Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Sr jun 21, 2017 10:46 am

Kdor je prebral vstopni dopis je moral opazati, da v Nemčiji prepovedujejo že samo 3 leta stare dizle, torej nove evro 6 motorje, verjetno ne brezveze, tem našim medijem ne verjamem nič , kot sem že večkrat napisal se naši mediji niso nikakor uspeli sprijazniti z VW afero in so dolgo trdili nasprotno in tudi sedaj še vedno kokodakajo v svoje smeri čeravno ves svet govori drugače. Je pa res , da je dizel za dolge vožnje primernejši od bencinarja to vsekakor , stvar je pač v tem , da kot je vsaka ugodnost pri nas dodatno obdavčena in draga naj bo tudi dizel , ni pa prav , da onesnažuje okolje , je dokazano zelo strupen, še vedno bolj od bencinarja , na koncu pa je nafta cenejša in se ob manjši porabi še ceneje voziš , to se bo pač moralo spremeniti in se že spreminja po svetu, za dodatno ugodnost pač doplačaj ali pa je nimaš, in zato dizlov večina velikih firm ne bo več razvijala , to naši veliki strokovnjaki kar preslišijo , ker raje pri nas še tiščimo glavo v pesek kot noji , vključno z našimi strokovnjaki.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda Sr jun 21, 2017 10:57 am

To so dejstva, ki se jih da dokazat.
V prid ne gre niti dizlu niti bencinarju ne moreš pa reči, da je sodoben dizel bolj umazan od sodobnega bencinarja razen, če lahko dokažeš kar pa zelo dvomim.

VW afera je čisto nekaj drugega. To se tiče samo vw-ja ne pa vseh ostalih proizvajalcev, ki izdelujejo dizel motorje. Prav pa je, da vw plača kazen

ps.: še malo počakaj ko bodo bencinarji na tapeti
Lp
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a emozul Sr jun 21, 2017 11:22 am

To je pomoje samo zato, da nas povsod pomalem cuzajo, za denar seveda.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a xxl Sr jun 21, 2017 12:28 pm

Ma z temi pritiski želijo bodoče kupce odvrniti od nakupa dizla in na mene počasi že deluje. Ko bom menjal avto, ga bom peljal kar nazaj v salon, da ga odkupijo, ker bom tam verjetno dobil največ za njega in bom prisiljen vzet nekaj iz koncerna. :twisted:
Bom vsaj mogoče nove 19" izkoristil za drugega. :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a kseb Sr jun 21, 2017 12:52 pm

Glede novih taks, ki bi temeljile na onesnaževanju vozil smo verjetno varni še kakšno leto ali dve. Letošnje leto je predvolilno in s takimi akcijami vlada vseeno ne bo preiskušala živcev svojih volilcev. Finančno neprijetne zadeve se ponavadi sprejemajo v drugem letu "vladanja".
lp
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nered Sr jun 21, 2017 1:45 pm

Dizlom se prav tako bliza konkurenca z strani HCCI in plugin-hibridov. Mazda in Toyota tekmujeta izdelati 94mpg motor do 2020. Toyota izdeluje hibrida medtem, ko Mazda pa je izdelala HCCI bencinarja Skyactive-2, ki pa pride ven konec 2018.

Skyactive-2 naj bi imel 97mpg oz. ~2.5l/100km. Ford/Opel prav tako izdelujeta svojo verzijo HCCI motorja, Hyundai je naredil HCCI hibrida. Ce pogledas mal raziskave na temo HCCI na sciencedirect se z tem motorjem obeta vec navora v nizjih obratih in 30-50% boljsa ekonomija.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Sr jun 21, 2017 4:59 pm

pskoda je napisal/-a:To so dejstva, ki se jih da dokazat.
V prid ne gre niti dizlu niti bencinarju ne moreš pa reči, da je sodoben dizel bolj umazan od sodobnega bencinarja razen, če lahko dokažeš kar pa zelo dvomim.

VW afera je čisto nekaj drugega. To se tiče samo vw-ja ne pa vseh ostalih proizvajalcev, ki izdelujejo dizel motorje. Prav pa je, da vw plača kazen

ps.: še malo počakaj ko bodo bencinarji na tapeti




Nikjer do sedaj še niso prepovedali vožnje z bencinarjem, niti nikjer ni kakšnega razmišljanja o tem , kot pa sem napisal sledi prepoved celo samo tri leta starim dizlom in to celo v Nemčiji kar potrjuje, da so tudi novi evro 6 dizli umazani in nevarni, torej je to stalno ponavljanje kako je novi turbo bencinar enak onesneževalec kot dizel zelo slaba samolažba dizelašov, ki pa nima nobene resne strokovne podlage v EU, temveč samo kot sem že napisal je to namišljena samotolažba dizelašov. Sigurno tudi bencinar ni čist toda še vedno veliko bolj kot dizelaš. Pa pustimo naše medije in novinarje , ki pač ne mprejo sprejeti tega dejstava in išćejo in iščejo izgovore tudi preko nekih naših strokovnjakov, ki pa v EU nimajo nobene teže.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Sr jun 21, 2017 5:18 pm

Ko ljudje žagajo vejo, na kateri sedijo, in obenem obtožujejo druge, da so nespametni.
 
Uporabniški avatar
Gapiii
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1122
Pridružen: Pe feb 25, 2005 4:28 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Gapiii Sr jun 21, 2017 5:33 pm

Potem, ko je nekaj evropskih mest že izgnalo iz mestnih središč starejše dizelske avte je naslednji v vrsti Munich. Dizlom se res ne piše preveč dobro...

https://www.avtomobilizem.com/novice/tu ... 9-06-2017/

lpg
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Sr jun 21, 2017 6:48 pm

Vse v službi prodaje novih avtomobilov. Kaj lepšega kot prepovedati stare izdelke in posledično povečati potrošnjo.

Čakam, da se kdo spomni prepovedati uporabo bele tehnike in zabavne elektronike, ki je starejša od <n> let z zagroženo kaznijo za kršitelje: pržon od 5 do 10 let. Razlog: prevelika poraba energije. Kaj pa prenaseljenost planeta in posledično katastrofalni vplivi na onesnaženje?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr jun 21, 2017 7:49 pm

Jaz sem takoj za, da za stare dizle v vrednosti pod 1000 eur, ali 2000 eur (govorim na pamet) država plača enak tebi on nakupu "varčnega" novega bencinarja. .... Tole sem na hitro napisal, ne me držat za številko....
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nejc1 Sr jun 21, 2017 7:59 pm

Jaz pa pravim da stari dizli v ozračje spuščajo manj človeku najbolj nevarnih snovi kot ta nova eko sranja (in marsikateri mehanik se strinja s tem)... Saj emisij je manj pri novih in ni črnega dima, ampak smrdi pa pri nekaterih nenormalno, vsaj pri VAG-u. Npr. včasih nam kak 1.6 tdi (tudi novi 2016,17 letniki) samo par minut lavfa v veliki delavnici in če se ne da cevi na izpuh smrdi, da ti skoraj slabo pride, medtem ko pri kakem prastarem recimo 1.9 tdi-ju ni tako hudo, bencinarji so pa sploh druga klasa... Jaz sem takoj za to, da se naredi nekaj s prepovedjo ali pa na sploh prodajo dizlov, ampak treba je prepovedat vse ne samo stare, ker drugače se kaj dosti ne bo naredilo...
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Fnatic Če jun 22, 2017 7:20 am

Eni pravite, kako dizel avti smrdijo...sej gnoj, ki ga posujejo po njivi tudi smrdi, še bolj in še dalj časa, pa ga zaradi tega ne bodo ukinili :lol:
Sej je @pskoda lepo prilimal link do prispevka, ki sem ga tudi sam gledal. Tam vam strokovnjak lepo pove kako in kaj.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda Če jun 22, 2017 7:48 am

nejc1 je napisal/-a:Jaz pa pravim da stari dizli v ozračje spuščajo manj človeku najbolj nevarnih snovi kot ta nova eko sranja (in marsikateri mehanik se strinja s tem)... Saj emisij je manj pri novih in ni črnega dima, ampak smrdi pa pri nekaterih nenormalno, vsaj pri VAG-u. Npr. včasih nam kak 1.6 tdi (tudi novi 2016,17 letniki) samo par minut lavfa v veliki delavnici in če se ne da cevi na izpuh smrdi, da ti skoraj slabo pride, medtem ko pri kakem prastarem recimo 1.9 tdi-ju ni tako hudo, bencinarji so pa sploh druga klasa... Jaz sem takoj za to, da se naredi nekaj s prepovedjo ali pa na sploh prodajo dizlov, ampak treba je prepovedat vse ne samo stare, ker drugače se kaj dosti ne bo naredilo...


Jaz se pa ne bi strinjal z tabo in mehaniki.
Problem so tisti mikro, nano delci, ki pridejo v naš telo in z tem filtrom trdih delcev (dpf, fap,...) jih večina sežge in včasih baje res smrdi, čeprav jaz pri svojemu nisem nikoli opazil tega tudi ko je bil nov.
Zakaj pri enim smrdi ne vem, ampak po moje ker je dpf še nov ali pa ker se trenutno izvaja regeneracija in smrdi ker se sežigajo saje ali pa ker nekaj regeneracij ni bilo zaključenih
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a xxl Če jun 22, 2017 9:04 am

V bistvu bolj nekaj drobiš, lažje to vdihneš vase. Po 30 000 km še nisem opazil delovanja DPF, tudi nobenega vonja ne. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Polo78 Če jun 22, 2017 1:12 pm

corus je napisal/-a:To je prazno nakladanje brez konca, vedno se povsod nekaj najde kar ni dobro , če bi se hoteli vsemu ogniti bi morali živeti v gozdu na drevesih kot v pradobi , pa še tam bi se sigurno nekaj našlo kar ni dobro, trenutno je pač dizel ugotovljeno velik nevaren onesnaževalec in to vedo vsi zato ga počasi ukinjajo in prav je tako, nekje pač moaš začeti , izgovori kot so zakaj pa se kuri na olje, pa tovornjaki, pa ladje, pa letala........... in kaj vem kaj še, vse to je pač brazplodno nakladanje.

To ni brezplodno nakladanje (niti brazplodno), ampak širši pogled na stvari o katerem sem govoril in spoznanje, da dizli (sploh novejši) niso glavni problem onesnaževanja planeta. Ja ok, so prepovedali in še bodo prepovedovali dizlom vstop v večja mesta ampak to še ne pomeni, da je vse kar sprejmejo politiki dobro in predvsem pravilno - tu bi lahko začel naštevat vse neumnosti, ki so jih že naredili v škodo navadnega človeka. Ja, res je treba nekje začet ampak ponavadi je najlažje iti po liniji najmanjšega odpora - hop, prepovejmo dizle v osebnih avtih in zraven to še vse medijsko podprimo, da bo ja prepričljivo in argumentirano. Težje pa se je spravit na večje akterje, tudi zaradi raznih lobijev v ozadju. Tako, da tu je marsikaj pesek v oči kar nam servirajo politika in mediji. Strokovni članki so tisti, s katerimi si lahko vsak posameznik razširi obzorja, ampak za nekatere je vidim povsem zaman, če jim limaš linke... :roll:

Seveda, lahko gremo živet nazaj na drevesa in potem izbruhne en super vulkan, ki bo v nekaj urah v zrak pognal več škodljivih emisij, kot so jih vsi dizli in bencinarji skupaj v zadnjih xx letih. Marsikaj je tu relativno...

In da ne bo res brezplodno nakladanje, naj se še malo vrnem k tistemu "treba je nekje začet": Za začetek, kot je nekdo že omenil, bi lahko v mestih prepovedali le vožnjo starejšim dizlom (strokovnjaki (NE politiki!) naj določijo, kje je tu meja še sprejemljivega - je to euro 6, 5 ali 4?) ter striktni, dosledni tehnični pregledi - kdor ima odstranjen ali blindiran DPF, ne le da ne bo šel čez ampak naj se ga tudi kaznuje. Ali pa kot je nekdo predlagal, naj ti država ponudi odkup starega dizla in s tem subvencionira nakup novega, čistejšega vozila. In še bi se našlo nekaj takih dobrih predlogov/ukrepov s katerimi bi postopoma res omejili stare dizle. Ampak, da praktično čez noč prepoveš tudi tiste novejše z euro 6 standardom, to je pa pretiravanje, ki ne koristi nikomur, še najmanj pa malemu človeku. Sicer bodo pa kmalu na tapeti tudi bencinarji, le čakaj, ko bo kak vrli uradnik spisal nek nov zakon...
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Če jun 22, 2017 2:35 pm

Ljudje so pripravljeni ure in ure brezplodno nakladati o stvareh, za katere približno vedo, za kaj se gre in si jih znajo plastično predstavljati. O stvareh, za katere se jim ne sanja, ali pa so enostavno "prevelike" za njihov domet, pa so pripravljeni tiho požegnati prav vse.

Diesel v avtu je ena taka stvar, za katero vsak vaški pepček misli, da ve vse in se počuti poklicanega svetu soliti pamet.

Moč medijev je neizmerna. #hopprepovejmo
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a emozul Če jun 22, 2017 4:47 pm

Pa misliš, da je tako samo pri dizlu?
Smo pač v dobi interneta, kjer se pametuje in razpravlja na veliko.
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a plinaš Če jun 22, 2017 6:17 pm

dizli so za v : traktor , kamion , ladjo , podmornico..
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Locher Če jun 22, 2017 6:47 pm

emozul je napisal/-a:Pa misliš, da je tako samo pri dizlu?
Smo pač v dobi interneta, kjer se pametuje in razpravlja na veliko.


Razpravljanje je ena stvar, vehementno pametovanje je pa nekaj drugega. Zgornje velja od nekdaj in ni posledica interneta.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 10 gostov