Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nered Po maj 29, 2017 12:40 pm

Kaksna je pa tvoja voznja ? In pa tistih 200HP konstantno koristis kako in zakaj ? Jaz sem ti dal dva primera : /
Zadnjič spremenil nered, dne Po maj 29, 2017 12:42 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Polo78 Po maj 29, 2017 12:41 pm

Jaz takoj kupim avto na elektriko, ko bodo izpolnjeni naslednji pogoji:
- da ne stane praktično pol stanovanja
- da ima dometa minimalno 500 km, brez da, če želim doseči to kilometrino, se moram po AC cijazit 95 km/h po možnosti še za kakim šleperjem v zavetrju - torej normalna, dinamična vožnja (130 km/h po AC; +/- 20 km/h) z vsemi porabniki (klima poleti, gretje pozimi, luči,...)
- da bo infrastruktura kot se šika in da cena elektrike zaradi večjega povpraševanja ne bo šla v nebo.

Do takrat pa mojim potrebam (30k+ letne kilometrine) pač ustreza dizel, jebiga. Tisti, ki pa mislite, da pri bencinarju letijo rožice iz auspuha si malo poglejte določena dejstva predvsem glede novejših motorjev, ki imajo po večini direkten vbrizg goriva, kaj to potegne za sabo - med drugim tudi trde delce, kot največje argumentirano zlo pri dizlih.

In na drugi strani si je potrebno pogledat še nekatera dejstva glede novejših dizlov, ki dosegajo normo EURO6+. Se strinjam za stare dizle, da jih bo treba počasi najprej odstranit iz mest (in nato še iz prometa), vendar ne mi prosim v isti koš metat vse dizle in s prstom kazat ter komentirat v stilu, "lej ga cepca neozaveščenega..." samo zato, ker je dandanes pač moderno biti ozaveščen z vso superduper bio-eko in ostalo "zeleno" propagando, ki nam jo na dnevni bazi servirajo mediji in družba :roll: :roll:
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda Po maj 29, 2017 12:51 pm

nered je napisal/-a:Kaksna je pa tvoja voznja ? In pa tistih 200HP konstantno koristis kako in zakaj ? Jaz sem ti dal dva primera : /


Nič kaj posebnega. Bom dodal sliko in lahko vidiš, da povprečna hitrost ni nekaj visoka pa da še dodam avto je bil izpraven v 0 in kupil sem čisto novega. Je pa corsa bencinar
Priponke
24012010760.jpg
16102010324.jpg
Iz paga dobrih 300km vožnje. Je bil en tank premalo sem moral tankat, da sem prišel domov
Lp
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a uros11 Po maj 29, 2017 1:00 pm

A je norelo ;)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda Po maj 29, 2017 1:02 pm

Ne ni norelo se pa tudi penzionsitično ni vozilo. Mislim, da je bila povprečna hitrost okrog 110 ne vem točno ker na žalost nisem slikal


yeo je napisal/-a:
uros11 je napisal/-a:Bravo, primerjaš modernega benzinarja in traktor, pa te bo kdo jemal resno.

Ojoj, kako nekatere boli ta tema. :) oprosti ker sem užalil tvojega nemškega dizla :)
Ampak dizli tudi danes tresejo in so glasni, tega se pač ne da izničit, imajo večjo kompresijo in ne morejo bit nezni kot bencinarji.


Potem mora tudi mazda trest, ker imajo bencinarji višjo kompresijo ;)
Lp
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nebivedu Po maj 29, 2017 1:21 pm

2.5L bencinar, 165KM, boxer motor, lenik 2005. Pa žena ne vozi počasi, ma kr težko nogo:
WP_20170502_19_01_10_Pro.jpg



Pa če še povprečno hitrost izračunaš je 420km v 6 urah, kar je 70km/h.
Old subarus never die, they just get faster!
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a uros11 Po maj 29, 2017 1:53 pm

yeo je napisal/-a:
uros11 je napisal/-a:Bravo, primerjaš modernega benzinarja in traktor, pa te bo kdo jemal resno.

Ojoj, kako nekatere boli ta tema. :) oprosti ker sem užalil tvojega nemškega dizla :)
Ampak dizli tudi danes tresejo in so glasni, tega se pač ne da izničit, imajo večjo kompresijo in ne morejo bit nezni kot bencinarji.

Aja, imaš motnjo, ko slišiš za nemški dizel. Razumljivo. Pomoč je takoj za vogalom.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Po maj 29, 2017 2:21 pm

Razumem da si kupiš dizla, če si veliko na AC in letno prevoziš vsaj 25k+, in je avto težak 1,5t+, tu je rezlika v porabi že običajno kar precejšna, ne razumem pa , da si kupujejo dizle ranga clio , pa niti 10k letno ne naredijo, to pa je brezveze. Po moje je nekje zgornja meja za bencinarja 1500kg teže vozila ali celo malo manj, naprej pa je logično da greš na dizla, se pa dizlom slabo piše, to je sedaj že povsem jasno, namesto , da so vsi razvijali dizla bi raje razvijali bencinarja v smislu porabe in plin, toda dokler ni bil VW odkrit pri svojih lopovščina so pač mislili , da se nihče ne bo upač drezat v to, v EU bi še sigurno naprej iskali obvode predvsem zaradi tega , ker je Nemški dizel prevladoval, toda Ameri se na to pač niso ozirali in prav je tako.
 
AU
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To maj 23, 2006 10:30 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a AU Po maj 29, 2017 3:11 pm

Nevem kolikor stari avto si imel in kako tezko nogo imas. Ampak imas danes bencinarje, ki bodo naredili kilometrino dizla jaz lahko dam dva primera:

- Astra K 1.4 Turbo (92kW/125KM) 99% voznje po regionalni cesti z enim tankom (50EUR) nardimo 900-950km
- Mazda 6 (2014) Skyactive-G (109kW/145KM) 99% voznje po AC, vozim z tempomatom 130km/h z enim tankom (60EUR) naredim 1100km ce vozim brez tempomata in si vsake toliko dam malo duska potem tam med 900-1000km.

Noben od teh dveh nima premalo konjev no vsaj za moj okus.


Če je to res (sploh podatek za Mazdo), potem lahko samo rečem kapo dol.
Sicer močno dvomim, da ti z mazdo pri taki vožnji uspe doseči tako porabo, seveda ob predpostavki, da tankaš v Sloveniji; cena cca. 1,25EUR,
60Eur ... 48L.......povprečje 4,3l/100km :o

Sam sicer vozim tako bencinarje kot dizle in meni so seveda bencinarji boljši za vozit ampak na žalost so na podlagi mojih izkušenj še vedno dizli nekoliko bolj varčni.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a nered Po maj 29, 2017 4:12 pm

LJ-CE relacija. 99% poti je AC, tempomat drzim cez celo pot 130 vecino poti, 100 cez tunele. Poraba vsaj po BC ne pride cez 5.5. 7x relacija CE-LJ-CE = 7x158km = 1106km. Z Astro naredim 5x-6x relacijo.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a yeo Po maj 29, 2017 5:07 pm

uros11 je napisal/-a:
yeo je napisal/-a:
uros11 je napisal/-a:Bravo, primerjaš modernega benzinarja in traktor, pa te bo kdo jemal resno.

Ojoj, kako nekatere boli ta tema. :) oprosti ker sem užalil tvojega nemškega dizla :)
Ampak dizli tudi danes tresejo in so glasni, tega se pač ne da izničit, imajo večjo kompresijo in ne morejo bit nezni kot bencinarji.

Aja, imaš motnjo, ko slišiš za nemški dizel. Razumljivo. Pomoč je takoj za vogalom.


Reakcija tipična slovenska.. Ups, tipična sam za tist del slovencev, ki morjajo imet nemski avto, dizel, pa po možnosti živijo nad 1000m :)
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a AssKicker Po maj 29, 2017 6:34 pm

yeo je napisal/-a:Haha, dizel se vozi udobno?
Še nisi vozil modernega turbo bencinarja? Ko motorja ne slisis in vibracij ni, v primerjavi z dizlom ki trese in ropota kot da delas v kamnolomu..


Sem vozil modernega turbo bencinarja, brez skrbi. Bolj me skrbi, da ti nisi vozil modernega dizla z več kot 4zyl. In v glasu svojega dizla popolnoma uživam, tako da se lahko za moje pojme marsikateri bencinar na naših cestah skrije, kar se tiče zvočne kulise v notranjosti. Aja, pa ne vozim nemca, da se nebo še kdo ob to spotaknil.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a corus Po maj 29, 2017 9:09 pm

Vozim qashqaija 1.2 dig bencinar povprečna poraba 6,5l/100km vožnja relacijska v veliki večini v skladu s predpisi AC skoraj nič. Pred tem sem imel qashqaija-1.5dci, ob približno enakem načinu vožnje 5,5l/100. Seveda pa bi z divjanje in forsiranjem lahko imel porabo tudi preko 8l, največ je odvisno od načina vožnje, za to je mogoče bencinar malo bolj občutljiv kot dizel. Jaz sem zadovoljen s porabo in vsem ostalih, avto se pelje mirno in skoraj neslišno in je občutek v vožnji boljši kot v dizlu, ne bi šel več na dizla, divjanje mi je tuje , če pa vozim vsaj približno po predpisih je razlika samo dober liter.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a primozek68 Po maj 29, 2017 9:18 pm

Kot avtor teme bi se lahko držal naslova, ne pa da flancaš zdej koliko ti avto kuri, kakšnega maš in da je solata že zunej. Koga boli k*rac...
Pa komu drugmu nimaš to za govort? Nimaš prijateljev?
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a pskoda Po maj 29, 2017 9:45 pm

Pa še 1.2 pritisni in boš kmalu videl 10l pa je mlinček velikosti motorčka za brisalce
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a xxl Po maj 29, 2017 10:13 pm

Jaooo, kaj vse tukaj ne prebereš. Imel dizle (tudi zdaj) kot tudi moderne TB( Giulietta 170KM), pa tudi atmosferce (Alfa 145 104 in 144 KM) in kakor obrneš je poraba cirka 2 litra v prid dizla, pod 1,5 razlike pa nikdar, vsaj po mojih izkušnjah. Tudi moderni tb mi je pil vsaj 1,5 litra manj kot atmosferc, če voziš zmerno, tako da, pskoda, tukaj se mi dva ne bova ujela. Tistim pa, katerim približno enako močni bencinci kurijo skoraj enako kot moj dizel (sicer pa cca 5-5,5), pa raje ne bom komentiral, mene ne boste prepričali, ker imam tudi z tem dovolj izkušenj. :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Godward Po maj 29, 2017 10:23 pm

Tu se strinjam z asskickerjem. Niso vsi dizli ropotarnice. TDI press. Kaksen z vec kot 4 cilindri zna kar lepo zaprest, je pa res da se vedno to ni in nikoli ne bo bencinc v6 ali vec. Seveda tudi ne po porabi in performansih. Ampak kaj pa vidite na 4 zyl bencincu? A to je pa lep zvok? Razen tega da je miren je to vse.

Strinjamo torej se, da se lep zvok zacne pri 5 plus zyl, naj bo to benz ali nafta. Zdaj pa si naj vsaka preracuna kateri je bolj ekonomicen v kaksni vecji limuzini. Pa tu ne mislim Passata xD

Pa ne zdaj tu gor lepit nekih slikic porabe, 99 % relacije, voznja 90 v najvisji prestavi ali 110 po avtocesti. Pri taksni voznji z dieselom prides na 6 ali manj, pa to ne z igracko velikosti 1,2 ki se komaj kam premakne, ampak konkretnim motorjem.

Ce je pa za nekatere visek udobja 1.4 turbo bencinar pa se v udobnem avtu se niste peljali. In ne, s temi mlincki voznja udobna ne more bit, pa naj bo to najnovejsi motor z nevem kako tehnologijo. Tisti ki so sprobali bodo vedli, ostali pa lep dan se naprej z zatiskanjem oci in srecno voznjo ter cim manjso porabo vasega turbo ultra bencinarja 1.0, po moznosti s tremi cilindri
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a J.McLane To maj 30, 2017 7:42 am

Novico o manjšanju deleža dizla nekateri narobe berejo, gre za trenutni trend rahlega padca prodaje, kako bo dolgoročno bo pokazal čas. O čistem banu dizlov in 0% prodaje je še vsaj 30 let prezgodaj za govorit.

Gre za čisto naraven pojav ponudbe in povpraševanja, ponudba poceni malih dizlov se manjša, zaradi vse strožjih emisij, po drugi strani je pri bencinarjih viden večji napredek in učinkovitost teh motorjev v zadnjih letih raste bolj kot učinkovitost dizlov. Taki bencinarji bodo počasi vedno bolj prisotni v C segmentu in nižje, sploh pri motorjih manjše moči. Da bi se kar naenkrat povečala prodaja bencinskih SUV in motorjev z 200+ konji je pa utopično pričakovati še za vsaj nekaj desetletij.

VW, Mazda, Toyota, Honda, Ford, PSA, Opel... so že pokazali da bencinarji lahko pokurijo "samo" 25% več kot dizel, za nekatere je to očitno dovolj dober rezultat, da gredo v nakup, za druge pač (še) ne.

Elektrika bo tudi prihajala počasi v klasične pogone od 48V mehkih hibridov do plug-inov, ampak zadeve gredo počasi in bodo v naslednjih letih predstavljali kvečjemu 5% prodaje novih vozil.

P.S. @pskoda, si probal že novi 1.5t v Civicu? Berem, da je kar varčen za svoje konje.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a INFINITI To maj 30, 2017 7:56 am

Slika
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Dizli izgubili prevlado v Evropi

Napisal/-a Gosic To maj 30, 2017 8:22 am

Godward je napisal/-a:Tu se strinjam z asskickerjem. Niso vsi dizli ropotarnice. TDI press. Kaksen z vec kot 4 cilindri zna kar lepo zaprest, je pa res da se vedno to ni in nikoli ne bo bencinc v6 ali vec. Seveda tudi ne po porabi in performansih. Ampak kaj pa vidite na 4 zyl bencincu? A to je pa lep zvok? Razen tega da je miren je to vse.

Strinjamo torej se, da se lep zvok zacne pri 5 plus zyl, naj bo to benz ali nafta. Zdaj pa si naj vsaka preracuna kateri je bolj ekonomicen v kaksni vecji limuzini. Pa tu ne mislim Passata xD

Pa ne zdaj tu gor lepit nekih slikic porabe, 99 % relacije, voznja 90 v najvisji prestavi ali 110 po avtocesti. Pri taksni voznji z dieselom prides na 6 ali manj, pa to ne z igracko velikosti 1,2 ki se komaj kam premakne, ampak konkretnim motorjem.

Ce je pa za nekatere visek udobja 1.4 turbo bencinar pa se v udobnem avtu se niste peljali. In ne, s temi mlincki voznja udobna ne more bit, pa naj bo to najnovejsi motor z nevem kako tehnologijo. Tisti ki so sprobali bodo vedli, ostali pa lep dan se naprej z zatiskanjem oci in srecno voznjo ter cim manjso porabo vasega turbo ultra bencinarja 1.0, po moznosti s tremi cilindri



Sem lahko tvoj prijatelj?
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov