Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a J.McLane Pe dec 01, 2017 11:49 am

Saj jaz mu verjamem, da ima takšno razliko v porabi, ampak ni kriv bencinski motor temveč konkretna Corsa OPC.

pskoda se ponavlja odkar je kupil tega dizla, isto piše že leta pod komentarje člankov in po forumu, jaz mu pa že leta dopovedujem (zgleda da premalo) da je krivec za tako enormno razliko avto in ne bencinski motor na splošno.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda Pe dec 01, 2017 4:36 pm

Pred nakupom sem tudi vozil leona z 1.8 tsi in prav poraba me je odvrnila od nakupa. Če se voziš recimo po ac 130km/h ne pije veliko, ampak osebno se nikoli ne vozim 130 ampak več razen ko je gužva in takrat bencinar pije pa nima veze ali je opel ali prius. Vozl sem tudi golfa gte in poraba je bila spet visoka za 1.4 mlinček.

ps.: jaz se strikto držim cpp pravil samo v naseljih izven naselja se pa vedno peljem več sploh na ac zato je pri meni taka razlika
Lp
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a cc09 So dec 02, 2017 11:38 am

Ne vem zakaj bi drzava kaj doplacevala ljudem, ki ne znajo vozit. Na dizel se prav dolgo ne bo vec vozilo, vsaj ne na danasnjo tehnologijo, na kaj drugega, s cim, in s kaksno porabo bo pa vas problem.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Po dec 04, 2017 9:55 am

cc09, se strinjam. Ukiniti subvencije za EV.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a cc09 Po dec 04, 2017 8:31 pm

Ne samo za EV, ukinit cisto vse subvencije za vse, in vso skodo naj placa kdor jo je povzrocil.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nebivedu Po dec 04, 2017 9:01 pm

cc09 je napisal/-a:Ne samo za EV, ukinit cisto vse subvencije za vse, in vso skodo naj placa kdor jo je povzrocil.


Ko bodo subvencije na dizelsko gorivo umaknili, bo zanimivo. Namreč država subvencionira dizelsko gorivo že 25 let z nižjimi trošarinami.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda Po dec 04, 2017 10:12 pm

In kdo je povzročil škodo?
Lp
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a alexwell Po dec 04, 2017 10:43 pm

edina škoda je, da je nafta najdražja v EU
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nebivedu To dec 05, 2017 6:37 am

pskoda je napisal/-a:In kdo je povzročil škodo?


Vozniki dizelskih vozil ste povzročili škodo na premnogih pljučih ljudi. Za zdravstvo bo še šlo zaradi tega ogromno denarja. Tako da je to ogromna škoda.
Prvi tak ukrep bo, da bodo vsa zdravila za doplačat.
Old subarus never die, they just get faster!
 
jony
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Po sep 20, 2004 9:04 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a jony To dec 05, 2017 10:30 am

Vozniki niso povzročili NIČ. Če kdo dela kakšno škodo komu so to AVTI. Dejte se eni že enkrat umirit s tem dizli, bencinarji....

Kaj nimate nič drugega za počet v življenju kot stalno težit folku???

Pejte raj mal v gozd na sprehod in stran od računalnika. Bo boljš za vas...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a esem To dec 05, 2017 12:46 pm

Moj frend ve za trde delce že dolgo in samo zato v življenju še ni kupil dizla. Ve, da vdihava isti zrak, a njegova osebna odgovornost in vest sta (bolj) pomirjena. In to je, tudi drugje, točno to, kar manjka večini Slovencev (tudi na forumu), kar se žal najbolj kaže pri politikih in ostalih vplivnežih.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus To dec 05, 2017 4:17 pm

jony je napisal/-a:Vozniki niso povzročili NIČ. Če kdo dela kakšno škodo komu so to AVTI. Dejte se eni že enkrat umirit s tem dizli, bencinarji....

Kaj nimate nič drugega za počet v življenju kot stalno težit folku???

Pejte raj mal v gozd na sprehod in stran od računalnika. Bo boljš za vas...



In zakaj se ne bi smelo razpravljati o tem, poglej okrog sebe, dizlom vse bolj prepovedujejo vstop v mesta, prodaja jim močno upada itd.............. le zakaj bi morali tiščati glavo v pesek o zadevi , ki se nas vseh dotika na vsakem koraku., še premalo se piše o tem.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher To dec 05, 2017 4:39 pm

Grafi, videi, slike?

Ne smem v center Ljubljane ali Maribora z dieslom? Ah saj res, v center Ljubljane tudi z EV, po katerem rastejo marjetice, ne morem.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a alexwell To dec 05, 2017 4:59 pm

statistično gledano je vsakodnevno sedenje pred računalnikom ali na kavču veliko bolj zdravju škodljivo, kot trdi delci iz izpuhov dizla....tako, da bi bilo nujno kaj več storit prav na tem področju.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a titanius To dec 05, 2017 5:20 pm

Na cesti sem vsak dan in vidim ogromno avtomobilov ampak hudirja, vsi so dizli, srečam max 15 bencinarjev na dan.. Ostalo vse TDI,TDCI,HDi,JTD,CDTI itd itd.. So pa tudi bencinarji iz katerih se kadi huje kot iz kakega dizla. Sicer pa novejši dizli z FAPi in DPFi sploh niso toliki onesnaževalci.

Meni se razlika med bencinarjem in dizlom pozna ogromno. C5 bencinar karavan bi pil najmanj 10, z dizlom 3-4litre manj. Na prevoženih 30t km letno je to lepa vsota, kdo bo dal to? Če da država, bom prodal dizla in kupil bencinarja. Do takrat pa, nafta na polno.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus To dec 05, 2017 7:10 pm

Vsak se odloča po svoje, je pa res v Slo veliko dizlov na cestah in to žal starih , ki najbolj onesnažujejo okolje s svojimi strupenimi izpusti, ker pa prodaja novih dizlov močno upada , tudi pri nas se je to začelo, ljudje vse bolj razumejo , da je lahko trenutni prihranek v denarnici dolgoročno povsem nekaj drugega žal, imel sem dizle in sedaj imam bencinarja, povsem enake znamke in velikosti kot prej dizla, razlika v porabi je največ do 1,5 l /100km, peljem se lepše in cistejše kot šprej z dizlom in mi ne pride več na misel , da bi šel nazaj na dizla. Ne vem kako vozite nekateri , ki navajate, da bi naj bila razlika v porabi 3-4l , verjetno imate nogo ves čas na plinu in so vam cpp nekaj povsem tujega, drugače takšne razlike ne moreš doseči.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a sašo5 To dec 05, 2017 7:56 pm

esem je napisal/-a:Moj frend ve za trde delce že dolgo.......................

....o delcih, ki gredo čez dimnik "drvarjev" ki kurijo "sve i svašta" pa nič..... :roll:
Slika
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nebivedu To dec 05, 2017 8:26 pm

Tiste lahko prijaviš ustrezni ustanovi. Samo ponavad samo pametujete, ko je treba pa kaj narest, ste pa pajaci, ki ste raje tiho.

Jaz kurim na drva. Lahko prideš pogledat, kaj imam v kleti od drv. Izključno bukev in malo smreke za spodkurit. Ves pepel gre potem na vrt za gnojilo. Pa s pravilnim izgorevanjem v peči sploh ni niti približno toliko dima, kot na tej sliki.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Tattoo- To dec 05, 2017 8:27 pm

nebivedu je napisal/-a:Vozniki dizelskih vozil ste povzročili škodo na premnogih pljučih ljudi.
Welcome to the real world...

15 of the world's biggest ships may now emit as much pollution as all the world's 760m cars

In international waters ship emissions remains one of the least regulated parts of our global transportation system. The fuel used in ships is waste oil, basically what is left over after the crude oil refining process. It is the same as asphalt and is so thick that when cold it can be walked upon . It's the cheapest and most polluting fuel available and the world's 90,000 ships chew through an astonishing 7.29 million barrels of it each day, or more than 84% of all exported oil production from Saudi Arabia, the worlds largest oil exporter.

Shipping is by far the biggest transport polluter in the world. There are 760 million cars in the world today emitting approx 78,599 tons of Sulphur Oxides (SOx) annually. The world's 90,000 vessels burn approx 370 million tons of fuel per year emitting 20 million tons of Sulphur Oxides. That equates to 260 times more Sulphur Oxides being emitted by ships than the worlds entire car fleet. One large ship alone can generate approx 5,200 tonnes of sulphur oxide pollution in a year, meaning that 15 of the largest ships now emit as much SOx as the worlds 760 million cars.



Big polluters: one massive container ship equals 50 million cars
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda To dec 05, 2017 8:58 pm

nebivedu je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:In kdo je povzročil škodo?


Vozniki dizelskih vozil ste povzročili škodo na premnogih pljučih ljudi. Za zdravstvo bo še šlo zaradi tega ogromno denarja. Tako da je to ogromna škoda.
Prvi tak ukrep bo, da bodo vsa zdravila za doplačat.


Sem se jaz spomnil dizla?
Sem mogoče jaz sestavil motor?
Ali nisem mogoče plačal vseh dajatev, ki so zakonsko določeni v slo?
Jaz in VSI vozniki dizelskih motorjev nismo popolnoma NIČ krivi!!!

Če bodo vsa zdravila za doplačat je samo problem formacije, ker je požrešna u amen in so to samo izgovori. Nič novega

Država bi lahko dala subvencije za tistega, ki bi pripeljal starega dizela ali bencinarja in kupil nov avto na bilokatero gorivo. To bi bilo veliko bolj pametno kot pa obtoževat ljudi, ki vozijo zakonsko odobrene dizle
Lp
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov