Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Fnatic Pe okt 06, 2017 12:36 pm

Hahahahahaha :lol: :lol: :lol:
so true
Ba-dum tssssssss =P
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Pe okt 06, 2017 1:23 pm

AssKicker je napisal/-a:"iz izpuha pa potem bruhaš veliko strupov"
Pa kaj je z vami ljudje božji? Do sedaj je bilo vse dobro, vsi ste hvalili razne vagove dizle, vsi ste iz bencinarjev šli na dizla, ker je blo to moderno, zdej pa nazaj na bencinarja, ker so pojebal vag grupo, in to avtomatsko zdej pomeni, da bomo vsi umrli zaradi dizla. No, pa se pejmo eko. Zaradi poplave električnih vozil bodo morali zgraditi še nekaj elektrarn. Še več baterij. Elektrika se bo dražila.. Pa recimo da gremo še v drugo skrajnost. Zakaj nebi prepovedali kajenja? Vsi vemo koliko ljudi dnevno umre zaradi kajenja. Koliko je še pasivnih kadilcev, ki ravno tako vdihavajo dim? Jaz ne kadim, pa mi gre bolj na bruhanje, ko sedim zravn enega strastnega kadilca, kot kadar se mimo pelje kakšen star golf z zanič intercoolerjem, EGR ventilom, itd.. Zakaj nebi kmetovalcem dali še zakon, da mora vsaka krava nositi katalizator nataknjen v njeno rit. nekaj let nazaj so bile objavljene raziskave, da neka večja kravja farma proizvede več škodljivih plinov kot pa komplet BMW tovarna.
Ni treba zdej tako močno pljuvati po dizlih, ker tudi vaši bencinarji ne izvajajo fotosinteze.


Včasih se je kadilo na vlakih , letalih, avtobusih, da gostinskih lokalov sploh ne omenjam, sedaj se več ne in tako je prav, čas gre pač naprej in s tem tudi miselnost ljudi še posebno pa znanost in dokazi na področju raziskav o škodljivosti različnih stvari na zdravje, ne vem kaj vas tako boli, da so sedaj na udaru dizli, čas je pač prinesel svoje in to kar se je spretno skrivalo zaradi dobičkov avto industrije je enkrat moralo priti na dan, če ne bi bilo Amerike bi še vedno vsi prisegali na dizle , ker EU ni upala povedati kako je z dizlom čeprav so to že dolgo vedeli, sedaj so pač morali sprejeti to kar je podkrepleno z dokazi in tudi strokovnimi raziskavami, vedno bodo obstajali kekci , ki pač vztrajajo pri svojem in imajo tudi vso pravico, pomembno je , da se večinsko mišljenje začne spreminjati in to se že močno dogaja, saj prodaja dizlov vse bolj upada in bo še naprej upadala in vse bolj jih bodo prepovedovali v mestih itd.. pa je to komu prav ali pa ne, izgovori zakaj pa še tovornjaki , pa ladje, pa kurjava so pač neka primitivna samotolažba tistih, ki ne morejo pogledati resnici v oči , trmasti kekec pač ostane kekec je pa dobro , da je vse bolj v manjšini.
 
Uporabniški avatar
masko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Ne jan 10, 2010 3:49 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a masko Pe okt 06, 2017 2:21 pm

Zase menim, da sem kar realist. Kupil sem tisto, kar je naprodaj in kar je racionalno. Ko bom šel sedaj na letališče v Milano z običajnim električnim avtom ( ne Teslo), kjer je domet max. 300 km bom moral vmes najmanj enkrat napolniti baterije. Kot sem že videl so po navadi polnilna mesta na polnilnicah na tej AC že zasedena in bom čakal par ur da bom napolnil baterije??
Električni avto na elektriko iz TEŠ 6? No, no me prav zanima kdo je tu realist in kdo kekec!!
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Pe okt 06, 2017 3:33 pm

Dizli se bodo še naprej prodajali in vsak se odloči po svoje , glede na potrebe, pomembno je , da pada prodaja dizlov in bo še padala in tisti, ki ne potrebujejo dizla, se ne vozijo na dolge relacije in ne delajo letno veliko km, ne bodo več kupovali dizlov in to se že dogaja zato tudi pada prodaja, do sedaj pa je že skoraj vsak ki je delal tudi manj kot 10 000km letno, se vozil samo lokalno 3-5 km od vrat do vrat mislil, da pač mora imeti dizla ker je to kul.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a For Pe okt 06, 2017 8:04 pm

masko je napisal/-a:Zase menim, da sem kar realist. Kupil sem tisto, kar je naprodaj in kar je racionalno.


Oprosti ...ampak res ne morem biti tiho :huh:

Kupiš neki mali BMW za ogromno denarja in govoriš o racionalnosti???? :shock: :nae
Se sploh zavedaš kakšno limuzino bi lahko imel za ta denar?

Ok ...saj vem, zdaj bo tisto ..."to mi je pač všeč, lahko zapravim svoj denar kakor jaz hočem ...." in podobno.

Ok, se strinjam ....samo beseda "RACIONALNO" tukaj nima kaj iskat ...sory.

:noro
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Firediver So okt 07, 2017 5:09 am

Vidiš, to so pa različne percepcije istega pojma. Smo pač različni.

Najbrž je za njega npr. Renault, Ford, PSA, Fiat, Opel "sub"-racionalna izbira...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
masko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Ne jan 10, 2010 3:49 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a masko So okt 07, 2017 7:14 am

For je napisal/-a:
masko je napisal/-a:Zase menim, da sem kar realist. Kupil sem tisto, kar je naprodaj in kar je racionalno.


Oprosti ...ampak res ne morem biti tiho :huh:

Kupiš neki mali BMW za ogromno denarja in govoriš o racionalnosti???? :shock: :nae
Se sploh zavedaš kakšno limuzino bi lahko imel za ta denar?

Ok ...saj vem, zdaj bo tisto ..."to mi je pač všeč, lahko zapravim svoj denar kakor jaz hočem ...." in podobno.

Ok, se strinjam ....samo beseda "RACIONALNO" tukaj nima kaj iskat ...sory.

:noro

Predvsem časovno racionalno sem mislil. Drugače pa dobro vem, kaj bi lahko kupil za ta denar, ampak kot si dejal, za svoj denar lahko kupim kar hočem.
Kar pa se racionalnosti pri avtomobilih tiče je vse, kar je več kot volan, štiri kolesa in kavni mlinček za motor - iracionalno. Ali se motim?
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus So okt 07, 2017 12:40 pm

Dejanski izpusti zdravju in naravi zelo nevarnih NOx delcev iz izpušnih cevi najnovejših avtomobilov so kar sedemkrat nad mejo, s katero se hvalijo, kaže najnovejša raziskava.
 
Uporabniški avatar
TomazK
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So avg 27, 2005 7:26 am
Kraj: Radomlje

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a TomazK So okt 07, 2017 6:48 pm

Berem temo in spet scenarij ki smo ga videli že neštetokrat. Naenkrat se nekaj spomnijo, najdejo grešnega kozla in udarijo po raji. Sedaj so vsega krivi dizli. Spet nam bodo nabili neke eko davke in takse da bodo brezdelneži in neki strokovnjaki dobili svoj del pogače. Tisti ki niste neposredno prizadeti pa se seveda privoščljivo smejete. Seveda se tukaj zgodba ne bo končala... Jutri dizli, cez 5 let bencinci , čez 10 peči in tako naprej :roll: . Življenje pa bo pod črto spet dražje. Ker vemo kakšne birokrate imamo sploh ne dvomim da bomo med prvimi ko bo sprejeta kaka butasta direktiva v Bruslju glede omejevanja vožnje. Tukaj se sprašujem kako pravno sploh zdrži taka omejitev (nisem strokovnjak na tem področju), saj se je še nekaj let nazaj te iste dizle promoviralo, prodajalo s popusti itd.. O kaki škodljivosti izpuhov se sploh ni govorilo. Če mislijo uvesti omejitve, naj to že danes jasno in glasno povedo, da bo nakup dizla pač slaba odločitev in boš s tem precej omejen pri potovanju od A do B. Ne pa da bodo kar naenkrat izbrali nek letnik proizvodnje oz. EURO standard in to je to. Na trgu je precej teh vozil in evri bodo leteli na kup. Tudi sam imam dizla (ni ne star ne nov ampak nekaj vmes), ki sem ga kupil za daljše obdobje. Namen ga imam voziti še precej let. Verjamem da nisem edini, saj si pri nas redki lahko privoščijo menjavanje avtov po tekočem traku ( to je šele eko :roll: )

Tudi sam se za čisto okolje, za kar se maksimalno trudim, na jetra mi pa gre da se neka stvar najprej marketinško promovira potem pa razglaša za največje zlo na tem svetu :evil:

Ravno nekaj dni sem bil prisiljen koristit naš javni prevoz. Za cca 35km sem porabil tri ure (!!!) časa, za ceno karte pa bi se s svojim avtom peljal vsaj enkrat dlje. Pa saj se ti zmeša če si vsakdan odvisen od tega. Pa nimam ravno najslabših povezav... Če si malo izven mesta je avto danes pač nuja.
 
mnmn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Po dec 29, 2014 12:00 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a mnmn So okt 07, 2017 7:10 pm

TomazK, saj to je glavni namen. Najprej je potrebno rajo čim bolj strašiti, tako da vedno več ljudi verjame v to. Tako, da potem ti podpirajo davke. In to se sedaj dela z dizli. Če bi takoj dali "eko davke", bi bil raja proti. Sedaj si pač izmišljujejo kako so nevarni, da počasi dobivajo podporo, potem bodo pa lahko vsekali z davki. Enako je s kurjenjem drv.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nebivedu So okt 07, 2017 9:13 pm

Jaz že 20 let trobim, da je dizelski izpuh nevaren, ker dizelske mašine spuščajo kancerogene delce v zrak (ne glede na filtre), ker ima turbo motor s skupnim vodom nepopolno izgorevanje.

Poleg tega pa trdim, da je dizelsko gorivo subvencionirano in da je trošarina na dizel manjša že leta, kar ni prav.
Old subarus never die, they just get faster!
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus So okt 07, 2017 10:32 pm

mnmn je napisal/-a:TomazK, saj to je glavni namen. Najprej je potrebno rajo čim bolj strašiti, tako da vedno več ljudi verjame v to. Tako, da potem ti podpirajo davke. In to se sedaj dela z dizli. Če bi takoj dali "eko davke", bi bil raja proti. Sedaj si pač izmišljujejo kako so nevarni, da počasi dobivajo podporo, potem bodo pa lahko vsekali z davki. Enako je s kurjenjem drv.


Narobe, ravno obratno je res. Vsi so skrivali in prekrivali resnico o nevarnosti dizlovih izpustov in s tem podpirali proizvajalce in njihove dobičke od katerih so tudi sami imeli veliko, ko pa so Američani , ki niso obremenjeni z Evropo to razkrili, tudi velikim politikom v EU ni preostalo drugega kot , da priznajo to kar so vedeli že dolgo, vendar so kot sem napisal pometali pod preprogo zaradi dobičkov , ki jih je ustaverjala evropska avtoindustrija na račun dizla v osebnih vozilih.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a ban Če okt 12, 2017 11:12 am

No evo, tudi mi smo prišli na vrsto
https://siol.net/avtomoto/novice/tudi-s ... zel-451171
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a esem Če okt 12, 2017 11:15 am

To se je videlo že po tem, da se je dizel dražil, bencin pa ne (toliko?)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a esem Če okt 12, 2017 11:16 am

To se je videlo že po tem, da se je dizel dražil, bencin pa ne (toliko?). Te strategije čez 15 let pa se vmes lahko še spremenijo
 
Uporabniški avatar
masko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Ne jan 10, 2010 3:49 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a masko Če okt 12, 2017 11:36 am

Zanimivo, da bo po idealnem scenariju leta 2020 še vedno polovica vseh novo registriranih osebnih avtomobilov na diezelski pogon?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a xxl Če okt 12, 2017 11:47 am

Najkrajšo bo potegnil kupec. Kako se prilagodit temu? Če zdaj kupiš električarja, je še predrag, premalo dometa in polnilnic, dizel ni zaželen v mestih , čez čas niti bencinar, hibrid tudi ima motor na notranje izgorevanje. Torej, kdaj je pravi čas za nakup novega in prodajo rabljenega čez čas, da ne boš največja žrtev sprememb? :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a esem Če okt 12, 2017 12:18 pm

Plug-in hibrid, sćasoma dat not močnejšo baterijo (recimo za vsaj sto km)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a xxl Če okt 12, 2017 5:48 pm

Mi je že začel "dišat" Ioniq,kar navaden hibrid. 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a sašo5 Če okt 12, 2017 6:39 pm

tud meni se dopade, tako "izpod oka" in edini od teh "skropucal" ki ima pravi menjalnik(ne CVT ampak "dsg")....in ne manjka veliko, da po Poniyu(1990) in Lantri(1993) ne pride na vrsto zopet Hyundai...
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov