Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a dask Če apr 12, 2018 7:26 am

Influenz je napisal/-a:Mislim da je nemogoče nekomu ki je zadnje gate dal za VW diesel avtomobil razložiti, da njegov avto onesnažuje :)


Fant, zadnje gate za avto mogoče daš ti, zame ti ni treba skrbet, imam popolnoma druge cilje za porabo financ.
Je pa zanimivo, da vedno ob debatah pademo na najnižjo točko - osebno žaljenje. Otročje, ni kaj. Tukaj se iz te debate izklopim ;)
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a J.McLane Če apr 12, 2018 8:33 am

Če se malo bolj vrnemo na temo, novi Focus pride serijsko s filtrom trdih delcev na vseh bencinarjih (GPF). Kot kaže strožji testni cikel WLTP + RDE deluje, kar je super novica.

Upam napisat, da so vsa EURO6.2 (ali je bolj prav EURO6c/d) vozila popolnoma enako future proof, torej ko se bo neko mesto odločilo za še bolj stroge ukrepe bosta letela ven oba dizel in bencin.

Vmes se zna zgoditi še prepoved prvih EURO6 motorjev, meni bi bilo logično da vseh, ki imajo direktni vbrizg (dizel in bencin).

Čez nekaj časa, ko bo WLTP in RDE veljal za vsa novo prodana vozila, boš imel na izbiro:
- Dizel z DPF in SCR (TDI)
- DI bencin z GPF in EGR (Ford Ecoboost, VW TSI, Renault TCE, Toyota 1.2t...)
- NA PFI s slabšim navorom in EGR (Toyota 1.0, 1.5, 2.0, 2.5, Ford TiVCT, Renault SCE, Subaru 1.6, 2.0 ...)
- Hibrid dizel z DPF in SCR (Mercedes, 48V mild hybrid Audi in Renault)
- Hibrid DI bencin z GPF in EGR (Golf GTE, Passat GTE, A3-Etron, IONIQ, Outlander PHEV, Volvo ...)
- Hibrid NA PFI motor s slabšim navorom in EGR (Mondeo hibrid, Prius, Auris hibrid, C-HR hibrid, ...)
- EV

Iz vidika lastništva se bom sam odločal na podlagi stroškov vzdrževanja in glede na to, da imam avte ponavadi nekje do 10 leta starosti, vem kaj bom izbral.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Influenz Če apr 12, 2018 8:46 am

dask je napisal/-a:
Influenz je napisal/-a:Mislim da je nemogoče nekomu ki je zadnje gate dal za VW diesel avtomobil razložiti, da njegov avto onesnažuje :)


Fant, zadnje gate za avto mogoče daš ti, zame ti ni treba skrbet, imam popolnoma druge cilje za porabo financ.
Je pa zanimivo, da vedno ob debatah pademo na najnižjo točko - osebno žaljenje. Otročje, ni kaj. Tukaj se iz te debate izklopim ;)


Meni ni noben problem zamenjati vozila v kolikor pridejo novi ukrepi in tudi ne bom jokal o termoelektrarnah, pridobivanju premoga in ostalih popolnoma nerelevantnih bedarijah.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Če apr 12, 2018 3:25 pm

uros11 je napisal/-a:Saj to imajo problem razumeti tudi lastniki drugih znamk za svoje avtomobile, sploh pa lastniki bencinarjev, še bolj pa lastniki turbobencinarjev, da ni čist zrak tisto, kar pride iz auspuha.
Imamo pa precejšen delež ljudi, ki jim pamet ne nese dlje od vw in od dizla. Vendar to ni problem vw ali dizla.








Nihče ne trdi, da so pa bencinarji čisti nikakor, toda dizli so pač najbolj umazani in strupeni trenutno in zato jih vse več izganjajo iz mest, če bodo ali ko bodo to dokazali tudi za turbo bencinarje, bodo pač še njih začeli izganjati, dokler pa je to samo neka samotolažba za lastnike umazanih dizlov, pač neke resne teže žal ne vzdrži.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a alexwell Če apr 12, 2018 3:56 pm

ne delat panike :)
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Če apr 12, 2018 4:00 pm

dask je napisal/-a:
Influenz je napisal/-a:Mislim da je nemogoče nekomu ki je zadnje gate dal za VW diesel avtomobil razložiti, da njegov avto onesnažuje :)


Fant, zadnje gate za avto mogoče daš ti, zame ti ni treba skrbet, imam popolnoma druge cilje za porabo financ.
Je pa zanimivo, da vedno ob debatah pademo na najnižjo točko - osebno žaljenje. Otročje, ni kaj. Tukaj se iz te debate izklopim ;)


Razumni ljudje vedo, kdaj je treba odnehati. Trol ima cilj, da te potegne na svoj greznični nivo.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Če apr 12, 2018 4:08 pm

Vsi avtomobili onesnažujejo , tudi krave onesnažujejo s svojimi iztrebki, toda dizli to delajo trenutno v največji meri, to mislim na promet, še posebno mestni.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Če apr 12, 2018 4:10 pm

Model, a si ti Influenz? Če me spomin ne vara, sem repliciral na prispevek tega uporabnika.
uros11 je napisal/-a:Saj to imajo problem razumeti tudi lastniki drugih znamk za svoje avtomobile, sploh pa lastniki bencinarjev, še bolj pa lastniki turbobencinarjev, da ni čist zrak tisto, kar pride iz auspuha.
Imamo pa precejšen delež ljudi, ki jim pamet ne nese dlje od vw in od dizla. Vendar to ni problem vw ali dizla.


Nikoli nisem bil zagrizen pristaš enega ali drugega pogona, ampak nekateri veste več. Nekateri veste, kakšne gate kupujem, kaj najraje jem in kakšne punce me grejejo.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a cc09 Če apr 12, 2018 6:55 pm

Locher je napisal/-a:
Influenz je napisal/-a:Mislim da je nemogoče nekomu ki je zadnje gate dal za VW diesel avtomobil razložiti, da njegov avto onesnažuje :)


Bodi srce in navedi avtomobile, ki ne onesnažujejo.

Dokaz da je ta logika bedasta ste ravno lastniki dizlov. Tudi voznja na dizel ni zastonj, ergo, je vseeno ce vozis bencinarja. Tudi nov ali rabljen dizel ni zastonj, ergo, je cisto vseeno ce kupis 3,0 turbobencinarja. Eto, tako bedasti ste nekateri. In to ni zaljenje, ampak opis dejstva.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Če apr 12, 2018 7:10 pm

Razumem , da kupiš dizla , če potrebuješ avto z 3.0 motorjem, ne razumem pa zakaj bi kupoval dizla pod prostornino motorja 2.0 in letno ne narediš niti 15k km, to pa je milo rečeno traparija še posebno sedaj , ko se ve kako so dizli vse bolj nezaželeni.
 
Uporabniški avatar
Galaxy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 88
Pridružen: Če maj 14, 2015 5:48 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Galaxy So apr 14, 2018 5:35 am

No, požvižgal sem se na vsa priporočila in se odločil za dizla. Od včeraj sem ponosen lastnik VW Arteona TDI :)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda So apr 14, 2018 6:31 am

Dobro si se odločil. Tdi je zelo dober motor sploh, če ima 190hp ali še bolje bitdi z 240hp, ker avto je zelo težak.
Jaz bi v leonu (pred 4 leti) takoj izbral 240hp, ampak je bil na voljo samo 184hp. Pri starosti 2 leti je šel na čipanje (rsr), ampak sem se z 6.5l na 100km vozil ko grof. Zdaj z 2.0tsi pa izpod 11l skoraj ne gre. Evo še dokaz na +500km.
Avto ima zdaj cca 1500km in poraba se vrti krepko čez 10l sicer kar vredu glede na to, da sem imel še pred leonom corso opc z 1.6t +200hp povprečno 10.7l

ps.: dizel je zakon, če ne bi bil rad non stop na črpalki. Saj jaz imam tsi in je razumljivo, če nisi non stop na dvigalki si pa na non stop na črpalki
Priponke
20180329_140215.jpg
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a xxl So apr 14, 2018 7:52 am

Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a evilfury So apr 14, 2018 9:13 am

Kdor kupi športni avto, da bo potem šparal, si je kupil napačen avto... :lol:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda So apr 14, 2018 9:34 am

:tomidelej:
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a xxl So apr 14, 2018 9:55 am

To je relativno. Stisneš ko rabiš, konje sprostiš za na to "primernem" mestu, torej niti ne nujno samo na dirkališču. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a uros11 So apr 14, 2018 10:55 am

cc09 je napisal/-a:
Locher je napisal/-a:
Influenz je napisal/-a:Mislim da je nemogoče nekomu ki je zadnje gate dal za VW diesel avtomobil razložiti, da njegov avto onesnažuje :)


Bodi srce in navedi avtomobile, ki ne onesnažujejo.

Dokaz da je ta logika bedasta ste ravno lastniki dizlov. Tudi voznja na dizel ni zastonj, ergo, je vseeno ce vozis bencinarja. Tudi nov ali rabljen dizel ni zastonj, ergo, je cisto vseeno ce kupis 3,0 turbobencinarja. Eto, tako bedasti ste nekateri. In to ni zaljenje, ampak opis dejstva.

To je bolj opis tega, da se z logiko še nista srečala. Trdiš mogoče, da kateri avto ne onesnažuje? Taki ste ponavadi precej hitri za pokazat na dizle.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a cc09 Ne apr 15, 2018 10:21 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Ne. In ce ne bi spadal pod moj opis, bi razumel kaj trdim.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda Po apr 16, 2018 6:26 am

Ali mi lahko nekdo razloži.
Moj primer. Imam letnik 2018 bencinarja z povprečno porabo 11l na 100km in imam dizla letnik 2018 z povprečno porabo 6.5l na 100km in zdaj me zanima z katerim bolj oz manj onesnažujem okolje?
Hvala za odg
Lp
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a J.McLane Po apr 16, 2018 8:04 am

Poglej malo teste emisij na cesti:

http://equaindex.com/equa-air-quality-index/
Golf (2017) 2.0 GTI Aq rating: A+
Golf (2017) 2.0 TDI Aq rating: B

ADAC Eco test:
Golf GTI Performance DSG Schadstoffe: 48 (od max 50 točk)
VW Arteon 2.0 TDI SCR Schadstoffe: 39
Skoda Octavia Combi RS TDI DSG Schadstoffe: 15
BMW X2 xDrive20d (EURO 6d) Schadstoffe: 48
Opel Insignia Grand Sport 2.0 (EURO 6c) Schadstoffe: 35

EURO 6d, ki se izvaja po WLTP in RDE očitno učinkuje na emisije dizlov in tudi bencinarjev (Ford s filtri na bencinarjih), kako bodo lastniki zadovoljni z dodatno navlako na izpušnem sistemu bo pa pokazal čas. Ampak niso vsi dizli letnik 2018 testirani tako, ta test velja samo za čisto nove modele ki pridejo na trg, čisto vsi novi avtomobili pa bodo morali temu testu zadostiti po septembru 2019.

Za CO2 je pa izračun pri teh dveh tvojih ekstremih jasen:
Bencin 11 l/100 km: 256 g CO2/km
Dizel 6,5 l/100 km: 172 g CO2/km

Kdo ti bo verjel, da sta ti dve porabi doseženi pri enakem režimu vožnje je pa spet druga pesem. Malo utekanja in toplejšega vremena, po poletju poročaj še enkrat.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov