Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus To nov 28, 2017 2:37 pm

Pa naj bo po domače, v vseh medijih se omenjajo Nox trdi delci kot strupeni zdravju najbolj nevarni izpusti v vozilih, predvsem dizlih in se na nivo neke podrobne znanstvene razlage pač ne spušča nihče.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a esem To nov 28, 2017 2:51 pm

Najdi mi en sam medij, ki piše o NOx trdih delcih - skupaj, brez vejice. To sta dve različni stvari!! Zdi se, da bereš precej površno.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus To nov 28, 2017 3:00 pm

esem je napisal/-a:Najdi mi en sam medij, ki piše o NOx trdih delcih - skupaj, brez vejice. To sta dve različni stvari!! Zdi se, da bereš precej površno.


Pač kot velika večina, pa ni to toliko pomembno, bistvo je v tem, da ima dizel trenutno pač dokazljivo najbolj strupene izpuste, čeprav tega marsikdo nikakor ne more in noče sprejeti in filozofira do onemoglosti, spremeniti resnice se pač ne da več.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher To nov 28, 2017 3:01 pm

dobek je napisal/-a:od industrijske revolucije dalje ni nic vec cisto...niti dizli, niti bencinci, se najmanj elektricno gnane zadeve
nekaj casa industrija (ali v primeru dizla, politika) zagovarja eno, potem pa naenkrat pademo iz enega ekstrema v drugega, kot kaze, le zato, da bi, kar imamo, vstran vrgli in nabavili novo, samo, da se bodo finance lepo dalje vrtele...
in mi smo ene take fajne ovcke, da se se prepiramo in pametujemo o tem... :lol:


Good luck s pojasnjevanjem tega takim kot je corus. Good luck še enkrat.

P.S.: Razloga, zakaj tako velika anti-balkanska in pro-evropska gonja proti dieslom, ne vidim.
Zadnjič spremenil Locher, dne To nov 28, 2017 3:12 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher To nov 28, 2017 3:08 pm

esem je napisal/-a:Najdi mi en sam medij, ki piše o NOx trdih delcih - skupaj, brez vejice. To sta dve različni stvari!! Zdi se, da bereš precej površno.


Saj geografske in politične meje Balkana mu verjetno tudi niso čisto jasne.
 
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus To nov 28, 2017 3:23 pm

Nekoč se boš tudi ti prebudil iz svoje dizelske omamljenosti, tako kot se jih je že kar veliko, saj to potrjujejo podatki o občutnem padcu prodaje dizeslkih vozil po Evropi, nekateri pač trdneje in dlje spijo kot drugi.

esem:
Kako to , da me še nisi zbrisal, pa saj to je ja tvoj način , ko nekdo napiše nekaj kar ni v skladu s tvojim mišljenjem ?
Zadnjič spremenil corus, dne To nov 28, 2017 3:28 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher To nov 28, 2017 3:27 pm

Ne verjamem ti, da si kdaj imel avto.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus To nov 28, 2017 3:31 pm

Locher je napisal/-a:Ne verjamem ti, da si kdaj imel avto.


:lol: :lol: :lol: Če jih boš ti imel v času svojega življenja toliko kot sem jih imel že jaz , hmmm mogoče kdaj nekoč, nisem namreč več rosno mlad in predvsem ne domišljav in prepotenten kot ste ali je ( ne poznam tvojih let), večina današnje mlade generacije.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher To nov 28, 2017 3:34 pm

Prav, si jih imel veliko. Jaz ti pač ne verjamem.

Ne verjamem ti niti, da si že zaslužil prvo plačo. Morda si, samo jaz ti tega ne verjamem.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus To nov 28, 2017 3:41 pm

NI pomembno kaj ti verjameš , sem pa malo razmišljal in prišel do št. 20 , upam , da sem se vseh spomnil, od tega je bilo več kot polovica novih.

In še to, bil sem tudi vodja voznega parka v podjetju , tako , da imam veliko izkušenj z vozili in tam smo imeli večinoma VAG vozila katera sem nekako zamrzil zaradi veliko problemov z njimi , ki sem jih moral ravno jaz reševati po servisih.

lapsus se mi je zgodil 20 je pravo št. nekaj sem zamešal s službenimi.
Zadnjič spremenil corus, dne To nov 28, 2017 4:08 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher To nov 28, 2017 3:45 pm

Recimo, da bi bilo res. In se potem počutiš poklican pridigati o diselih, in balkanstvu tistih, ki imajo diesla? 12 novih avtomobilov je veliko ekološko breme.

Ampak ne skrbi, saj ti ne verjamem.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus To nov 28, 2017 3:52 pm

Ničeser ne pridigam, vedno pravim , da se vsak sam odloča in tako mora biti, saj smo ali naj bi bili v demokraciji, sledim pa pisanju medijev o temi avto in še drugim razpravam pri nas in po svetu in glede na to tudi kaj napišem, ne samo na tej strani in ne boš verjel večinoma je več takšnih , ki mi pritrjujejo kot tistih , ki so vedno proti meni, kot pravim vsak lahko ima in tudi pove ali napiše svoje mnenje, razen tu , kjer ti ga esem izbriše če ni po njegovem okusu.

Verjameš ali ne , to pa ni moj problem, ne vem pa zakaj bi si izmišljal karkoli , nisem iz te generacije.

Nobeno ekološko breme ni, če kupiš novi avto, prej je to v primeru nakupa rabljenega, sploh pa v vsakem primeru bi jih nekdo kupil, saj ne bi ostali v trgovinah, in zadnjih 20 let nisem več kupil rabljenega vozila, temveč samo nova.
Zadnjič spremenil corus, dne To nov 28, 2017 4:14 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher To nov 28, 2017 4:11 pm

Meni se zdiš precej pushy. Saj si znamo samo sami pogooglati in prebrati.

Zeleni lahko delajo v skladu s politiko strani. Če ti kaj ni prav, naredi svojo spletno stran in tam uveljavljaj demokracijo. Zaradi mene lahko banaš vse diesel fahrerje. :D

Velikokrat se nisem strinjal z zelenimi, pa vseeno nisem zaznal, da bi kaj neupravičeno letelo dol.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus To nov 28, 2017 4:22 pm

Kot sem napisal, s komentarji sodelujem na več forumih in nikoli se mi nikjer ni zgodilo , da bi mi izbrisali moj komentar , edino tu se za kaj takega potrudi esem in kot sem opazil mi je še kdo pritrdil pri tem in seveda je tudi njega kaj hitro izbrisal, ni pa to tema, samo v obrazložitev , včasih pač moram malo spomniti na to zame neumesno početje tega moderatorja, kdo drugi se tudi tu ni vtikal v moje komentarje.

Seveda znamo goglati , samo potem če bi vsi samo goglali pač forumov sploh ne bi bilo.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a emozul To nov 28, 2017 5:18 pm

Evo, natančna razlaga, kaj je trden delec:
http://www.okolje.info/index.php/kakovo ... rdni-delci

in ja.... esem ima prav =P
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a esem To nov 28, 2017 6:34 pm

corus je napisal/-a:
esem je napisal/-a:Najdi mi en sam medij, ki piše o NOx trdih delcih - skupaj, brez vejice. To sta dve različni stvari!! Zdi se, da bereš precej površno.


Pač kot velika večina, pa ni to toliko pomembno, bistvo je v tem, da ima dizel trenutno pač dokazljivo najbolj strupene izpuste, čeprav tega marsikdo nikakor ne more in noče sprejeti in filozofira do onemoglosti, spremeniti resnice se pač ne da več.
Kaj pomeni "kot velika večina"? Večina piše o "NOx trdih delcih" ali obratno?
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Sr nov 29, 2017 12:10 am

Nox ( dušikov oksid) in trdni delci sta res dve različni stvari , toda oboje je strupeno in zdravju škodljivo in dizli ga izpustijo največ in to je bistvo vsega.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Fnatic Sr nov 29, 2017 9:31 am

Heh kako fajn je brat to vse skupaj :D
Sicer pa, jaz sem na dizlu zdaj. Pozna se mi ohoho na denarnici. Naslednji avto? Bomo videli. Električni so mi všeč zaradi pospeškov. Vse ostalo je zaenkrat še bolj tako. Doseg? Počasi gre v pravo smer. Cene? Adijo pamet. Polnjenje? Raje ne bi o tem..boh ne dej, da živiš v bloku...
So si zastavli neke cilje dizle ipodrinit. ok. Ampak menim, da bi morali najprej svoje glave porihtat in državo. In ne kupovat vodnih topov za policaje za dobrega miljončka ampak raje poštimat socialne primere, upokojence itd. Ko bo pa to rešeno, pa mi lahko začnejo pridigat o raznih izpustih. Pa seveda, ko bodo sami prvi zamenjali vsa vozila za okoljsko bolj čista. Dokler pa vidim vldna vozila s 3.0 tdi mašinami, pa naj bodo samo tiho.

Zdaj pa vprašanje, a sem za ali proti. A sem ovca? Eno bojo rekli ja, ker imam dizla in ne zamenjam za ekološko bolj osveščene. Drugi bojo rekli pa ja, ker pa zdej dizli niso več ''kul'' in je treba zamenjat za bencinarja ali hibrida ali pač nekaj.
Jaz sem za tisto varjanto, ko lahko vozim brez, da bi se ustavljal na črplaki non stop. Da je uporabniku prijazno tudi po denarnici (pa ne šparam avta in ne gledam na porabo, je pa vseeno fajn). Pa da se vsedem v avto in se peljem. Avto služi meni, ne jaz njemu.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Fnatic Sr nov 29, 2017 9:33 am

Aja pa @Locher, oprosti za troll face avatar :lol:
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov