmišljotina (le-ta je v domeni korporacij in ne poštenih znanstvenikov). Vsaj tako pravi cca 96% znanstvenikov, ki to raziskujejo oz se s tem ukvarjajo (redke nasprotnike pa večkrat ujamejo na lažeh oz pokupninah, npr v obliki plačanih raziskav).
Trump in podobni tega seveda niso sposobni razumeti.

"Osebni" promet je bolj simptom (tudi razmerja moči in profitov) kot kaj drugega.



Kaj bi mi brez tebe najpametnejšega človeka na zemlji, po moje te čaka Nobelova nagrada, verjetno si že med nominiranci v naslednjem letu, samo kategorija zate še ne obstaja, saj si najpametnejši na vseh področjih, torej imaš možnost , da pobereš kar vse . Aja samo nisi še kaj konkretnega izumil, pa saj boš to tudi kmalu, lahko pa recimo zamenjaš Trumpa v ZDA, ker si nedvomno mnogo sposobnejši in pametnejši od njega ( žal verjetno ne bogatejši) in boš z lahkoto obvladoval tudi svetovno politiko.
Zadnjič spremenil lin, dne Po okt 22, 2018 4:57 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a esem Po okt 22, 2018 4:55 pm

To je torej tvoj odgovor na moj trud, da ti kaj razložim, da ne boš streljal lovskih?
Sem se bal, da bo useless, da ne znaš normalno komunicirat, saj na vsako dobronamerno kritiko reagiraš z osebnim žaljenjem. Škoda...
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a danci1973 Po okt 22, 2018 5:51 pm

esem je napisal/-a:Vsekakor pa kompresor ni namenjen višanju kompresije (kompresijskega razmerja) motorja.
Nekdo je pač slabo povedal/poslušal/prebral/prevedel.

Ali pa ima pač malo več znanja in širše razumevanje kot ti...

Poleg statičnega kompresijskega razmerja poznamo še pojma dinamično in efektivno kompresijsko razmerje - in slednje je odvisno od 'boost'-a.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a lin Po okt 22, 2018 6:26 pm

esem je napisal/-a:To je torej tvoj odgovor na moj trud, da ti kaj razložim, da ne boš streljal lovskih?
Sem se bal, da bo useless, da ne znaš normalno komunicirat, saj na vsako dobronamerno kritiko reagiraš z osebnim žaljenjem. Škoda...


Nikakor te ne želim žaliti in te tudi nisem , mogoče bi pogledal malo , če ti nisi žaljiv, jaz tvoje pisanje tako razumem, saj vedno dodaš kakšno žaljitev (streljanje lovskih- tokrat), sicer pa sem večkrat že napisal , da s teboj ne bom več razpravljal in ne vem zakaj se kar naprej vtikaš v pisanje tako moje kot tudi od drugih in to me posledično pripelje do razmišljanja o tvoji " neizmerni pameti na vseh področjih", sicer pa sem ti večkrat ponudil srečanje na štiri oči, tega pa si ne upaš.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a esem Po okt 22, 2018 6:55 pm

danci1973 je napisal/-a:
esem je napisal/-a:Vsekakor pa kompresor ni namenjen višanju kompresije (kompresijskega razmerja) motorja.
Nekdo je pač slabo povedal/poslušal/prebral/prevedel.

Ali pa ima pač malo več znanja in širše razumevanje kot ti...

Poleg statičnega kompresijskega razmerja poznamo še pojma dinamično in efektivno kompresijsko razmerje - in slednje je odvisno od 'boost'-a.

Je res nujno za vsak drek osebno žalit? Če nisi dojel - govora je bilo o Skyactiv-X-u (kjer kompresor rabi samo za količino zraka in ne za kompresdijo!). Nerazumevanje in žaljenje ali podtikanje in žaljenje. Zakaj? Bo dovolj ali je potrebno še opravičilo?
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a lin Po okt 22, 2018 7:13 pm

Naslov teme je : Dizli izgubili prevlado v Evropi, ( prodaja avtomobilov torej itd...) ničkolikokrat si večkoga tudi mene opominjal, tudi brisal, ker je zašel iz teme , a zate to ne velja? Žalitve , lepo prosim nehaj no , ko pa sam to najbolj počneš.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a esem Po okt 22, 2018 7:39 pm

Moj prejšnji post se je nanašal na Dancija, a nisem bil "forumsko" (ne vem, zakaj) opozorjen na (tvoj) vmesni post, zato se je zdelo, da se nanaša nate. (Sem popravil, vstavil citat) Žal, se zgodi...

Če nekdo napiše težko neumnost (npr o Gondvani), je "streljanje lovskih" močno omiljen in nikakor ne žaljiv opis/povzetek stanja, katerega je sam ustvaril in je izključni krivec za lastno blamažo. "Pišite samo, kar poznate" je očitno neučinkovit nasvet. To nikakor ne velja samo zate.

S tabo se seveda ne bom srečeval, ker je po vsem povsem jasno, da to ne more biti produktivno. Seveda pa ti ne bi bil ti, če mi ne bi podtikal, da se nisem hotel srečat. Seveda ne, če nisem bil nikoli povabljen. Če se prav spomnim, si nekje pisal, da si Kristini predlagal, da se srečava, a jaz o tem nisem bil nikoli obveščen in si torej nisem mogel "ne upat" - spet novo podtikanje.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov